Zakon Assassin's Creed


Tło historyczne Assassin's Creed Unity


Wielka Trwoga - Paranoja i Widły

Wielka Trwoga była powstaniem zorganizowanym przez chłopstwo w całej Francji. Był to jeden z przejawów powszechnego niezadowolenia, które doprowadziło do wybuchu rewolucji. Przyczynami były głównie głód i desperacja, jak również ignorancja. To wystarczyło, by we francuskich wsiach wybuchły zamieszki.

Kłopoty zaczęły się na długo przed "La Grande Peur", francuscy chłopi powoli zaczynali mieć dosyć nieustannego mozołu i niesprawiedliwego opodatkowania, podczas gdy arystokracji i duchowieństwu, którzy żyli ponad stan, przysługiwały przywileje podatkowe. Problem ten miał zostać rozwiązany w krwawy sposób. Co gorsza, nadeszła klęska nieurodzaju, ceny zboża skoczyły w górę, co dla ludności oznaczało bardzo ciężkie czasy.

Wielka Trwoga

Oliwy do ognia dolewali bezrobotni mieszczanie i włóczędzy, którzy wędrowali po kraju w poszukiwaniu pracy, jedzenia i charytatywnego wsparcia. Oczywiście, nikt nie posiadał nadmiaru dóbr i mieszkańcy podejrzliwie patrzyli na przybyszów, nie chcąc się z nimi dzielić.

Co gorsza, szerzyły się plotki, że bogaci posiadacze ziemscy płacili wynajętym gangom, każąc im niszczyć plony i zastraszać ludzi, by płacili podatki bez narzekania. Nie była to prawda, ale biorąc pod uwagę powszechną paranoję i niepokoje społeczne w całym kraju, w końcu coś musiało się stać. I stało się - w lipcu 1789 roku.

W tym momencie trudno sobie nie wyobrazić wściekłego tłumu farmerów, niosących płonące pochodnie i różne, ostre narzędzia rolnicze. Jednak przemoc, jaka zaczęła szerzyć się we Francji niczym pożar, była zazwyczaj lepiej zorganizowana. Pałace były plądrowane i zrównywane z ziemią, niektórzy arystokraci zginęli w czasie ataków, ale pomysłowi sabotażyści chętnie niszczyli także zapiski dotyczące ich powinności feudalnych. Chętnie też częstowali się winami, jakie znajdywali w piwniczkach.

Zamieszki jednak dość szybko ucichły. Niedawno utworzone Zgromadzenie Narodowe zostało zmuszone do działania i zmieniło zupełnie obowiązujący system podczas całonocnego posiedzenia, które odbyło się 4 sierpnia. W ten sposób zlikwidowano feudalizm, co było bardzo ważnym krokiem na drodze do pełnej równości. Niestety, to nie rozwiązało sprawy i przelano jeszcze wiele krwi. Musiała minąć cała dekada, nim rewolucja francuska dobiegła końca.

Misja Arno Doriana w Assassin's Creed: Unity rozpocznie się w burzliwym okresie rewolucji francuskiej. Arno weźmie udział w ważnych wydarzeniach, spotka wpływowe osobistości i odkryje, że linie frontu dzielące zwaśnione strony nie są tak wyraźne, jak mogłoby się wydawać. W chaosie rewolucji bohater będzie zmuszony zachować zimną krew, by wyjść z sytuacji bez uszczerbku na zdrowiu.

  • Tłumaczenie: Wega
  • Data dodania: 15-09-2014
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (2)

1. kolok9615-09-2014, 20:04Wega te artykuły są świetne, proszę o więcej :)
2. Wega1015-09-2014, 20:31Tłumaczę jak tylko pojawiają się na stronie Ubi :)

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: