Zakon Assassin's Creed


Brahman - fabuła

Akcja zaczyna się w budynku wyglądającym na opuszczony, gdzie przywiązany do krzesła hindus Jot Soora zmuszony jest do odtwarzania wspomnień swojego przodka na przenośnej wersji Animusa.

Jot przenosi się do 1839 roku i widzi miasto Armitsar. Asasyn Arbaaz Mir wraz ze swoim podopiecznym przemieszcza się do dachach kompleksu pałacowego w celu jego infiltracji, po kolei eliminując strażników. Wewnątrz Maharadża Ranjit Singh, założyciel Imperium Sikhów i władca Indii, prowadzi dysputę z dwójką emisariuszy Imperium Brytyjskiego. Rozmowę przerywa im atak wyżej wspomnianego Asasyna, który rzuca się na nich z góry. W tym momencie symulacja zatrzymuje się i zmienia tryb wyświetlania na surrealistyczny obraz przedstawiający postacie z hinduskich wierzeń.

Bangalore. Tydzień wcześniej. Jot Soora, pracownik MysoreTech (indyjskiej firmy prowadzącej interesy z Abstergo Entertainment) testuje w swoim biurze nowe urządzenie przenośne działające podobnie jak Animus – BRAHMAN VR. Podczas testów doświadcza on dziwnych wizji – widzi rękę sięgająca po święcący kryształ, po czym zmienia się w niebieskiego tygrysa. Zaskoczony tym, co zobaczył, odłącza się od maszyny, po czym zerka w ekran pobliskiego komputera. Dostrzega że dane symulacji są przesyłane do serwera Abstergo. Mimo zaleceń, by tego nie robić, Jot wyciąga kabel przez który przesyłano dane, zanim przesył zostaje zakończony.

Skan z komiksu

Po powrocie do domu spotyka swoją narzeczoną – aktorkę Monimę Das, po czym pokazuje jej Brahmana, którego zabrał do domu i opowiada, co to urządzenie potrafi. Para rozmawia jeszcze przez chwilę, po czym oboje udają się na spoczynek. Nad rankiem Jota budzi telefon. To Ajay Rana – dyrektor MysoreTech i szef Soory. Jot odrzuca połączenie i udaje się na poszukiwania Monimy w domu. Znajduje ją śpiącą na kanapie, używającą Brahmana. Odtwarza ona wspomnienia swojej przodkini – księżniczki Pyary Kaur, która jest adorowana przez Arbrazza. Jot odłącza zasilanie symulatora, przerywając tym samym wizje namiętnego zbliżenia i budzi Monimę.

Jot udaje się do biura, gdzie zastanawia się, co zrobić z przerwanym transferem danych. Po chwili rozmowy z koleżanką z pracy – Siobhan, decyduje się kontynuować wirtualne przeżycie.

Odtwarza wspomnienia Razy – nastoletniego Śudry – przedstawiciela najniższej kasty wśród Hindusów. Pracuje on dla Hamida – Mentora Hinduskich Asasynów, lecz jest ciągle ganiony za swoją niezdarność. Do komnaty, w której aktualnie przebywa Raza wchodzi Arbrazz Mir i podaje Hamidowi paczkę. Znajduje się w niej dziwny, jarzący się niebieskawym światłem pergamin, na którym narysowane są symbole i obiekty związane z Prekursorami. Jednym z nich, jak wyjaśnia Hamid – jest Koh-i-Noor – Fragment Edenu, w formie kryształu, podobno pozwalający „łączyć” inne Fragmenty. Wedle legend tylko kobieta może go używać. Kiedy Mir pyta, gdzie można go znaleźć, Mentor stwierdza, że jest w mieście, w pałacu Maharadży. Obawia się, że starzejący się władca nie zdoła powstrzymać Templariuszy przed zagarnięciem klejnotu. W tym momencie Raza ponownie coś tłucze i rozwścieczony Hamid próbuje go uderzyć. Jego rękę powstrzymuje Mir, proponując, że wykupi chłopca.

Jot pośpiesznie kończy symulację i udaje się na zebranie zarządu, na którym przedstawia zalety nowego doświadczenia wirtualnego. Po wszystkim udaje się na kort tenisowy ze swoim przełożonym, który dostrzega u niego podenerwowanie. Podczas gry Ajay pyta, czy wszystko w porządku, Jot zdradza mu, co widział na ekranie komputera i pyta, czy Abstergo czasem ich nie wykorzystuje. Proponuje by porzucili ten projekt i przerwali współpracę. Ajay zbywa te ostrzeżenia i każe Sorze udać się do domu, by odpoczął i więcej czasu spędził z Monimą.

Wracamy do Arbrazza. Kiedy nowy służący myje Asasynowi nogi przy fontannie, Mir przedstawia mu szczegóły planu. Będzie on udawał Kaszmirskiego emisariusza, a młodzieniec będzie jego muzułmańskim służącym. Gdy akcja dobiegnie końca, zostanie puszczony wolno. Przy okazji przedstawia mu historię kryształu – jak to każdy, kto go posiadł, popadał w niełaskę i tracił życie w przykrych okolicznościach. Mimo iż większość obwinia o to klątwę ciążącą na klejnocie, Mir sądzi, że klejnot jest po prostu pokusą nie do odparcia dla kolejnych nabywców.

Skan z komiksu

Arbaaz i Soora przystępują do realizacji zadania. Przebrani w drogie stroje, mieszają się z tłumem, skąd udają się do pałacu. Wita ich Bustee Ram, strażnik skarbca, którego Mir każe Sorze śledzić – zaprowadzi go do komnaty z kryształem. Wtem do Mira podchodzą emisariusze z Wielkiej Brytanii – przedstawiają się jako William Hay Macnaghten i generał Francis Cotton, w którym Mir poznaje Templariusza. Przeciwnik również rozpoznaje swojego wroga, nie dochodzi jednak do starcia. Reprezentanci obu stron dochodzą do wniosku, że aktualnie nie wchodzą sobie w drogę, a możliwe nawet, że ich cele się zazębiają. Po rozmowie Abrazz zwraca uwagę na przechodzącą księżniczkę Pyarę Kaur, po czym urywa dla niej kwiat i rusza za nią.

Tymczasem późno w nocy Jot przerywa odtwarzanie wspomnień z powodu hałasu w jego biurze. Obawiając się napastnika, chowa się pod biurkiem. Okazuje się że to tylko widziana wcześniej koleżanka z pracy, Siobhan. Dostrzega ona romantyczne spotkanie Mira i księżniczki na komputerze i dochodzi do wniosku, że Jot jest jej potomkiem. Atmosfera staje się luźniejsza, a Siobhan na pożegnanie całuje Jota. Kiedy Soora nad ranem wraca do domu, jedzie ze swoją narzeczoną na lotnisko. Kiedy ona wychodzi, witana przez tłum fanów, Jot wraca i ponownie uruchamia Brahmana.

Mir po spotkaniu z księżniczką wraca do Razy, pytając, gdzie poszedł strażnik skarbca. Niemy służący nabiera wody do półmiska, po czym przelewa ją do urządzenia ukrytego w fontannie, otwierającego podziemne przejście. Schodząc coraz dalej w głąb kompleksu, Asasyn i jego służący unikają wymyślnych pułapek, ostatecznie trafiając do obszernej komnaty pełnej złotych przedmiotów. W jej centrum znajduje się stolik ze skrzynką. Kiedy Arbrazz przy pomocy ostrza otwiera ją, odkrywa, że schowano w niej fałszywy klejnot – ten, który wystawia się publicznie – po czym daje go służącemu. Rozglądając się za dodatkowymi korytarzami, Mir przywiera do ściany, bacznie badając każdy zakamarek. W końcu natrafia – jedna ze ścian jest jedynie holograficzną iluzją, pozostawioną przez Pierwszą Cywilizację. Dwójka bohaterów wchodzi do starożytnej komnaty pełnej rzeźb hinduskich bóstw. Kiedy Asasyn bacznie je studiuje, uwagę Razy zwraca błękitna poświata bijąca od jednej z nich. W dłoniach posągu przedstawiającego postać kobiety (prawdopodobnie bogini Kali) znajduje się Fragment Edenu. Kiedy Soora próbuje go dotknąć, uruchamia system bezpieczeństwa w postaci iluzji tygrysa (tego samego, którego Jot widział na początku komiksu), lecz nie jest on w stanie zrobić im krzywdy. Zadowolony Arbaaz zabiera klejnot, nie wiedząc, że całe zajście obserwował Cotton.

Jot tymczasem włóczy się nocami po mieście, próbując skontaktować się z Monimą. Kiedy mu się to udaje, proponuje jej odwiedziny w Mumbaju, na co ona przystaje. Niestety, na miejscu nie może się spotkać z narzeczoną, z powodu tłumów oblegających bramę jej domu. W tym momencie z grupy fanów odciąga go – ku jego zaskoczeniu – Siobhan. Okazuje się, że jest członkinią bractwa Asasynów, po czym zmusza Jota by wsiadł do vana, gdzie czeka już jej brat.

Skan z komiksu

Wracamy do XIX wieku. Przygotowując się do ucieczki Arbaaz i Raza zostają otoczeni przez pałacowych strażników, kierowanych przez przyprowadzonych przez emisariusza i Cottona. Zostają oskarżeni o kradzież kryształu Maharadży, a Mir zostaje pojmany. Mimo to Templariusze zdobywają fałszywy kryształ ze skrzynki – prawdziwy ma przy sobie Soora, który ukrył się, gdy nikt nie zwracał na niego uwagi. Kiedy ucieka przez kompleks pałacowy, niechcący trafia do komnaty księżniczki. Zastaje ją we łzach, po tym, jak dowiedziała się, że jej namiętny kochanek – emisariusz okazał się złodziejem. W przypływie wyrzutów sumienia, Raza oddaje jej Fragment Edenu.

Jot Soora zostaje związany i trafia do pomieszczenia, w którym znalazł się na początku komiksu. Rozmawia z Siobhan o aktualnej sytuacji, a jej brat – Jasdip – wyjaśnia mu, że Abstergo to Templariusze i poprzez Brahmana szukają kryształu Koh-i-Noor. Cały czas sądząc, że Jot jest potomkiem Arbrazza, Asasyni zmuszają go do ponownego użycia symulatora wirtualnej rzeczywistości.

Księżniczka wraz z Razą odwiedza Mira w więzieniu w celu wysłuchania wyjaśnień. Pyta Asasyna, czy zamierzał sprzedać kryształ – ten jednak nie zamierza odpowiadać i tylko droczy się z dziedziczką tronu. Po chwili poważnieje i mówi Pyarze o planach Templariuszy. Pyta, czy jej dziadek jest bezpieczny. Proponuje, że zadba o jego bezpieczeństwo, jeżeli ona go wypuści. Kiedy księżniczka otwiera drzwi, Asasyn całuje ją, po czym odchodzi, twierdząc że zależy mu tylko na klejnocie, a los Maharadży go nie interesuje. Szybko jednak zostaje uświadomiony, że Raza oddał kryształ dziewczynie.

Tymczasem w kryjówce, spoglądając na odczyty, Asasyni dochodzą do wniosku, ze Jot nie jest potomkiem księżniczki. Nie ma jednak czasu na wyjaśnienia – Templariusze ich namierzyli i zbliżają się do bazy.

Skan z komiksu

Arbaaz i Soora decydują się uratować Maharadżę i odzyskać kryształ. Dachami docierają do pałacu (ta sama sekwencja co na początku komiksu) i Mir atakuje Templariuszy. Po ogłuszeniu emisariusza, rzuca czakramem w stronę Cottona (lecz ten zasłania się szablą) i wytrąca zatruty trunek z rąk Ranjita. Niestety, jest już za późno – władca powoli umiera, wcześniej wygrażając Templariuszowi. Korzystając ze sprzyjającej sytuacji, Cotton krzyczy do strażników pałacowych, że w sali jest zabójca Maharadży.

Kiedy Jot się budzi, widzi Asasynkę leżącą w kałuży krwi. Templariusze atakują placówkę. Podnosząc wzrok, widzi walkę Jasdipa, ubranego w futurystyczny strój, który czyni go prawie niewidzialnym, z Agentami Abstergo posiadającymi równie zaawansowane technicznie uzbrojenie. Asasyn rozprawia się ze wszystkimi, po czym chwyta Jota i biegnie z nim na dach. Używając linki z hakiem schodzą na dół, przy okazji detonując całe piętro pełne agentów Templariuszy. Po eksplozji zostają rozdzieleni. Nie wiedząc, co robić, ranny Soora wyrusza na spotkanie z Monimą.

W tym czasie Monima ma sesję zdjęciową, przebrana za Hinduskie bóstwo. Kiedy ochroniarz przyprowadza do niej rannego Jota, ten rzuca się na kolana i płacząc przeprasza, że ją zaniedbywał. Wyjaśnia jej całą sytuację i to, w jak wielkim niebezpieczeństwie znajduje się jego narzeczona. Wspomina też o Fragmencie Edenu. Jest jednak za późno – Templariusze już tu są i zabierają ich do samochodu. Kiedy jadą autostradą, udaje się za nimi wcześniej spotkany Asasyn - Jasdip. Stacza on walkę z motocyklową obstawą pojazdu, co dezorientuje kierowcę. Auto zjeżdża z trasy i ląduje w rzece, szybko nabierając wody. Po krótkim czasie Asasyn wskakuje do wody i wyławia Jota, pozostawiając Monimę. Kiedy są już na suchym lądzie, wściekły Jot bije wybawiciela, a po chwili zrezygnowany udaje się z nim do biura Asasynów w mieście.

Kiedy Asasyni przeglądają nieuszkodzony egzemplarz Brahmana i znajdujące się na nim dane, pod ich nieuwagę Jot zagląda do komputera biura. Okazuje się, że był obserwowany od dawna. Asasyni ustalają, że Templariusze są już na ich tropie, ale przede wszystkim muszą ustalić, co stało się z kryształem, więc po raz kolejny umieszczają Jota w Brahmanie.

Skan z komiksu

Arbrazz jest atakowany przez strażników. Udaje mu się uciec przez okno w czasie, kiedy do pokoju wchodzi księżniczka. Rozpaczając nad umierającym dziadkiem pyta Ranjita, czy kryształ może go uleczyć. Ten twierdzi, że nie i każe jej uciekać. Pyara posłusznie spełnia ostatnią wolę Maharadży i nakładając na siebie płachtę, stara się oddalić z pałacu wraz z Fragmentem Edenu. Zostaje zatrzymana przez Cottona, który bierze ją za Asasyna. Kiedy już ma ją zabić, z dachu skacze na niego Soora, momentalnie dezorientując przeciwnika. Rozwścieczony Templariusz stara się zabić chłopca, przerywa mu księżniczka, uruchamiając moc kryształu. Jej strój zmienia się w charakterystyczny dla Tych, Którzy Byli Przed Nami, a ona sama zaczyna unosić się nad ziemią. Przemawia do obecnych zagadkowymi zdaniami, mówiąc o rozłamie i staniu się jednością. Zdezorientowany Cotton oddaje w jej kierunku kilka strzałów ze swojego rewolweru, nie czyniąc jej jednak krzywdy. Dopiero kiedy jedna z kul trafia w artefakt, rozbijając go, księżniczka traci panowanie nad wizją, po czym uwalnia z siebie ogromne pokłady błękitnej energii, przybierające znajomą formę tygrysa. Tym razem iluzja jest namacalna i brutalnie morduje Templariusza, a także wszystkich obecnych. W ostatniej chwili Arbaaz Mir chwyta Razę i skacze wraz z nim do wody, gdzie przez jakiś czas będą bezpieczni. Kiedy sytuacja się uspokaja, wracają na miejsce masakry, a przekaz danych zaczyna tracić spójność.

Jest to spowodowane kopiowaniem treści wspomnień przez Asasyna z biura, przy jednoczesnym jej kasowaniu. Nie jest on jednak w stanie długo cieszyć się zdobyczą, kiedy to zbłąkany ostrzał z broni agentów Abstergo trafia go prosto w głowę. W czasie, gdy Jasdip broni placówki, Jot zabiera telefon, na który skopiowano dane i wybiega na ulicę. Ukrywając swą twarz pod naprędce znalezioną chustą, jest w stanie ominąć patrolujące okolice oddziały. Chowa się w tłumie i znika.

W dopiero co zdobytej placówce Asasynów Otso Berg przegląda zapisy wideo. Zgłasza centrali, że plik jest w większości skasowany lub uszkodzony i że Asasyni niczego nie osiągnęli.

Następnego dnia Jot obserwuje, jak z dna podnoszony jest samochód, w którym zginęła Monima. Wspomina czas, kiedy jej się oświadczył. Czas, kiedy podarował jej pierścionek zaręczynowy z klejnotem w środku. Pierścionek, który oddała mu przed wylotem do Mumbaju. Klejnot, który zdaje się być jednym z fragmentów rozbitego Koh-i-Noora.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (1)

1. DeadExit1012-07-2014, 14:20Świetna robota DD, to teraz tylko czekać na moje interpretacje i ciekawostki XD (ach ta skromność)

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: