Zakon Assassin's Creed


Brahman - postacie

Arbraaz Mir - członek Indyjskiego Bractwa Asasynów. Przodek Monimy Das, urodzony w północnych Indiach na początku XIX wieku w muzułmańskiej rodzinie z Kaszmiru. Kiedy był dzieckiem, jego rodzinny region został brutalnie zdobyty przez Maharadżę Ranjita Singh w 1819 roku, powodując śmierć setek muzułmanów, w tym przyjaciół Arbaaza. To wydarzenie wzbudziło wielką nienawiść Arbaaza w stosunku do Maharadży, którego uważał za zimnokrwistego zabójcę.

Hamid - Mentor Hinduskich Asasynów, stacjonujący w Amritsarze. W 1839 roku wysłał on z misją Asasyna Arbaaza Mira, w celu odzyskania dokumentu zawierającego informacje o klejnocie Koh-i-Noor.

Raza Soora - niemy Hinduski służący Arbaaza Mira. Praprzodek programisty MysoreTech, Jota Soory.

Jot Soora - programista MysoreTech i potomek Razy Soory, od dziecka przejawiający zdolności informatyczne. Młody Jot został wysłany przez swoją rodzinę do Międzynarodowego Instytutu Technologii Informacyjnej w Bangalore, po czym otrzymał zatrudnienie od założyciela MysoreTech, Ajaya Rany. Od października 2013 roku testował nowe urządzenie rzeczywistości wirtualnej, o nazwie "BRAHMAN V.R."

Monima Das - Hinduska aktorka i narzeczona Jota Soory. Potomkini Arbaaza Mira i Pyary Kaur. Pochodząca z wpływowej i zamożnej rodziny, Monima zwiedziła spory kawałek świata wraz z rodzicami, będącymi profesorami na różnych uniwersytetach. Sama jednak wybrała karierę aktorki.

Ajay Rana - założyciel firmy MysoreTech. W 2013 roku zawiązał wielomilionowy kontrakt z Abstergo Entertainment, mający na celu wypuszczenie symulatorów wirtualnej rzeczywistości (na zachodzie znanych jako Animus) na rynku wschodnim.

Maharadża Ranjit Singh (ur. 13 listopada 1780 - zm. 27 czerwca 1839) - założyciel Imperium Sikhów, które rozwinęło się na Półwyspie Indyjskim na początku XIX wieku, dziecko jednego z lokalnych watażków. W młodości zachorował na ospę, co doprowadziło do utraty oka. Władzę po ojcu przejął już w wieku lat 12. W 1799 roku podbił Lahore, ekonomiczną stolicę regionu, co rozpoczęło jego błyskotliwą karierę. W następnych latach jego krwawych podbojów zdobył min. tereny zajmowane przez Afgańczyków, choć pozwolił im pozostać muzułmanami, jak przystało na władcę liberalnego, który nie dyskryminował żadnej religii. Aby pamięć o nim i jego Imperium przetrwała, nakazał zbudowanie świątyni Harmandir Sahib w Amritsarze, która do dziś na zachodzie znana jest jako „Złota Świątynia”. W latach 30' XIX wieku Ranjit zyskał dostęp do kryształu Koh-i-Noor, którego stracił na rzecz Templariuszy 9 lat później.

Pyara Kaur - córka Maharadży Kharaka Singh i wnuczka Ranjita. Przodkini hinduskiej aktorki, Monimy Das.

William Hay Macnaghten (ur. 24 sierpnia 1793, zm. 23 grudnia 1841) - brytyjski urzędnik Służby Cywilnej, najwyższy rangą polityk towarzyszący Armii Indusu podczas I wojny brytyjsko-afgańskiej.

Siobhan Dhami - członkini Bractwa Asasynów w Indiach i pracowniczka MysoreTech.

Jasdip Dhami - członek Bractwa Asasynów w Indiach, brat Siobhan.

Francis Henry Sharples-Cotton - generał Armii Brytyjskiej i członek Zakonu Templariuszy.

Juhani Otso Berg (ur. 1985) - były członek Fińskich Sił Specjalnych, a od 2012 roku agent operacyjny Abstergo Industries. Templariusz, po przeszkoleniu w programie treningowym Animi, od grudnia 2012 roku członek Wewnętrznego Kręgu Zakonu Templariuszy.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: