Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed Initiates


Czasy współczesne

Mimo postępu cywilizacji i technologii, sekretna wojna pomiędzy asasynami i templariuszami trwa do dnia dzisiejszego.


Morze Południowochińskie,1807: Wdowa Ching, Piracka Dama

Wdowa Ching, Piracka Dama

Ching Shih, znana również jako Cheng I Sao, była prostytutką, która poślubiła osławionego pirata Chenga I. W 1807 roku, po śmierci męża, Ching Shih przejęła dowodzenie nad jego działalnością i stała się najważniejszym piratem w Chinach. Następnie Ching Shih wyszła za mąż za porucznika, Chang Pao, i zreorganizowała piracką działalność byłego męża, czyniąc ją bardziej sprawną i brutalną. Po kilku nieudanych próbach położenia kresu jej działalności, w 1810 roku ustaliła z kantońskimi urzędnikami amnestię i zrezygnowała z pirackiej kariery.


Varanasa, Indie, 1828-11-19: Rani Laxumibai z Jhansi

Rani Laxumibai z Jhansi

Pierwotnie podczas narodzin nazwana Manikamikka. Lakshmi Bai urodziła się około roku 1828 w mieście Varanasi. Wychowała się w bramińskiej rodzinie maharadży, niezwykle wykształcona i wyszkolony w sztukach walki i fechtunku. W młodym wieku, poślubiła Maharadżę Jhansi, Gangadhar Rao. Jednak jej mąż zmarł, nie pozostawiając po sobie żyjącego potomka. Tuż przed jego odejściem, zgodnie z formalną tradycją hinduską Lakszmi Bai adoptowała chłopca, który zostałby spadkobiercą tronu. Brytyjski gubernator generalny Indii, Lord Dalhousie, odmówił uznania zaadoptowanego dziedzica i natychmiast zaaneksował terytorium Jhansi, uzasadniając swoją decyzje, jako zgodną z Doktryną Lapse. Lakshmi Bai była zobowiązana do opuszczenia pałacu królowej Rani Mahal i wyjechania z miasta. Jednak królowa Jhansi odmówiła oddania terytorium Brytyjczykom i oświadczyła im: "Mi Maghi Jhansi nahi Denar", co znaczy "Nie oddam wam mojego Jhansi". W chwili wybuchu buntu indyjskiego w 1857, stała się ważną postacią w powstaniu przeciwko Brytyjczykom. Organizowała oddziały i przejęła obowiązki wojskowe wobec sił brytyjskich w regionie Bundelkhand. Po kilku tygodniach walk, Brytyjczycy zdobyli fort Jhansi, ale Lakshmi Bai udało się uciec i dołączyć do innych rebeliantów. Zainicjowali oni atak na miejską twierdzę - Gwalior, gdzie Lakshmi Bai walczyła w stroju mężczyzny z adoptowanym synem przywiązanym na plecach. Walczyła agresywnie przeciw wojskom brytyjskim, aż zabłąkana kula śmiertelnie ją zraniła.


Smiljan, Chorwacja, 1856-07-10: Włączyć

Włączyć

Nikola Tesla, serbsko-amerykański wynalazca, inżynier elektryk i futurysta. Urodził się w domu Milutin i Đuka Tesla w Smiljan na terenie Cesarstwa Austriackiego.


Martinsburg, USA, 1861-07-04: Szpieg Konfederacji

Szpieg Konfederacji

W pierwszych dniach wojny secesyjnej, wojska Unii zajęty rodzinne miasto Belle Boyd – Martinsburg w stanie Wirginia. W dniu 4 lipca 1861 roku Boyd i jej matka odmówiły wpuszczenia żołnierzy, którzy chcieli wywiesić flagę Unii w ich domu. Funkcjonariusze chcieli zawiesić ją jako symbol ich autorytetu. Jej matka odmówiła i oświadczyła, iż: "Nie tylko mężczyźni, ale każdy członek mojej rodziny prędzej umrze, niż ta flaga nad nami zawiśnie". Po tym jak żołnierze nadal nalegali, Boyd wyciągnęła pistolet i strzeliła, zabijając jednego z nich. Próbowała się wybronić, powołując na warunki uzasadnionego zabójstwa. Po tym incydencie, Belle Boyd zaczęła karierę jako szpieg. Podczas okupacji swojego miasta, łatwo nawiązywała kontakty z żołnierzami Unii, zbierała od nich informacje, a następnie przesyłała je do oficerów Konfederacji. Wkrótce rozszerzyła swoją działalność na całej Północy i Południu. Najbardziej zauważalnym sukcesem Boyd było dostarczenie istotnych informacji do generała Jonathana Thomasa "Stonewalla" Jacksona podczas trwania kampanii w Shenandoah Valley w 1862. Mimo tego, że nie była najlepsza w swoim fachu (została kilka razy aresztowana), Belle Boyd stała się jednym z najbardziej znanych szpiegów Konfederacji.


Tubingen, Niemcy, 1869: Odkrycie DNA

Odkrycie DNA

Johann Friedrich Miescher w 1869 roku odkrył DNA podczas badania leukocytów pobranych z bandaży nasiąkniętych ropą pacjentów. Po wielu eksperymentach, znalazł on sposób, aby oddzielić jądra od cytoplazmy i wyekstrahować substancję z jąder. Nazwał ją nukleiną, a po roku 1874 znana już była jako kwas nukleinowy. Miescher miał tylko dwadzieścia pięć lat, kiedy dokonał tego przełomowego odkrycia.


Tomingaj, Chorwacja, 1874-09-02: Iskra

Iskra

Nikola Tesla uciekł do Tomingaju w gminie Gračac, w celu uniknięcia powołania do wojska. Spędził tam mnóstwo czasu zwiedzając pustynie i okoliczne góry, gdzie odkrył tajemniczy artefakt znany jako Jabłko Edenu. Pokrzepiony przez potężny obiekt, Tesla podjął decyzję, aby kontynuować studia i naukę o innowacjach.


Leeuwarden, Holandia, 1876-08-07: Tancerka i szpieg

Tancerka i szpieg

Margaretha Zelle urodziła się w Leeuwarden, w Holandii, a na początku XX wieku przeniosła się do Paryża. Przyjęła tam pseudonim Mata Hari i pracowała jako egzotyczna tancerka w pseudo-orientalnym klubie. Jej zalotne i urzekające spektakle szybko zyskały uznanie krytyków. Jako, że Holandia była krajem neutralnym podczas I wojny światowej, mogła podróżować i dawać występy w krajach europejskich po obu stronach konfliktu, bez wzbudzania podejrzeń ze strony władz. Mata Hari została aresztowana w Paryżu dnia 13 lutego 1917 roku. Chociaż francuzi podejrzewali ją o bycie niemieckim szpiegiem, nie mogli znaleźć namacalnego dowodu na poparcie swoich podejrzeń. W dniu 24 lipca 1917 roku sąd wojskowy oskarżył ją o szpiegostwo na rzecz Niemiec i spowodowanie śmierci francuskich żołnierzy. Została wówczas uznana za winną i rozstrzelana 15 października 1917 roku.


Nowy Jork, USA, 1884-06-06: Krótko

Krótko

Po męczącej podróży z Europy, która kosztowała go prawie wszystko, Nikola Tesla przyjechał do Nowego Jorku. Został on oprowadzony przez Thomasa Edisona, który był potajemnym członkiem Zakonu Templariuszy. Tesla uważał, że to spotkanie było dla niego wielkim szczęściem i niemal od razu zaczął pracować dla Edisona, udoskonalił swoje projekty i zaprezentował innowacyjne pomysły. Jednakże ich wzajemne stosunki gwałtownie się pogorszyły, a Tesla szybko opuścił firmę i zaczął pracę na własną rękę. Templariusze przez lata obserwowali Teslę i podejrzewali, że Fragment Edenu w jakiś sposób jest powiązany z jego geniuszem. Po wielu latach publicznych oszczerstw, splądrowali jego laboratorium, ukradli projekty oraz Jabłko Edenu. Położyło to kres jego planom, mającym na celu bezpłatne dostarczanie energii elektrycznej ludziom i stworzenia wolnej globalnej sieci informacyjnej. Jabłko Tesli zostało przekazane później templariuszowi, Henremu Fordowi.


Shoreham, USA, 1908-06-30: Szok

Szok

Po latach podsycanych nienawiścią do Thomasa Edisona i jego towarzyszy – templariuszy, Nikola Tesla został odwiedzony w końcu przez Bractwo Asasynów. Szukali oni pomocy w udaremnieniu templariuszom planów wykorzystania kolejnego Fragmętu Edenu, znanego jako Berło, które było przetrzymywane w placówce badawczej w Tungusce na terenie Rosji. Tesla zgodził się i z Wieży Wardenclyffe, niedawno zamkniętego obiektu na Long Island, uruchomił potężną broń elektryczną, która przemierzyła glob, unicestwiając placówkę badawczą templariuszy, niemal całkowicie niszcząc i zabijając wszystkich pracowników, za wyjątkiem asasyna Nikolaia Orelova.


Iasi, Rumunia, 1912-11-19: Maszyna molekularna

Maszyna molekularna

George E. Palade urodził się w Rumunii, był amerykańskim biologiem komórkowym. Po otrzymaniu dyplomu MD Carola Davila School of Medicine na Uniwersytecie w Bukareszcie, Palade udał się do Stanów Zjednoczonych, aby kontynuować naukę. Znany jest z tego, że prowadził ważne badania na strukturze i organizacji komórek oraz ich celów. Wysoki poziom RNA w mikrosomach doprowadził go do odkrycia rybosomów. W 1974 roku, wraz z innymi amerykańskimi kolegami, otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny.


Ithaca, USA, 1927: Skaczące geny

Skaczące geny

Barbara McClintock urodziła się w Hartford w Connecticut. Studiowała botanikę na Uniwersytecie Cornell, lecz ukończyła wszelkie kursy genetyki, jakie tylko były dostępne. Realizowała swoje zainteresowania genetyką i skoncentrowała swoje badania na chromosomach. McClintock zawęziła działalność swoich badań i zrobiła specjalność w cytogenetyce. Jej główne odkrycie dotyczyło manipulacji i transpozycji genów w obrębie chromosomów. W 1983 roku, McClintock otrzymała Nagrodę Nobla z dziedziny medycyny i fizjologii.


Bristol, Wielka Brytania, 1934: Plotkarz

Plotkarz

Po latach jako członek wielu zakonów hermetycznych, w tym Golden Dawn i następcy grupy Stella Matuntina, okultystyczny pisarz Israel Regardie był rozczarowany kierunkiem jaki objęły organizacje i zdystansował się w stosunku do nich. Pomimo rozbieżności z jego byłymi okręgami zainteresowań, przekonania Regardie pozostały silne i nadal torowały mu ścieżkę przez życie. Ostatecznie opanował go strach, że polityka wewnętrzna rozdrobni odłamy tak, że pochłoną one nauki hermetyczne, które były mu tak drogie. Próbując je zachować i zapewnić przetrwanie, po rozwiązaniu grupy Stella Matuntina zdobył większość jej dokumentów. Regardie opracował je wszystkie i wydał książkę pod tytułem Złoty Brzask. Praca ujawniała najbardziej intymne wewnętrzne funkcjonowanie tradycji hermetycznego społeczeństwa, i chociaż został napiętnowany przez wielu jego rówieśników, to jego publikacja zainspirowała zupełnie nowy odłam Zachodniego Hermetyzmu i zapewniła przetrwanie nowoczesnym organizacjom okultystycznym.


Moskwa, ZSRR, 1939-08-23: Pakt Ribbentrop-Mołotow

Pakt Ribbentrop-Mołotow

Mimo nadejścia wojny i oczywistej przepaści ideologicznej, nazistowskie Niemcy i Związek Radziecki podpisały pakt o nieagresji 23 sierpnia 1939 roku. Znana również jako Pakt niemiecko-sowiecki, umowa ta zawierała tajny protokół dzielący wiele narodów na "strefy wpływów" kontrolowanych przez Sowietów i Niemców. Traktat został nazwany na cześć odpowiednich ministrów spraw zagranicznych: Joachima von Ribbentropa z Niemiec i Wiaczesława Mołotowa z ZSRR.


Murmańsk, ZSRR, 1941-06-07: Operacja Srebrny Lis

Operacja Srebrny Lis

Niemcy próbowali przejąć sowiecki port w Murmańsku, w celu uzyskania kontroli na północnym froncie. Przez ataki z Finlandii i Norwegii państwa Osi starały się przejąć ten ważny port w celu przeprowadzenia ataków w głąb ZSRR. Wdrożenie całego planu w życie obejmowało trzy główne operacje. Ostatecznie Niemcom nie udało się zdobyć Murmańska, który pozostał pod kontrolą sowiecką przez resztę konfliktu.


El Alamein, Egipt, 1942-10-23: Druga bitwa pod El Alamein

Druga bitwa pod El Alamein

Druga bitwa pod El Alamein, w ramach Kampanii Pustyni Zachodniej, dała aliantom przewagę nad państwami Osi w Afryce. Wieczorem dnia 23 października 1942 roku Brytyjski Marszałek Bernard Montgomery, w dowodzący ósmą armią, wraz z oddziałem z Wielkiej Brytanii i Wspólnoty, zaatakowali El Alamein, które był okupowane przez niemców. Przewaga sił aliantów, w połączeniu z brytyjską siłą lotniczą, zmusiła nazistowskiego marszałka polowego Erwina Rommela do podzielenia swoich jednostek pancernych. Niemcy ostatecznie wycofali się z El Alamein, dając aliantom jedno z pierwszych decydujących zwycięstw tego konfliktu.


Nowy Jork, USA, 1943-01-07: Wyłączyć

Wyłączyć

Bez grosza, samotnie, zadłużony, Nikola Tesla zmarł w pokoju 3327 w nowojorskim hotelu New Yorker Hotel. Jego zwłoki zostały znalezione przez jedną z hotelowych pokojówek. Na wieść o jego śmierci, FBI zażądało pełnej konfiskaty prywatnych rzeczy Tesli.


Jałta, Ukraina, 1945-02-04: Konferencja Jałtańska

Konferencja Jałtańska

W Jałcie premier Wielkiej Brytanii, Winston Churchill, radziecki sekretarz generalny, Józef Stalin i prezydent USA, Franklin D. Roosevelt omówili plan, którego fundamenty zostały ustanowione na ich poprzednim spotkaniu w Teheranie - zorganizowania powojennego podziału Europy. Wśród najważniejszych punktów podejmowanych na konferencji, przedstawiciele państw opracowali podział Niemiec na odrębne strefy wojskowe tworzące obszary okupacji, kontrolowane przez ZSRR, Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię i Francję.


Alamogordo, USA, 1945-07-16: Projekt Manhattan

Projekt Manhattan

Na początku II wojny światowej amerykańscy naukowcy rozpoczęli badania nad nowo odkrytym procesem rozszczepienia. Większość z tych naukowców uciekła przed faszystowskim reżimem w Europie w 1930 roku i założyli swoje bazy badawcze w Stanach Zjednoczonych. Albert Einstein poinformował amerykańskiego prezydenta Franklina Delano Roosevelta, że naziści opanowali sztukę rozszczepiania atomu uranu i rozpoczęli intensywne badania. W związku z tym, w lutym 1940 roku rząd USA zapewnił pieniądze naukowcom do prowadzenia ich własnych badań w tym zakresie. Projekt został oficjalnie ogłoszony w sierpniu 1942 roku, mimo, że Projekt Manhattan naprawdę rozpoczął się pod koniec roku 1941. Jednak przed 1943 zakres ustaleń i wyników były w dużej mierze czysto teoretyczne. Badania zostały rozpowszechnione na terenie całego kraju. Latem 1945 roku, laboratorium w Los Alamos w Nowym Meksyku, pod kierownictwem Roberta J. Oppenheimera samodzielnie wyizolowało wystarczającą ilość plutonu, aby spowodować wybuch jądrowy. Do pierwszego udanego testu bomby atomowej doszło w bazie lotniczej Los Alamogordo w Nowym Meksyku, dnia 16 lipca 1945 roku. Przypuszcza się, że testy atomowe były możliwe dzięki wpływom Abstergo Industries. Projekt ostatecznie doprowadził do zrzucenia dwóch bomb na japońskie miasta Hiroszimę i Nagasaki.


Nagasaki, Japonia, 1945-08-09, 11:30: Druga bomba atomowa

Druga bomba atomowa

Po wybuchu pierwszej bomby atomowej, która spadła na Hiroszimę w Japonii dnia 6 sierpnia 1945 roku, Stany Zjednoczone zrzuciły kolejną w pobliżu centrum Nagasaki, o godzinie 11:30, w dniu 9 sierpnia 1945 roku. Trzy dni później cesarz Japonii ogłosił kapitulację swojego kraju. Szacuje się, że zgonów bezpośrednio związanych z wpływem bomby było około 70.000, podczas gdy rannych koło 75.000.


Oslo, Norwegia, 1945-10-24: Nazistowski kolaborant

Nazistowski kolaborant

Vidkun Quisling był członkiem rządu norweskiego zanim zrezygnował na rzecz utworzenia faszystowskiego Nasjonal Samling Party w 1933 roku. Po nazistowskiej inwazji na Norwegię w kwietniu 1940 roku, ogłosił się głową rządu norweskiego. Reżim Quislinga był bardzo nietrwały ze względu na brak poparcia i upadł w ciągu tygodnia. Jednak nadal służył Rzeszy jako komisarz ds. Norwegii. Pozostał on u władzy do czasu jego aresztowania, a następstwie wyzwolenia Norwegii w maju 1945 roku. Został oskarżony i skazany za morderstwo, kradzież, defraudację i zdradę. Quisling został stracony w dniu 24 października 1945 roku. We współczesnej Norwegii jego nazwisko jest synonimem słowa "zdrajca".


Nowe Delhi, Indie, 1948-01-30: Stracona Wielka Dusza

Templariusze uważnie obserwowali Mahatmę Gandhiego, który inspirował swoimi działaniami do nacjonalizmu oraz indyjskiej niepodległości przez użycie pokojowych środków. Podejrzewając jakieś zewnętrzne wpływy na tak duże poparcie Gandhiego, postanowili to zbadać. Mimo, że nie wiadomo, w jaki sposób artefakt znalazł się w jego posiadaniu, templariusze odkryli, że Gandhi posiadał Jabłko Edenu, którego używał, by inspirować świat wokół siebie. Na początku 1948 roku templariusze zabili Gandhiego i ukradli jego artefakt.


Londyn, Wielka Brytania, 1952: Fotografia 51

Fotografia 51

Rosalinda Franklin urodziła się w dzielnicy Notting Hill w Londynie i była absolwentką wydziału chemii fizycznej w Newham College w Cambridge. Po studiach dyfrakcji rentgenowskiej w Paryżu, zaczęła pracować nad włóknami DNA w Kings College w Londynie, wraz z Raymondem Goslingiem i Maurycym Wilkinsem w 1951 roku. Chociaż naukowcy pracowali nad oddzielnymi projektami, to wciąż byli zaangażowani w ten sam typ badań, więc dzielili się swoimi wynikami. Franklin stworzyła obraz dyfrakcji rentgenowskiej DNA, później nazwany fotografią 51, która doprowadziła do identyfikacji oraz odkrycia struktury podwójnej helisy DNA. Jednakże jej kolega Maurycy Wilkins bez jej zgody pokazał wyniki amerykańskiemu biologowi Jamesowi Watsonowi. Bazując na pracy Franklin, Watson i jego partner Francis Crick skonstruowali własny model DNA. Opublikowali wyniki swoich badań, bez zbędnych zasług dla Franklin. Bez jej badań, Watson i jego zespół nie byłby w stanie dojść do swoich wniosków w tak szybkim czasie. Franklin rozpoczęła inne projekty badawcze, ale w 1956 roku zdiagnozowano u niej raka. Zmarła niecałe dwa lata później, co spowodowało, iż nie kwalifikowała się do nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny, zdobytą przez Watsona, Wilkinsa i Cricka, w 1962 roku.


Dallas, USA, 1963-11-22: Kwaśne winogrona

Kwaśne winogrona

W nadziei na realizację wspólnego lądowania na księżycu, John F. Kennedy zaproponował partnerstwo Rosji Radzieckiej, co uczyniło go celem Zakonu Templariuszy i ich publicznym przedstawicielom, Abstergo Industries. Templariusze pragnęli także Jabłka Edenu Kennedyego, aby dodać je do tych, które są już w ich posiadaniu. Podczas wizyty w Dallas, w Teksasie w 1963 roku, 35. prezydent Stanów Zjednoczonych został zamordowany przez uśpionego agenta Abstergo. Gdy panika pochłonęła widzów, kierowca Kennedyego - templariusz – odzyskał od zmarłego prezydenta Jabłko. Fragment Edenu został również użyty do stworzenia iluzji na pobliskim wzgórzu, w celu spowodowania większego zamieszania w okolicznościach śmierci Kennedyego.


Filadelfia, USA, 1983-02-09: Trauma jest wszystkim

Trauma jest wszystkim

Młody chłopiec został porwany przez Abstergo Industries, przodowników Zakonu Templariuszy i zabrany do strzeżonego obiektu w Filadelfii. Oznaczony jako Obiekt 4, został umieszczony w Animusie. Podczas gdy Obiekt 4 był zamknięty w urządzeniu, dr Warren Vidic zbierał jego wspomnienia genetyczne i eksperymentował na umyśle tego młodego chłopca. Templariusze dali chłopcu fałszywą tożsamość i wszczepili ukryty impuls: zlokalizować i zabić mentora Bractwa Asasynów. W pierwszym etapie chłopak miał zostać wyrzucony z laboratorium i pozostawiony na pastwę losu, ale najpierw nadano mu imię: Daniel Cross. Daniel został znaleziony na poboczu w szoku, półnagi i mamrotał coś po rosyjsku.


Filadelfia, USA, 1998-04-23: Jesteś jednym z nas?

Jesteś jednym z nas

W wyniku zbyt długiego przebywania w Animusie, Daniel Cross cierpiał z powodu efektu krwawienia i prześladowały go wizje wspomnień swojego przodka. W miarę jak dorastał, sięgał po narkotyki i alkohol. Narastała w nim przemoc i niestabilność emocjonalna. Daniel nie chciał brać przepisywanych mu leków, a jego halucynacje stały się nie do zniesienia. Pewnej nocy, podczas pijackiej libacji w barze, wypadł na ulicę. Zmagając się z załamaniami rzeczywistości, zaatakował osobę oferującą mu pomoc, oskarżając ją o bycie templariuszem. Kobieta imieniem Hannah Mueller zainterweniowała, zabierając go do samochodu i wywożąc w bezpieczne miejsce. Uwierzyła, że jest on asasynem, takim jak ona. Hannah zabrała Daniela do obozu szkoleniowego poza Filadelfią na spotkanie z jej dyrektorem, Paulem Bellamy. Bellamy przesłuchiwał Daniela, pragnąc dowiedzieć się, kim tak naprawdę jest.


Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie, 2000-11-06: Dobrze, że jesteś po naszej stronie

Dobrze, że jesteś po naszej stronie

Podczas jednej z wizyt w kryjówkach asasynów na całym świecie, Daniel Cross został zaatakowany i podano mu środki uspokajające. Gdy się obudził, okazało się, że jest w Dubaju i to w obecności tego, którego tak nieustannie szukał: Mentora. Lider Bractwa Asasynów powiedział mu, że jego osobliwe wizje przez lata sprawiły, iż był on przedmiotem jego zainteresowań. Mentor powiedział mu o swoich nadziejach związanych z oficjalnym wstąpieniem Daniela do Bractwa i prawdopodobieństwie wyznaczenia go jako swojego następcę. Mentor wyjął swoje ukryte ostrze i podarował je Danielowi. Gdy tylko ostrze zostało przymocowane do przedramienia, w Danielu odżył impuls wszczepiony przez Abstergo, za czasów jego młodości. Zalany lawiną wizji, tracąc jakąkolwiek kontrolę, wbił on ostrze w gardło Mentora, zabijając go. Po odzyskaniu zmysłów, spanikowany Daniel wykonał skok wiary z okna do wody znajdującej się poniżej.


Moskwa, Rosja, 2002-10-19: Brakujące ogniwo, na które czekaliśmy

Brakujące ogniwo, na które czekaliśmy

W kolejnych latach po Wielkiej Czystce, Daniel Cross powrócił do Abstergo jako templariusz, który nadal eliminował wszelkie pozostałe wpływy asasynów na świecie. Podczas Nalotu Milenium odkrył on główną serwerownię asasynów, z której analitycy Abstergo odzyskali dość kluczową informację - Lokalizację Ukrytej Biblioteki Ivana Vasilyevitcha pod Wielkim Teatrem. Templariusze wierzyli, że od pokoleń przywódcy Bractwa, w tym Ezio Auditore da Firenze, pozostawiali tam poufne zapiski. W związku z tym templariusze opracowali plan infiltracji i odzyskania wszelkich informacji z jej wnętrza. Zadanie to otrzymał Daniel Cross, teraz formalnie działający templariusz. W październiku 2002 roku znalazł on wejście do biblioteki pod teatrem. Uciszył stróżującego tam asasyna i odzyskał Kodeks Ezio. Tom zawierał szczegóły dotyczące jego interakcji z Tymi Którzy Byli Przed Nami, jak również wzmianki dotyczące niejakiego "Desmonda".


Rzym, Włochy, 2012-10-10, 05:33: Odnalezienie Jabłka Edenu

Odnalezienie Jabłka Edenu

Dnia 10 października 2012 roku Desmond Miles odnalazł Jabłko Edenu w krypcie Pierwszej Cywilizacji pod kościołem Santa Maria de Araceli.

Sao Paulo, Brazylia, 2012-12-02: Starcie Amerykańskich Gladiatorów

Starcie Amerykańskich Gladiatorów

Daniel Cross śledził Desmonda Milesa aż do pokazów mieszanych sztuk walki w Sao Paulo w Brazylii. Desmond szukał tajemniczego artefaktu należącego do Pierwszej Cywilizacji. Daniel odzyskał go pierwszy i zastrzelił właściciela obiektu w jego prywatnej loży na wyższych piętrach stadionu. Kiedy Desmond przybył na miejsce, Daniel uciekł z artefaktem, ale został złapany na dziedzińcu w pobliżu wyjścia. Po zaciekłej bójce, Desmond znokautował Crossa, dzięki czemu odzyskał artefakt, a następnie uciekł miejską linią metra.

Turyn, USA, 2012-12-21: Używamy zaawansowanej technologii

Używamy zaawansowanej technologii

21 grudnia 2012 roku ogromny wyrzut masy słonecznej mógł przyczynić się do powtórzenia katastrofy Toba z 75000 roku p.n.e. Desmond Miles we współpracy z przedstawicielką Pierwszej Cywilizacji – Juno, reaktywowali Wielką Świątynię. Rozbłyski świetlne były powodem globalnych zakłóceń sieci elektrycznych. Sieć komputerowa Initiates uległa awarii, przez co użytkownicy zmuszeni byli do jej całkowitego restartu i odbudowy.

Nowy kierunek badań: Pozornie nieograniczony potencjał technologii Pierwszej Cywilizacji.

Ujiji, Tanzania, 2013-02-11: Obserwujemy gromadzenie wiedzy

Obserwujemy gromadzenie wiedzy

C.TAG określa położenie geograficzne interesujących miejsc. Szerokość i długość geograficzna są konfigurowane z olbrzymią dokładnością. Lokalizowanie istotnych lokacji wzmacnia węzły sieciowe, ułatwiając tym samym łączność.

Greenwich, Wielka Brytania" 2013-04-08: Odkrywamy chronologię

Odkrywamy chronologię

Parkes, Australia, 2013-08-21: Przygotowujemy się na przyszłość

Przygotowujemy się na przyszłość

Program C.TAG znacznie poprawił sieć Inicjacji. Strukturalne nauczanie osiągnęło maksymalny potencjał. Wniosek: Przerwać rozwój C.TAG oraz wypełnić brakujące luki. Zamiast tego rozpocząć aktywną inicjację działań. Potencjalne zagrożenia: znaczące. Potencjalne zyski: imponujące.

Sri Lanka, 2013-08-30: Jesteśmy INITIATES

Jesteśmy INITIATES

Wiedza rekrutów Initiates znacznie wzrosła, przy jednoczesnej potrzebie zachowania projektu w tajemnicy. Skatalogowaliśmy kilka fragmentów technologii Pierwszej Cywilizacji. Wkrótce możliwe będzie szersze rozpowszechnienie sieci Initiates. Stworzyliśmy podwaliny pod bardziej aktywną działalność. Zasłużone gratulacje.

  • Tłumaczenie: DeadExit
  • Data dodania: 05-07-2014
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (2)

1. DarthDestruktor1006-07-2014, 10:36Propsy za nawiązania do "The Fall" i "The Chain".
Szkoda że przy Jałcie nie wspomnieli, że wszyscy byli Templariuszami.
2. DeadExit1006-07-2014, 11:41@DarthDestruktor: No bo o to właśnie chodzi. W tych starszych wpisach (takich waśnie jak te z działu 'modern times') nie piszą wprost kto był asasynem, a kto templariuszem. Sami mamy to wydedukować :) Na ten przykład łatwo się domyślić, że Margaretha Zelle była asasynem lub dla nich pracowała (jeżeli się nie mylę oczywiście)

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: