Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed Initiates


Listy Clintona B. Rosenburga

Pasadena, USA, 1952-08-14

Panie Dyrektorze,

list 1

Zgodnie z ustaleniami, jestem na bieżąco z najnowszymi badaniami dr Paulinga. W załączonym artykule, który ma trafić do PNAS proponuje on model strukturalny kwasu dezoksyrybonukleinowego. Oszczędzę Panu szczegółów, ale znajduje się tam jego model potrójnej helisy, wykonany z trzech splecionych nici DNA, jest bardzo elegancki. Rywal jego wcześniejszych prac na strukturze białka. Wierzę, że dział chemiczny Abstergo powinien zwrócić szczególną uwagę na rozwój nauki dotyczącej DNA, prawdopodobnie uzyskamy dzięki temu dostęp do sekretów życia. Proszę zapamiętać, jeżeli Pan sobie tego życzy, jestem skłonny odegrać większą rolę w zachęcaniu dr Paulinga do działania. W międzyczasie, chciałem podziękować za obdarzenie mnie zaufaniem w działalności Fundacji. Jestem zaszczycony, że ułatwiam pracę tak genialnym naukowcom.

Z poważaniem,

Clinton B. Rosenburg, Ph.D.


Cambridge, Wielka Brytania, 1952-12-30

Panie Dyrektorze,

list 2

Dziękuję bardzo za pochwałę. Może być Pan pewny, że subtelna oferta potencjalnego stanowiska w obrębie firmy, którą dostałem podczas ostatniego spotkania na zbiórce pieniędzy, nie jest mi obojętna. Ja po prostu cenię swoją bieżącą pracę w Fundacji bardziej niż moje osobiste ambicje naukowe. Uprzejmie informuję, że bardzo doceniam Pańskie zainteresowanie moją karierą. Zgodnie z Pańskimi instrukcjami, zapewniłem wsparcie ze strony dr Franklina zespołowi dr Watsona i Cricka, który zajmuje się danymi dotyczącymi krystalografii rentgenowskiej. Oczywiście upewniłem się, że nie będzie żadnych powiązań z Fundacją. Nowe dane oraz ich własne odkrycia przyniosły śmiały wniosek: uważają, że struktura DNA jest jedną podwójną helisą. Planują unieważnić model potrójnej helisy Paulinga w nadchodzącym artykule w Nature. Nie jestem całkowicie przekonany, czy ich model jest prawidłowy. Wiem, że nie powinno się polegać zbytnio na intuicji, jeśli chodzi o naukę, ale uważam, ze powinniśmy zachęcić naszych sponsorowanych naukowców, by poprowadzili dodatkowe badania dotyczące modelu potrójnej helisy. W załączniku zamieszczam projekt budżetu, który pozwoli nam wspierać oba rodzaje badań podczas realizacji naszych celów.

Pański najbardziej oddany pracownik,

Clinton B. Rosenburg, Ph.D.


Chicago, USA, 1962-04-09

Panie Dyrektorze,

list 3

Z wielkim żalem, ale chyba bez żadnej niespodzianki dla Pana, piszę list z moją rezygnacją. Zarządzanie Fundacją przez te ostatnie kilka lat było naprawdę emocjonującym wyzwaniem. Czuję, że nasze wsparcie i doradztwo odegrało kluczową rolę w zapoczątkowaniu nowej ery w biochemii. Muszę się jednak pogodzić z nowym kierunkiem, jaki chce Pan nadać Fundacji. Nie pasuje on do mojej wizji utrzymania jak najszerszego programu, zwłaszcza w świetle decyzji filii Farmaceutycznej Abstergo, dotyczącej skupienia się wyłącznie na podwójnej helisie DNA. Po naszej ostatniej rozmowie uświadomiłem sobie, że nie mogę zobaczyć "całego obrazu", ale to może rzeczywiście czas dla nowego kierownictwa. Dlatego właśnie zdecydowałem się rozważyć Pańską propozycję i zaakceptować stanowisko starszego naukowca na wydziale Biologi Molekularnej R&D. Ufam, iż Pańska polityka "otwartych drzwi" nadal obowiązuje. Z niecierpliwością czekam na możliwość pokazania Panu moich planów dotyczących wykazania istnienia innych stabilnych form DNA.

Z poważaniem,

Clinton B. Rosenburg, Ph.D.


Boise, USA, 1969-06-23

Panie Dyrektorze,

list 4

Wiem, że w przeszłości wiele razy się sprzeczaliśmy, zwłaszcza z powodu tego, co Pan nazywa moją "nieuzasadnioną obsesją" na punkcie potrójnej helisy DNA, ale moja lojalność wobec Pana jest nienaganna. I czuję, że niesłusznie odrzucił Pan wszystkie moje wnioski dotyczące badań z ostatnich lat. Proszę Pana o ponowne rozpatrzenie decyzji, dotyczącej drastycznych cięć moich funduszy na badania i przeniesienia laboratorium do Boise. Nie wierzę, że oddział Farmaceutyczny Abstergo chce zmusić mnie do skupienia się na tym kompletnie absurdalnym założeniu, że kluczem do rozwikłania tajemnic genów jest badanie enzymów znajdujących się w bakterii wyizolowanej z gorących źródeł w Yellowstone. To istne szaleństwo i przerażające marnowanie naszych zasobów! Naprawdę doceniam wszystko, co Pan dla mnie zrobił. Wiem, że nie byłoby mnie tu tak długo, gdyby nie Pańskie stałe wsparcie. Nie uciekło też mojej uwadze, że moje wpływy w dziale R&D w ciągu ostatnich kilku lat się zmniejszyły. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że miał Pan w tym swój udział. Wiem, że nie byłem w stanie uzyskać solidnych dowodów na to, że potrójna struktura DNA istnieje, ale nadal jestem przekonany, iż społeczność naukowa ignoruje coś, co ma fundamentalne znaczenie. Jak już mówiłem wiele razy, to że nie ma na coś dowodów, nie znaczy, że to coś nie istnieje. W międzyczasie przejrzę dokumenty dotyczące tej polimerazy, które Pan do mnie wysłał. Ludzie z Uniwersytetu w Cincinnati wydają się tym podekscytowani.

Dziękuję z góry,

Clinton B. Rosenburg, Ph.D.


Rochester, USA, 1976-01-12

Panie Dyrektorze,

list 5

Co się dzieje, do cholery? Przestał Pan odpowiadać na moje wiadomości. Zrozumiałem bardzo wyraźnie aluzję, by Panu już więcej "nie przeszkadzać". Ponadto, mój certyfikat bezpieczeństwa nie daje mi takiej swobody oraz dostępu jak dawniej. To naprawdę smutne. Chciałem podzielić się z Panem najbardziej niesamowitym odkryciem, jakiego dokonaliśmy w naszym laboratorium sekwencjonowania DNA. Okazało się, że polimeraza Taq, enzym wyizolowany z bakterii pochodzących z gorących źródeł, pozwoli nam pchnąć naprzód sekwencjonowanie DNA w nową erę wydajności. Już jesteśmy daleko przed wszystkimi innymi laboratoriami publicznymi i prywatnymi w zakresie wydajności i rzetelności danych. W rzeczywistości, wyprzedzamy o lata sen doktora Watsona o mapowaniu ludzkiego genomu. Wyniki są bardzo obiecujące, choć prawdopodobnie zakończenie zajmie nam jeszcze wiele lat. Wiem, że to jest rodzaj informacji, które są dla Pana interesujące. Mając to wszystko na uwadze, chciałem powiedzieć, że w końcu możemy znaleźć solidne dowody na istnienie potrójnej helisy DNA. Już wyobrażam sobie jak wytrzeszczacie oczy, ale proszę najpierw spojrzeć na wstępne dane. Powtórzę cały proces i pokażę wszystkim, że miałem rację!

Clinton B. Rosenburg, Ph.D.


Rochester, USA, 1978-04-24

Panie Dyrektorze,

list 6

Mam już po dziurki w nosie tych wszystkich protekcjonalnych notatek, które dostaję od biura. Nigdy niczego nie ujawniłem, byłem lojalny i zawsze robiłem to, o co mnie proszono, nie zważając na moje osobiste plany. Nie zasługuję na coś takiego. A jeśli tego byłoby mało, moja kariera wisi na włosku. Karacie mnie za to, że jestem wolnym myślicielem i to być może ostatnim tutaj. Wiem, że nie byłem w stanie kiedykolwiek odtworzyć moich wyników struktury potrójnej helisy, ale nie sądzę, że jest to powód do degradacji pracowników. Ale kogo to obchodzi, czy mam rację, czy nie? Potwór Abstergo najzwyczajniej mnie przeżuł i wypluł. Tkwię teraz w kącie laboratorium sekwencjonowania. Nie mogę już nawet prowadzić badań. Wszystko co mam, to opiekowanie się grupką zarozumiałych techników i pokój wypełniony maszynerią "skraju krwawienia". Ciągle wysyła mi Pan nowe "zabawki", jak bym mógł zostać przekupiony zwykłą technologią. Nikt nigdy oskarżał naszej wspaniałej i życzliwej Korporacji o brak konsekwencji czy zasobów. Kiedyś myślałem, że sekwencjonowanie całego genomu człowieka zajmie nam lata, a teraz możemy zrobić to rutynowo w miesiąc... A przynajmniej, kiedy twoja praca nie zostanie przerwana przez tego żołdaka z laboratorium we Włoszech. A jak sądzę, muszę dopilnować, by nasz "Mistrz" był zadowolony. Myślałem, że jesteś moim przyjacielem, nigdy nie wyobrażałem sobie, że będziesz pierwszym, który na mnie tak naskoczy.

Clinton B. Rosenburg, Ph.D.


Rochester, USA, 1984-12-18

Panie Dyrektorze,

list 7

Nie wiem, czy wciąż jest Pan częścią Abstergo. Niekiedy gubię się w tych "ciężkich chwilach" i zastanawiam się czy Pan w ogóle istniał. Jestem po prostu zmęczony. Myślę, że mój czas tutaj dobiega końca. Sekwencjonujemy teraz cały genom w ciągu kilku tygodni. Jesteśmy pod presją, aby zmniejszyć wszelkie opóźnienia i dostarczyć wszystko do tego człowieka - Vidica. Aktualnie nie jesteśmy niczym więcej, niż tylko linią montażową. Co za marnotrawstwo. Wie Pan, że nie jestem głupi. Nawet ten stary człowiek zrozumiał, że nasi mistrzowie ukryli coś ważnego w ludzkim genomie. Oni nie oszczędzają w środkach, by dostarczyć moim podopiecznym najbardziej zaawansowanych technologii w celu zwiększenia produktywności. Jak wszyscy tutaj, słyszałem te niedorzeczne plotki o projekcie Animus. Vidic twierdzi, że wspomnienia czyichś przodków są zapisane w genach. Skoro Abstergo wierzy w te brednie, to dlaczego wiele milionów dolarów nadal przelewane są tutaj. Po prostu to nie ma sensu! Na dodatek, nigdy nie odnalazłem modelu potrójnej helisy DNA. Moja życiowa obsesja, to wszystko na nic.

Twój oddany przyjaciel,

Clinton B. Rosenburg, Ph.D.

  • Tłumaczenie: DeadExit
  • Data dodania: 20-06-2014
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (5)

1. Vicodin21-06-2014, 00:13Potrójna Helisa DNA? Ehh... dobrze w science fiction przymykam oczy na takie sprawy :P Tak jak na niepoprawne wzory chemiczne w Animusie w AC 1. W tym uniwersum mają jakieś alternatywne prawidła chemii i fizyki chyba zresztą też. :)
2. DeadExit1021-06-2014, 15:27@Vicodin: Całkiem niedawno naukowcy w warunkach hermetycznych wyizolowali nietrwałą strukturę DNA o budowie potrójnej helisy, więc wszystko jest możliwe. Ba nawet jest jeszcze lepiej! Wśród komórek ludzkich odkryto takie, które posiadają nietrwałą strukturę poczwórnej helisy DNA, która normalnie przyjmuje formę dwóch podwójnych helis. Polecam poczytać i poszperać w nowinkach dot. najnowszych odkryć z genetyki na CORDIS :)
3. rune1021-06-2014, 15:39@DeadExit:...na czym? Jakieś linki?
4. DeadExit1021-06-2014, 17:04@rune: Tak jak pisałem, chociażby krótki artykuł na CORDISie, ale polecam wczytać się w felietony na JACSie. http://cordis.europa.eu/news/rcn/34528_pl.html, a ponadto: http://biotechnologia.pl/biotechnologia/doniesienia-naukowe/poczworna-helisa-dna-wykryta-w-ludzkich-komorkach,571
5. Vicodin22-06-2014, 10:33@ DeadExit: Ciekawe, dobra stronka tak w ogóle. Ale trzeba mieć na uwadze że te struktury raczej pełnią funkcje regulatorowe, a podstawowym nośnikiem informacji genetycznej wciąż jest standardowy dwuniciowy DNA. Podobnie jest siRNA i miRNA. Tak czy siak pamięci genetycznej zdolnej zapisywać ludzkie wspomnienia bym nie oczekiwał ;P.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: