Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed Initiates


Assassin's Creed Initiates: Pod obserwacją (część 4)


Władywostok, Rosja, 2014-02-19, 10:36: Coraz bliżej

Wiadomość

Po rozwiązaniu zagadki Williama, mamy cel: Moskwa. Kolejna wskazówka pomoże nam zawęzić obszar w samym mieście. Załoga nadal, hmmm, główkuje nad tą stroną. Myślę, że już trochę się w tym połapaliśmy. Co o tym sądzisz?

Twój skromny szpieg.

Objaśnienie:

rozszyfrowana wiadomość

Kolejna zagadkowa strona książki prowadzi nas do miejsca w Moskwie, gdzie załoga ma kontynuować swoją misję. Rozwiązanie jest dość proste. Powyższą kartkę należy złożyć w harmonijkę wzdłuż linii, które wyznaczają nam dodatkowe apostrofy w danym tekście. Po nałożeniu na siebie części wyrazów otrzymamy krótką wiadomość o treści: "Most, zoo, pełnia księżyca". Drużyna Gavina niestety przegapiła swoją szansę na spotkanie z asasynką na wspomnianym moście, gdyż pełnia miała miejsce 15 lutego – wpis "Sam w ciemnościach". Prawdopodobnie osoba z którą mają się spotkać należy do zespołu asasynów na terenie Rosji, który zajmował się poszukiwaniem kolejnego artefaktu. William wspominał o nich w jednym z e-maili w AC: Brotherhood. Następna pełnia ma miejsce 16 marca, może wtedy asasyni będą mieli więcej szczęścia.

Władywostok, Rosja, 2014-03-07, 15:41: W drodze

Władywostok

Gavin, Emmanuel i Emmet pędzą w kierunku Moskwy koleją transsyberyjską. W tym czasie reszta z nas na pokładzie Altaira II opływa Rosję, by zadokować w Petersburgu. Emmet wysyła codziennie logi dotyczące aktywności zespołu, używając swojego telefonu, który został połączony z Hefajstosem 2.0. Do tej pory wysyłał zdjęcia swoich posiłków, więc oszczędzę wam tego widoku. Plusem jest to, że nieobecność Emmeta daje mi niepowtarzalną okazję by dobrać się do jego maszyn. To ryzyko już się opłaciło: Odkryłem dziwną furtkę z serwera Abstergo prowadzącą do starego laboratorium asasynów w Protvino. Co dziwne, większość plików jest uszkodzona, ale wydobędę z tego to co tylko będę mógł. Dla zainteresowanych prześlę pliki do odpowiedniej sekcji w Bazie Danych Inicjacji, więc czekaj na aktualizację. Cała sprawa jest dość dziwna. Abstergo nie szpiegowało tego laboratorium, ani nie robiło żadnych kroków w tym kierunku. Gdybym ich nie znał, powiedziałbym, że nawet nie byli świadomi istnienia tej furtki. Więc nasuwa się pytanie: kto ją tam umieścił i dlaczego?

Twój skromny szpieg.

Moskwa, Rosja, 2014-03-16, 21:09: Poznajcie Galinę

Galina

Oto fragment raportu Emmetta z misji w Moskwie:

Hej, chłopaki. Nawiązaliśmy kontakt z asasynką w Moskwie – Galiną Voroniną. To strasznie niezręczna sytuacja: Ona chce, abyśmy zabili jej matkę, która jest naukowcem i ponoć oszalała. Najwidoczniej ta pani zbudowała własnego Animusa, po czym siłą wsadziła do niego członków swojej drużyny. Matka Galiny zaszyła się w laboratorium, ale by dostać się do środka, musimy pokonać resztki członków Rosyjskiego Bractwa, których napędza szaleństwo spowodowane efektem krwawienia. Jest jeszcze gorzej: ta wiedźma może być bardziej szalona niż cała reszta. Twierdzi, że dzięki Animusowi rozmawiała z Ewą. To jest... niepokojące.

Twój skromny szpieg.

Moskwa, Rosja, 2014-03-18, 10:06: Ostatnie miasto nauki

rozmowa przy stole

Oto fragment raportu Emmetta z misji w Moskwie:

Próbowałem wytłumaczyć Galinie, że nie da się rozmawiać z kimś w Animusie, bo to działa tylko w jedną stronę. Niestety ta mnie nie słuchała, a do tego rzuciła mi takie spojrzenie po którym narobiłem w gacie. Istnieje bardzo niewiele udokumentowanych przypadków kontaktu z przedstawicielem Pierwszej Cywilizacji lub z kimś z tamtej epoki. Nadal nie wiemy jakie były ich cele. Gavin zgodził się pomóc i uważa, że można to rozwiązać za pomocą konwersacji, bez używania przemocy. Po tym wszystkim musimy się dowiedzieć, co się stało z ich drużyną. Jedziemy do prawdziwego sowieckiego miasta nauki! (Fajnie, co nie?)

Twój skromny szpieg.

Protwino, Rosja, 2014-03-20, 16:23: Matkobójstwo

umierająca matka

Oto fragment raportu Emmetta z misji w Moskwie:

Junona

Znaleźliśmy miasto nauki! Co za rozczarowanie. To jakaś zapyziała dziura. Roi się tu od zdziczałych asasynów opętanych Efektem Krwawienia. Wszyscy dostali broń (z wyjątkiem Manny'ego). Galina też odmówiła jej przyjęcia, bo miała dwa ukryte ostrza. Ona wykończyła wszystkich praktycznie sama. To było jak makabryczny balet. Jedna z oszalałych asasynek wyglądała dokładnie jak ona! Bliźniaczka? Bez mrugnięcia okiem zabiła ją w kilka sekund. Stary, ona jest przerażająca.

Sidebar: Jestem fatalnym strzelcem. Dlaczego nie zostałem na tej pieprzonej łodzi?

Oczyściliśmy sobie drogę do laboratorium. Była tam matka Galiny, podpięta do najuboższego Animusa jakiego w życiu widziałem. Wszystkie części były stare. On nie powinien w ogóle działać. A ona tylko coś mamrotała. Bredziła o utracie męża i kolorze szarym. Stek bzdur spowodowanych Efektem Krwawienia. Na ścianie były monitory. Wszystko było statyczne, ale... to wyglądało tak, jakby tam była twarz. Czuję, że wcześniej już ją widziałem, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie... Galina uklękła obok maszyny i wbiła ostrze prosto w mózg matki. Wszyscy na nie patrzyli, ale ja skupiłem się na tej twarzy w monitorze. Wyglądało jakby krzyczała, a teraz znikła. Czy ona naprawdę tam była?

Twój skromny szpieg.

Petersburg, Rosja, 2014-03-26, 07:43: Nowy świt w Moskwie

Świt

Drużyna Gavina spotkała się z nami w Petersburgu i przyprowadziła ze sobą Galinę. Jest ona ostatnią rosyjską asasynką. Gavin przekonał ją, by się do nas przyłączyła. Po jej występie w asasyńskim laboratorium, wygląda na to, że dostał swojego egzekutora. Jestem pewien, że Manny jet zwolniony. Eric zapytał Galinę, jak udało się jej uniknąć wsadzenia do Animusa, zbudowanego przez jej matkę i podzielenia losu tych biednych dusz, które tam trafiły.

- Nie uniknęłam tego - powiedziała. - Korzystałam z niego jak cała reszta i nauczyłam się walki od mojego przodka. Ja po prostu nie oszalałam.

Czas pokaże, jak sądzę.

Akaki i Nodar wysłali wiadomość do swoich kontaktów w Gruzji, aby przysłano agentów w celu utworzenia nowego rosyjskiego Bractwa. Osoroshii Baba będzie dostarczać broń od naszych ludzi na Filipinach niezależnie od stosunków między ich krajami, Asasyni to Bractwo, którego nie podzielą jakieś granice.

Jeśli jest jakieś przesłanie, które Gavin niesie podczas swojej podróży po świecie, to brzmi ono tak: Asasyni nie są już sami.

Twój skromny szpieg.

Helsinki, Finlandia, 2014-04-10, 15:46: Coś poszło nie tak

Gavin

Przez długi czas Gavin był dobrym żołnierzem. Przez lojalność wobec swojego przyjaciela, który odszedł, by uporać się z traumatyczną stratą, zabrał on książkę Williama i wziął na siebie odpowiedzialność jaka się z nią wiązała. Od kiedy opuściliśmy Rosję, Gavin był w podłym nastroju. Myślę, że to go trochę przerosło. Bractwo straciło drużyny w Brisbane, Whistler, Florencji, Denver, a teraz w Moskwie. W Osace jest tylko połowa oddziału, a od dwóch lat nie ma żadnej wieści z Sao Paulo. William Miles wrócił do walki pod koniec ubiegłego roku, ale na razie do nas nie dołączył. Gavin zaczyna brać to jego milczenie bardzo osobiście.

Twój skromny szpieg.

Helsinki, Finlandia, 2014-04-24, 13:46: Znaleźć Williama Milesa

Zaszyfrowana wiadomość

Gavin zebrał nas razem, położył przed nami dziennik Williama i go zatrzasnął.

- Znajdźcie mi Williama Milesa!

Czas ruszyć trochę głową...

Twój skromny szpieg.

Objaśnienie:

Pierwsza linijka zakodowanej wiadomości to:

52:R 65:E 69:I 73:S 20: [SPACJA] 76:V 69:I 61:A 20:[SPACJA] 48:H 61:A 76:V 65:E 74:T

Tekst zapisano w języku norweskim, a wiadomość oznacza mniej więcej "Podróżuj przez morze". Ponadto, szyfr jaki widnieje na kartce, można przedstawić jako siatka podobna do tej używanej do gry w statki, a połączone ze sobą punkty na niej widniejące utworzą dość schematyczny zarys wybrzeża w okolicy Tromsø w Norwegii. Zarys ten można nałożyć na rzeczywistą mapę tego regionu, a koordynaty wskazujące miejsce AA oznaczają położenie Williama Milesa (WM).

mapamiejsce przebywania Williama Milesa

Norwegia, 2014-05-01, 13:02: Tu jesteś

Wybrzeże Finlandii

Jeśli William Miles był zaskoczony przybyciem Gavina do jego tajnego bunkra, nie okazał tego w żaden sposób. Nie było żadnego podania sobie dłoni, ani uścisku. Nic nie wskazywało na to, że ci dwaj są przyjaciółmi, walczącymi ramię w ramię od lat.

- Bill, musimy pogadać - powiedział Gavin.

Shaun Hastings i Rebecca Crane ucieszyli się o wiele bardziej, kiedy nas zobaczyli i starali się przełamać lody, ale Gavin nic sobie z tego nie robił.

- Wasza dwójka jest następna na mojej gównianej liście.

Emmet natychmiast zaciągnął Rebeckę na bok i zaczął majstrować przy jej telefonie z Hefajstosem. Jak podejrzewam, zaczął umilać sobie czas marychą. Wszyscy kluczowi członkowie obecnego Bractwa są tutaj. Mam zamiar podłożyć tu kilka pluskiew, by sprawdzić, czy znajdę coś interesującego. To dla nas ogromna szansa i zastanawiam się, co przyniesie przyszłość.

Twój skromny szpieg.

Norwegia, 2014-05-04, 10:17: Złośliwa wentylacja

książka

Monitorowany zapis audio:

 • William Miles: Co to jest?
 • Gavin Banks: A na co to wygląda? Oddaję ci twoją pieprzoną książkę z powrotem.
 • William Miles: Dlaczego?
 • Gavin Banks A dlaczego nie? Dajesz mi ją razem z ckliwym listem o tym jak to już dłużej nie możesz, po czym w mniej niż rok jesteś z powrotem w grze. Mam wrażenie jakbyś się mną bawił.
 • William Miles: Cóż... Zachowujesz się jak samolubne dziecko.
 • Gavin Banks: Co?
 • William Miles: Straciłem jedynego syna, dupku! Czułem się, jakby to był koniec. I zdecydowałem się ci zaufać jak nikomu innemu na świecie. Zmusiłem się do powrotu, bo to co robimy, jest większe ode mnie, większe od ciebie, a nawet większe niż Desmond. Ale jeśli to wszystko, co dla mnie masz, to może zaufanie ci było błędem.
 • Gavin Banks: Możliwe, że było. Ale wiesz co, dzięki twoim zagadkom i planom knutym w tych ciemnościach, moja drużyna wyruszyła do realnego świata i zabrała się za prawdziwą robotę. Poproś Shauna i Rebeckę, by zaktualizowali maszyny na mojej łodzi, wynosimy się stąd.

Norwegia, 2014-05-05, 15:45: Czym jest Inicjacja?

Rebecca

Rebecca przyszła na pokład by wykonać prace konserwacyjne naszych systemów komputerowych. Pomagała przy ich instalacji, zanim wyjechała do Montrealu, a my wyruszyliśmy do Japonii. Wszystko wydawało się być w porządku aż do czasu, kiedy zwołała wszystkich i oznajmiła nam niepokojącą wieść. Powiedziała:

- Ktoś na waszym statku jest szpiegiem. Znalazłam serię zakodowanych wiadomości przesyłanych do czegoś nazywanego 'Bazą Danych Inicjacji'. Były one wysyłane dość regularnie w przeciągu ostatnich lat. Brzmi to znajomo?

Gavin zapytał: - Czym do cholery jest Inicjacja?

Będę musiał się przyczaić na jakiś czas, ale pluskwy rozmieszczone wokół bunkra powinny automatycznie przesyłać wszystko do bazy danych.

Coś czuję, że twój pokorny szpieg może mieć kłopoty.

Norwegia, 2014-05-06, 07:23: Biały Pokój Williama

Pokój przesłuchań

Monitorowany zapis audio:

 • Gavin Banks: Shaun i Rebecca są jeszcze na pokładzie statku. Zobaczymy, czy uda im się dowiedzieć, gdzie był wysyłany sygnał.
 • William Miles: Mam zamiar sprawdzić twoją załogę, jeśli już o tym mowa.
 • Gavin Banks: W porządku.
 • William Miles: Nasza mała sprzeczka będzie musiała trochę poczekać. Po akcji z Lucy Stillman nie mogę sobie pozwolić na takie ryzyko.
 • Gavin Banks: W zupełności się zgadzam.
 • William Miles: Dopóki ten szpieg nie zostanie znaleziony, wydaje mi się, że najlepiej będzie jeśli załoga ograniczy swoje przebywanie tylko do swoich kajut na statku.
 • Gavin Banks: Zatrzymaj Galinę w bunkrze. Dołączyła do załogi stosunkowo niedawno. Jestem pewien, że nie ona nie jest szpiegiem.
 • William Miles: Mam zamiar wezwać każdego członka twojego zespołu, jednego po drugim, na rozmowę. Będziesz mi ich przyprowadzał.
 • Gavin Banks: "Wywiad", o w dupę! Zostaw bunkier Williamowi Milesowi, a wybuduje w nim własną celę do przesłuchań.
 • William Miles: Lubię być przygotowany na wszystko. I ja to nazywam Białym Pokojem.
 • Gavin Banks: Masz chore poczucie humoru. Rozumiem, że nie jestem podejrzany?
 • William Miles: Ha. Jeśli myślałbym, że jesteś zdolny do czegoś takiego, zabiłbym cię już dawno podczas naszego pierwszego spotkania.

Norwegia, 2014-05-07, 07:00: Miłośniczka drzew

Susan Drayton

Monitorowany zapis audio:

 • William Miles: Jak poznałaś Gavina?
 • Susan Drayton: Gdy byłam młoda, pracowałam trochę jako działaczka. Włamał się więc do pompowni wody w Prince George, w miejscu gdzie dorastałam, i wziął próbkę czegoś oznaczonego jako "Nowy Fluor". Wydawało się to trochę podejrzane i pomyślałam, że poinformuję o tym prasę czy coś, ale podczas opuszczania budynku zostałam aresztowana.
 • William Miles: A Gavin wpłacił kaucję, by cię wypuścili z więzienia?
 • Susan Drayton: Nie, Janice to zrobiła. Na początku myślałam, że była szalonym ekologiem, jak ja. Ha! Okazało się, że była jeszcze większą wariatką, była jedną z was.
 • William Miles: To ona zwerbowała cię do Bractwa.
 • Susan Drayton: Tak. Janice zwracała dużą uwagę na ochronę, uważała, że jej silny związek z naturą był kluczowy dla sukcesu asasynów. Nie mogłam się z tym nie zgodzić.
 • William Miles: Więc kiedy wkroczył Gavin?
 • Susan Drayton: Oboje próbowaliśmy ukraść tę samą łódź! Ja chciałam ją zabrać, aby ścigać japońskich wielorybników, ale Gavin chciał zrobić z niej mobilną bazę Bractwa.
 • William Miles: Więc zaczęliście współpracę.
 • Susan Drayton: Tak. Zabawne było to, że Gavin nie miał pojęcia, jak pilotować statek. Oboje zgodziliśmy się współpracować, a przez to, że spędziłam trochę czasu na łodzi jako dziecko, postanowiłam zachować statek dla siebie, by z jego pomocą rozwiązywać sprawy ważne dla nas obojga.
 • William Miles: Myślisz, ze ta cała Inicjacja, to coś z czym warto walczyć?
 • Susan Drayton: Mogą być na tyle sprytni, by nas szpiegować, ale jeśli jest tego jakaś przyczyna, konkretny powód istnienia, albo jakaś pasja związana z tym wszystkim... muszę to jeszcze sprawdzić.

Norwegia, 2014-05-08, 07:00: Dwa fakultety

Stephanie Chiu

Monitorowany zapis audio:

 • William Miles: Twoi rodzice pracowali dla firmy farmaceutycznej Abstergo w Pekinie.
 • Stephanie Chiu: Z tego co wiem, nadal pracują.
 • William Miles: Jesteś absolwentem uczelni dofinansowanej przez Abstergo. Myślałaś o pójściu w ich ślady.
 • Stephanie Chiu: Moje życie było z góry zaplanowane już od narodzin: dobrze się uczyć, zrobić kwalifikacje jako lekarz, dołączyć się do rodzinnego interesu. Być dobrą dziewczyną.
 • William Miles: Masz stopnie naukowe jako medyk, inżynier biomedycyny i chemii oraz post-doktorskie stypendium naukowe w technologii membranowej.
 • Stephanie Chiu: Emocjonujące, prawda?
 • William Miles: Ale masz również dyplom w zakresie bezpieczeństwa informacji i nauki dotyczące sieci komputerowych. Te pola nie za bardzo się pokrywają.
 • Stephanie Chiu: Tak naprawdę nigdy nie chciałam pracować z rodzicami, ale praca w Abstergo wydawała się dobrym pomysłem na spędzanie czasu. Chciałam mieć więcej opcji rozwoju w zaawansowanych technologiach niż w farmaceutyce.
 • William Miles: Co sprawiło, że się od nich odwróciłaś?
 • Stephanie Chiu: Słyszałeś o skandalu z Nowym Fluorem?
 • William Miles: Abstergo zostało przyłapane na manipulowaniu dopływami wody do małego miasteczka w USA.
 • Stephanie Chiu: Tak, ale nie dali się złapać w Chinach. Użyli całości w jednym miejscu i zaszkodzili wielu ludziom.
 • William Miles: Co to ma wspólnego z tobą?
 • Stephanie Chiu: Mój ojciec stworzył Nowy Fluor. Nie mogłam w to uwierzyć, gdy to odkryłam. Uciekłam do Hongkongu, a Abstergo mnie ścigało. Myślałam, że to mój koniec, ale potem poznałam Gavina i kapitan Drayton, to oni zabrali mnie na statkek.
 • William Miles: I tak stałaś się jedną z nas.
 • Stephanie Chiu: Tak, leczyłam waszych chłopaków i wyhodowałam zioło Emmeta, ale jestem tu głównie dlatego, by walczyć z Abstergo. Nikt nie powinien rujnować komuś życia w taki sposób.

Norwegia, 2014-05-09, 07:00: Niehonorowe wyładowanie

Emmanuel

Monitorowany zapis audio:

 • William: To było tak dawno temu. I wyobraź sobie, że ona jest wciąż na mnie zła.
 • Emmanuel: Ja nie rozwodzę się nad tym co było. Sir.
 • William: Jeśli ktoś z załogi Gavina ma powód, by zdradzić Bractwo, to powiedziałbym, że ty.
 • Emmanuel: Tylko dlatego, że wykonywałem twoje rozkazy?
 • William: Kazałem ci znaleźć templariusza podczas Wojny z Terroryzmem, a nie zabijać dzieci.
 • Emmanuel: Każde dziecko w tamtym autobusie miało na sobie bombę, a kierowani byli na rozmowy pokojowe. Uratowałem więcej ludzi niż zabiłem.
 • William: Nikt nie twierdzi, że było inaczej.
 • Emmanuel: Wiesz, co z tego wszystkiego jest najgorsze? Te dzieci nie słyszały nigdy o Templariuszach, ani czymś podobnym. Były ofiarami w najprawdziwszym znaczeniu tego słowa.
 • William: A potem złożyłeś śluby, że nigdy więcej nikogo nie zabijesz?
 • Emmanuel: Jaka jest pierwsza zasada naszego kreda? "Wstrzymaj ostrze zanim trafisz w niewinnego". Mi się to nie udało, więc złożyłem obietnicę: nigdy więcej zabijania. Nigdy.
 • William: Pozwoliłeś pobić Gavina na ulicach Osaki. Rozsiadłeś się wygodnie i obserwowałeś jak zespół walczy z obłąkanymi asasynami w Rosji. Karzesz nas za to, co się z tobą stało?
 • Emmanuel: Gavin znał moją historię, kiedy brał mnie ze sobą. Nasza umowa była taka, ja miałem uzbroić zespół i wyszkolić ich w posługiwaniu się bronią. Nic więcej.
 • William: Niektóre z tych sygnałów "Inicjacji" pochodzą z bazy wojskowej, gdzie ich szkoliłeś.
 • Emmanuel: No i co?
 • William: Więc może karzesz Bractwo ujawniając nasze tajemnice? Może łamiesz nasz trzeci dogmat?
 • Emmanuel: Z całym szacunkiem, sir: pieprz się. Jestem lojalny wobec Bractwa. Jestem lojalny przez zdrowy rozsądek. Więc zabij mnie teraz, albo się odwal. Sir.

Norwegia, 2014-05-10, 07:00: Pierwszy oficer

Eric Cooper

Monitorowany zapis audio:

 • William Miles: Zostałeś zwerbowany do Bractwa po tym jak wpadłeś w szał zabijania w Edynburgu?
 • Eric Cooper: Ty to nazywasz "szałem zabijania", a ja" starannie wykonanym planem zemsty na znienawidzonej przeze mnie grupie, która zabiła miłość mojego życia." Możecie się z tym zgadzać albo nie.
 • William Miles: Gavin mówił, że kiedy cię poznał, myślałeś o samobójstwie.
 • Eric Cooper: Można śmiało powiedzieć, że sięgnąłem dna. Myślałem wtedy, że albo umrę samotnie na ulicach Edynburga, albo w spokoju, tam gdzieś na świecie. Nie widziałem w tym wielkiej różnicy. Ale asasyni całkowicie zmienili mój punkt widzenia.
 • William Miles: Jak to?
 • Eric Cooper: Cóż, początkowo wszyscy byli bardzo gościnni. W każdym razie załoga Gavina. Żaden z nich nie patrzył na mnie, jakbym był jakąś rzeczą. Ja nigdy przedtem nie doświadczyłem czegoś takiego.
 • William Miles: Twoimi najbliższymi przyjaciółmi na pokładzie są Doktor Chiu i Pan Leary.
 • Eric Cooper: Tak, Chewy pomaga mi uregulować moje hormony. Nawet po operacji, trzeba odrobinę wysiłku, bym mógł pozostać tak zabójczo przystojnym draniem, który teraz siedzi przed tobą.
 • William Miles: A Emmett Leary?
 • Eric Cooper: Moim obowiązkiem jest upewnienie się, że statek działa bez zarzutów, a on jest jedynym bałaganiarzem. Na szczęście się z tego śmiejemy. To on pomaga mi sprawdzić jak mogę z powrotem wrócić do domu. Chcę zaplanować przyszłość, w której pewnego dnia będę mógł wrócić.
 • William Miles: Właśnie widzę.
 • Eric Cooper: Mam nadzieję, że nie sądzisz, iż któryś z nich może być szpiegiem?

Norwegia, 2014-05-11, 07:00: Udawany Mentor

Akaki Ninidze

Zapis z Inicjacji 'Pod obserwacją':

 • William Miles: Więc jesteś człowiekiem, który stworzył fałszywe Bractwo w Gruzji. W jakim celu?
 • Akaki Ninidze: Miejsce, w którym dorastałem było i nadal jest dość kłopotliwe. Wiele wojen toczy się z różnych powodów. Ja chciałem je wszystkie powstrzymać.
 • William Miles: Więc dlaczego asasyni?
 • Akaki Ninidze: Asasyni już dawno zniknęli, ale wciąż cieszą się przerażającą reputacją w Syrii, Turcji i Rosji. Próbowałem wykorzystać to na swoją korzyść. Studiowałem wszystko to co udało mi się znaleźć na ich temat i założyłem "Bractwo". Zebrałem więc ludzi, którzy byli już zmęczeni tą bezcelową walką. Chwiałem walczyć o prawdziwy pokój.
 • William Miles: Szczytny cel, ale źle realizowany.
 • Akaki Ninidze: Przypuszczam, że tak było. Zaczęliśmy się angażować w różne konflikty w całym regionie. Ludzie zaczęli się bać "Asasynów", a potem nas wykryto.
 • William Miles: Templariusze zaczęli zwracać na was uwagę.
 • Akaki Ninidze: Tak, ponieśliśmy serię brutalnych porażek, ataki były zbyt precyzyjne i pochodziły od różnych wrogów. Tak jakby zaczęli współpracować w walce przeciwko nam.
 • William Miles: I wtedy znalazł cię Gavin?
 • Akaki Ninidze: Przygarnął tych, którzy pozostali i zaczęliśmy się ukrywać. Spędziliśmy kilka miesięcy w dolinie Pankisi, gdzie uczył nas tajnej historii świata.
 • William Miles: A potem ty i twój brat wyjechaliście razem z nim?
 • Akaki Ninidze: Kiedy już poznaliśmy prawdę, jak mogliśmy inaczej postąpić? Cel został taki sam, zwiększyła się tylko skala. Przynajmniej w naszym domu zostawimy prawdziwe Bractwo.

Norwegia, 2014-05-12, 07:14: Zaginiony geniusz Abstergo

Emmett Leary

Monitorowany zapis audio:

 • Emmett Leary: Nie będziesz miał nic przeciwko, jeśli zapalę? To lek na mój artretyzm, no wiesz.
 • William Miles: W porządku. Pracowałeś kiedyś dla Abstergo Industries?
 • Emmett Leary: Byłem programistą w Inicjatywie Surogatu. Pracowałem nad technologią odczytywania wspomnień genetycznych.
 • William Miles: Dlaczego opuściłeś Abstergo?
 • Emmett Leary: Po tym jak projekt został zawieszony, Warren Vidic próbował zwerbować mnie do Projektu Animus. Odmówiłem.
 • William Miles: Dlaczego?
 • Emmett Leary: Stary, wiedziałem od początku, że z Vidicem jest coś nie tak. Umiem rozpoznać szaleńca, wiesz? Opuściłem firmę. Podpisałem umowę poufności i odebrałem sowitą odprawę. To było zrozumiałe, że będę siedział cicho.
 • William Miles: Ale...
 • Emmett Leary: Obudziłem się pewnej nocy, a przy moim łóżku stał biały brodaty facet. Co za koszmar! Nie zdążyłem mu zadać żadnego pytania, a już przed moim domem zaparkowało kilka nieoznakowanych aut, z których wyskoczyło parę osiłków.
 • William Miles: To nie paranoja, kiedy Abstergo chce cię dopaść.
 • Emmett Leary: Dokładnie, stary. Poszedłem z Gavinem bez zbędnych pytań. Uciekłem z domu w środku nocy, ubrany tylko w piżamę. Niedługo po tym zaczęły krążyć plotki o mojej śmierci. Od tego czasu cięgle z nim podróżuję.
 • William Miles: Masz dojścia do wszelkiego rodzaju hakerów i działaczy, ale nigdy nie słyszałeś o tej "Inicjacji"?
 • Emmett Leary: Mam oko na wszystko w sieci, rządy, wojska, Abstergo, a nawet Erudito. Ale nigdy nie słyszałem o tych gościach, przysięgam. Wierzysz mi, prawda?

Norwegia, 2014-05-13, 07:00: Komusibi

Nodar Ninidze

Monitorowany zapis audio:

 • William Miles: Więc Nodar, jaki jest twój mroczny sekret?
 • Nodar Ninidze: Nie taki znowu sekret. Byłem kiedyś zapaśnikiem sumo.
 • William Miles: Ja...tego się nie spodziewałem.
 • Nodar Ninidze: Byłem dużym facetem i lubiłem walczyć. Byłem w tym naprawdę dobry.
 • William Miles: Co sprawiło, że to porzuciłeś?
 • Nodar Ninidze: Podła mieszanka polityki i korupcji. W sumo było tego pełno. Przypomniało mi to o domu. A kiedy wróciłem, zastałem mojego małego braciszka walczącego.
 • William Miles: Twój brat walczył już przed rebelią w Czeczeni.
 • Nodar Ninidze: Nie! O to właśnie chodzi. Nasza grupa nie była rebeliantami w tym sensie. Zbieraliśmy raczej wojowników ze wszystkich stron, Rosjan, Gruzinów, Czeczenów, wszystkich, którzy widzieli, że łańcuchy są zbyt mocno zaciśnięte.
 • William Miles: Nie walczyliście z przyczyn politycznych, tylko o sam pokój.
 • Nodar Ninidze: Dawaliśmy z siebie wszystko. Kiedy spotkaliśmy Gavina, zobaczyliśmy, że te okowy są połączone z siecią okalającą cały świat. Znaleźliśmy w końcu nasz cel.

Norwegia, 2014-05-23, 14:33: Twój skromny szpieg

Kto jest szpiegiem

Monitorowany zapis audio:

 • William Miles: W przeszłości każda zdrada Bractwa była karana śmiercią. W obliczu tego nadużycia zaufania, nie wiedzę powodu, by nie zrobić tego samego.
 • Shaun Hastings: Um, pewnie mógłbym zebrać kilka...
 • William Miles: Cisza! Wiem, kto jest szpiegiem. Galina?
 • Galina Voronina: Da?
 • William Miles: Zabij Doktor Chiu.
 • Galina Voronina: Da.
 • Emmett Leary: Czekaj, co?
 • Eric Cooper: Poczekaj no cholerną minutę!
 • Gavin Banks: Spocznij, Eric.
 • Eric Cooper: Cholera, to ja! Ona nie jest zdrajczynią! To ja!
 • Stephanie Chiu: Eric, nie!
 • Eric Cooper: Ja wysyłałem wiadomości! Jestem szpiegiem!
 • Shaun Hastings: Szkocki szpieg? To jakiś żart.
 • Stephanie Chiu: On po prostu pisał raporty, ale to ja je przesyłałam!
 • Eric Cooper: Chewy!
 • Stephanie Chiu: Nie! Siedzimy w tym razem.
 • Eric Cooper: Myślę, że po tym wszystkim nie umrę samotnie.
 • Gavin Banks: Nikt nie umrze, ty tępaku.
 • Eric Cooper: Nie rozumiem.
 • William Miles: Nawet gdybym chciał, nie mam środków do usunięcia Inicjacji.
 • Gavin Banks: A z tego co Rebecca pokazała nam do tej pory, wydaje się to całkiem rozsądne.
 • William Miles: Te rozmowy dały mi szansę na lepsze poznanie was i jestem pod wielkim wrażeniem.
 • Shaun Hastings: Tak więc wszyscy jesteśmy po tej samej stronie, więc nie będzie dzisiaj żadnego morderstwa?
 • William Miles: Nie.
 • Eric Cooper: Chcesz, żebym zszedł na zawał serca, staruszku?
 • William Miles: Daj się zabawić staremu człowiekowi.

Norwegia, 2014-05-30, 14:18: Outernet

Outernet
 • Rebecca Crane: Chłopaki, ta Inicjacja jest niesamowita! Za pomocą małych satelit stworzyli sieć, która może transmitować dane z dowolnego miejsca na świecie. Stworzyli własny „Outernet”.
 • Stephanie Chiu: Wierzymy, że informacja jest podstawowym prawem człowieka.
 • Emmett Leary: Ta sieć istnieje poza internetem kontrolowanym przez korporacje i rządy.
 • William Miles: Dlaczego wasze satelity nie zostały przez nikogo wykryte? Mam tu na myśli satelity Abstergo.
 • Eric Cooper: Czy zdajesz sobie sprawę, jak wiele śmieci lata wokół nas? Zgodnie z twoimi naukami, są ukryte w zasiegu wzroku.
 • Shaun Hastings: Jestem pod wrażeniem, ale skoro jesteście tylko zgrają pracowitych nerdów, skąd macie pieniądze? Kto wami kieruje?
 • Stephanie Chiu: Jesteśmy finansowani przez różnego rodzaju prywatnych inwestorów. Mamy kontakty wśród wojskowych, ludzi na Harvardzie i MIT, a nawet wśród ekscentrycznych miliarderów.
 • Eric Cooper: A co do tego, kto stoi za tym całym pokazem, to nie mamy „liderów” w takim znaczeniu jak wasz Mentor. Otrzymujemy instrukcje od czterech indywidualnych osób, a przynajmniej aż do teraz, to oni kierowali naszymi działaniami.
 • Stephanie Chiu: Nikt nie wie, kim jest ta czwórka. Słyszeliśmy tylko plotki, że to oni stworzyli Inicjację i Dazę Danych, ale nikt nie ma pewności.
 • Rebecca Crane: To cholernie piękne! Przypomina mi to, system, który używaliśmy przed Wielką Czystką. Ale nie myślałam, że jeszcze kiedyś zobaczę coś podobnego.
 • Shaun Hastings: Szczerze mówiąc, skoro tak długo śledziliście nasze ruchy, to może czas, by wkroczyć do akcji?
 • Stephanie Chiu: Naszym jedynym celem było tylko gromadzenie wiedzy. Złożyliśmy śluby, by pozostać neutralni.
 • Shaun Hastings: Wszystko super, tylko niektórzy z nas żyliby do dzisiaj, gdybyście byli może trochę mniej neutralni.

Norwegia, 2014-06-06, 17:03: Rozpęd

Rozpęd
 • William Miles: Nadal jesteś na mnie zły?
 • Gavin Banks: Nie. Tak. Myślę, że jeszcze trochę.
 • William Miles: No tak, masz prawo. To był moment. Kiedy straciłem Desmonda, ja po prostu... zwątpiłem. Wiedząc co Abstergo zrobiło z jego ciałem, byłem wkurzony, ale to pomogło mi też ruszyć na przód. I na nowo rozpaliło we mnie ogień do walki.
 • Gavin Banks: Po tym co zobaczyłem przez ostatni rok, nie jestem nawet pewien, czy nadal jesteśmy w tej walce. Nawet nie przegrywamy. My już przegraliśmy.
 • William Miles: Szczerze mówiąc, do niedawna czułem to samo. Ale już nigdy więcej. A Inicjacja, może być częścią naszego rozwiązania.
 • Gavin Banks:To nie są prawdziwi wojownicy.
 • William Miles: To prawda. Dlatego właśnie ja i ty będziemy pracować dalej, tak jak było od zawsze. Znajdziemy i poprowadzimy tych, którzy umoczą swoje ręce w krwi. My nie będziemy należeć do Inicjacji.
 • Gavin Banks: Ale Shaun i Rebecca będą.
 • William Miles: Jestem starym człowiekiem z zasadami i staromodnym podejściem do wielu spraw. Oni lepiej się do tego nadają. Zobaczmy więc, w jaki sposób mogą wykorzystać tę Inicjację dla naszych celów.

Norwegia, 2014-06-16, 18:18: Wiadomość od Shauna

Wiadomość od Shauna

Nazywam się Shaun Hastings. Wiem, że tam jesteście, że obserwujecie nas. Brawo, ale ograniczacie się tylko do obserwacji, prawda? Przyjrzyjcie się. Nie sądzicie, że nadszedł czas, by zrobić coś więcej?

Udowodniliście swój potencjał. Dlaczego nie poświęcić się słusznej sprawie? Jeśli staniecie po naszej stronie, będziemy mieli szansę na odbudowanie Bractwa. W przeciwnym wypadku asasyni umrą, a wraz z nimi umrą nasze ideały. Templariusze zwyciężą, a świat będzie przegrany.

Przed nami wielkie wyzwania. Razem będziemy mieli większą szansę na przechylenie szali na naszą korzyść. Później sieć Initiates powróci i stanie się silniejsza, w ten czy inny sposób. Tak rozpocznie się wasz trening. Zachowajcie czujność.

 • Tłumaczenie: DeadExit
 • Data dodania: 29-05-2014
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (9)

1. Altair9622-06-2014, 18:41Świetny tekst:D tylko 2 błędy zauważyłem: Petersburg, Rosja, 2014-03-26, 07:43: Nowy świt w Moskwie- "Asasyni już nie są już sami" i Norwegia, 2014-05-05, 15:45: Czym JET Inicjacja?
2. DarthDestruktor1008-07-2014, 16:54Powiem to po raz kolejny - Initiates to Erudito. (a Erudito to może Hermetycy z Brotherhooda)
3. DeadExit1008-07-2014, 19:19@DarthDestruktor: Biorąc pod uwagę, że Erudyci ostatni raz dali o sobie znać w AC III, a potem słuch po nich zaginął...ale w tym samym czasie czacęło działać INITIATES, to na pewno tak jest. Erudito - najbardziej niedoceniana organizacja w uniwersum AC ; _ ;
4. Żmij808-07-2014, 22:29@DeadExit: A nie było wspomniane coś o areszcie ludzi podejrzanych o przynależność do grupy Erudito w multi Black Flaga?
5. DeadExit1009-07-2014, 00:21@Żmij: Szczerze, to nie wiem, bo nie gram w multi, a tą część fabuły znam tylko z tego co jest na ZAC. Jedyne multi w któe grałem to AC:R, bo tam ciekawa fabułą była, wtajemniczenie Otso Berga itd. ;D Ale nic soie takiego nie przypominam, może rzucisz jakimś linkiem?
6. Żmij809-07-2014, 19:47@DeadExit: /artykuly-a-1306-Assassins-Creed-IV-Black-Flag-elementy-fabularne-w-trybie-multiplayer
Komentowałeś tu nawet!
I co prawda jest tam "rzekomo", ale zawsze coś. Z drugiej strony, to wycinek z gazety, a prasa mogła zostać zmanipulowana przez jakąkolwiek z grup...
7. DeadExit1009-07-2014, 20:52@Żmij: A faktycznie, całkowicie zapomniałem o tej aferze z napadem Houdiniego :P
8. Nortalf711-07-2014, 08:52Podoba mi się, jest kilka ciekawych postaci. Szkoda, że to jest prezentowne w takiej niszowej formie.
Literówkę znalazłem (chyba BAZĘ danych):
Norwegia, 2014-05-30, 14:18: Outernet
Stephanie Chiu: Nikt nie wie, kim jest ta czwórka. Słyszeliśmy tylko plotki, że to oni stworzyli Inicjację i Dazę Danych,
9. Suchar2000321-10-2014, 18:06Szkoda że Ubisoft nie pomyślał i nie zrobił " initiates "pod postacią krótkich filmików. Można by się w tedy lepiej wczuć w klimat.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: