Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed IV: Black Flag - Postacie w trybie multiplayer

Buntowniczka

Ferreira, córka Alejandro Estrady de Ortegi, pochodzi z długiej lini hiszpańskich Templariuszy. Jej bracia wychowywani byli do służby w Zakonie od najmłodszych lat, ale ona i jej siostry zostały z niego wykluczone. Ferreira nie była zainteresowana losem kury domowej, który planowali dla niej rodzice, dlatego też w wieku siedemnastu lat opuściła dom, by kroczyć ścieżką poszukiwaczki przygód.

Buntowniczka
Pamiętam dzień, w którym oznajmiono mi, że wychodzę za mąż. Wyśmiałam to. A później zalałam się łzami. Jeszcze tej samej nocy wykradłam się przez okno własnego pokoju i nigdy nie wróciłam. W Hiszpanii pewnie wciąż można dostać nagrodę za pojmanie mnie. Dasz wiarę? Zawsze gdy pomyślę o swojej rodzinie, wyobrażam sobie, że wciąż mnie szukają, a później patrzę na swoje blizny... na swój pistolet i zaczynam się śmiać. Głośno i serdecznie.

Wędrowiec

Manuel Mendoza zwiedził całą kulę ziemską, przybierając najróżniejsze imiona i parając się najróżniejszymi zawodami, aż wreszcie osiadł w jednym miejscu jako skromy plantator kawy, trzymając w tajemnicy swe prywatne sprawy. Wprawdzie sąsiedzi dobrze wiedzą, że często znika na długie miesiące, ale zakładają po prostu, że wówczas pomaga w interesach właścicielowi plantacji oraz swoim przyjaciołom kupcom.

Wędrowiec
Jesteś pewien że pasuję do tego miejsca? Zwykły plantator kawy pośród zabójców i mędrców? Praca na plantacji kawy wymaga cierpliwości. Każda roślina potrzebuje czterech lat, by z nasiona rozwinąć się do pełnej postaci. W swoim czasie zakwita i nieregularnie owocuje. Plantator musi dbać, czekać i obserwować, cały czas chroniąc swoje plony przed niepogodą i szkodnikami. A potem, gdy nadejdzie właściwy moment, zbiera najdojrzalsze owoce. W taki sposób podchodzę do wszystkiego, co robię.

Myśliwy

William de Saint-Prix nie pochodził z ludu, był człowiekiem urodzonym w arystokratycznej francuskiej rodzinie, dzięki której otrzymał najlepsze możliwe wykształcenie. Szczególnie dobrze radził sobie z nauką i literaturą, dzięki czemu nauczył się wystarczająco dużo, by projektować własną broń, jak i wykształcić charakterystyczny dla siebie styl walki. Rewolucjoniści ignorowali go ze względu na jego magnackie pochodzenie, ale jego spryt i odwaga zapracowały w końcu na szacunek w oczach towarzyszy.

Myśliwy
Szczerze mówiąc nigdy nie umiałem zdecydować co bardziej mi służy: domowe zacisze czy otwarty świat. Umysł można rozwijać w obu tych miejscach. Jedno zapewnia bezpieczeństwo ciału, a drugie – duszy. Przypuszczam, że mam szczęście cieszyć się i jednym i drugim w równej mierze.

Lady Black

Lucia Marquez dba o siebie odkąd skończyła dwanaście lat, kiedy to wylądowała na ulicy i robiła wszystko co konieczne aby przeżyć. W wieku siedemnastu lat została pojmana podczas kradzieży konia osobie o znacznych wpływach, ale zdecydowała się przyjąć propozycję szkolenia zamiast odsiadki. Z czasem zaczęła doceniać wygodę i porządek.

Lady Black
Nie zamierzałam mścić się za mojego ojca. Mam własne zadania, służę własnej sprawie. A poza tym już dawno pogodziłam się z jego śmiercią. Ale gdy ujrzałam tę Asasynkę, gdy usłyszałam co mówi, wszystko do mnie wróciło. Moje dzieciństwo. I to jak odebrano nam ojca. Jak jej towarzysze nam go odebrali. Musiałam coś zrobić.

Najemnik

Syn wodza Imperium Ashanti, Kumi Berko, od dzieciństwa znał smak bogactwa i władzy. Po sporze terytorialnym został pojmany, sprzedany jako niewolnik i przewieziony na Jamajkę. Dołączył do Maronów po tym, jak podczas napadu na plantację został wyzwolony przez wojownika imieniem Codjoe.

Najemnik
Nie rozmawiam o czasach, kiedy byłem niewolnikiem, bo nie akceptuję 'niewolnictwa' jako swej tożsamości. To oni chcieli mnie zniewolić, ale ja nigdy nie dałem się złamać. Zawsze czekałem... nie... nie na ratunek. Na okazję. I gdy się pojawiła, skorzystałem z niej bez wahania. Oto moja tożsamość: nie wahać się i nigdy nie poddawać.

Bukanier

Parry Crowther, pirat z dziada pradziada, idealnie oddaje dystyngowane konotacje nieco przestarzałego już słowa 'bukanier', maskując swoje prawdziwe motywy i ułatwiając sobie realizację ich celów dzięki swej złożonej osobowości. To człowiek imponującej postury, wręcz zwalisty, o silnym, ekstrawertycznym charakterze, który mimo skłonności do mocniejszych trunków potrafi odpowiednio zachować się pomiędzy przyjaciółmi.

Bukanier
Słuchaj, wiem co ludzie sobie myślą. Wiem jak wyglądam. I to prawda, zawsze wykorzystywałem swoją posturę, by pomóc mym pracodawcom. Byłem ich obrońcą. Ochroniarzem. Ale nikim więcej. Przemoc nigdy mnie nie radowała. Nigdy! Nawet nie przepadam za określeniem 'pirat', druhu. Bukanier brzmi o wiele godniej. Nie obchodzi mnie że to staromodna nazwa. Nie dbam o to, czy ktoś jej jeszcze używa. Taki już jestem.

Lekarz

Doktor Edmund Judge wnosi do medycyny chłodną kalkulację i nierzadko brutalne podejście. To ekspert w sprawach trucizn, wiecznie szuka obiektów, na których mógłby je przetestować. Pozornie to filantrop, ale zawsze oczekuje czegoś w zamian. Żąda porządku, ale działa poza strukturami przewidzianymi przez prawo.

Lekarz
Co napiszą o mnie historycy? Że zgładziła mnie niewiasta? Ta Asasynka? Kłamstwa! To ja ją zgładziłem. Odzyskałem artefakt. Ujrzałem przyszłość! Żyję i nigdy nie umrę. Rzuciłem Asasynów na kolana. Ta tak zwana 'historia' to dziedzina dla ludzi wyzutych z ambicji, zbyt słabych, by mogli wybrać własną prawdę.

Nawigator

Hillary Flint, trzeci syn w rodzinie arystokratów spędził radosne dzieciństwo na studiowaniu meandrów matematyki, ponadto nadzwyczaj interesując się rzeczami, które robią 'BUM'. Gdy był nastolatkiem, rodzice wysłali go do szkoły wojskowej, by pomóc w ukształtowaniu jego potencjalnie przestępczych zainteresowań do formy akceptowalnej społecznie. Hillary szybko znalazł swoje miejsce w wielu szkolnych klubach, a nawet tajnych stowarzyszeniach.

Nawigator
Moja zguba? Tak, to Rhona. Walczyłem z nią od lat. Zawsze wyprzedzałem o krok. Z Asasynami już tak jest – są uciążliwi jak pluskwy czy komary, ale nie stać ich na nic więcej. Zwyciężyłem? Jak myślisz?

Nocny Łowca

Ten najemnik, przemierzający nocami ulice Nowego Jorku, znany był jako Joe. Otaczające go legendy malują obraz brutalnego mordercy podążającego za brzęczącą monetą, ale po bliższym zbadaniu sprawy okazuje się, że jego rzekome ofiary miały powiązania z przemocą wobec kobiet. Czyżby jego rzeczywiste motywacje były inne niż te zapisane w historii?

Nocny Łowca
Wszystko, co o mnie mówią zapewne jest prawdą. Może więc pójdziesz o tym rozpowiadać i zostawisz mnie w spokoju. Nie mówili ci że jestem potworem? Zaślepionym przez chciwość i żądzę krwi. Przecież w dzisiejszych czasach tego właśnie wszyscy naprawdę pragną, czyż nie?

Lalkarka

Felicia Moreno stała się mistrzynią przebrania i kuglarstwa, zanim zaczęła chodzić – płakała na zawołanie, pomagając siostrze w żebractwie albo trzepotała rzęsami, odwracając uwagę staruszek, którym jej bracia kradli warzywa. Jako młoda dama połączyła siły z Lucią Marquez i oddała się poważniejszym zajęciom, napadając na dyliżanse i przenikając na bale oraz do teatrów, gdzie kradła klejnoty księżniczkom i szlachciankom.

Lalkarka
Renardo? Wybaczyłam mu. I tak najbardziej zależało mi na Lucii. Miłość to jedno, ale jak można ją porównywać do prawdziwej przyjaźni? Kiedyś byłyśmy siostrami w złodziejskim fachu, Lucia i ja. Jeszcze zanim wstąpiłyśmy do Zakonu. Wtedy wszystko się zmieniło. I właśnie tego żałuję.

Podróżnik

Alejandro Ortega de Marquez, ojciec Lucii Marquez, był kaprem, który dowodził hiszpańskimi oddziałami w koloniach. Osobiście zajął kilka mniejszych karaibskich wysepek w imieniu hiszpańskiego króla Filipa V. Mówiło się, że przez ponad rok żył u Tainów, chociaż się wiadomo dokładnie gdzie. Bez wiedzy swojej żony i dzieci w Hiszpanii mógł mieć nawet narzeczoną z plemienia Taino i jedno lub więcej dzieci.

Podróżnik
Miałem córkę. I to niejedną. Moje dzieci nigdy się nie poznały. Nie mogły nawet wiedzieć o swoim istnieniu. I to był mój jedyny błąd – nie chodzi o same dzieci – kochałem je; gdy byłem przy nich, starłem się być dobrym ojcem. Ale przez to oddaliłem się od Zakonu, od mojego prawdziwego celu.

Rzezimieszek

Adrien Flood urodził się w Irlandii. W wieku lat ośmiu uciekł z sierocińca w Cork, kryjąc się na okręcie, który został przejęty przez piratów Kumi Berko. Adrien udowodnił swoją przydatność jako majtek, a potem szpieg. Był szybki i mały, a to pozwalało mu na docieranie do trudno dostępnych miejsc i trudnych do usłyszenia informacji. Sarkastyczny i arogancki, z wiekiem stawał się coraz okrutniejszy, więc zatrudniono go jako kata.

Rzezimieszek
'Adrien Potop'? 'Potop'? To miał być jakiś żart? Że co, że niby portki mam zaszczane? Kto ci powiedział, że tak mnie nazywają? Kumi, prawda? Co za typ, klnę się – jeszcze go za to dorwę... Nie! Nie pisz tego! Możemy zacząć od początku?... Po prostu tego nie zapisuj. Zostaw samo Adrien. A-D-R-I-E-N. Opowiem ci jak to kiedyś powaliłem pięciu chłopa jednym piardem. Tak, piardem. P-I-A-R-D-E-M… To tylko twoje zdanie... Fakt że to obrzydliwe wcale nie oznacza, że się nie wydarzyło.

Dandys

Comte Alphonse de Marigot, urodzony jako Alfie Gardner, szybko zapomniał o swoich skromnych korzeniach. W wieku piętnastu lat znalazł zatrudnienie w nowo założonym Comédie Française w Paryżu i wykorzystywał każdą okazję, by poznawać ludzi potężnych i wpływowych. Gdy miał osiemnaście lat, zaczął pracować na kupieckiej brygantynie i odpłynął w kierunku Indii Zachodnich. Po śmierci patrona odziedziczył jego interes i założył plantację de Marigot na Martynice.

Dandys
Alfie Gardner? A co to za jeden? Kto ci o nim powiedział? Nie znam człowieka. Jestem hrabia Alphonse de Marigot, z Martyniki, i tak właśnie masz się do mnie zwracać. Po pierwsze, jestem Francuzem. Nie wiem skąd bierzesz te angielskie brednie. Reszta jednak się zgadza, ta dotycząca teatru – Comédie Française. Byłem przy jej narodzinach. To była historyczna chwila.

Mistrz Miecza

Renardo Aguilar urodził się w Hiszpanii, we wpływowej rodzinie powiązanej z dynastią Burbonów. Został mistrzem miecza w szkole Verdadera Destreza, pasjonują go gry strategiczne. Nie mogąc znaleźć na miejscu godnej konkurencji, wyruszył w podróż, której celem było przedstwienie jego technik koloniom hiszpańskim w Ameryce Środkowej i Południowej. Nigdy nie zapomniał o swoich korzeniach i nadal lubi dobre wino z Madery. Romansuje z Felicią Moreno.

Mistrz Miecza
La Verdadera Destreza: hiszpańskie bractwo szermierzy. To prawdziwa sztuka, doskonałe połączenie geometrii, rozumu, filozofii – jak najlepsza edukacja, oto najskuteczniejsze narzędzie do walki z Asasynami. Poświęciłem życie, żeby pokazać to światu i niczego nie żałuję. No, prawie niczego. Felicia... nie... nie mogę teraz o niej mówić.

Podżegaczka

Dominique Jean urodziła się w Santo Domingo. To kuzynka houngana voodoo, dorastała pod bacznym okiem kapłana. Bardzo kreatywna myślicielka o otwartym sercu, która kieruje ludźmi poprzez dawanie przykładu. Ofiarna jako partnerka, staje się jednak zabójcza jeśli ktoś stanie na jej drodze. W wieku szesnastu lat poznała Kumiego Berko. Łączyła ich krótka romantyczna więź, zakończona w chwili kiedy Kumi opuścił wyspę.

Podżegaczka
Nie zamierzam rozmawiać z tobą na temat voodoo. Wiem, że tak właśnie chcesz mnie widzieć: zbierającą zioła, mruczącą zaklęcia, rysującą czaszki i usiłującą połączyć waszych chrześcijańskich świętych z wyobrażeniem duchów w językach Fon i Ewe. Nie. Nie rozmawiajmy o tym. Pomówmy o wojnie. O zwycięstwie. O tym jak nie można mnie zniszczyć.

Postacie z DLC Gniew Czarnobrodego

Czarnobrody

Czarnobrody, gbur i raptus, używa raczej strachu niż przemocy by dopiąć swego i kiedy tylko może, unika zabijania. Wprawdzie niewiele wiadomo o jego wczesnych latach, ale uważa się, że urodził się pomiędzy 1680 a 1685 rokiem w Bristolu i wyruszył w morze, mając zaledwie szesnaście lat. Do 1717 roku zdobył status pirackiej sławy.

Czarnobrody
Arrrr! To właśnie chcesz usłyszeć, prawda? Arrrr! Ahoj, marynarzu! Niech mnie kule biją! Ci turyści żądni pirackich opowieści chcą, bym w kółko to powtarzał. Brednie jakieś. Nie powiem ci prawdy. Nie zasługujesz na nią. Do czego by ci się ona zdała? I tak wiem co napiszesz: 'Arrrr, rzekł Czarnobrody'. Czarnobrody nigdy niczego takiego nie mówił. A teraz precz. Zabieraj ode mnie tę papugę.

Jaguar

Cuali (imię, który znaczy 'dobry' w języku nahuatl) to aztecki wojownik z Meksyku, który wybrał drogę wilka morskiego. Dołączał do każdej misji, dzięki której mógł walczyć z hiszpańskimi konkwistadorami podbijającymi Amerykę Środkową. Ten wojownik przetrwał zagładę swojej społeczności i zasilił rosnące szeregi tubylców poszukujących nowego pokoju i porządku.

Jaguar
Nie opuściłem mego ludu! Chroniłem go, powstrzymując intruzów, nim jeszcze dotarli na nasze ziemie. Każdego dnia zmagałem się też z tęsknotą za ojczyzną. Nie urodziłem się do żeglowania. Ale czuję, że nadchodzi wojna i walczę, by jej zapobiec. Spotkałem już wielu Asasynów i wszystkich pokonałem. Nie podzielam ich wizji świata. Nie wiem jak miałaby nas ona uchronić.

Orchidea

Jing Lang, córka buntownika, dorastała w atmosferze walki. Szybko odkryła w sobie zmysł negocjacyjny i talent do języków. Zerwała więzy z rodziną i została doradcą generała z dynastii Qing. Była tak biegła w swym fachu, że otrzymała posadę w dyplomacji. Maskując piractwem działalność polityczną przemierzała świat, bratając się z każdym, kto mógł służyć jej nadrzędnemu pragnieniu zaprowadzenia wynegocjowanego porządku.

Orchidea
Oczywiście, że miałam wielu kochanków, ale chyba nie będziemy dzisiaj o tym rozmawiać, co? Czemu was to zawsze tak interesuje? Czemu nie zapytasz, w ilu dowodziłam bitwach? Ile armii żebrało o łaskę u moich stóp? Ile przepłynęłam mil? Czemu nie pytasz mnie o skarby? Wiodłam wolne życie. I wspaniałe. Życie godne królowej piratów.

Postacie z DLC Gildia Łotrów

Kanonier, Szaman i Syrena

Kanonier

Po tym jak mając ledwie dziesięć lat porzucił rodziców, Charlie Oliver, nazywający siebie "Wielkim Charliem", ukrył się w beczce pełnej jabłek pod pokładem statku zmierzającego do Nowego Świata. Nieposkromionym gadulstwem zwrócił na siebie uwagę hrabiego de Marigot, który nie wiedząc co z nim począć, wprowadził go do Zakonu Templariuszy.


Szaman

Sprzedany w niewolę w wieku czternastu lat, Dakodonou zachował w sekrecie swą wiarę i marzenie o lepszym życiu dla swego ludu. Gdy po latach uciekł z niewoli, przeszedł szkolenie u Asasynów, których z kolei porzucił, by poznać haitański kult Voodoo i poświęcić się swemu prawdziwemu powołaniu: tworzeniu nowego świata.


Syrena

Pochodząca z kupieckiej rodziny Sylvia Seabrooke więcej czasu poświęcała marzeniom o morzu niż o zamęściu. Gdy jej bracia zaginęli w Nowym Świecie, w tajemnicy zaczęła podawać się za jednego z nich, zaciągając się tym sposobem na kolejne statki. Za sprawą talentu do nawigacji zwróciła na siebie uwagę Templariuszy, którzy nakłaniali ją do wstąpienia w szeregi Zakonu i w końcu dopięli swego.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (7)

1. Peter10228-08-2014, 16:25Bardzo dobry opis dziękuję.
2. AssasynBx11-11-2014, 20:10Ej, w Nawigatorze jest bląd jest napisane: "natolatkiem".
3. AssasynBx11-11-2014, 20:20Co mówi podżegaczka?
4. grzmot303119-11-2014, 22:03bardzo fajny opis najbardziej podoba mi się najemnik 10/10
5. MrAltair103-01-2015, 17:27Bardzo fajny opis przyda się pod różnym względem :)
6. Wielki mentor329-01-2015, 16:16fajne opisy. Największy szacun do czarnobrodego :)
7. Mr.CesareBorgia231-03-2015, 07:59Rany ten myśliwy nie tylko do bólu przypomina Arno,ale także ma dwa ostrza na jednej ręce. Jak Volverine.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: