Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed IV: Black Flag - Mapy w trybie multiplayer

Palenque

Palenque

Odmienne od większości południowomeksykańskiego terytorium Palenque, obóz ekspedycyjny sprawia wrażenie skleconego naprędce. Miasto, związane ponoć z legendą o El Dorado, jest zrujnowanie i gęsto porośnięte roślinnością. Pełno tutaj poszukiwaczy gnanych żądzą zbadania miejscowych grobowców i świątyń. Płócienne namioty stanowią jedyną dekorację pustego obozu, a w ich wnętrzach wykształciła się bliska i przyjazna społeczność licznych podróżników odwiedzających wyspę. Ale strzeż się gorących miesięcy! W Palenque często szaleją potężne burze tropikalne, co sprawia, że atmosfera na całym terenie jest wyjątkowo napięta, a biedni poszukiwacze wiecznie muszą się przenosić.


Santa Lucia

Santa Lucia

Ta niegdyś niewielka wioska rybacka w Santa Lucii żyła z rybołóstwa i połowu pereł. Teraz stanowi punkt zaopatrzeniowy dla większości piratów. Nic nie zostało z jej pokojowej natury, ale to miejsce jest żywe i egzotyczne; otoczone przez potężne klify i wieczny błękit. Wioskę wybudowano zarówno na lądzie jak i morzu; długie, skrzypiące drewniane pomosty łączą marynarzy z ludźmi z miasteczka. Podczas dnia miasto tętni życiem, a plaża lśni w gorącym słońcu. W nocy piraci wałęsają się po dokach przy świetle pochodni.


Hawana

Hawana

Plac Katedralny w Hawanie to jedno z najgęściej zaludnionych miejsc na całej Kubie. Hawana, ważny punkt na szlaku handlowym pomiędzy Nowym i Starym Światem, znacząco się wzbogaciła i stała się silnie ufortyfikowanym terenem, na którym wyładowane skarbami statki mogły czuć się bezpiecznie. Miasto najlepsze czasy ma już za sobą, ale wciąż jest żywym, kolorowym miejscem, w którym uwagę zwracają wielopiętrowe budynki zbudowane na modłę architektury hiszpańskiej oraz tętniace życiem targowisko. W mieście teraz przede wszystkim buduje się statki, ale pozostałości dawnego bogactwa wciąż zapierają dech w piersiach.


Saint-Pierre

Saint-Pierre

Martynika znajduje się we francuskiej strefie wpływów karaibskiego wybrzeża. Na tym terenie roślinność jest niska, za wyjątkiem wysokich drzew z Fromager, co sprawia, że to idealne miejsce na założenie plantacji cukru. Bujny, zielony krajobraz byłby sielski i spokojny, gdyby nie huragany przetaczające się od czasu do czasu przez wyspę oraz groźne brzmienie Mt. Pelée, aktywnego wulkanu leżącego na północ od miasta. Innym charakterystycznym elementem wyspy są posiadłości właścicieli plantacji.


Zatoka Tampa

Zatoka Tampa

Prostota, wygoda i niezmienność: oto jak działają jezuiccy misjonarze z Zatoki Tampa. Tę osadę z piaskowca wzniosła zaledwie garstka ciężko pracujących robitników z nadzieją na nawrócenie miejscowych. Potężne kamienne mury chronią przed prażącym słońcem podczas dnia i grzeją w nocy; to niespotykana wygoda w jałowym krajobrazie otaczającym osadę. Na wypadek potężnej burzy piaskowej lub nagłego ataku, pod obozem wykopano sieć tuneli, ale jak dotąd żadnym kłopotom nie udało się sforsować grubych, kamiennych murów. Misja znana jest ze swoich spokojnych ogrodów i imponującej winiarni.


Portobelo

Portobelo

Spomiędzy słodkiego posmaku swych burz tropikalnych i gęstej porannej mgły wyłania się senne miasteczko Portobelo w Panamie. Portobelo, niegdyś centrum administracyjne okolicznych kopalni złota i srebra, zawdzięcza swą nazwę ostentacyjnemu bogactwu oraz naturalnej przystani. Ale nawet ten przepiękny port nie mógł oprzeć się wschodzącemu piractwu. Po dostaniu się do miasta za pomocą materiałów wybuchowych, piraci szybko przerobili port na doki naprawcze, ukrywając swoje skarby i towar w starych kolonialnych fortyfikacjach. Ta piracka siedziba znana jest dzisiaj z hazardu, picia do upadłego i najprzeróżniejszych krwawych rozgrywek. Jeśli będziesz w stanie wznieść się ponad walki kogutów i głośne przekleństwa, zauważysz, że ta nowa filozofia życia dała szansę Matce Naturze na odebranie tego, co należało kiedyś do niej.


Więzienie

Więzienie

Kolumbijskie więzienie Cartagena początkowo powstało jako fort, który miał chronić port tego targanego burzami miasta przed piatami. Gdy ci zaczęli stanowić coraz poważniejsze zagrożenie, fort szybko przebudowano na więzienie. Nie sposób znaleźć wyjścia z wilgotnych, ciemnych, ciągnących się w nieskończoność korytarzy. Nie stosowano tu jakiegokolwiek podziału, potężne kamienne mury więziły kryminalistów każdego sortu. Więźniowie, w większości pozamykani razem w dużych pomieszczeniach, zachęcani byli do rozstrzygania spraw we własnym gronie. Regularnie też znęcali się nad nimi strażnicy. Niektórzy mówią że komnata tortur wciąż jest w doskonałym stanie.


Wyspa Saba

Wyspa Saba

Piraci twierdzą, że zastali wyspę niezamieszkałą. Na początku siedemnastego wieku zaadoptowali to kamienne miasto jako swoją kryjówkę. Wyspa Saba, poprzecinany jaskiniami karaibski wulkan, wkrótce stała się ulubionym miejscem pobytu najróżniejszej maści wyrzutków, dzięki czemu idealnie nadawała się na pirackie leże. Oświetlane ogniem miasto jest dobrze chronione przed częstymi ulewami nawiedzającymi Sabę i wystarczająco wytrzymałe, by stawić czoła sporadycznym huraganom. Ludzie mieszkają tu w kmiennych ruinach wbudowanych wprost w ściany jaskini i mają wspaniały widok na otwarte morze. Bujna roślinność, spokojne wodospady i rozbłyski słońca wnoszą niespodziewane piękno do brudnego, pirackiego świata. Ale strzeż się pogłosu: kolonia nietoperzy wystraszy nawet pełnego rumu awanturnika.


Plantacja

Plantacja

Droga, na brzegach której stoją starożytne dęby, prowadzi do pięknej posiadłości górującej nad olbrzymią plantacją na brzegach Black River. Gdy wejdziesz do jej królewskich ogrodów, możesz odnieść wrażenie, że znajdujesz się w najbardziej malowniczym i romantycznym miejscu na Ziemi. Ale strzeż się... Wygląd może być zwodniczy.


Charlestown

Charlestown

Charlestown poznało okrucieństwo wojny jak wiele innych osad. Ze względu na swoje strategiczne położenie na szlkach handlowych miasto zostało zmiażdżone uderzeniem piechoty atakującej od strony lądu i floty bombardujacej je z wody.


Fort St-Mathieu

Fort St-Mathieu

Setki beczek z prochem, armat i muszkietów, sprawiają że to miasto jest wspaniałym atutem obronnym dla każdego, do kogo należy. Zarówno Francuzi jak i Brytyjczycy walczyli o nie długo i zaciekle.


Kingston

Kingston

W 1692 roku potężne trzęsienia ziemi zniszczyły Port Royal, wówczas jedno z największych miast Jamajki. Zdesperowani uchodźcy zebrali się nieopodal i założyli coś w rodzaju miasteczka namiotowego, które miało z czasem stać się prawdziwym miastem - Kingston. W 1703 roku resztki Port Royal zostały spalone do fundamentów przez piratów, a Kingston szybko rosło w siłę, stając się jednym z najważniejszych punktów na wyspie.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: