Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed Initiates


Assassin's Creed Initiates: Pod obserwacją (część 3)


Do zobaczenia - Montreal, 02-12-2013, 18:02

Od: Rebecca

Mam dobre i złe wieści. Złe są takie, że nastąpiły nieprzewidziane komplikacje: nasz kret działający w Abstergo Entertainment nie żyje. Ale nie martw się, nie wyśledzą nas. Dobrą wiadomością jest to, że mamy nowego szpiega, który umożliwia nam swobodny dostęp do nowych serwerów Abstergo oraz obserwację codziennego życia w studiu. Uważamy, że czas opuścić Montreal, przeanalizować dane, jakie otrzymujemy i zaplanować nasz następny ruch.

Pod obserwacją

Od: Gavin

Dobra robota.

Acha, pozdrów ode mnie Billa. Powiedz mu, że kontynuujemy naszą misję, a jeśli będzie nas potrzebował, to przybędziemy. Cieszę się, że znów stanął na równe nogi. Będziemy w kontakcie. Jedziemy do Osaki. Tym razem naprawdę.


Test aktualizacji bazy danych - Osaka, 03-12-2013, 23:51

Po kilku próbach w końcu udało mi się znaleźć odpowiednią drogę i wpuścić robaka do Hefajstosa 2.0.

Pod obserwacją

Jestem teraz w stanie dostarczać pełne raporty do bazy danych Initiates, oprócz standardowych fragmentów informacji, które mogli uzyskać nasi szpiedzy. Wszystko to bez wiedzy kogokolwiek, kto znajduje się na statku. Na moje szczęście, nasz ekspert od komputerów umila sobie wolny czas za pomocą marihuany. Wierzę, że znajdziesz coś użytecznego w moich raportach i że docenisz moje relacje.

Twój skromny szpieg.


Osaka he youkoso - Osaka, 04-12-2013, 13:12

Trzech mężczyzn weszło do pokoju, w którym zginęło kilku ludzi. Gavin Banks przeszukał pomieszczenie i przy pomocy swoich specjalnych zdolności i ujrzał duchy zmarłych. Nie jest to dla niego naturalne i nie przychodzi mu to z łatwością. Zawsze po takich doświadczeniach jest wykończony.

Pod obserwacją

Emmanuel Barraza również widział różne rzeczy w pokoju. W swoim życiu naoglądał się już takich pomieszczeń. Nie musi używać Orlego Wzroku by wiedzieć, gdzie upadły ciała ani w jaki sposób ci ludzie zginęli. Urodził się w jednym z takich pomieszczeń i myślę, że jest przekonany, iż w przyszłości czeka go taki sam los.

Gavin opuścił pokój odkrywszy, że Abstergo nie przyczyniło się do napaści na Bractwo w Osace, to była Yakuza. Jednym z tutejszych kontaktów Gavina, a także jedną z ofiar, był jeden z jego pierwszych mentorów. Z trudem to wytrzymuje. Powiedział: "znajdźcie asasynów, którzy przeżyli lub znajdźcie mi tę pieprzoną Yakuzę, która to zrobiła". W końcu mamy misję do wykonania.

Twój skromny szpieg.


Bezpieczeństwo informacji - Osaka, 06-12-2013, 22:39

Komputery Emmetta leżą wśród jego fajek i popielniczek. Szumią, kiedy używa swojej klawiatury, niczym upiornego instrumentu, a wszelkie tajemnice świata tańczą do rytmu, który wybija. Dowiedział się, że po ostatniej wojnie gangów, szczególnie bezwzględny oddział Yakuzy, Onmoraki-Gumi został rozbity, a wszyscy jego przywódcy aresztowani albo zabici.

Pod obserwacją

Wedle wszelkich doniesień, w Osace jest znowu spokojnie. Mimo to Emmett postanowił zostać na stanowisku, w otoczeniu swoich pięknych maszyn, gdzie czuje się bezpiecznie.

Twój skromny szpieg.


Podziemia Osaki - Osaka, 12-12-2013, 14:20

Pod obserwacją

Onmoraki-Gumi już nie ma, ale w jakiś sposób ich przedsiębiorstwa nadal działają. Miłą niespodzianką jest to, że Susan Drayton zeszła na ląd, by pomóc w śledztwie. Aż się dziwię, że ona pamięta jeszcze jak się chodzi po stałym lądzie.

Zazwyczaj trudno jest mi przekradać się na statku, kiedy kręci się po nim kapitan. Susan próbowała swojego szczęścia w jednej z jaskiń hazardu, ale wróciła na pokład, gdy nie była w stanie opanować Pachinko (japońska gra na automaty). Emmanuel miał więcej szczęścia, dowiedział się o przemycaniu pieniędzy do nowej centrali Onmoraki.

Twój skromny szpieg.


Kto dowodzi Onmoraki-Gumi? - Osaka, 13-12-2013, 9:04

Nowy lider Onmoraki-Gumi jest nieznany, chociaż aż roi się od plotek. Eric Cooper słyszał, że jest to 64-letnia kobieta, która zabiła własną rodzinę. Dr Stephanie Chiu znalazła informację, że jest to wykastrowana była gwiazda porno. Emmett twierdzi, że skoro niczego nie mógł o niej znaleźć, to ona nie istnieje, ale był naćpany i gadał do lampy. Załoga założyła się o to, kto ma rację.

Pod obserwacją

Zwycięzca będzie brał rankiem prysznic jako pierwszy przez najbliższy miesiąc. Gavin postanowił, że jedynym sposobem, aby ruszyć do przodu w tej sprawie, to doprowadzenie do bezpośredniej konfrontacji z Yakuzą. Nie ma czasu na dziecinne gierki.

Twój skromny szpieg.


Spojrzenie pełne miłości - Filadelfia, 16-12-2013, 9:22

 • Plik Abstergo nr JD98 - 2113829: Roczny Raport Fizycznej Biometrii
 • Data: 16.12.2013
 • Lokalizacja: Dział Odkryć i Pozyskiwania Abstergo, Filadelfia
 • Uczestnicy: Milton Jones (pracownik poziomu 1, technik animusa), Deanna Geary (pracownik poziomu 3, pielęgniarka)
 • Przygotowane przez: Damian Saravakos (Pracownik poziomu 8, koroner)
 • Dla: Mitsuko Nakamura (Pracownik poziomu 9, kierownik badań)

Zdarza się, że nieoczekiwanie pojawiają się dobre wiadomości. Okazuje się, że czasami po prostu zatrudniamy kogoś z bardzo ciekawym rodowodem. Dopiero zaczynamy badać przodków pana Jonesa, a już mamy dość dużo danych na temat jednego ze współpracowników Edwarda Kenwaya z 1735 roku. Chociaż nie wiadomo, czy doprowadzi nas to do jakichkolwiek nowych artefaktów, może te pajace z Montrealu zrobią z nim jakąś głupią grę, czy coś takiego. Oczywiście, będę Panią informował na bieżąco.

Pod obserwacją
 • D. Geary: Wyglądasz jak ten aktor z tych filmów kung-fu. Wiesz, ten z afro?
 • (Pielęgniarka Geary wyrzuca parę gumowych rękawiczek i bierze nową parę)
 • M. Jones: Tak, moja mama przysięga, że jestem jego synem, ale ja jej nie wierzę. Myślę, że po prostu nie chce, abym czuł się paskudnie jak dziecko, przy którym nigdy nie było ojca.
 • D. Geary: Proszę się nie denerwować. To standardowa procedura dla nowych pracowników Abstergo.
 • M. Jones: Nie jestem zdenerwowany. Po prostu nigdy nie lubiłem igieł.
 • (Program analizujący głos sugeruje 70% szans na to, że młody pan Jones kłamie, sądząc po barwie głosu, tonie oraz przerwach między wyrazami. Fałszywa brawura? A może podkochiwał się on w pani Geary? - DS)
 • D. Geary: Zatem ma pan szczęście!
 • (Pielęgniarka Geary wyjmuję fiolkę)
 • M. Jones: Czy to coś w rodzaju honorowego dawstwa krwi?
 • D. Geary: Nie, to do naszych kart zdrowia, jak również do badań pamięci genetycznej.
 • (Pielęgniarka Geary pobiera próbkę krwi od M.Jonesa)
 • (Co ciekawe, kiedy ich dłonie się zetknęły, kamera termowizyjna zasugerowała, że ich tętna wzrosły. Założę się, że stało się to w tym samym momencie, a ich mózgi nasiąkły noradrenaliną, a serca wypełniły się adrenaliną. Ha, to musi być miłość ! - DS)
 • D. Geary: Nigdy nie wiesz, jakie historie się w tobie kryją!
 • (My wiemy. I wygląda na to, że nie będzie nam trudno zatrzymać z nami pana Jonesa, gdybyśmy potrzebowali większych... próbek jego informacji genetycznej. - DS)

Drażnienie lwa - Osaka, 17-12-2013, 21:47

Pod obserwacją

Japoński Gavina jest bez zarzutu, ale on często bywa trochę bezczelny. Udał się do centrali Onmoraki-Gumi i zażądał audiencji z ich nowym liderem. Gavin zabrał z sobą Emmanuela i był przekonany, że wszystko pójdzie po jego myśli. Stylowo ubrany bandyta pilnujący drzwi przedstawił się jako Kiyoshi Takakura i kazał im odejść, zanim będzie zmuszony użyć siły.

Gavin powtórzył swoją prośbę i rzucił drobną uwagę o nie najlepszym guście mężczyzny. Zawsze stosuje swego rodzaju wojnę psychologiczną. Jego stary mentor, ten którego śmierć badamy, powiedział mu kiedyś, że gdy najpierw namiesza się trochę w głowie oponenta, walka jest już wygrana, zanim padnie pierwszy cios.

Niestety, dzisiejszego wieczoru pierwszy cios trafił w szczękę Gavina.

Twój skromny szpieg.


Okropne pobicie - Osaka, 17-12-2013, 21:50

Kiyoshi stłukł Gavina na kwaśne jabłko. Gavin wołał Emmanuela na pomoc, ale tylko po to, by przypomnieć sobie, że Emmanuel jest w prawdzie zbrojmistrzem na statku, ale przy tym totalnym pacyfistą. Kiedy Gavin przeklinał parszywą moralność Emmanuela, śmiech Kiyoshiego rozchodził się echem po ulicach, a z budynku wyszli dwaj inni członkowie Yakuzy, którzy zaczęli dopingować Takakurę. Emmanuel w tym czasie podsłuchał, o czym między sobą rozmawiali. Jeden oznajmił, że "Babunia" nie lubi aż takiego przyciągania uwagi. Zbyt ciężko pracowała nad tym, aby utrzymać Bractwo w cieniu.

Pod obserwacją

W prawdzie japoński Emmanuela nie jest tak dobry, jak Gavina, ale usłyszał wystarczająco dużo, aby stwierdzić, że każdy z tu obecnych jest po tej samej stronie. To właśnie w tym momencie Kiyoshi wpadł we wściekłość i rzucił się na Gavina z wysuniętym ukrytym ostrzem. Manny w idealnym momencie stanął między nimi.

Twój skromny szpieg.


Nic się nie stało - Osaka, 17-12-2013, 21:51

Emmanuel złapał rękę Kiyoshiego w taki sposób, że ostrze przebiło jego własną dłoń. Ale mimo tego nie osłabił swojego uścisku. Kiyoshi był zaskoczony tym, że obcy, jak to później sam określił: "niemal jak prawdziwy Japończyk radzi sobie z bólem". Emmanuel powiedział swoją łamaną japońszczyzną, aby Kiyoshi wyrecytował pierwszą zasadzę Kreda Asasynów. Ten jakby znużony odpowiedział: Nie zabijaj niewinnych.

Pod obserwacją

Emmanuel drugą ręką wyciągnął nieśmiertelnik, pamiątkę z przeszłości. Był na nim wypalony pewien znak, jaki pasował do jednego z licznych tatuaży, jakie wystawały spod koszuli Kiyoshiego. Kiyoshi od razu schował ukryte ostrze i zaczął szczerze przepraszać.

Twój skromny szpieg.


Bractwo w Osace - Osaka, 18-12-2013, 1:03

Pod obserwacją

Nowy mentor w Osace to 78-letnia kobieta, która zaczęła się śmiać widząc poobijaną twarz Gavina. Zapewniła nas, że on zawsze był chłopcem sprawiającym problemy. Wtedy znał ją jako Saeko Mochizuki, żonę Kenichi Mochizukiego, jego pierwszego mentora, który zmarł w starym Biurze. Ich oddział uciekł Abstergo, tylko po to, aby zginąć z rąk Yakuzy.

Saeko poprowadziła ocalałych asasynów w misji mającej na celu zemstę i przejęcie tego gangu. Od tamtej pory jest znana jako "Osoroshii Baba" i używa Onmoraki-Gumi, aby jej asasyni wtapiali się w miasto. Saeko wyjaśniła, że jest to naturalne rozwiązanie, gdyż zarówno Yakuza jak i Asasyni działają w ciemności, by służyć światłu. Powoływała się na dobre uczynki Yakuzy dla zwykłych ludzi. Gavin zatrzymał komentarz dla siebie, ale wyraz jego twarzy nie oznaczał aprobaty.

Twój skromny szpieg.


Nowy rodzaj wojny - Osaka, 20-12-2013, 12:10

Osoroshii Baba cieszyła się z ponownej współpracy z Gavinem, ale ostrzegła go, że mają za mało potrzebnych środków, aby dojść do siebie po walkach z Abstergo i Yakuzą. Restrykcyjne prawo dotyczące broni palnej oraz surowe kary na terenie Japoni stawiają ich w dość niekorzystnej sytuacji w porównaniu z nieograniczonymi zasobami Abstergo. Gavin zaoferował jej broń, którą kupiliśmy na Filipinach jako wyraz szacunku dla nowej filii Bractwa, ponadto dał jej namiary na swojego dostawcę broni.

Pod obserwacją

W zamian za to Baba podarowała mu nowy headset Animusa, skradziony z pobliskiej placówki Abstergo. Templariusze szykują się do czegoś wielkiego, a Baba obawia się, że ich wojna wkrótce przeniesie się do innego wymiaru. Nie jest pewna, co ich dokładnie czeka. Ja też nie jestem. Dlaczego słyszymy o tym dopiero teraz? Musimy poszukać trochę głębiej.

Twój skromny szpieg.


Potrzebna pomoc - Osaka, 23-12-2013, 8:29

Dr. Chiu zmieniała opatrunek na ręce Emmanuela, a w międzyczasie narzekanie Gavina niosło się echem po całym statku. "Emmanuel pozwala dźgnąć się facetowi, a Chewy robi z tego takie zamieszanie. Tymczasem ja stałem się żywym hamburgerem i muszę zadbać o siebie sam. Walczę o świat, w którym będzie więcej sprawiedliwości!"

Pod obserwacją

Dr. Chiu przypomniała mu, że jest już dość stary i nie powinien prowokować do walki wyszkolonego przez Yakuzę asasyna, i to o połowę młodszego niż on. "Nie musiałbym, gdyby Manny wykonywał swoją pieprzoną robotę jak należy!

Emmanuel milczał. Kredo czy nie, nigdy nie odbierze życia innemu człowiekowi, a już na pewno nie po tym co stało się podczas jego pierwszej misji jako asasyn. Gavin doskonale o tym wie i czuje się ciągle winny, że stawia go w takim położeniu. Nadal nie mieści mi się w głowie, że może istnieć asasyn, który nie zabija. Cóż za ironia. "Jest nam potrzebny egzekutor", odzywa się nieproszone echo.

Twój skromny szpieg.


Święta z Bractwem - Osaka, 25-12-2013, 18:38

Pod obserwacją

Statek jest dalej zacumowany. Załoga spędza czas przy wspólnym stole. Nodar Ninidze, nasz główny kwatermistrz przeszedł znowu samego siebie. Podczas posiłku wreszcie można było porozmawiać o rzeczach nie związanych z morderstwami, spiskami czy desperacką walką o przetrwanie. Podobnie jak w zeszłym roku, Akaki Nidze, nasz główny inżynier, żądał odpowiedzi jakim cudem jego brat znowu zdołał przemycić na statek indyka. Ten, nic nie mówiąc, posłał młodszemu braciszkowi tylko perfidny uśmiech.

Po chwili zaproponował całej załodze butelkę ze specjalnych rezerw Braci Ninidze, stworzonej w rachitycznej destylarni w najgłębszych czeluściach statku, specjalnie na tę magiczną noc. Tym razem nie smakowało to jak coś zeskrobanego z wanny narkomana. Oczywiście ja wiem jak Nodar przemyca te rzeczy, ale lubię tego gościa, więc tej tajemnicy nie zdradzę nawet tobie.

Twój skromny szpieg.


R.I.P. 2013 - Tokio, 01-01-2014, 0:00

Kapitan Susan Drayton nie jest łatwo zawstydzić, ale na jej policzku pojawił się rumieniec, kiedy Osoroshii Baba zaczęła sprzątać jej statek. Eric Cooper (który nawiasem mówiąc, ogłosił się zwycięzcą naszego zakładu i teraz zużywa rano całą ciepłą wodę!) oprowadzał ją po pokładzie, a starsza kobieta wciągała tylko nerwowo powietrze przez zęby i oceniała stan rzeczy. Powiedziała, że w Japoni Nowy Rok jest szansą na rozpoczęcie wszystkiego z czystym kontem, i że można to osiągnąć wyłącznie przez posprzątanie swojego domu. Przyłapała nawet mnie na obijaniu się i wciągnęła mnie do zespołu sprzątającego. Stara mentorka nagrodziła nasze wysiłki domowej roboty toshikoshi soba (makaron podawany w Japonii specjalnie w Nowy Rok), był pyszny. Emmanuel i Kiyoshi mieli trzygodzinny sparing, zanim Kiyoshi wyciągnął go do baru karaoke.

Pod obserwacją

Dr. Chiu nagrała go jak śpiewa na komórce, a Emmanuel przysiągł, że zmieni zdanie na temat zabijania, jeśli to komuś pokaże. Haker, inżynier i kwatermistrz udali się na zakupy. Emmet robił zapasy dziwnych odmian amerykańskich przekąsek, na kolejny odcinek naszej niekończącej się podróży. Batony czekoladowe z wasabi, lody z owoców morza i coś nazywanego placenta jelly drink. Ten stary haker jest na pewno bardziej odważny niż ja. Akaki kupił parę klasycznych filmów z samurajami na DVD, już nie mogę się doczekać na jego noc filmową. Tymczasem Nodar wydał 300 dolców na posiłek przygotowany przez człowieka, czczonego jako ostatniego żywego mistrza sushi. Kiedy Gavin jest zestresowany zazwyczaj biega, przeskakując z dachu na dach, tak jak potrafią to tylko asasyni. Nie wątpię, że rozmyślał o swoim starym przyjacielu i mentorze, który go tak dużo nauczył, a teraz jest tylko kolejnym duchem, podążającym za nim przez świat. Tak mój zespół spędzał czas, kiedy wybijała północ. A ty co wtedy robiłeś?

Twój skromny szpieg.


Postępy - Ocean Spokojny, 15-01-2014, 16:46

Ta opowieść pojawia się w historii w różnych formach i pochodzi ze wschodu, gdzie stała się popularna wśród Krzyżowców. Pierwsze jej wydania zostały znalezione wśród ruin Kapadocji.

Smok terroryzował miasto Silene w Libii. By go ułagodzić, mieszkańcy dawali mu na pożarcie swoje dzieci, wybierane losowo. Gdy wylosowano córkę króla, Sabrę, monarcha powiedział, że odda im całe swoje złoto i połowę królestwa, byle ją ocalić, ale odmówili. Córkę wysłano do smoka.

Przypadkiem przejeżdżał tamtędy pewien człowiek. Sabra próbowała go odesłać, ale on postanowił zostać. Gdy smok się pojawił, mężczyzna, uzbrojony w znak krzyża, zaszarżował na niego ze swym zaczarowanym mieczem zwanym Ascalon i zranił go.

Pod obserwacją

Sabra i jej wybawca przyprowadzili smoka z powrotem do Silene. Mężczyzna powiedział, że jeśli ludzie będą posłuszni jego zakonowi, to on zabije smoka. Król zgodził się. Na miejscu, w którym zginął smok, król wybudował świątynię, w której przechowywano cudowny miecz, a z ołtarza trysnęło źródło, którego wody leczyły wszelkie choroby.

Kim jest ten człowiek? Jaką tajemnicę ukrył w tym tekście?

Zadowolony z poczynań Asasynów w Japonii, Gavin postanowił, że czas ruszać w dalszą drogę. Nasz kurs obieramy na podstawie kolejnej zagadki w książce Williama. Emmet dochodzący do siebie po dwudniowym piciu japońskiego syropu kukurydzianego, naćpany jakąś złożoną odmianą sativy, zapytał w końcu Gavina, czemu po prostu nie zadzwonimy do Williama i nie poprosimy go o odpowiedź, skoro znowu służy w Dobrej Sprawie. Gavin mu odpowiedział tak: "po pierwsze, Bill przekazał nam książkę, więc to jest nasza misja, koniec tematu. A po drugie nawet jeśli wiemy, że Bill wrócił do gry, nie oznacza to, że wiem gdzie jest i jak się z nim skontaktować. A zresztą nie byłoby zabawy, gdybyśmy od początku znali wszystkie odpowiedzi". Zastanawiam się, gdzie się teraz udamy.

Twój skromny szpieg.


Druga wskazówka Billa, tak jak pierwsza wyznacza kolejny cel podróży dla załogi Altaira II, odpowiedzią na tą zagadkę jest wyraz "Pоссия", czyli skrót od Imperium Rosyjskiego, które istniało do roku 1917. Rozwiązanie można otrzymać poprzez połączenie ze sobą linią prostą symboli, które znajdują się na ozdobniku kartki z tekstem legendy. Przecinające się linie wskazują odpowiednie litery w tekście oraz w jego lustrzanym odbiciu, które jest tam nie bez powodu.

Pod obserwacją

Błąd w systemie - Montreal, 07-02-2014, 9:27

Pod obserwacją

Wszystko się uspokoiło, wszelkie emocja opadły. Szperałem trochę w kodzie Animusa Omega i znalazłem mały błąd, który powoduje, że niektóre aspekty symulacji są nieprawidłowe. Wiem, że nie powinienem zostawiać żadnych śladów, ale to naprawiłem. Musimy dbać o to, żeby symulacje przebiegały z maksymalną wydajnością, jeśli chcemy uzyskać potrzebne nam informacje. Załączam plik, który powinien być w miarę użyteczny.

Twój człowiek w Montrealu.


Jest to mapka z zaznaczoną lokalizacją białych wielorybów, po problemach jakie miały miejsce z tymi misjami społecznościowymi.


Sam w ciemnościach - Moskwa, 15-02-2014, 3:53

Pod obserwacją
 • Tłumaczenie: DeadExit
 • Data dodania: 18-02-2014
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (8)

1. DarthDestruktor1018-02-2014, 14:56Brawo DeadExit - z tego co widzę to teraz z Initiates na bieżąco jesteś :)
2. DeadExit1018-02-2014, 15:35Jeśli chodzi o wpisy dotyczące "Obserwacji" to tak. Ale ostatnio dodali jeszcze artykuł poświęcony PoE oraz Abstergo :)
P.S.
Dzięki Wega za korektę tego tekstu, świetna robota, masz u mnie ciacho ^^
3. atticus94519-02-2014, 21:20"nasz kret działający w Abstergo Entertainment nie żyje" Czyżby chodziło o naszego anonimowego pracownika? Mam nadzieję, że tak. O wiele lepiej grało się Desmondem i zagrałbym znów jakąś nieco bardziej realna postacią niż ten cały pracownik.
4. Foxinsky.19-02-2014, 21:57@up ten kret to John. Potem jest napisane że znaleźli nowego człowieka którym jest tenże pracownik.
'Twój skromny szpieg' to kto? Bo mi umknęło :L
Współczesnych asasynów się narobiło xD. Emmet i Emmanuel są świetni
5. DeadExit1020-02-2014, 11:32@Up Tak pierwotnie kretem asasynów w AE był John, ale go zabili, więc jego funkcję przejął nasz anonimowy pracownik - The Noob (jak to jest określone w wersji angielskiej).
Z tym szpiegiem właśnie nie do końca wiadomo o co chodzi. Wiemy tylko tyle, że należy do załogi Altaira II, ale asasyni nie wiedzą, że mają w swoich szeregach kogoś, kto rozpowszechnia informacje na ich temat. Ponadto możemy zauważyć, że w jednym z wpisów ten szpieg mówi o innych ludziach, a nawet w tej części dostajemy raport od kogoś w Montrealu ! A nie jest to na pewno nasz Noob, czyli jest to większa siatka szpiegowska, która ma na celu rozpowszechnienie informacji o Asasynach i Templariuszach. A jak na razie znamy tylko organizację, która byłaby do tego zdolna: Erudito :D Prawdopodobnie to oni są odpowiedzialni, za prowadzenie całej bazy danych Initiates, co w gruncie rzeczy miałoby sens.
A co do celów podróży Gavina i jego załogi, to mam teorię na ten temat. To raczej nie są przypadkowe miejsca. Jeżeli pamiętacie emaile z AC:B, a dokładnie Uaktualnienia, które William przesyłał Shaunowi, to zauważyć można, że część lokacji o których Bill zdawał raporty już się pokrywa z tymi, gdzie udała się ekipa z Altka II. A mianowicie Osaka i Moskwa (prawdopodobnie asasynka z ostatniego wpisu "Sam w ciemnościach" należy do zespołu, który badał ślady PoE na terenie Rosji, a mogę zdradzić, że zaraz po publikacji tego tłumaczenia na ZACu pojawił się kolejny wpis z zagadką Billa, który można mniej więcej interpretować tak, iż można spotkać tą asasynkę na moście prowadzącym do zoo w każda pełnię księżyca, co jest małym failem ze strony Gavina, bo odkryli to dzień po pełni, a następna przypada 16 marca - a więc pewnie wtedy dostaniemy dopiero kolejny wpis). Oprócz Moskwy i Osaki William w tamtych mailach wspominał o Sao Paolo oraz Denver. Zobaczymy czy to się sprawdzi :)
6. Ares49xcdf527-02-2014, 22:58super czekam na kolejna częsc bardzo dobra robota
7. Wyklęty827-01-2016, 22:24Świetnie się czyta :D Bardzo mnie to wciągnęło :D
8. DeadExit1028-01-2016, 13:12@Wyklęty: wielkie dzięki :) staram się w miarę na bieżąco uzupełniać Initiates. Wprawdzie wszystkie wpisy poświęcone fabule we wspołczesnosci są juz gotowe, ale na pewno dojdzie jeszcze parę działów dedykowanych poszczególnym postaciom z uniwersum.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: