Zakon Assassin's Creed


Willa

Assassin's Creed II

Witaj w Willi Auditore w Monteriggioni. Odblokujesz dostęp do tego obszaru w Sekwencji 3. Będzie ona służyć jako dom Ezio lub „kwatera główna”, i będzie ważnym elementem podczas robienia postępów w grze.

Willa znajduje się na szczycie pięknej toskańskiej doliny. Monteriggioni niestety, podupadło i wymaga odnowienia. Zbudowana w 1290 roku, Willa Auditore stanowi średniowieczną poprzedniczkę renesansowej architektury. Wspaniała symetria i zaplanowana geometria Willi były rewolucyjne jak na tamte czasy. Prapradziadek Ezio, Domenico Auditore, zainwestował nie tylko w estetykę, ale także sprawił, że jego dom stał się fortecą z placami treningowymi, z widokiem zarówno na miasto, jak i równiny Toskanii.

Po ataku Florencji w 1320 roku na miejsce uszkodzonych elewacji wzniesiono nowe, a we wnętrzu dodana została galeria obrazów.

Domenico był nie tylko architektem i wojownikiem, był także uzdolnionym inżynierem. Ukryte pomieszczenia z mechanizmami blokującymi przejście należą do unikatowych części budowli i sprawiają, że Willa jest cudem technologicznym, podobnie jak architektonicznym.


Przegląd

Żadne źródło dochodów nie jest tak duże, jak Willa, jeśli tylko na to pozwolisz. Drugim największym źródłem jest wykonywanie misji. Jeśli pracujesz wystarczająco ciężko i zainwestujesz w Willę wystarczająco dużo pieniędzy, ilość, jaka Ci się zwróci, będzie rosnąć wykładniczo.

Stan Willi i jej wygląd będą coraz lepsze, gdy będzie ona zyskiwać na wartości. Im wyższa wartość, tym więcej pieniędzy dostajesz z podatków.

Żeby zarabiać, trzeba oczywiście wydawać. Możesz zrobić wiele rzeczy, by podnieść wartość Willi. Niektóre są wymagane, jak na przykład zbieranie stron Kodeksu oraz kupowanie broni i zbroi. Te rzeczy trafiają do Twoich kolekcji w Willi i zwiększają jej wartość. Możesz zwiększyć też jej wartość przez odnawianie sklepów i zbudowanie kościoła, domu publicznego i innych miejsc. Nie tylko zwiększysz wartość posiadłości, ale także dostaniesz specjalny upust w sklepach.

Assassin's Creed II

W pobliżu głównego wejścia znajdują się: Lekarz, Kowal, Krawiec i Sprzedawca dzieł sztuki.

Architekt i Claudia

Assassin's Creed II

Południowowschodni pokój na pierwszym piętrze może być równie dobrze nazwany „pokojem pieniędzy”. Tam Claudia pozwala Ezio sprawdzać wartość Willi, co jest źródłem przychodów, a co jeszcze trzeba zrobić, by jeszcze bardziej podnieść wartość posiadłości. Za Claudią znajduje się skrzynia, z której możesz zabrać pieniądze bez oglądania księgi rachunkowej. W tym samym pomieszczeniu znajduje się architekt, który przyjmuje od Ezio pieniądze w celu renowacji miejsc w Willi.

Pokój z Kodeksem

Assassin's Creed II

Północnowschodni pokój jest pokojem z Kodeksem. Tu Ezio może zostawiać strony Kodeksu, jakie udało mu się zdobyć. Strony te mogą być umieszczane na ścianie tylko po odszyfrowaniu ich przez Leonardo da Vinci. W końcu wujek Mario otworzy sekretne przejście, które prowadzi do…

Sanktuarium

Assassin's Creed II

Jest to sekretne pomieszczenie pod pokojem z Kodeksem. Tutaj znajduje się Zbroja Altaira, umieszczona za metalowymi kratami. By uzyskać do niej dostęp, gracz musi zdobyć sześć pieczęci z Grobowców Asasynów.

Galeria Broni i Zbroi

Assassin's Creed II

Assassin's Creed II

Te dwa pomieszczenia znajdują się w zachodniej części na pierwszym piętrze. Zawierają repliki broni i zbroi zakupionych przez Ezio, a także modele powozu i maszyny latającej Leonarda. Rzeczy, których Ezio akurat używa, zastępowane są w galerii przez ich imitacje. Możesz zmieniać bronie i zbroje przez interakcję z nimi w galerii.

Galeria obrazów

Assassin's Creed II

Galeria obrazów mieści się w zachodniej części posiadłości na drugim piętrze, dokładnie nad galerią broni i zbroi. Tutaj umieszczane są obrazy zakupione przez Ezio. Dzieła sztuki wiszą także na ścianach głównego pokoju na drugim piętrze. Przez interakcję z obrazami możesz dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Assassin's Creed II

Przedni dziedziniec

Przed posiadłością znajduje się miejsce do treningu, prowadzone przez najemników wuja Mario. Poza niektórymi obowiązkowymi sesjami treningowymi, możesz tutaj wrócić w dowolnym momencie, zapłacić za specjalny trening i odblokować nowe zdolności i bronie.

Tylny dziedziniec

Assassin's Creed II

Z tyłu posiadłości znajduje się dziedziniec z czterema cokołami. Na każdym z nich jest miejsce na dwie statuetki. Statuetki są umieszczone gdzieś na terenie Willi. Zbierz je i umieść w odpowiednich miejscach na cokołach.

Pokój Marii

Assassin's Creed II

Na drugim piętrze, w południowozachodnim rogu znajduje się pokój, gdzie znajdziemy Marię, będącą ciągle w pozycji klęczącej. Za nią znajduje się skrzynia, gdzie możesz zostawiać pióra, które zebrałeś.

Poddasze

Assassin's Creed II

Jeśli pójdziesz hallem od pokoju Marii i skręcisz w lewo, dotrzesz do drabiny. Wespnij się tam, by dotrzeć na poddasze, gdzie znajdują się portrety zabitych celów Ezio.

Dochody

Dochód generowany przez Willę zależny jest od jej całkowitej wartości, reprezentowanej przez liczbę zwiększającą się za każdym razem, gdy coś dodasz lub odnowisz. Wartość nigdy nie spada, może co najwyżej być na stałym poziomie lub rosnąć. Wszystkie możliwe źródła dochodu są określone w części podsumowującej księgi Claudii:

- Sklepy – wszystkie sklepy są w pełni odnowione

- Renowacje – dodano wszystkie renowacje w mieście

- Kolekcje – rzeczy do skolekcjonowania

- Wyposażenie – zbroje i bronie

Każda z tych rzeczy ma wartość pieniężną, ich wartości sumują się i wpływają na wielkość Twoich przychodów. Przychód generowany jest co 20 minut. Ten czas nie może zostać zmieniony. Ulepsz dowolną z powyższych kategorii, a Twój przychód wzrośnie. Kiedy ulepszysz Willę w 100%, Twój dochód będzie wynosił 15 000 florenów co 20 minut, przy pojemności skrzyni 60 000 florenów.


Sklepy

W Willi znajduje się 5 sklepów. Do czterech z nich masz dostęp cały czas, jak do innych sklepów. Znajduje się tam Lekarz, Sprzedawca Dzieł Sztuki, Kowal i Krawiec. Jest tam także bank, z którym nic nie możesz zrobić. Na początku masz dostęp jedynie do Lekarza i Kowala.

Sklepy wymagają renowacji, każdy na trzech poziomach. Oczywiście, każde kolejne ulepszenie kosztuje więcej, ale zwiększy wartość Willi, a przez to Twoich przychodów. Możesz dostać także specjalne obniżki cen, kiedy tam kupujesz.

Poniżej znajduje się lista sklepów i kosztów poszczególnych renowacji. Na końcu znajduje się całkowita wartość każdego sklepu w pełni ulepszonego.

Sklep1. ulepszenie2. ulepszenie3. ulepszenieMaksymalna wartość
Sprzedawca Dzieł Sztuki10005000800010500
Bank15005000900015500
KowalN/A70001200014750
LekarzN/A300050006750
Krawiec1000250050006500

Renowacje

Dzięki renowacjom znacznie zwiększysz wartość Willi. Gdy wybierasz sklep lub miejsce, przeczytaj opis. Jeśli widzisz, że renowacja „znacząco podniesie” wartość, zainwestuj w nią na początku, gdyż to oznacza większe dochody.

RenowacjaKoszt
Dom Publiczny3000
Kopalnie4000
Kościół4000
Koszary wojskowe3000
Gildia złodziei3000
Studnia4000

Kolekcje i wyposażenie

Rzeczy zbierane przez Ezio również podnoszą wartość Willi: zbroje i bronie, nowe strony Kodeksu, pieczęcie w Sanktuarium oraz pióra w skrzyni. Zebranie całej kolekcji czegoś daje dodatkowe bonusy.

Strony Kodeksu można łatwo znaleźć. Pióra łatwiej dostrzec w nocy, z włączonym Orlim Wzrokiem. Modele powozu Leonarda i jego Maszyny Latającej dostaniesz automatycznie w pewnym momencie w grze. Pieczęcie znajdziesz w Grobowcach Asasynów. W każdym mieście kupuj obrazy – każde miasto oferuje inne dzieła sztuki. Portrety celów Ezio dostaniesz automatycznie wraz z postępami w grze. Zauważ, że jeden z nich jest portretem grupowym, więc celów jest więcej niż 9.

KolekcjaWartość 1 sztukiMaksymalna wartośćBonus za komplet
30/30 Stron Kodeksu51501000
100/100 piór101000-
2/2 modele801601000
6/6 pieczęci251502000
30/30 obrazówZmienna36003000
9/9 portretów celów Ezio504501000

WyposażenieMaksymalna wartośćBonus za komplet
22/22 bronie108502000
4/4 elementy Zbroi Skórzanej4601000
4/4 elementy Zbroi Helmschmieda12551000
4/4 elementy Zbroi Metalowej21351000
4/4 elementy Zbroi Missagliasa37901500
4/4 elementy Zbroi Altaira3500-

Statuetki

Statuetki umieszczone są w mieście Monteriggioni. Zebranie ich wszystkich nie jest trudne; są one niewielkie, ale wyróżniają się, świecą na biało. Jeszcze łatwiej dostrzec ich nocą, z włączonym Orlim Wzrokiem. Po zebraniu wszystkich zdobędziesz osiągnięcie, a po umieszczeniu ich w cokołach na tylnym dziedzińcu posiadłości dostaniesz nagrodę – 2000 florenów za każdą.

  • Autor: Wega
  • Data dodania: 17-01-2010
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (65)

51. Szymon Auditore da Augustów831-08-2011, 14:23czekasz 20 minut podchodzisz do skrzyni i zbierasz
52. Rodrigo Borgia22-01-2012, 02:55Siema mam pytanie w Monteriggioni sa drzwi z herbem ktorych nie moge otworzyc pisze cos ze uplay cos tam mam obco jezyczna wersje gry strasznie mnie ciekawi jezeli sie je otworzy co za nimi sie znajduje z gory dziekuje ;) pozdrawiam was
53. Fenix9728-04-2012, 18:45aaa :P napisali "dom publiczny" zamiast po prostu Burdel :P
54. mihal201109-05-2012, 19:51Bo tak jest ładniej i to jest strona publiczna czyli władze mogą złożyć pozew bo to gra jest od 18 lat i tam pisze burdel
55. borsuq25-06-2012, 13:39ej słuchajcie, ja sobie zacząłem raz jeszcze braderhuda, i jak na początku pomykam z Lucy po ściekach willi to prawie pod koniec (kiedy już sie zaczynają normalne korytzarze - po przeskakiwaniu przez most) są drzwi, gdzie Lucy mówi "one nie porwadzą do nikąd" albo "nigdy sie nie dowiemy". Ogarniacie to może? Bo mnie to zaintrygowało a AC słynie z jakiś finezyjnie rozmieszczonych skrytek :P
56. Sidaver25-06-2012, 17:00Też to widziałem. Spoko. Ale sądząc po twoim stylu pisania musisz być jakimś dzieckiem w wieku 10-13 lat. Jeżeli się mylę to sorry, ale naprawdę czyta sie to strasznie. Męczę się razem z toba wtedy.
57. acik010104-09-2012, 09:37Jest bardzo podobna do Masjafu z I częsci.
58. kubag777324-09-2013, 07:38Ej co zrobić, żeby Maria w willa Auditore przestała się modlić tylko usiadła tak jak na obrazku.
59. AsgArd16-10-2013, 15:06Witam. Mam problem w Monteriggioni. Mam questa z tymi stronami filozoficznymi i gdy po zejściu z pkt widokowego mam je na mapce idę do pierwszej skrzynki, otwieram ją a w środku tylko trochę kasy jest. Z drugą i trzecią skrzynią jest tak samo, natomiast w skrzyni poza miastem raz miałem 1 z tych stron, a z resztą nie wiem co się stało. Kilka razy już przerywałem wspomnienie i teraz żadnej nie odnalazłem. Może ktoś z was też tak miał. Jeśli wiecie co się dzieje to pomóżcie. Dzięki.
60. (usunięty)03-11-2013, 12:20kup mapę i wtedy widzisz wszystkie skrzynki i tam masz wyjaśnione jakie są te skrzynki.
61. Halun07-01-2014, 15:33Co znajduje się za drzwiami z herbem?
62. Melinel421-09-2014, 14:49@Halun: Grobowiec rodziny Auditore do odblokowania za punkty uplay.
63. Kazet515-10-2014, 10:48Hej też miałem problem z obrazami, że kupiłem wszystkie z każdego miasta i brakowało mi jeszcze 4 obrazów do kompletu. Poza tym Villa to fajny motyw jednak potraktowany trochę po macoszemu- mogli bardziej się wdać w szczegóły, zrobić więcej elementów zarządzania w każdym z odnowionych obiektów i wprowadzić jakieś misje z kłopotami dla miejscowej ludności i poszczególnych gildii.
64. zozol121-12-2014, 18:09Witam mam problem a mianowicie po zebraniu 100 piór zaniosłem je do willi Auditore dałem Marii po czym zniknęła ona a po synchronizacji dostałem niby peleryne rodu ale nie mogłem się w ogóle ruszać itp tylko włączyć mapę czy menu :/ po wyłączeniu gry proces powtarza się jeśli tylko zbliżymy się do willi na przynajmniej 100 metrów :/ :')nLicze na szybka odpowiedź ;)
65. Brodek411-01-2015, 00:51Hehe i tak pewnie większość z nas jako pierwszy budynek kupiło Dom Publiczny XDDD

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: