Zakon Assassin's Creed


Rodzaje strażników w Assassin's Creed II

W Assassin's Creed II mamy pięć typów strażników:

- Regularni - „standardowy” rodzaj przeciwników, który możemy znaleźć praktycznie wszędzie. Używają oni różnego rodzaju mieczy i maczug. Można ich podzielić na trzy grupy ze względu na stopień: strażnicy, elita i dowódcy.

Strażnicy są najsłabsi, nie posiadają pancerza i noszą najgorsze uzbrojenie. Można ich zabić jednym kontratakiem. Podczas walki i po niej mogą okazywać strach i zdezerterować.

Assassin's Creed II

zwykły strażnik

Elita to zaprawieni w bojach żołnierze, posiadają pancerz i posługują się lepszą bronią od swoich słabszych kolegów. Do ich zabicia potrzeba przynajmniej trzech kontr.

Assassin's Creed II

elitarny strażnik

Dowódcy noszą o wiele więcej pancerza niż elita i do ich pokonania potrzeba więcej kontr. Nie oddają też tak łatwo broni, co czyni ich trudnymi przeciwnikami przy używaniu pięści.

Assassin's Creed II

dowódca

Regularni strażnicy nie są specjalnie zwinni, ale w razie potrzeby mogą ścigać Ezio, a nawet wspinać się za nim po dachach, jednak nie tak szybko jak on sam. Mogą też rozpoznać go, gdy siedzi na ławce, na szczęście mogą zostać zlikwidowani zanim zdążą podzielić się tą wiedzą z resztą społeczeństwa.

Assassin's Creed II

- Seeker (Szukacze) - Jest to jeden z nowych typów przeciwników. Przeszukują oni stogi siana i inne podejrzane miejsca, w których może znajdować się nasz bohater. Uzbrojeni są w długie bronie, takie jak włócznie i halabardy, co daje im przewagę w walce. Ich pancerz jest lepszy od tego, który posiadają dowódcy regularnych strażników, ale za to słabszy od tego, który posiadają strażnicy typu Brute. W walce Szukacze są bardzo irytującymi przeciwnikami ze względu na ich specjalny atak, który polega na zamachnięciu się bronią pod stopami przeciwnika, co powoduje zazwyczaj przewrócenie się bohatera. Atak ten nie może być zablokowany i jedynym sposobem na niego jest unik. Normalne ataki mogą być blokowane przez każdą broń, ale nie mogą być skontrowane przez broń konwencjonalną ani krótką. Najlepszą metodą na zabicie tego typu przeciwnika jest pozbycie się go przed walką, albo, gdy szuka Ezio w stogu siana. Jeśli już doszło do walki najlepiej go rozbroić, lub zaatakować po uniknięciu ataku. Szukacze są bardzo inteligentni i podejrzliwi, więc ucieczka do najbliższego stogu siana nie jest zbyt dobrym pomysłem. Jednakże z powodu noszonego przez nich pancerza i broni nie są oni zdolni do ścigania nas wszędzie gdzie pójdziemy.

Specjalni Szukacze:

Rodrigo Borgia podczas jednej z walk zachowuje się jak Szukacz, używa nawet specjalnego ataku tej klasy.

Assassin's Creed II

- Agile (Zwinni) - Ten typ przeciwników, jak sama nazwa wskazuje, jest szybki, zwinny i słabo opancerzony. Posiadają oni umiejętności parkourowe podobne do Ezio i mogą biec nawet szybciej od niego. Noszą oni krótkie bronie, takie jak noże czy sztylety. Znaleźć ich można zwykle w towarzystwie strażników typu Brute, lub innych ciężko opancerzonych. Podczas walki często uciekają, gdy ich ochroniarz zginie, aby powiadomić o tym innych. Starcia szybko ich męczą, co można spostrzec po tym, że opuszczają ramiona i dyszą, w takim stanie są łatwi do pokonania.

Specjalni strażnicy tego typu zazwyczaj noszą bardziej błyszczącą zbroję i trzeba ich dogonić zanim powiadomią innych, których będziemy musieli pokonać.
Assassin's Creed II

- Brute (Brutale) - Przeciwnicy ci noszą potężne i ciężkie pancerze zakrywające większą część ich ciał, czyni to ich ociężałymi i powolnymi. Wyposażeni są w ciężkie bronie, takie jak dwuręczne miecze i dwuostrzowe topory bojowe. Nie są oni zbyt inteligentni i nie powinni odróżnić Ezio od innych osób w tłumie. W walce są trudnymi przeciwnikami ze względu na swe specjalne i normalne ataki. Zwykłe mogą być zablokowane przez jakąkolwiek broń, ale nie mogę być skontrowane przez krótką i konwencjonalną. Specjalne ataki wymagają od brutala przygotowania, co daje Ezio czas na własny atak, ale nie mogą być zablokowane, ani skontrowane, jedyną szansą jest unik. Jeżeli nie unikniemy takiego ataku konsekwencje wahają się między rozbrojeniem, a powaleniem (nie licząc śmierci). Najlepiej zabijać ich poza walką, lecz jeśli jednak do niej dojdzie mądrymi sposobami są rozbrajanie, lub atak po uniknięciu ciosu, albo w „okienku czasowym” przygotowującym do specjalnego ataku. Ze względu na niską inteligencję tych przeciwników podczas ucieczki z pola bitwy wystarczy wyjść z ich pola widzenia i wtopić się w tłum, lub skryć się w jakiejś kryjówce.

Specjalni Brutale:

Jeden z celów Ezio, Dante Moro jest uzbrojony w Labrys i walczy jak ten typ strażników.

Bartolomeo, jeden z sojuszników Ezio używa dwuręcznego miecza (podobnego do Claymore'a), który nazywa Bianką. Walczy on jak Brutal.

Wuj Ezio, Mario Auditore da Firenze wyposażony w dwuostrzowy topór bojowy również zachowuje się jak ten typ.

- Łucznicy - ten typ przeciwników znamy z części pierwszej AC. Ich stanowiska znajdują się na dachach. Ostrzegą oni Ezio, aby stamtąd zszedł, niezależnie od jego złej sławy. Po zbliżeniu się do nich chowają łuki i walczą zwykłą bronią, tak jakby należeli do regularnej straży. Co ciekawe, na łuczników z różnych regionów trzeba zużyć różną ilości noży do rzucania, aby ich zabić.

Assassin's Creed II

od lewej: Zwinny, Łucznik, Brutal, Regularny zwykły strażnik, Szukacz

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (54)

40. Knakssi29-07-2011, 19:14hah :D a ja myslalem ze mam jakis bug ze mi sie jego kij zlamal :D tylko zeby sie upewnic ze napewno zginie, zabralem mu ten "miecz" :D a na zwinnych ma sztuczke: lapiesz go i zucasz na kolegow/do wody lub wspinasz sie na dach i z tamtad zrzucasz ;d raz tez mialem, nie wiem co gdy zabilem zwinnego tropiciel mi uciekl xD
41. Asasyn18102-12-2011, 11:55Można uniknąć ataku zwinnych w biegu wystarczy wykonać skok i biec dalej gdy znowu nas dogoni wystarczy znowu zrobić skok.
42. Dragon7110-12-2011, 13:17Fajnie się zabiera broń Brutalom
43. RIKO873121-01-2012, 19:14JAK JA NIENAWIDZE TYCH ZWINNYCH STRARZNIKÓW PN:zwiewasz pszed grają 3 seekerów 4 brutalów i z 2 zwinnych strarzniów do tego zbroja rozwalona miecz badziew zero lekówpetard i inne zera uciekam jurz im zwiałem a ten zwinny dopala gazu i mi przywala mi wrzyscy za nim lecą do mie jeden wali i drugi i trzeci no i po mie MORAŁ NIE CZEPIAJ SIĘ GDY Z MIEŚNIAKAMI JES ZWINNY POSŁUCHAJCIE MIE LEPIEJ...
44. bartlisek105-03-2012, 15:57Cienzcy...A Rodrigo to ma boskom braon i ?JAK EZIO PRZEZYL TEM MOMENT GDY RODRIGO WBIL MU NUZ W SERCE?
45. asasyn 2115-08-2012, 18:49ja nie nawidze śledzić różnych baranów
46. (usunięty)10-03-2013, 13:26Ja lubię się bawić z brutalami. Najlepiej pięściami.
47. (usunięty)10-03-2013, 13:29Wejdźcie sobie do pałacu Dożów we Wenecji- https://www.youtube.com/watch?v=q1_XPkke-xA. I tam przez kraty zawołajcie brutali. Nie będą mogli przejść bo brama się nie otworzy.
48. RodrigoBorgia007105-05-2013, 10:09Mój sposób jest taki że rombiemy petardą i zabijamy wszystkich z ukrytego ostrza ;)
49. pluum19531-08-2013, 14:04Każdy co przeszedł ACII spotkał kiedyś szukacza. Przecież Rodrigo zachowuje się ja szukacz więc można go zaliczyć.
50. (usunięty)03-11-2013, 12:22Ja spotkałem i zgadzam się z tobą.
51. Erdon13-01-2014, 19:11Mam pytanie: Czy po tym, jak,np. brutala czy szukacza nawalamy cały czas z miecza czy sztyletu i zostanie im 1 kwadrat życia, to czy będzie scenka jak przy zabójstwie z kontry?
52. Asasyn 201425-07-2014, 07:20Nie zawsze ale mi sie tak zdarza
53. Kazet515-10-2014, 10:38Walka w AC II jest trudniejsza niż w AC I i Brotherhood ze względu na to, że kontrataki od razu nie zabijają silniejszych przeciwników. Ja bardziej operowałem unikami (dogde) i odsuwaniem się na bok (strafe). Jeśli chodzi o zwykłych strażników a także tych zwinnych to są oni słabi, mają mało życia i na nich kontratak z reguły działał. Na silniejszych strażników polecam strafe bo ile by życia nie mieli to jak staniesz za nimi to wbijasz miecz w plecy i od razu jest trup. Jeśli chodzi o Szukaczy to łatwo ich było zabić z sianka lub studni po prostu się tam chowając i czekając aż podejdą. Inną dobrą taktyką na nich jest zabranie broni a lepszą unik ich ciosu i zaatakowanie. Na brutali działa unik, strafe i rozbrojenie. Kontrować nie polecam ukrytym ostrzem bo w AC II jest to utrudnione- trzeba wyczuć odpowiedni moment.
54. Wyklęty828-01-2016, 21:40Och, jak ja nienawidzę Brute'ów i Seekerów.. To najgorsi strażnicy, lecz najbardziej rozwalali mnie zwykli strażnicy, kiedy okazało się, że Ezio jest lepszy i uciekali, gdzie pieprz rośnie :D

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: