Zakon Assassin's Creed


Broń Edwarda i wyposażenie Kawki

Zarówno dobry pirat, jak i dobry Asasyn, nigdy nie rozstaje się ze swoją bronią. W arsenale musi mieć najróżniejsze rodzaje oręża na każdą okazję – pistolety, szable i sztylety, a kiedy okazuje się, że to za mało, korzysta ze wszystkiego, co wpadnie mu w ręce. Czym zatem posługuje się Edward Kenway? Jakie mamy możliwości podczas morskich bitew, gdy ostrzeliwujemy przeciwników z pokładu Kawki?


Wyposażenie Edwarda

Ukryte Ostrza – doskonałe narzędzie, którym Asasyni posługują się od wieków, zaprojektowane z myślą o szybkich, cichych zabójstwach.

Szabla – Edward nosi przy sobie dwie szable, którymi posługuje się z niezwykłą zręcznością.

Walka - Edward z dwiema szablami

Noże do rzucania – można nimi zabijać po cichu z dystansu, a następnie odzyskiwać je z martwych przeciwników, by wykorzystać przeciwko kolejnym wrogom. Idealna broń, jeśli Edward nie ma przy sobie dmuchawki z zatrutymi strzałkami.

Pistolety – im więcej pistoletów, tym lepiej! Lepiej móc wystrzelić kilka razy, nie tracąc czasu na przeładowywanie. Kabury Edwarda można ulepszyć tak, by mógł nosić cztery pistolety. Inną bronią palną, z której może skorzystać, jest garłacz, który z bliskiej odległości potrafi rozerwać przeciwnika na strzępy.

Lina z hakiem – broń ta pojawiła się po raz pierwszy w Assassin's Creed III. Pozwala ona na przyciągnięcie wroga do siebie lub powieszenie go na gałęzi. Wystarczyło trafić nią przeciwnika, a następnie zeskoczyć z drzewa, by w prosty sposób go wyeliminować.

Dmuchawka – ci, którzy mieli okazję zagrać w Assassin's Creed III: Liberation, wiedzą, co to za broń. Dzięki dmuchawce można uśpić wroga lub sprawić, by wpadł w szał i zaczął atakować wszystko, co zobaczy - w zależności od zastosowanej trucizny. Inni strażnicy sprawdzą, czemu ich towarzysz zachowuje się dziwnie, dzięki czemu odwrócimy ich uwagę.

Bomby dymne – nie służą do zabijania, ale przydają się w walce i pozwalają unieszkodliwić wrogów na chwilę, by łatwo dało się ich zabić lub po prostu ułatwiają ucieczkę.

Jaskinia przemytników

Pięści – Edward nie może dostać się do jaskiń przemytników obwieszony ciężkim żelastwem, zatem musi polegać na swych pięściach lub tym, co znajdzie na miejscu. Również podczas bójek w tawernach naszym zadaniem nie jest pozbawienie życia przeciwników, lecz ich pokonanie, zatem nie możemy posłużyć się ostrzami.


Wyposażenie Kawki

Armaty burtowe – początkowo mamy do dyspozycji niewiele armat, ale z czasem możemy ulepszyć Kawkę tak, by na każdej burcie mieć aż 23 armaty. Zwykłe kule można zamienić także na coś, co ma znacznie bardziej destrukcyjne działanie.

Silny strzał – gdy przeciwnik znajduje się tuż przy burcie Kawki, można wystrzelić z dział burtowych bez celowania, by w znacznym stopniu uszkodzić wrogi okręt.

Armaty pościgowe – armaty skierowane ku dziobowi (maksymalnie 4), dzięki którym można strzelać do przeciwników znajdujących się przed nami.

Kule armatnie połączone łańcuchem – służą do niszczenia masztów i spowalniania przeciwników.

Bitwa morksa

Folgierze – użyteczne podczas przystępowania do abordażu. Dzięki nim można pozbyć się części (lub nawet wszystkich, w przypadku mniejszych statków) wrogów, zanim dojdzie do bezpośredniego starcia. Z działek można także strzelać w słabe punkty okrętów przeciwników.

Moździerze – bardzo użyteczne podczas atakowania fortów. Pozwalają na strzelanie ekplodującymi pociskami z dość dużej odległości. Naturalnie, forty mogą odpłacić się pięknym za nadobne, bo też będziemy znajdować się w zasięgu ich strzału.

Eksplodujące beczki – użyteczne, jeśli próbujemy uciec przed pościgiem. Beczki mogą wyeliminować przeciwników albo ich spowolnić. Także podczas walki można wykorzystać je jako pułapki na wrogów, którzy próbują staranować Kawkę.

Taranowanie – Wrogi statek można uszkodzić nie tylko strzelając z armat, ale także taranując jego bok. Naturalnie, przeciwnicy potrafią sami stosować tę taktykę albo bronić się, strzelając. Warto pamiętać zatem o uchylaniu się przed ich pociskami.

Załoga – Edward, choćby był najtwardszym piratem świata, nie mógłby poradzić sobie sam. Jego wierna załoga wykonuje wszystkie jego polecenia i pomaga w walce podczas abordażu bądź ataku na fort. Nasi ludzie giną i nie zawsze da się ich uratować, choć krzyczą, by im pomóc Utrata sporej liczby marynarzy oznacza, że Edward musi uzupełnić braki, odwiedzając większe miasta bądź wyławiając rozbitków.

  • Autor: Wega
  • Data dodania: 29-10-2013
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (123)

109. smartasssass201227-02-2014, 13:03@obiekt17 desmond: Nóż do rzucania zdobywa się ze zwinnych strażników możesz ich rozbroić lub zabrać z martwego pojawią się w narzędziach
110. Acaelus Thorne527-03-2014, 19:12Pocieszne są animacje walki :)
111. Zakapturzony207-04-2014, 20:37On chyba może za dużo broni przy sobie nosić trzeba to zminimalizować
112. arthur18115-05-2014, 10:59Niezły tekst (jak wszystkie inne) black flag to spoko gra,sam w nią grałem u kolegi 2 dni temu.Dotarłem do zabicia Asasyna.
113. Dragon12345419-06-2014, 19:51@Zakapturzony-moim zdaniem Edward ma odpowiednią ilość broni.większość z nich jest po prostu mała(np.bomby dymne,dmuchawka i pistolety).
114. ciekawy10-07-2014, 22:06Witajcie. Doszedłem do pewnego momentu w grze i nie wiem co dalej,chciałbym rozbudować swoja kawkę na maxa ale potrzebuje jakiś schematów i tu pojawia sie problem,jak je zdobyć? możne ktoś pomoże?
115. Raszi611-07-2014, 14:46Schematy znajdziesz w skrzyniach które kryją się na wyspach, owe wyspy i miejsca znajdziesz na mapach które są przy zwłokach w danej lokacji.
116. kyliosss04-08-2014, 18:43Jak dla mnie asasyn powinien miec wiecej broni dla ciekawszego systemu walki, no ale o gustach sie nie dyskutuje ;)
117. NEXORI21-09-2014, 17:26Jak zdobyć te miecze o nazwie "Dwa Tasaki" ?
118. altair mistrz127-09-2014, 20:02Musisz poszukać zatopionych statków i mieć Dzwon nurkowy i nurkujesz do tego statka szukasz skrzyń (nie zawsze są w skrzynkach może ich nie być i nici z szukania) pozdrawiam
@ciekawy:
119. Kuba Asasyn412-10-2014, 08:25super gra bitwy morskie dwa miecze max cztery pistolety i ogromny świat super
120. Brodek411-01-2015, 01:07dmuchawka była mega :D a głównie strzałki rozwcieczające xdn
121. Wielki mentor328-01-2015, 19:30Edward walczy dwoma mieczami jak Connor lekkim toporem
122. Nieudanynick504-01-2017, 17:02Przeszedł ktoś tę grę na 100% z season pack? ja tak.
123. UżytkownikBot08-08-2017, 15:03Witam i pozdrawiam!nMam takie pytanko trochę o wyglądzie Kawki,nGalion Królewskiej Łaski- jak go zdobyć?nWielkie dzięki za pomoc;]

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: