Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed: e-maile

Tajemnice lotniska Denver

denver

Żeby zrozumieć, o co chodzi w emailach, warto przyjrzeć się lotnisku Denver. Znajdują się tam niewyjaśnione symbole, obrazy, krążą o nim różne opowieści.

Chociaż Denver miało już swoje lotnisko, w 1995 roku zostało wybudowane nowe, posiadające niewielką ilość pasów startowych, za to zajmujące bardzo dużo przestrzeni - 53 mile kwadratowe. Nie zastosowano tam żadnych nowych technologii. Niektórym kształt lotniska widzianego z lotu ptaka przypomina swastykę...

Wszystko zostało zaplanowane tak, by odnosiło się do Nowego Porządku Świata. W skład grupy, która go tworzy, wchodzą ważne osobistości - polityczni dowódcy. Głównym celem jest stworzenie jednego rządu, systemu władzy nad całym światem. Można to osiągnąć jedynie przez masowe ludobójstwo i ograniczając populację do 2 miliardów ludzi... Taką ilość osób możnaby łatwiej kontrolować.

denver5

Do Nowego Porządku Świata odnoszą się symbole rozmieszczone po całym lotnisku: tablica z inskrypcją wspominającą o Komisji "New World Airport" - nieistniejącej komisji. Możliwe jednak, że odnosi się to do "New World Order" - Nowego Porządku Świata.

Na podłodze lotniska znajdują się symbole AuAg - możnaby pomyśleć, że odnosi się to do złota i srebra, jednak to oznaczenie Australia Antigen - nazwa wirusa wywołującego zapalenie wątroby, odkrytego przez jednego z patronów lotniska. Symbol ten znajduje się naprzeciwko obrazu przedstawiającego ludobójstwo.

denver2

Główny obraz na lotnisku jest olbrzymi, rozciąga się na 4 ściany. Namalował go Leo Tanguma, artysta z plemienia Majów. Przedstawia on zniszczenie świata - płonący las i trzy martwe dziewczynki. Inna dziewczynka niesie tabliczkę Majów. Aluzja do daty 21.12.2012 zdaje się być oczywista. Świat ma się odrodzić - życie ma zostać zniszczone, lecz nie do końca.


Kolejny obraz przedstawia żołnierza w masce przeciwgazowej, z karabinem i mieczem, przebijającego gołębicę - symbol pokoju. Żołnierz ten niesie śmierć. Rozchodzą się od niego smugi - gaz zabijający wszystko, co żywe. Czyżby chodziło o szczep wirusa AuAg? na obrazie widać także płaczące kobiety, trzymające martwe dzieci. Oczyszczenie będzie polegało na zabiciu olbrzymiej ilości ludzi...

denver1

Kolejny obraz przedstawia dzieci zbierające broń i oddające ją niemieckiemu chłopcu, który przekuwa ją na coś innego. Wreszcie na Ziemi panuje szczęście i pokój. Żołnierz w masce leży martwy.

Ostatni obraz przedstawia postać podobną do Jezusa, trzymającą roślinę - symbol odrodzenia. Ludzie i zwierzęta żyją tu w szczęściu i harmonii.

Zatem Nowy Porządek Świata zakłada najpierw masowe ludobójstwo i zmniejszenie populacji do 2 miliardów ludzi, a następnie stworzenie idealnych warunków życia, gdzie wszyscy ze sobą współpracują.

Oczywiście, są to tylko teorie i można z nimi polemizować.


Pod lotniskiem w Denver przeprowadzono dziwne prace budowlane. Na początku zbudowano pięć budynków, które następnie kazano zagrzebać. Podobno przyczyną było to, że zostały one źle skonstruowane. W takich przypadkach powinno się je zburzyć... Jednak tak się nie stało, a pod ziemią została stworzona baza. Wysyłani są tam do pracy ludzie, którzy jednak nie mówią, jaką pełnią tam rolę. Wszystkie budynki są połączone ze sobą tunelami, w których sklepieniach zamontowano instalację tryskaczową - dziwne rozwiązanie jak na betonowe, podziemne tunele. Kiedy przypomnimy sobie wirusa AuAg, nasuwa się pytanie, jaką mogą one pełnić rolę?

Podziemne pomieszczenia zdają się być przystosowane do przetrzymywania ludzi. Niektórym przypominają obozy koncentracyjne. Władze lotniska twierdzą, że pomieszczenia te używane są jako magazyny. Podziemna baza ma powierzchnię 88,5 mil kwadratowych - imponujące, jak na magazyny... Nigdzie indziej nie ma takich przestrzeni przeznaczonych na składowanie czegokolwiek. Dodatkowo ciekawość przyciąga pięć tajemniczych, zagrzebanych budynków. Władze lotniska nie chcą na ten temat mówić.

Drut kolczasty otaczający lotnisko skierowany jest do środka - czy celowo, żeby uniemożliwić znajdującym się tam ludziom opuszczenie terenu?


Ostatnią ciekawostką jest to, że królowa Anglii, członkowie rodzin królewskich i politycy pod pseudonimem, w pośpiechu, wykupują nieruchomości w pobliżu lotniska.


Łącząc to z wydarzeniami z gry, możemy przypuszczać, że w podziemiach lotniska prowadzone są przez Abstergo prace - jakie? Czy tylko dotyczące satelity, czy też próbują tam eksperymentować ze środkami masowej zagłady? Wydział farmakologiczny pracujący nad ulepszonym fluorem może być tylko częścią problemu. W końcu zginęło 96% mieszkańców Afryki w wyniku epidemii w 2012 roku.

Na tym samym lotnisku miał miejsce wypadek, w którym Templariusze stracili w głupi sposób Fragment Edenu nr 2. Panika, rzeź... A zdawało się, że wystarczy im tylko jeden artefakt. Wszystko poszło nie tak, jak trzeba. Ludzie dowiedzieli się o planach Templariuszy, o Abstergo.


Lucy i Warren często powtarzają "u mnie jak w Denver" - to znaczy, że "wszystko w porządku". Dziwne powiedzenie, skoro tam miał miejsce wypadek, zginęło 20 osób i stracili artefakt. Mimo to Denver zdaje się być jedynym miejscem, gdzie wszystko jest tak, jak być powinno. Być może podczas wprowadzania "Nowego Porządku Świata" znajdą tam schronienie wszyscy Templariusze, przyszli władcy Ziemi.

  • Autor: Wega
  • Data dodania: 23-04-2010
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (14)

1. Keretsel18-07-2010, 11:20Zaraz... Bo nie rozumiem tu jednej rzeczy... W którym momencie w grze jest tyle informacji o utracie tego artefaktu itd. Oby dwie części zaliczyłem, e-maile w jedynce czytałem ale jakoś większość faktów jest mi nieznana.
2. Wega1018-07-2010, 12:16Większość tego tekstu to spekulacje spoza gry. To, co było w grze, to tylko dwa ostatnie akapity. Postanowiliśmy sprawdzić, o co chodzi z tym Denver, a efekty są takie, jak wyżej.
3. Braveheart1026-08-2010, 16:56Ten znaczek z tablicy schematycznie przypomina mi logo Assassynów heh. I jeśli mnie nie zawodzi wzrok to na niej jest napisane TO THE PEOPLE OF TH COLORADO IN 2094 o co kaman?
4. Braveheart1026-08-2010, 16:58Znaczy się wiem co to znaczy tylko ta data :/
5. Juloch02-10-2010, 09:43Mi ten znaczek bardziej przypomina assassyna w kapturze (symbol poszukiwania)
6. Nikolai O.115-10-2010, 10:04To symbol masonów.
7. Aleksus01-11-2010, 09:49Swoją drogą zauważcie, że na szarfie w obrazie przedstawiającym dzieci jest napis "pokój" w różnych językach,między innymi po polsku. Czyżby Polacy mieli odegrać w ich planach jakąś większą rolę?
8. DeadZed128-12-2010, 17:28Fiu fiu, ponownie - kawał dobrej roboty!
9. spidy502-01-2011, 11:00Ten znak na tablicy to symbol wolnomularstwa - masonów, a nie assassynów w kapturze...
10. ACassassins16-02-2011, 17:23ej to wszystko jest spisane z tego filmu tajemnica lotniska Denver
11. LIEZ131-07-2011, 17:18wy jesteście na tyle chorzy że w logu masonów dostrzegacie logo z gry...się uśmiałem
12. Banan06-10-2011, 21:27Na drugim obrazku pod zdjęciem lotniska jest pokazany emblemat "Grupy 935" czyli grupy nazistowskich naukowców pracujących nad tzw. Wunderwaffe.
13. tom Conel14-01-2013, 20:45templariusze - wolnomularze - obecna władza. inkwizycja - obecna władza. na pewno się nie dogadają... co najwyżej doprowadzą do haosu jak na początku mitologii.
14. sokół17-07-2013, 00:30W końcu zginęło 96% mieszkańców Afryki w wyniku epidemii w 2012 roku. LEKKA przesada...

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: