Zakon Assassin's Creed


Nikolai Orelov

Nikolai Orelov był asasynem wykonującym zadania w terenie. W wyniku wydarzeń, na które nie miał wpływu, stracił rodzinę i własne życie.

Nikolaia szkolił jego ojciec. Syn niechętnie podjął się zadania polegającego na zabiciu cara Aleksandra III, w którego posiadaniu znajdował się potężny artefakt zwany Berłem Edenu. Gdy asasyni dowiedzieli się, że Templariusze przeprowadzają eksperymenty, wykorzystując ten Fragment, wysłali Nikolaia i kilku innych ludzi, aby go zniszczyli. Ich sprzymierzeniec, Nikola Tesla, miał użyć broni elektrycznej, lecz uruchomił ją za wcześnie. W wyniku wysłania impulsu doszło do potężnego wybuchu, znanego jako katastrofa tunguska. Wszyscy obecni na miejscu asasyni zginęli – ocalał tylko Nikolai.

Rewolucja rosyjska trwała, a Nikolai miał coraz większą obsesję na punkcie Berła. Wreszcie znalazł jego fragment w grobie Rasputina. Gdy uznał, że wypełnił swój obowiązek, uciekł wraz z żoną i córką do Ameryki, lecz nie dane im było żyć w spokoju. Żona i córka zostały deportowane podczas Czerwonej Paniki. Po tych wydarzeniach Nikolai samotnie wychowywał syna Innokentego. Razem z nim żył samotnie w lesie, do czasu, aż Bractwo ich odnalazło, domagając się powrotu Orelova. Nikolai odmówił i zabił asasynów, korzystając z pomocy syna. Na końcu poświęcił życie, by umożliwić Innokentemu ucieczkę. Potomkiem Orelova jest Daniel Cross, jeden z uśpionych agentów Abstergo.


Nikolai Andreievich Orelov, wybitny członek rosyjskiej filii Bractwa asasynów, odwrócił się od swoich pobratymców podczas rewolucji rosyjskiej. Chcąc uciec od życia pełnego przemocy, udał się do Ameryki.

plik1

Borki, Rosja, 1888-10-29: Wykolejony

plik2

Podczas wykonywania zlecenia zabójstwa cara Aleksandra III, Nikolai Orelov zinfiltrował pociąg imperialny, kiedy ten jechał z Krymu do Petersburga. Podczas starcia między asasynem a carem doszło do wykolejenia się pociągu. Aleksander wyszedł z wypadku obronną ręką i znalazł Nikolaia niemal nieprzytomnego pod szczątkami pociągu. Car z łatwością pokonał i wyszydził asasyna, ale mimo wszystko postanowił darować mu życie. W trakcie rozmowy Aleksander wyjawił, że jest w posiadaniu jednego z Fragmentów Edenu, zwanego Berłem.


Tunguska, Rosja, 1908-06-30: Katastrofa tunguska

plik5

Pogłoski o eksperymentach, jakie przeprowadzają templariusze na FE z wykorzystaniem technologii skradzionej Nikoli Tesli, zmuszają asasynów do tego, aby Orelov prowadził drużynę do ataku na obiekt w Tungusce na Syberii. Asasynom nie udało się odzyskać artefaktu, zanim został aktywowany, co skłoniło ich sojusznika - Teslę - do uruchomienia potężnej broni elektrycznej w swoim laboratorium w Stanach Zjednoczonych. Atak Tesli zniszczył Berło, powodując przy tym ogromny wybuch. Jedynym, który ocalał, był Nikolai.


Carskie Sioło, Rosja, 1917-11-07: Koniec rewolucji

plik8

W czasie, gdy rewolucja miała się ku końcowi, Nikolai Orelov przeniknął do domu cara Mikołaja II na prośbę Lenina. Chociaż jego zadaniem było dokonanie zamachu na życie cara, Nikolai potajemnie szukał carskiego berła. Chociaż ten Fragment Edenu został zniszczony lata temu w Tungusce, asasynowi wydawało się, że znajduje się on w carskiej posesji. Zdając sobie sprawę, że Berło Mikołaja II było jedynie repliką FE, Nikolai postanowił darować mu życie. Podczas rozmowy car wyjawił, że ocalały fragment Berła był w posiadaniu jego byłego doradcy, zmarłego już Grigorija Rasputina.


Krasnojarsk, Rosja, 1917-11-15: Akt miłosierdzia

plik9

Zanim Nikolai rozpoczął poszukiwania miejsca pochówku Rasputina i Fragmentu Edenu, chciał dowiedzieć się o nim czegoś więcej, wyjechał zatem do Krasnojarska. Tam przedarł się przez mury azylu i wyzwolił Khioniyę Gusiewę, dawną uczennicę królewskiego doradcy, która próbowała go zamordować w 1914 roku. Gusiewa wyjawiła, że moc Rasputina pochodziła z części Berła, które posiadał i potrafił nim kontrolowac ludzi, mi. Zmuszał ją do samookaleczania. Nikolai wypełnił jej ostatnie życzenie i ulżył jej cierpieniom.


Carskie Sioło, Związek Radziecki, 1917-11-22: Grób szalonego mnicha

plik10

Nikolai Orelov odnalazł zwłoki Grigorija Rasputina i odzyskał poszukiwany Fragmentu Edenu. Kazał ludziom spalić zwłoki Szalonego Mnicha, po czym odjechał powozem z żoną i córką. Gdy był sam na sam z rodziną, ogłosił, że jego długi u przyjaciela Uljanowa i jego ojca zostały spłacone i wyrzekł się wierności Bractwu. Choć granice Rosji zamknięto, Nikolai obiecał, że je przekroczą i zaczną nowe życie.


Morze północne, 1918: Rejs

plik13

Nikolai i jego rodzina na pokładzie statku wyruszyli do Stanów Zjednoczonych. Nikolai wierzył, że uciekając do Ameryki i zrywając wszystkie kontakty z asasynami, może do końca swoich dni żyć w pokoju.


Hartford, USA, 1919-11-07: Stracona miłość

plik14

Po przybyciu do USA, Nikolai i jego rodzina zostali zaatakowani podczas Czerwonej Paniki - operacji aresztowania i deportacji zagranicznych lewicowców. Mimo oporu, Nikolai został oddzielony od żony i córki. Ledwo udało się mu uniknąć schwytania i uratować swego małego synka, Innokentego. Orelov spędził następne kilka lat na poszukiwaniach żony i córki, ale nigdy ich nie odnalazł.


Connecticut, USA, 1926-01: Dom w środku lasu

plik17

Po Czerwonej Panice Nikolai Orelov zamieszkał w odosobniomym domku w lesie wraz z synem Innokentym. Jednak ich samotne życie nie trwało długo, gdyż odwiedził ich asasyn - Siergiej. Znajomy Nikolaia namawiał go, aby powrócił do Bractwa i podzielił się sekretami, które odkrył. Kiedy Nikolai odmówił, Siergiej chwycił Innokentego i przyłozył mu nóż do gardła. Nikolai zdołał wytrącić mu broń z ręki i udusił go gołymi rękoma.


Connecticut, USA, 1926-01: Ojcowska miłość

plik18

W obawie o bezpieczeństwo syna, Nikolai Orelov niechętnie wrócił do sposobów jakimi działało Bractwo, w celu przygotowania Innokentego na spotkanie z nimi. Szkolenie było brutalne i intensywne, Nikolai nie wykazywał skruchy ani miłosierdzia wobec własnego syna, przekonany, że Innokenti musi dorównać umiejętnościami asasynom i stać się tak bezlitosnymi, jak oni.


Connecticut, USA, 1928: Poświęcenie

plik19

Po intensywnym treningu, Nikolai i Innokenti zostali wytropieni przez grupę asasynów, którzy żądali ich powrotu do Bractwa. Nikolai odmówił, wszczynając walkę z asasynami. Podczas potyczki został on postrzelony w obie nogi. W desperackiej próbie zapewnienia synowi ucieczki, Nikolai chwycił ostatniego z napastników i namówił syna do oddania strzału, zdając sobie sprawę z konsekwencji tej decyzji. Mimo początkowych oporów chłopak pociągnął za spust. Kula przeszyła obu asasynów, zabijając ich na miejscu.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (12)

1. DarthDestruktor1015-10-2013, 17:34большой спутник DeadExit !
2. DeadExit1015-10-2013, 23:20Chyba pomieszały wam się ze 2 zdjęcia :)
Przy "Katastrofie tunguskiej" oraz przy "Grobie szalonego mnicha"
Zdj. umieszczone przy katastrofie powinno być przy grobie, a to z samej katastrofy gdzieś wyparowało najwidoczniej...
3. zaier516-10-2013, 08:58Ciekawe czy gra powstanie kiedyś...
4. Karolus912516-10-2013, 12:01Według mnie to będzie kolejna z części AC. Zauważcie, że kiedy wejdziecie w zakładkę "symbole asasynów'' to są tam takie symbole jakie występowały już w grze, a ostatnim symbolem tam jest symbol z rewolucji rosyjskiej :)
5. DarthDestruktor1016-10-2013, 12:16@Karolus912 - skąd ty takie pierdoły wytrzasnął...
Po 1 - w artykule nie ma tylko symboli z gier, a WSZYSTKIE - a więc i z komiksów.
Po 2 - AC: Chain z Orelovem wyszedł kilka lat temu, i jakoś dalej się gry nie doczekaliśmy...
6. Karolus912516-10-2013, 21:36@DarthDestruktor tyle to ja wiem akurat :P ale myślę że ten Nikolai pojawi się w jakiejś następnej części.
7. DarthDestruktor1017-10-2013, 09:07@Karolus912 - Aquilus się jakoś nie pojawił...
8. Karolus912517-10-2013, 11:28@DarthDestruktor może pojawi się w następnych częściach, nie wiem ale tak przypuszczam. Jeśli nie wiesz to jeśli populacja gry nie spadnie to Ubisoft chciałoby zrobić około 10 części gry.
9. DeadExit1017-10-2013, 23:03Historia Nikolaia jest raczej już definitywnie zamknięta. Po za tym co mieli by pokazać, jak widzieliśmy już jego śmierć oraz najważniejsze wydarzenia historyczne w których brał udział...Chyba że poznamy dalsze losy jego syna ;D
10. DarthDestruktor1018-10-2013, 09:02No ale syn się raczej ukrywał, i chyba po Nikolai'u nikt z jego potomków do Bractwa nie należał. Pasjonująca to by była gra jak rąbiemy drewno i bierzemy wodę ze studni. Wylało się trochę? Desynchronizacja.
11. Karolus912518-10-2013, 14:30Haha no :D ale ogółem całkiem fajnie go przedstawili w wersji komputerowej. I jeszcze te wąsy.
12. Ezio810719-10-2013, 17:43Bardzo fajny artykuł:D

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: