Zakon Assassin's Creed


Ciekawostki w Assassin's Creed: Revelations

Lampa uliczna

Na terenie Konstantynopola można znaleźć lampy, które pochodzą z XIX wieku, z okolic Anglii. Dziś też się takich używa. Jedyna różnica polega na tym, że kolor ich tekstury w grze jest inny niż kolor prawdziwych lamp. W rzeczywistości były one czarne lub rzadziej ciemnobrązowe.

Lampa

Kasa, kasa, kasa

Kiedy Ezio rzuca pieniądze tłumowi, można usłyszeć, jak ludzie krzyczą florens! florens!. Co ciekawe walutą w tej części jest akcze. Najwidoczniej programiści ubi zapomnieli dodać małej modyfikacji zmieniającej okrzyki mieszkańców.

Zdrajca wśród nas

W pierwszym wspomnieniu Altaira możemy spotkać Jamala. Gdy włączymy wzrok orła będzie on świecił się na czerwono. Jest to nawiązanie do pierwszej części Assassin's Creed, gdzie Jamal okazał się zdrajcą i podobnie jak w tej części, po włączeniu wzroku orła był zaznaczany jako wróg.

Duchy przeszłości

Zdrajca

W pierwszej sekwencji, a dokładnie w 3. wspomnieniu, gdy Ezio znajduje się w głównym holu w Masjafie, podchodząc do paru miejsc można zobaczyć ducha Altaira. Wspomnienia, które są nam pokazywane, dotyczą wydarzeń przedstawionych podczas odczytywania dysków pamięci. Miejsca w których można aktywować te wspomnienia to: regał z książkami na 1 piętrze, biurko Al Mualima oraz sterta książek przy barierce.

James Bond

Drugie wspomnienie w 7 sekwencji jest zatytułowane: Szpieg, który mnie odrzucił. Jest to nawiązanie do kultowego filmu z agentem 007 Szpieg, który mnie kochał.

Monty Python

We wspomnieniu Awanturnik, po pokonaniu naszego oponenta 3 razy z rzędu możemy usłyszeć od niego: Ach... powiedzmy, że był remis, dobrze? Nieźle walczysz. Jest to oczywiste nawiązanie do filmu Monty Python i Święty Graal, w którym Czarny Rycerz wyzwał króla Artura do walki. A po tym, jak król odciął mu ręce i nogi, Czarny Rycerz oznajmił: W porządku, powiedzmy, że był remis.

Spider-man

W grze jest osiągnięcie Asasyn-pająk, które polega na wdrapaniu się na szczyt Hagi Sophii w 25 sekund. Jest to oczywiście nawiązanie do marvelowskeigo człowieka-pająka.

Superman

Jednym z tytułów w programie szkoleniowym Animusa jest Men of steel. W tym wypadku jest to nawiązanie do postaci z uniwersum DC. Człowiek ze stali to pseudonim Supermana.

Muhammad Ali

Muhammad Ali

Czasami po pokonaniu strażników lub wygraniu jakiejś walki tłum krzyczy: Floats like a butterfly, stings like a scorpion!. Ten tekst jest nawiązaniem do słynnego boksera Muhammada Alego, który opisywał swój styl walki frazą Float like a butterfly, sting like a bee. Znaczy to, że będzie tańczył jak motyl i żądlił jak pszczoła.

Sekretna broń

Podczas pobytu w Kapadocji możemy zaopatrzyć się w dość nietypową broń. Aby ją zdobyć, należy zabrać jednemu z wrogów halabardę i walczyć nią z silnymi strażnikami do czasu, aż wykonamy osławioną kontrę, w której przeciwnik łamie naszą broń na pół, a Ezio potem wbija jej części w korpus oponenta. Po takiej akcji możemy bez problemu zabrać tę część złamanego oręża, która posiada ostrze. Przed tym należy wyposażyć się w broń, którą można rzucić. Po udanej walce miotamy wyekwipowaną bronią i zabieramy nasze nowe narzędzie mordu. Dzięki temu możemy spokojnie schować złamaną część halabardy do pochwy i cieszyć się nowym rodzajem toporu.

Kaptury z głów

Bez kaptura

W grze istnieje możliwość zdjęcia kaptura. Wystarczy powtórzyć wspomnienie 4 z sekwencji 6. Musimy poczekać aż skończy się cutscenka w sklepie Sofii, po czym po prostu odmówić rozpoczęcia misji. Od tej pory Ezio będzie miał stale zdjęty kaptur. Należy pamiętać, że jeśli raz go zdejmiemy, to już nie da się go założyć, póki nie rozpoczniemy tego wspomnienia na nowo i nie ukończymy go.

Nieuzbrojony mistrz

Tak jak w przypadku kaptura istnieje też możliwość zdjęcia zbroi. Aby przywdziać się w szaty z początku gry, gdy Ezio nie miał na sobie żadnego elementu z domyślnych zestawów pancerza wystarczy wykonać prostą czynność. Na początek należy ubrać zbroję Ishaka Paszy, a następnie powtórzyć wspomnienie 2 z pierwszej sekwencji. Gdy ukończymy tę misję i przeniesiemy się z powrotem do Stambułu, Ezio będzie miał na sobie ubiór z prologu do AC:R.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (18)

4. Upiorny Orszak829-09-2013, 16:44EDIT: wszystko w porządku, zmieniłem zbroję mistrza asasynów na zwykłą i kaptur opuszczony :P
5. sirArturrros529-09-2013, 18:16A właśnie, zapomniałem się znowu wyżyć na Jamalu! Zaraz wracam!
6. Malique29-09-2013, 22:12Wyśmienicie. Wreszcie mogę zdjąć te zbroje. Nie wiecie może czy w AC2 i ACB też jest taka możliwość?
7. zaier530-09-2013, 14:58Nareszcie nowe ciekawostki... większość mi znane... =]
8. Eziair730-09-2013, 17:34Czy z kapturem działa na wszystkich broniach?
9. Eziair730-09-2013, 17:35*zbroiach
10. Desmond7230-09-2013, 17:58@Malique - W ACB można na pewno zdjąć zbroję całkowicie i to od razu po rozegraniu wspomnienia w którym musimy ją kupić co znaczy że praktycznie w ogóle nie musimy w niej chodzić. Ale to działa tylko na PC. Otóż z pomocą przychodzi cheat engine czyli takie narzędzie do modyfikacji gier. Wystarczy znaleźć odpowiedni kod, wyłączyć go i naramienniki rzymskie czy co tam chcesz stają się niewidzialne a Ezio wygląda tak jak na samym początku w Rzymie czyli w czystej szacie.
Tutaj masz filmik, który pokazuje jak to zrobić. Na 100% działa bo samemu to zrobiłem.
http://www.youtube.com/watch?v=E-aEOYYF-Yo
11. stunie30-09-2013, 19:48 a co ze studniami
12. Connor38501-10-2013, 18:51Te lampy od razu wydały mi się dziwne.
13. atticus94525-12-2013, 22:08Ja dodałbym od siebie że na początku gry gdy jesteśmy w Masjafie, wszystkie półki są puste, nie ma na nich żadnych książek i są zgaszone pochodnie. Kiedy ponownie wracamy do Masjafu z 5 kluczami półki są pełne książek a i pochodnie są zapalone
14. atticus94525-12-2013, 22:11O i jeszcze jedną ciekawostkę zauważyłem ;) Kiedy Ezio stanie blisko bramy do ogrodu w Masjafie i obrócimy trochę kamerę- można usłyszeć bawiące się dzieci
15. masterlu121027-12-2013, 21:06Podczas jednego ze wspomnień Altaira (dowolnego) po zabiciu cywila wyświetla się napis "Altair nie zabijał cywilów". Natomiast w przypadku Ezia napis głosi "Ezio nie zabijał cywili". :)
16. Acaelus Thorne519-03-2014, 21:45Fajnie tak sobie pochodzić bez kaptura. Ale na dalszą metę to... tak troche dziwnie.
17. piter34925-08-2014, 19:40W AC Revelations jak postoimy trochę bez ruchu to zaczynamy słyszeć szepty jak w multiplayer.
18. Aded13-09-2014, 14:27W AC Revelations w Stambule niektóre grupki żebraczek, które cię zaczepiają, kiedy je odepchniesz mówią naszym rodzimym językiem "A poszedł precz".

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: