Zakon Assassin's Creed


Ciekawostki i easter eggi w Assassin's Creed III

Przemowa Connora

W plikach gry możemy znaleźć przemowę Connora podsumowującą wydarzenia, jakie miały miejsce podczas całej fabuły. Nie wiadomo, dlaczego Ubisoft nie zamieścił jej w finalnej wersji gry.

Zostawił mi je mój ojciec. Matko. Ojcze. Przepraszam. Zawiodłem was oboje. Obiecałem chronić naszych ludzi. Myślałem... Myślałem, że jeśli powstrzymam Templariuszy, że jeśli ochronię rewolucję przed ich wpływem to ci, których wspierałem zrobią to co należy. I pewnie zrobili... to co należało. Co było właściwe dla nich.

Co do ciebie, ojcze, myślałem, że mogę nas zjednoczyć. Że zapomnimy o przeszłości i zbudujemy lepszą przyszłość. Wierzę, że kiedyś zobaczyłbyś świat takim jakim widzę go ja, że zrozumiałbyś. Ale to był tylko sen. To też powinienem wiedzieć. A więc nie mamy żyć w pokoju? O to chodzi? Rodzimy się, by się kłócić? By walczyć? Tyle głosów... Każdy domaga się czegoś innego. Bywało ciężko, ale nigdy tak jak dzisiaj. Widzieć, że wszystko, na co pracowałem jest zbrukane, wyrzucone, zapomniane. Powiedziałbyś, że opisałem całą historię, ojcze. Uśmiechasz się więc? Masz nadzieję, że wypowiem słowa, które chciałbyś usłyszeć? Że poprę cię? Że powiem, że cały czas miałeś rację? Nie powiem. Nawet teraz znając prawdę twoich chłodnych słów, wypieram się. Bo wierzę, że nadal można coś zmienić. Może mi się nigdy nie powieść, asasyni mogą zmagać się kolejne tysiąc lat na próżno, ale nie poprzestaniemy.

Kompromis... To na niego wszyscy nalegali. I poznałem go, ale myślę, że inaczej niż większość. Teraz rozumiem, że to potrwa. Że droga jest długa i spowita ciemnością. To droga, która nie zawsze zabierze mnie tam gdzie chciałbym pójść i wątpię, że będę żył, by zobaczyć jej koniec. Niemniej i tak nią podążę. Bo towarzyszy mi nadzieja. I odwracam się od wszystkich nalegających, podążam dalej. To... to jest mój kompromis.


Indyk

Indyk

W grze możemy znaleźć dość nietypowy easter egg związany z pewnym ptakiem. Gdy staniemy przy jednym z narożników domostwa i zagwiżdżemy, przywołamy w ten sposób indyka, który będzie od tej pory za nami podążał. Ale to nie wszystko. Jeśli do niego podejdziemy i wstukamy słynny kod Konami, na głowie wspomnianego indyka pojawi się kaptur asasyna, taki jak w stroju Connora.


Flaga Francji

Flaga Francji

Kolejnym smaczkiem, jaki dał nam Ubisoft w tej odsłonie to swoiste nawiązanie do Francji. Zarówno w miastach, jak i na pograniczu w pobliżu różnych domostw można znaleźć miejsca z rozwieszonym praniem, a dokładniej ręcznikami. Ich kolory zawsze układają się we wzór francuskiej flagi.


Miejskie legendy

Podczas rozgrywki możemy natknąć się na ludzi z pogranicza. Connor wówczas przysiada się do nich, a wtedy mamy okazję wysłuchać jednej z wielu opowieści jakie snują traperzy. Po wysłuchaniu danej opowieści Connor sam postanawia je potem sprawdzić. I tak oto w grze rozwiązujemy zagadki związane z:

  • Wielką stopą
  • Jeźdźcem bez głowy
  • Nawiedzoną latarnią
  • Krakenem
  • UFO

Connor Don't touch me Kenway

Podczas rozmów, które przeprowadza Connor z Revere'm, Lafayette'm i Washingtonem można zauważyć dość ciekawą reakcję na każdą próbę fizycznego kontaktu z naszym protagonistą. Za każdym razem, gdy ktoś próbuje poklepać asasyna po ramieniu lub wykonać jakiś podobny gest, Ratonhnhaké:ton zawsze reaguje dość nerwowo energicznie się odsuwając i obdarowując delikwenta morderczym spojrzeniem.

Nie dotykać!Łapy przy sobie!

Wielka Świątynia

W północno-wschodniej części Black Creek na Pograniczu można znaleźć jaskinię, którą Ziio pokazała Haythamowi w ramach ich umowy i ją dokładnie zobaczyć. Jest to oczywiście wejście do Wielkiej Świątyni, które w 2012 roku otworzył Desmond. Co ciekawe, w DLC Tyrania Króla Waszyngtona zamiast wejścia do podziemi jest tam tylko lita skała. Znikają nawet plemienne malunki.


Maszyna Leonarda

Maszyna Latająca

Gdy wypełnimy misje w Domostwie polegającą na odzyskaniu planów dla stolarza, będziemy mogli przeprowadzić z nim opcjonalną rozmowę, z której dowiadujemy się, że wraz z planami krzesła zdobyliśmy też projekt latającej maszyny Leonarda. Stolarz zaoferuje nam jej skonstruowanie. Niestety, Connor nie jest tak dobry w lataniu jak Ezio, więc jego lot szybko zakończy się fiaskiem.


Zabawy z nożem

W tawernie we wschodniej części Lexington możemy znaleźć NPC bawiącego się w knife game (stukającego sobie ostrzem noża między palcami). Co ciekawe, jego ręka zawsze wychodzi z tej zabawy bez szwanku.


Van

Data

Gdy na początku gry jedziemy vanem, w pewnym momencie kamera pokazuje nam radio zamontowane w samochodzie. Można wtedy zobaczyć, że są na nim wyświetlane pewne liczby, a mianowicie 10.31.12. Jest to data wydania gry, w systemie amerykańskim (31 październik 2012 r.).


Samobójcy

Samobójca

Na plaży przy latarni morskiej na Pograniczu na sporym kamieniu przy wodzie można zobaczyć przykucającego mężczyznę, który po jakimś czasie sam skacze do wody dopełniając swego żywota, a ponadto na małej skalnej wysepce na zachód od miejsca z naszym skoczkiem można odnaleźć ciało innego samobójcy. Czyżby klątwa latarni morskiej?


Wspomnienia

Postacie z multiplayera

W trybie multiplayer, grając na mapie Przejście Północno-Zachodnie, w jednym z wraków statków możemy znaleźć dwa portrety. Jeden, który wisi na ścianie, przedstawia Szlachcica – postać z trybu multi w AC: Brotherhood, a drugi obraz, który leży nico dalej na podłodze ilustruje Tropicielkę – również jedną z dostępnych postaci, lecz tym razem z trybu sieciowego z AC: Revelations.


Rzepa

Rzepa

Na wzniesieniu w zachodniej części Lexington, gdy otworzymy mapę zobaczymy dość zabawny piktogram pozostawiony przez twórców. Mianowicie na mapie widnieje rysunek brukwi rzepy. Może programiści chcieli przekonać graczy, że to dobre warzywo?


Fort George

Tak jak w AC II istniała możliwość ponownego zwiedzenia pałacu doży bez używania machiny Leonarda (jeśli znało się odpowiedni sposób), tak w AC III istnieje możliwość ponownego wybrania się za mury Fortu George w Nowym Jorku. Jeśli mamy ochotę ponownie zobaczyć miejsce potyczki z Haythamem, wystarczy go obejść i znaleźć koło murów maszt z powiewającą flagą. Mimo tego, że jest on otoczony palami, można wbiec po nich i wdrapać się na ów maszt, co umożliwi nam przeskoczenie murów fortu.


Tawerna

Tawerna Mile's End

Nazwa tawerny ulokowanej w domostwie Davenporta niesie ukrytą przesłankę. Na szyldzie widnieje bowiem napis Mile's End - od razu wzbudza skojarzenia z nazwiskiem Desmonda. Ciekawy smaczek i gra słów, która przypomina, że to już koniec historii pana Milesa.


E-maile

W mailach, które dostajemy od Juno, nadawca zapisany jest binarnie w systemie ASCII: 010010100101010101001110010011110100111001000001. Po odkodowaniu cyfr można odczytać, że mail przysłała nam Junona.


Lalka

Lalka

Jednym z przedmiotów, jakie możemy stworzyć w AC III jest lalka. Jeśli się jej bliżej przyjrzeć, to można zauważyć, że jest ona ubrana w identyczną suknię jak Caterina Sforza w Assassin's Creed II.


Młody asasyn

Najmłodszy Asasyn

Na szacie pięcioletniego Connora można zauważyć znak Asasynów. Najwyraźniej jego przeznaczeniem było zostać członkiem Bractwa.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (70)

56. EzioAltaiir07-12-2013, 13:35Nawet w AC Brotherhood ludzie w tawernie złodziei bawią się tak nożami, więc BRAWOOO za spostrzegawczość DeadExit
57. Mam imie31-12-2013, 08:30Na serio super ciekawostki. A jak pozbyć się indyka? A co do ciekawostki Connor dont touch me on zawsze jakiś ponury.:-)
58. FenekPL31-12-2013, 12:37Otóż mam jeszcze jedną ciekawostkę, otóż grupa templariuszy, którą prowadzi Haytham spotykała się w tawernie Green Dragon, co jest oczywiście nawiązaniem do trylogii J.R.R Tolkiena Władca Pierścieni. Otóż była to karczma w Shire można usłyszeć jak Merry i Pippin w trzeciej części filmowej adaptacji śpiewają o niej. :>
59. DarthDestruktor1031-12-2013, 17:04@FenekPL - to niestety chyba bardziej nawiązanie do wciąż istniejącej, starej Tawerny Green Dragon w Bostonie ;)
60. Eziair723-01-2014, 17:24Jeszcze niedawno odkryłem, że Achilles tak jak Aveline ma dzióbek na kapelutku.
61. fnbv18-03-2014, 23:59Indyk to po angielsku turkey. Oczko puszczne przez twórców do tych którzy grali w revelations?
62. ezio2211219-03-2014, 19:30Indyk nie chce się odczepić!
63. mistrz ostrza130-06-2014, 12:33Nie wiem czy u was też, ale u mnie przy powtarzaniu misji gdzie mamy pobić indjan blisko wioski Connora jeden z nich miał tomachawk assasyna i łuk Connora.
Jeszcze jedno : po przejściu gry, kiedy pójdziemy na zachód (tak jak mówił traper z wioski) spotkamy mały obóz naszych kolegów indjan.
64. mnich9713-11-2014, 11:41Na zarękawniku Heythama jest godło U.S.A
65. DarthDestruktor1013-11-2014, 14:41@mnich97: Mógłbyś podać jakiś screenshot dowodzący tego? Przyglądam się i nic nie widzę, a tak można by to dodać do artykułu.
66. PATRK15-12-2014, 11:13A czemu Haytham ma godło Assassinów?
67. DarthDestruktor1015-12-2014, 11:15@PATRK: Chodzi ci o te na rękawicach od ostrzy? Ostrza te zabrał Asasynowi Miko (temu co go zabił w Teatrze) na Korsyce bodajże.
68. Brodek411-01-2015, 00:35gram na konsoli xbox360 i ten glitch z indykiem mi nie wchodzi :/
69. deadpool113-03-2015, 14:55A w ac 4 bf też są trupy
70. Łysy66625-08-2018, 09:04Tawerna z ostatniej sekwencji z zabójstwa lee ma nazwe" Last drink"

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: