Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed Initiates


Assassin's Creed Initiates: historia Desmonda (część 1)

Wstęp

Desmond Miles był asasynem, który początkowo odrzucał swoje pochodzenie, lecz w końcu pogodził się ze swoim przeznaczeniem i uratował świat.

Desmond był wychowywany w zamkniętej społeczności, ale zbuntował się przeciwko tłamszącej kontroli ojca i uciekł. Templariusze znaleźli go i porwali, a następnie umieścili w Animusie, zmuszając do przeżywania wspomnień genetycznych jego przodka - Altaira - i znalezienia dla nich potężnego artefaktu nazywanego Jabłkiem Edenu. Desmond został ostatecznie uratowany przez asasynów. Dzięki efektowi krwawienia pochłonął wiedzę Altaira. Mimo niebezpieczeństw, kontynuował swoje poszukiwania, w jaki sposób mógł pokonać Templariuszy. Dzięki innemu przodkowi - Ezio - zdobył fizyczną sprawność asasynów. Korzystając ze swoich nowych umiejętności, doprowadził swój zespół do Jabłka, ale został opętany przez starożytny byt, który kazał mu dźgnąć jednego z sojuszników. Desmond zapadł w śpiączkę i został umieszczony w Animusie, aby urządzenie wyleczyło jego umysł. Po wyzdrowieniu przeżywał wspomnienia dwóch innych przodków: Haythama, jednego z templariuszy oraz Connora, asasyna. Za ich pośrednictwem uzyskał dostęp do Wielkiej Świątyni, miejscu o potężnej mocy, gdzie poświęcił się, aby uratować ludzkość przed globalną katastrofą.


1 września 2012 roku w Nowym Jorku zostaje uprowadzony mężczyzna. Sprowadzony do tajnego ośrodka Abstergo we Włoszech, został umieszczony w Animusie i zmuszony do przeżywania wspomnień swojego asasyńskiego przodka. Ten człowiek to Desmond Miles. A to jego historia.


Nowy Jork, USA, 2012-09-01 04:02: Porwanie

...Tak, sir. Mamy go. Tak. Zapakowaliśmy go do vana jak pan kazał, sir. Cel zostanie dostarczony tak jak planowano.
Plik 1

Brooklyn, USA, 2012-09-01,04:37: Transfer

Agenci Abstergo prowadzą zakapturzonego białego mężczyznę. Ofiara jest w wieku 20 lat; ma około 180 cm wzrostu, waga 77 kg. Cel: Nieznany.

Plik 2

Ciampino, Włochy, 2012-09-01, 18:44: Nieoznakowany hangar

Agenci Abstergo dotarli na miejsce. Odrzutowiec należący do firmy wprowadzono po lądowaniu do nieoznakowanego hangaru. Ofiara zidentyfikowana jako Desmond Miles.

Plik 3

Rzym, Włochy, 2012-09-01, 19:37: Ośrodek Abstergo

Desmond Miles został przeniesiony na teren Kampusu Abstergo. Ulokowany na obrzeżach Rzymu, którego obiekty obejmują biura administracji i laboratoria dla wielu działów Abstergo, zajmujących się badaniami farmaceutycznymi, nowoczesnymi technologiami, badaniem rodowodów i wywiadem.

Ulokowane są tu również mieszkania dla pracowników, jako część wewnętrznej polityki firmy. Abstergo przydziela je w ramach zmniejszenia czasu dojazdu. Niektórzy uważają, że jest to tylko sposób korporacji do szpiegowania zatrudnionych pracowników i trzymania ich na krótkiej smyczy. Zakłócacze z Abstergo Satellite Plexus zapobiegają robieniu standardowych zdjęć satelitarnych i nie pozwalają na sfotografowanie poszczególnych budynków wchodzących w skład kompleksu.

Plik 4Plik 5

Rzym, Włochy, 2012-09-02, 10:17: Objaśnienie Animusa

Dr. Warran Vidic dokładnie tłumaczy działanie Animusa. Jednak nie wspomina o ewentualnych efektach ubocznych. Czy mówił on o tym samym Animusie, który został użyty na Obiekcie 16? Czy jest to może nowy, bezpieczniejszy model urządzenia?


Rzym, Włochy, 2012-09-02, 17:53: Farma

Desmond ujawnia Lucy, że wychował się na Farmie, tajnej społeczności Asasynów zawierającej około 30 członków. Farma znajduje się gdzieś w odległym pustynnym miejscu, przypuszczalnie w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Jest ona najprawdopodobniej używana jako schronienie i ośrodek szkoleniowy dla Asasynów.

Na podstawie informacji uzyskanych do tej pory, można stwierdzić, że nie wszyscy ludzie na Farmie są aktywnymi członkami bractwa.


Rzym, Włochy, 2012-09-03, 11:24: Wstępna analiza

Plik 6

Pacjent nie ma problemów ze zdrowiem. Brak uciążliwych niewydolności organizmu. Nie było wcześniejszych problemów z sercem. Ciśnienie krwi w normie (112 na 78). Podstawowa analiza krwi wykazała brak obecności substancji chemicznych, które mogą prowadzić do zaburzeń neurologicznych. Nic nie wskazuje na zbytnią podatność na stres. W przeciwieństwie do poprzednich obiektów, pacjent jest stabilny psychicznie.

Żadnych przeciwskazań do kontynuowania badań.


Rzym, włochy, 2012-09-04, 21:32: Kody dostępu

Desmond znajduje kod pozwalający mu opuścić celę i używa pióra Lucy, aby uzyskać dostęp do e-maili.


Rzym, Włochy, 2012-09-05, 08:36: Akta sprawy #1394

Plik 9
 • Od: Lucy Stillman
 • Temat: Leila Marino
 • Do: Nancy Nilop

Szanowna Pani,

Piszę do pani w sprawie śmierci byłej pracownicy pani firmy, niejakiej Leili Marino. Nie wiem, czy w tym czasie (tj. we wrześniu 2007 r.) pani tu pracowała. Najwyraźniej miał tu miejsce jakiś wypadek, lecz nie byłam w stanie znaleźć żadnych informacji na jego temat...

W biurze koronera odkryłam, że jej sprawa została zamknięta. Skoro było to samobójstwo, to skąd ta potrzeba tajności?

Plik 10
 • Od: Lucy Stillman
 • Temat: Re: Sprawa #1394 [Leila Marino]
 • Do: Alan Rikkin

Panie Rikkin:

Mam nadzieję, że pomoże mi pan zrozumieć, dlaczego przez pięć lat nikt nie chciał mi powiedzieć, co stało się z moją przyjaciółką. Jeśli martwią się państwo o ryzyko związane z udzieleniem mi tych informacji, to uważam, że moja historia pracy w tej firmie mówi sama za siebie.

Z góry dziękuję za wszelką możliwą pomoc.

Okoliczności śmierci Leili Marino są niejasne. W rzeczywistości, mimo dokładnych badań, niewiele wiadomo na temat tego byłego pracownika Abstergo, który rzekomo popełnił samobójstwo w 2007 roku.


Florencja, Włochy, 2012-09-05, 22:15: Kret

 • [transmisja wychodząca]
 • [ID rozmówcy = Maestranzi, Adriano ]
 • [-] Mówi William.
 • [+] Desmond jest w Rzymie.
 • [-] Tak wiem, mój kret to potwierdził.
 • [+] Co powinniśmy zrobić?
 • [-] Wszystko jest pod kontrolą. Mój agent zapewni mu całkowitą ochronę.
 • [+] Moja drużyna jest w pełnej gotowości. Moglibyśmy...
 • [-] Odmawiam. Nie interweniujcie. Powtarzam: NIE INTERWENIUJCIE.
 • [koniec transmisji]

Rzym, Włochy, 2012-09-06, 08:25: Zakodowana wiadomość

 • Od: szybkie pewne rozwiązanie
 • Temat: Problemy NA DOLE?
 • Do: Lucy Stillman

Boli ciĘ reakcja kobiet? Masz Duże problemy Z życiEM towarzYskim? może jesT ktoś inny, kto ją lepiej zadowAla. nie przejMuj się Więcej. są na to sposoby. Kliknij, żeby się pRzekonać, o czym mÓwię! To zmieni twoje żyCiE!

Plik 12

Lucy Stillman znalazła jakiś sposób na ominięcie systemów zabezpieczających Abstergo. Zaledwie kilka minut po jej prośbie o pomoc dostała wiadomość od anonimowego kontaktu Asasynów.


Rzym, Włochy, 2012-09-07, 18:49: Próba ratunku

Zespół Asasynów próbował odbić Desmonda, lecz się im nie powiodło. Przypuszczalnie, wszyscy Asasyni w grupie zostali zastrzeleni przez pracowników ochrony Abstergo.

Nie byliśmy w stanie zidentyfikować żadnego świadka zdarzeń, czy też pobrać wizualnych zapisów przeprowadzonej akcji – mamy tylko jeden plik audio. Musimy jeszcze ustalić tożsamość każdego Asasyna, który wziął udział w próbie ratunku.


Rzym, Włochy, 2012-09-08, 17:18: WZROK ORŁA

Desmond odkrywa, że posiada niezwykły dar – coś, co posiadał również jego przodek Altair ibn-La'Ahad, syryjski asasyn urodzony pod koniec XII wieku.


Rzym, Włochy, 2012-09-08, 18:21: Ucieczka z Abstergo

Desmond i Lucy uciekają ze skrzydła badawczego niezidentyfikowanego budynku na terenie kampusu Abstergo w Rzymie. Podczas ucieczki Desmond jest świadkiem asasyńskiego przeszkolenia Lucy, ponadto wykorzystuje nowo nabyte umiejętności do złamania kodu zabezpieczającego elektroniczną blokadę drzwi.


Rzym, Włochy, 2012-09-09, 12:38: Kryjówka asasynów

Po ucieczce Lucy przyjeżdża z Desmondem do kryjówki we Włoszech.

Tak jak wiele tajnych organizacji - takich jak agencje rządowe i grupy terrorystyczne – Asasyni wykorzystują względnie bezpieczne lokacje jako miejsca spotkań, schronienia lub tymczasowych siedzib. Możemy założyć, że bractwo ma wiele takich kryjówek, nie tylko w Europie, ale i na całym świecie.

Plik 13Plik 14Plik 15
 • Tłumaczenie: DeadExit
 • Data dodania: 09-08-2013
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (22)

8. DeadExit1028-08-2013, 08:22Póki co nic więcej nie mam do tłumaczenia, bo ACI tymczasowo zrezygnowało z dodawania wpisów, rozdział "pod obserwacją" już dawno przetłumaczony. Myślałem jeszcze czy by nie zacząć tłumaczyć tytułowej inicjacji, czyli paczek plików z rej mini gry c.tag
9. Cez25-09-2013, 00:03DeadExit >> prosimy o wiecej, jesli jest tego więcej :) Świetna robota! Jesli nic nowego nie ma, to moze napisz o co chodzi z tą tytułową inicjacją.
10. DeadExit1025-09-2013, 13:21Na razie miałem artykuł o którym mówili inni zakonnicy (:P), czyli zaległe ciekawostki z AC:R, ale w moim kompie poszła płyta główka, więc straciłem prawie gotowy artykuł i muszę zacząc pisać go od początku. Po nim myslałem, że zajmę się właśnie wpisami z c.tag, ale to mi trochę zajmie :)
11. DarthDestruktor1025-09-2013, 14:01Dajesz Exit.
Nie wiem czy to kogoś interesuje, ale planuję poszerzyć artykuł o Pierwszej Cywilizacji o Fragmenty Edenu, bo stary jest nieaktualny.
12. Cez26-09-2013, 11:45Dajesz DarthDestruktor :D Zaktualizuj te Fragmenty Edenu ;)
Dead Exit - chetnie poczytam o tym tajemniczym c.tag, cokolwiek to jest!
13. DeadExit1027-09-2013, 11:27Na razie kiepsko u mnie z czasem, więc nie spodziewajcie się szybko tego tłumaczenia, ale jeśli ktoś chce wiedzieć, to podesłałem adminom suplement do Historii Desmonda (prolog, który został niedawno dodany na ACI) oraz tłumaczenie nowych wpisów z działu "Pod obserwacją", bo ubi zwnowiło ich dodawanie. Poznajemy 2 nowe postacie z współczesności: Susan i Erica a tagże dowiadujemy się co porabiają Shaun i Becca...nic tylko czekać aż admini dodadzą te wpisy.
P.S Zaległy artykuł o ciekawostach z AC:R też już zrobiony i podesłany redakcji Zakonu :)
14. Cez27-09-2013, 22:37oki, czekam z niecierpliwoscia :)
Do tej pory bylem przekonany, ze akcja w terazniejszosci w AC4 bedzie sie rozgrywac tuz po zakończeniu wydarzen z AC3... a z tego Initiates wynika, ze pewnie bedzie sie dzialo na bieżaco, czyli jesienia 2013, w momencie rzeczywistego wydania gry, a w tym Initiates dowiadujemy sie co bylo w miedzyczasie... Troche dziwne, ze tego w ogole nie promuja na oficjalnych fanstronach na FB. Malo kto wie w ogole o co chodzi z tym Initiates...
15. MatiRV619-10-2013, 21:23do bani, że zginął bo to o nim powinna być cała fabuła gry i głupio że nie zostawił żadnego potomka znaczy chyba nigdy nic nie wiadomo
Pozdro wszyscy MatiRV
16. eretann415-01-2014, 19:57Jest jakiś potomek.Słyszymy o nim w którejś wiadomości. Lecz o nim będzie coś dopiero w jakiejś 10 części. Jeśli się jej doczekamy.
17. DarthDestruktor1016-01-2014, 09:24@ eretann - Desmond nie miał potomka. To była prawdopodobna wersja przyszłości, ale nie sprawdziła się. Widać, nawet przewidywania Prekursorów zawodzą.
18. FenrirVanUlvenbor727-11-2014, 00:10a ja wciąż jestem ciekaw w jaki sposób Desmond niby ukaże się w Unity, bo tyle o tym słyszałem a jeszcze ani razu nie spotkałem Desmonda w grze :P
19. Taryf627-11-2014, 03:06Gdzie słyszałeś? o_O
Może to będzie smaczek, np. aktor będzie podkładać głos - jak było z Ezio w BF.
20. DarthDestruktor1027-11-2014, 14:54@TrooKenway: @Taryf:
Z tego co wiem, Nolan North (głos Demonda) nie udzielał nikomu swojego głosu w Unity czy Rogue.
21. Defton129-03-2015, 12:27Warto do tego wrocić i poczytać, jak się potęskni za Desmondem :)
22. Wyklęty827-01-2016, 22:05Czasem fajnie powspominać dzieje z Desmondem :)

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: