Zakon Assassin's Creed


Pierwsza Cywilizacja


Pierwsza Cywilizacja

Isu – znani też jako Ci, Którzy Byli Przed Nami, Pierwsza Cywilizacja, Prekursorzy czy Homo Sapiens Divinius to nazwa starożytnej, niezwykle zaawansowanej technicznie rasy humanoidów, odpowiedzialnych za stworzenie ludzkości i Fragmentów Edenu.


Charakterystyka

Przedstawiciele Pierwszej Cywilizacji z wyglądu przypominali ludzi, ale byli od nich wyżsi, a ich czaszki były zdolne pomieścić większe mózgi, co może tłumaczyć dodatkowy zmysł (wzrok orła), który posiadali (niewykluczone, że zawdzięczali go swojej unikalnej, potrójnej helisie DNA). Prawdopodobnie średnia długość ich życia była nieporównywalnie dłuższa od ludzkiej. Z drugiej strony, ich ciała były słabsze i bardziej podatne na choroby i zmiany klimatu.

Junona i Desmond

Historia:

1. Stworzenie ludzkości

Nie znamy początków Tych, Którzy Byli Przed Nami – wiemy tylko że było to społeczeństwo podzielone na kasty (jedyną znaną nam kastą jest kasta Iluminatów) i że władali planetą w okresie, który sami nazywali Erą Isu( od nazwy ich rasy). To, co wiemy o nich na pewno, to to, że stworzyli ludzi jako narzędzia do niewolniczej pracy oraz Neandertalczyków jako siły zbrojne. Aby tego dokonać, przy pomocy inżynierii genetycznej zmodyfikowali na swoje podobieństwo genom jednego z gatunków na planecie (prawdopodobnie homonida). Wskazuje na to luka w drzewie genealogicznym człowieka – tzw. brakujące ogniwo.Ludzkość została stworzona by przetrwać – łatwo dostosowywali się do nowych warunków, a także byli odporniejsi od swych panów.

Następnie stworzono potężne urządzenia, nazywane Fragmentami Edenu, służące do kontroli nowo powstałego gatunku. Pozwalała na to dodatkowa zmiana w ciałach ludzi – neuroprzekaźnik reagujący na działanie Fragmentów, formujący iluzje w umysłach pierwotnych ludzi. Widząc, jaką mocą dysponują Ci, Którzy Byli Przed Nami, a nie rozumiejąc jej pochodzenia, człowiek zaczął utożsamiać swych panów z bogami.

Jednak nastąpiło coś nieoczekiwanego – domniemani bogowie zaczęli spoufalać się z niektórymi przedstawicielami rasy niewolników. Ze związków tych rodziły się dzieci, łączące cechy obu gatunków – posiadające Wzrok orła, lecz nieposiadające neuroprzekaźnika, co uniemożliwiało użycie na nich Fragmentów Edenu.

Jednymi z takich hybryd byli Adam i Ewa – dwójka buntowników, którzy wykradli Jabłko Edenu, i za jego pomocą zaczeli uwalniać umysły pobratymców spod jarzma Prekursorów. Tak oto 75010 lat temu wybuchła wojna pomiędzy dwiema rasami. Krwawy konflikt trwał prawie dekadę. Mimo technologicznej przewagi, o wiele liczebniejsi ludzie pod wodzą Ewy okazali się godnym przeciwnikiem.

Najważniejszą bronią ludzi okazały się wspomniane hybrydy – dzieci obu gatunków. Wykorzystując swe niezwykłe umiejętności by podkraść się blisko swych ojców i ukrócić ich żywot, zostali nazwani Asasynami przez Pierwszą Cywilizację. Z uwagi na niski przyrost naturalny Prekursorów, był to dotkliwy cios. Wspomniane hybrydy dały później podłoże mitom o półbogach – min. Heraklesowi czy Tezeuszowi.

Obie strony tak bardzo zapamiętały się w konflikcie, że nie zwróciły uwagi na zagrożenie z niebios.


2. Kataklizm

75000 lat temu, koronalny wyrzut masy na Słońcu uderzył w pole magnetyczne Ziemi, odwracając jej bieguny magnetyczne. Doprowadziło to do destabilizacji planety – wybuchów wulkanów, fal tsunami, a także otworzyło drogę kosmicznemu promieniowaniu na powierzchnię globu. Ten gwałtowny atak praktycznie doszczętnie spustoszył obie strony uczestniczące w wojnie. W rezultacie pozostało mniej niż 10 000 ocalałych ludzi, i znacznie mniej ich dawnych panów.

Aby ocalić zarówno planetę, jak i swoje cywilizacyjne dziedzictwo, przedstawiciele Pierwszej Cywilizacji połączyli siły ze swoimi dawnymi wrogami, i rozpoczęli odnawianie fauny i flory swojego zniszczonego świata.

Jednak nie wszyscy byli zaskoczeni atakiem z nieba. Część Prekursorów przewidziała bieg wydarzeń i zastosowała radykalne środki, by zapobiec katastrofie. Stworzyli oni 6 świątyń, każdą zawierającą inny sposób na ocalenie. Ale przewidywania i kalkulacje wskazały, że wszystkie zawiodą. Porzucili oni więc swoją pracę.

Jedna z uczestniczek eksperymentu – Junona – zdecydowała się na nieetyczny eksperyment transferu świadomości do maszyny, zainspirowany pracami naukowca Consusa. Pierwszą próbą było przeniesienie świadomości jej męża Aity, co zakończyło się jego śmiercią. Druga próba zakończyła się powodzeniem, kiedy Juno przeniosła swoją jaźń do przestrzeni zwanej „Szarością”. Kiedy reszta Isu dowiedziała się o jej poczynaniach zdecydowała się uwięzić ją w Wielkiej Świątyni. Natomiast ci z Pierwszej Cywilizacji, którzy szukali szans na ocalenie, po katastrofie obrali nowy kurs – znaleźć sposób na zachowanie swojego gatunku. Eksperymentowali z różnymi metodami, ale tak jak poprzednie – zawodziły. Wtedy to narodził się pomysł zapobiegnięcia kolejnej katastrofie. Aby tego dokonać, Prekursorzy użyli swojej zaawansowanej technologii by komunikować się z przyszłymi pokoleniami, aby nakierować ich na konkretny cel – Wielką Świątynię, znajdującą się w pobliżu obecnego Nowego Yorku. Zawarte w niej urządzenia pozwały stworzyć pole ochronne wokół planety, niwelując niszczycielskie działanie słońca.

Nie przewidziano jednak działań Junony, która przed uwięzieniem w Świątyni, skalibrowała urządzenie tak, by uruchomienie pola ochronnego wiązało się z uwolnieniem jej samej. Gdy dowiedziała się o tym Minerva, także jedna z Prekursorów, uznała że lepiej dopuścić do katastrofy, niż pozwolić jej cieszyć się wolnością.

Próbowała ona przekonać Desmonda Milesa – człowieka posiadającego geny Prekursorów, co pozwalało mu na uruchomienie maszyny – że jest to słuszne podejście. Zdecydował on jednak inaczej i – poświęcając życie – ocalił świat, zarazem otwierając drogę na wolność Junonie. Dalsze jej losy są nieznane.

Junona i Desmond

3. Sposoby na ocalenie świata

W czasach przed, jak i po Wielkim Katakliźmie kilku przedstawicieli Tych, Którzy Byli Przed Nami starało się ocalić świat na wiele sposobów. Poniżej opisane sa poszczególne próby, wraz z ich interpretacją.

Najwięcej informacji (głównie o sposobach zapobieżenia kataklizmowi) udziela nam Junona, podczas licznych rozmów z Desmondem.


Pierwszym sposobem, jaki zaproponowano, było zbudowanie czterech wież, mających na celu przekazanie mocy słońca Wielkiej Świątyni, po czym okiełznanie jej. W trakcie projektu okazało się jednak, że energii będzie więcej, niż początkowo zakładano, a sam proces mógłby trwać tysiące lat. Pierwszą, nieukończoną wieżę pozostawiono, po czym przystąpiono do innych planów.

W kulturze Tolteków z Ameryki Południowej wierzono, że u zarania dziejów Giganci wyruszyli na poszukiwanie słońca (a może sposobu by się przed nim uchronić?). Nie mogąc go znaleźć, zbudowali oni Wieżę, by móc je dosięgnąć.


Przedstawiciele Pierwszej Cywilizacji przy drugim podejściu postanowili ochronić się polem siłowym. Posiadali oni odpowiednią technologię, ale stworzenie pola siłowego okrywającego planetę było zbyt energochłonne i skomplikowane nawet dla nich. Ponawiano więc próby na mniejszą skalę, jednak wyniki wciąż byłe te same.

W tym przypadku dostrzegam (choć może trochę na wyrost) analogię do Egipskiej Bogini Nut, która swym ciałem okrywała Ziemię, podtrzymując Nieboskłon. Warto też dodać, że w Mitologii Nut wyszła za mąż bez zgody Re, Egipskiego boga słońca właśnie, przez co skierował on na nią swój gniew.


Kolejnym pomysłem było wykorzystanie odkrycia dokonanego wcześniej – użycia Jabłek Edenu. Okazało się, że kontrolowani ludzie w dużych grupach, zmuszeni do myślenia o jednej rzeczy (np. o drzewie) sprawiali, że ta rzecz materializowała się (nie wiadomo, na jakiej zasadzie, z cutscenek można by wywnioskować, że to było coś na kształt energii, układającej się w określony kształt). Wysłano więc wiele Fragmentów Edenu na orbitę, by swą mocą ogarnęły całą populację na Ziemi (ten pomysł prawdopodobnie próbowało skopiować Abstergo ze swoim satelitą). Podobnie jednak jak poprzednie pomysły, była to złudna nadzieja. Nie dało się okiełznać tak dużej liczby ludzi, przez co nie dało się uformować pola ochronnego.

Ciekawe jest to, że Junona wymienia akurat drzewo jako przykład, bo wśród wielu starożytnych kultur istniały motywy magicznych drzew (Sumeryjskie drzewo życia, czy też Nordycki Yggdrasil).


Kolejnym planem było cofnięcie się w czasie, jednak nie udało się znaleźć sposobu, jak tego dokonać. Za to technologia Pierwszej Cywilizacji pozwalała spoglądać w przyszłość, poprzez Fragmenty Edenu zwane Kryształowymi Kulami. Pozwalało im to na przekonanie się przed czasem, czy dana idea okaże się zbawienna dla świata. Za każdym razem wynik był ten sam – wszystkie pomysły zawodziły i flara Słońca dosięgała powierzchni planety. Choć i ten pomysł porzucono, pozostała przy nim Minerva, komunikując się z przyszłymi pokoleniami (m.in. z Ezio Auditore). Prawdopodobnie godząc się z zagładą swojej rasy, chciała ocalić swoich następców, czyli nas – ludzi.

Kryształowe Kule to dosłowne nawiązanie do widzenia przyszłości w powierzchniach lustrzanych. Wierzenia tego typu wykrystalizowały się głównie w Persji, gdzie pojawiły się opowieści o Pucharze Jamshid, w którym to podobno odbijały się wizerunki wszystkich niebios, a także rzeczy, które dopiero mają nadejść.


Pierwsza Cywilizacja nie zdążyła ocalić planety. Gniew Słońca dosięgnął zarówno ich, jak i ludzi, przyczyniając się do globalnej katastrofy. Ci, Którzy Byli Przed Nami, jako rasa posiadająca większą inteligencję, ale słabsze ciała, była na przegranej pozycji w przeciwieństwie do szybko dostosowujących się ludzi. Jak to sama ujęła Minerva: zostaliście zbudowani by przetrwać.

Dlatego też teraz priorytetem było przetrwanie gatunku. O ile pola ochronne czy kombinezony ochraniały przed surowymi warunkami, nie mogło to trwać w nieskończoność. Rozwiązaniem miało być ulepszenie swych ciał (prawdopodobnie przez genetykę) – idea, która jako pierwszy wysnuł naukowiec Consus. Ochotnikiem do sprawdzenia powodzenia eksperymentu był Aita, ukochany Junony.

Aita to imię Etruskiego boga podziemi, co prowadzi nas do wniosku, że również nosił imię Hadesa bądź Plutona (idąc tokiem myślenia że etruska Merva = rzymska Minerva).

Próba jednak zawiodła. Aita musiał zostać podłączony do maszyny, by żyć, a jego umysł stał się "kruchy". Na własną prośbę został uśmiercony przez Junonę (która, będąc ukochaną Aity/Hadesa, pełni też zapewne funkcję Phersipnei/Persefony).

Jak wiemy z „Assassin's Creed IV: Black Flag” eksperyment był prowadzony dalej przez Junonę. Poprzez manipulacje genetyczne zaszczepiła ona u grupki ludzi materiał genetyczny swojego męża, który wraz z jego wspomnieniami odżywał w poszczególnych okresach, zmieniając wygląd nosiciela i aktywując pamięć genetyczną, tworząc tak zwanych „Mędrców”.

Ciekawostką tu jest to, że Aita został zawieszony w stanie "między życiem a śmiercią", co można odczytać jako nawiązanie do jego późniejszej funcji – boga zmarłych, Hadesa.

Z kolei postacie „Mędrców” to nic innego jak proces Reinkarnacji – odżywania świadomości danej postaci w kolejnych pokoleniach, znanej z wierzeń Hinduskich.


Ostatnią deską ratunku był plan przeniesienia świadomości. Jako że biologiczne ciało jest słabe i ulega rozpadowi, rozpoczęto prace nad transferem jestestwa do innego, trwalszego ciała. Problemem było to, że gdy już świadomość znalazła się w nowym ciele, wydostanie się było trudne, i – jak to określono – wymagało czegoś złego. Nie wiadomo do końca jak interpretować te słowa. Czy Junona miała na myśli, że trzeba zabrać jedno życie, aby uwolnić drugie? Czy też może chodzi o samo posiadanie DNA Prekursorów, by uwolnić druga osobę – co w związku z praktycznie zerową obecnie populacją Pierwszej Cywilizacji dawało nikłe szanse na uwolnienie? Tego się może już nie dowiemy.

Jeżeli chodzi o samo umieszczenie świadomości w trwalszym ciele, to na pierwszy plan wychodzi tu Mitologia Egipska. Jak zapewne wiecie, Starożytni mieszkańcy Egiptu chowali swoich władców w grobowcach zwanych sarkofagami, przy czym starali się zachować ciało w jak najlepszym stanie. Wierzono, że po śmierci dusza zamieszkuje komorę grobową.


Kiedy i to rozwiązanie zawiodło, rasa pogodziła się ze swoim końcem. Tinia (Jupiter) i Minerva zaczęli przemierzać świat, by odrodzić cywilizację. W tym czasie Junona wykorzystywała wciąż działające urządzenia ( i zapewne Fragmenty Edenu) do podbicia świata i ponownego zniewolenia ludzkości. Została uwięziona (lub sama się zamknęła) wewnątrz Wielkiej Świątyni przez pozostałych, ze względu na swoje działania. Wszystko to miało na celu sprowadzenie Desmonda do Świątyni, by używając swojego DNA uruchomił Piedestał – urządzenie pozwalające ocalić świat przed ponowną katastrofą. Junona zaprogramowała urządzenie tak, by jedyna możliwa opcja ocalenia świata (wnioskując po zorzach polarnych, zadziałała opcja z polem siłowym), wiązała się z uwolnieniem jej samej.

Junona w wizji Connora

4. Dalsze losy

Jako że w wyniku wojny liczebność Prekursorów drastycznie spadła, a w przeciwieństwie do swych "dzieci" nie byli w stanie przystosować się do nowego, surowego świata, wkrótce stali się gatunkiem wymarłym. Z czasem w pamięci kolejnych pokoleń zatarły się co niektóre fakty, a "bogowie" stali się mglistym wspomnieniem i zalążkiem przyszłych mitów.

Z czasem procesy geologiczne zamaskowały też pozostałości ich niegdyś wielkiej cywilizacji. Nie znaczy to jednak, że nasi twórcy przestali mieć na nas wpływ. Przy pomocy swojej technologii zdołali oni ocalić część siebie, m.in. w postaci Hologramów.

Niżej są wymienione ważniejsze wydarzenia historii ludzkości, w których brali udział Prekursorzy:

 • W roku 1923 Ery Isu (nie znamy daty w przeliczeniu na nasz kalendarz) naukowiec Consus, uczeń Hefajstosa, tworzy pierwszy Całun Edenu. Wiele lat później, w obliczu śmierci ze starości zapisuje na nim swoją świadomość.
 • W roku 2195 Ery Isu w mieście Feyan rodzi się Junona.
 • ok. 75 010 p.n.e. – Ewa, przywódczyni ludzkości, wypowiada wojnę swoim byłym panom.
 • ok. 75 000 p.n.e.(2306 rok Ery Isu) – Flara słoneczna uderza w Ziemię, dziesiątkując ludzi i Prekursorów
 • ok. 76 900 p.n.e. – Ci, Którzy Byli Przed Nami stają się gatunkiem wymarłym.
 • ok. 1200 p.n.e. – Eris, przy pomocy Jabłka Edenu, wywołuje Wojnę Trojańską
 • Pomiędzy 570 – 495 p.n.e. – Hermes przekazuje swoje berło Pitagorasowi.
 • VI wiek p.n.e. – Afrodyta ukazuje się Kyrosowi z Zarax'u.
 • Lata 1244 – 1314 – lata życia Jaquesa de Molay – Wielkiego Mistrza Zakonu Templariuszy i Mędrca.
 • 1498 r. – Giovanni Borgia, okryty Całunem Edenu zaraz po narodzeniu, przez resztę swojego życia miewa wizje z osobą przedstawiającą się jako Consus.
 • 1499 r. – W Krypcie ulokowanej w Watykanie, Minerva ukazuje się Asasynowi Ezio Auditore da Firenze, przekazując "przez niego" informacje dla Desmonda Milesa.
 • 1548 r. – Giovanni Borgia, znajdując się w Świątyni Pitagorasa, traci przytomność, a jego twarz zmienia się w obraz Consusa, który wcześniej nawiedzał go w wizjach.
 • Pomiędzy 1555 r. a 1597 r. – Edward Kelley przy pomocy Kryształowej Kuli nawiązuje kontakt z przedstawicielami Pierwszej Cywilizacji.
 • Lata 1652 – 1706 – w tym czasie żył Thomas Kavanagh, Mędrzec i reinkarnacja Aity.
 • 17 Maj 1682 – W Walii rodzi się John „Barthomelew” Roberts – przyszły pirat, a także Mędrzec, reinkarnacja Aity.
 • 1692 – W Salem żyje Dorothy Osborne - kobieta, która zyskiwała wizje poprzez jej niewyjaśnioną więź z Consusem.
 • 1719 – Barthomelew Roberts, wraz z Edwardem Kenwayem docierają do Obserwatorium – placówki Pierwszej Cywilizacji.
 • 1769 r. – przyszły Asasyn Ratonhnhaké:ton używając Kryształowej Kuli nawiązuje kontakt z Junoną. Ta pokazuje mu możliwe warianty przyszłych zdarzeń i nakazuje mu szukać symbolu Zakonu Asasynów.
 • 1789 r. – Francuski Templariusz i Mędrzec - François-Thomas Germain, w wyniku swoich knować zostaje nowym Wielkim Mistrzem po zabójstwie Françoisa de la Serre.
 • 1839 r. – poprzez Fragment Edenu znany jako Koh-i-Noor, przedstawiciel Pierwszej Cywilizacji przejmuje kontrolę nad hinduską księżniczką Pyarą Kaur, po czym przekazuje wiadomość dla ludzkości.
 • 1952 r. - Rosalind Franklin stwarza model potrójnej helisy DNA, uznanej później jako błędna.
 • 10 października 2012 – po odnalezieniu Świątyni Junony, w której ukryte zostało Jabłko Edenu pozostawione przez Ezio Auditore, jeden ze współczesnych Asasynów – Desmond Miles – został ubezwłasnowolniony przez Junonę, która zmusiła go do zabicia Lucy Stillman, co doprowadziło go do stanu śpiączki.
 • 30 października 2012 – Będąc podłączonym do Animusa, Desmond spotyka Jupitera, który przedstawia mu ostatnie dni swojej rasy i pokazuje miejsce, do którego musi się udać, by ocalić Ziemię.
 • Od 30 października do 21 grudnia 2012 – Będąc w Wielkiej Świątyni, Desmond nawiązuje kontakt z Junoną, która przedstawia mu możliwe sposoby ocalenia planety.
 • 21 grudnia 2012 – Desmond Miles poswięca życie dla ludzkości, po tym jak jest świadkiem kłótni Minervy i Junony. Czyniąc to zarazem uwalnia Junonę z więzienia.
 • Pomiędzy 21.12.2012 a 26.11.2013 – Junona znajduje sobie nowe ciało, w postaci serwerowni Abstergo Entertainment w Montrealu, w Kanadzie.
 • 26 listopada 2013 – Po nieudanej próbie przelania umysłu Junony do nowego ciała, umiera John, Mędrzec i reinkarnacja Aity. Zostaje on zastrzelony przez ochroniarzy z Abstergo
 • 2013 r. - Po śmierci mędrca Johna Standisha, Abstergo rozpoczyna Projekt Feniks, mający na celu odtworzenie całego genomu Prekursorów.
 • Od 3 października 2011 do 17 listopada 2013 – członek Wewnętrznego Kręgu Zakonu Templariuszy – doktor Alvaro Gramatica zyskuje Całun Edenu na którym zapisana jest jaźń Consusa. Dzięki pomocy Violet Da Costa, przez wiele sesji udaje mu się zyskać wiele informacji od przedstawiciela Isu, który pod koniec ostrzega go że Junona została uwolniona z Wielkiej Świątyni.
 • 2014 – Świadomość Juno udaje się do placówki badawczej w Provinto w Rosji, gdzie stara się opętać umysł matki Asasynki Galiny Voroniny.
 • 2015 – Junona nawiązuje kontakt z użytkownikiem Helixa poprzez symulację wspomnień Lydii Frye. W tym samym roku agentka Instrumentów Pierwszej Woli - Violet da Costa, podarowuje kolejny Całun Edenu Alvaro Gramatice, który zamierza użyć go w swoim "Projekcie Feniks".
 • 2015 – Consus, poprzez Dorothy Osborne - ofiarę procesów o czary w Salem - przekazuje wiadomość Thomasowi Stoddardowi. Jego wspomnienia są następnie odtwarzane przez jego potomkinię - Charlote de la Cruz, która miała być odbiorcą wiadomości Consusa.
Ezio i Leonardo

Przedstawiciele

Znani przedstawiciele gatunku Isu:

 • Jupiter (znany też jako Zeus, Tinia)
 • Junona (znana również jako Hera, Uni) – należąca do kasty Iluminatów, urodzona w mieście Feyan w 2195 roku Ery Isu.
 • Minerva (znana też jako Atena, Merva, Mera)
 • Aita (znany tez jako Hades, Pluton)– naukowiec, twórca Obserwatorium i zarządca Fragmentów Edenu. Poszczególne reinkarnacje (Mędrcy):
  • Sumeryjski Mędrzec (III tysiąclecie p.n.e.)
  • „Wędrowiec” z Judei (I wiek n.e.) – spotkał Jezusa podczas jego drogi na Golgotę
  • oMieszkaniec Imperium Hunów i przodek Desomnda Milesa (V wiek n.e.)
  • Mędrzec z Bizancjum (VI wiek n.e.)
  • Majański Mędrzec (XIII wiek)
  • Jacques de Molay (1244 – 1314) – Wielki Mistrz Templariuszy
  • Chiński Mędrzec (XIV wiek)
  • Thomas Kavanagh Młodszy (1652 – 1706) – pochodzący z Bostonu, autor listów opisujących jego przypadłość
  • Bartholomew Roberts (1682 – 1722) – pirat
  • François-Thomas Germain (1726 – 1794) – Wielki Mistrz Francuskiego rytu Templariuszy
  • Hinduski Mędrzec (1885 – ?)
  • oTemplariusz działający w Londynie jako Niemiecki szpieg (? – 1916)
  • David Jones (1950 – ?) – piosenkarz
  • John Standish (1975 – 2013) – kierownik działu IT Abstergo Entertainment
  • Syn(?) Desmonda Milesa (ok. 2005 - ?)
 • Consus (znany też jako Prometeusz) - naukowiec, uczeń Hefajstosa, któremu udało się zapisać swoją świadomość w Całunie Edenu, który później należał do Marka Brutusa, Giovanniego Borgii i Alvaro Gramatici.
 • Hefajstos – znany wśród Isu jako „Twórca” – projektant części z Fragmentów Edenu i nauczyciel Consusa.
 • Saturn - ojciec Juno, który został zamordowany na oczach córki i Minerwy z rąk ludzkiego niewolnika.
 • Isis
 • Ozyrys
 • Hermes
 • Afrodyta
 • Durga
 • Nieznana przedstawicielka Isu widoczna w trakcie eksplozji w Tungusce

Możliwe, że wszyscy bogowie greccy/rzymscy należeli do tej rasy, oraz że bogowie innych mitologii również mogli istnieć naprawdę. Z drugiej strony inne kultury mogły po prostu czcić tych samych bogów pod innymi imionami (sama Minerva wspomina, że wcześniej była znana jako Merva - bóstwo Etruskie) Stąd tez hipoteza, że Jupiter to nic innego jak Odyn czy Perun pod innym imieniem.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (59)

45. Cez25-07-2013, 21:48/artykuly-a-1146-Chronologia-uniwersum-Assassins-Creed-prehistoria-III-wiek
"Jupiter i Minerva uznali, że rozwiązanie polegające na porzuceniu swoich śmiertelnych ciała na rzecz hologramów jest nieetyczne, z czym nie zgadzała się Juno, co doprowadziło do konfliktu między nimi i w rezultacie Juno została uwięziona w Wielkiej Świątyni."
hmm... a w powyższym tekscie jest o tym, że Junona została uwieziona, bo chciala zniszczyc ludzkosc. To jak to jest?
46. Darth Destruktor26-07-2013, 08:03@up - To skomplikowane, jak widać.
A w ogóle - skoro uznali to za nieetyczne, to czemu uwięzili ją jako hologram właśnie? Hipokryci ;p
47. Cez29-07-2013, 21:59Irni, troll - a skad wy wyciagneliscie wniosek, ze Desmond swiadomie zabił Lucy? Przeciez to Junona nim sterowała w tym momencie.
48. Thelech1528-08-2013, 01:45I ten denerwujący moment pod koniec trzeciej części w którym już się można pogubić... eh
49. Sbielinski13321-01-2014, 10:38Junona nie żyje od wielu setek lat.
W tej części edenu Ezio zapisał przymus ofiary.
Taki środek bespieczeństwa przeciw templariusz
(niestety obośeczny)
50. DarthDestruktor1021-01-2014, 13:52@ Sbielinski13 - A mógłbyś po Polsku?
- Junona żyje. Co najwyżej jej oryginalne ciało nie.
- Jakiej części Edenu (chodzi o Fragment?) i jaki "przymus ofiary"?
- No i jaki środek bezpieczeństwa?
Słowem: Rozwijaj swoje wypowiedzi i wyrażaj się jaśniej.
51. Kajetan208-09-2014, 17:25Bomba artykuł
52. AssasynBx11-11-2014, 20:29O co chodzi z rangami?
53. Etna307-12-2014, 22:07Temat Pierwszej Cywilizacji jest bardzo ciekawy.
54. PL-A1029-08-2015, 23:13@Etna: Racja :)
55. Arczi04215-09-2015, 10:55Bardzo interesująca treść. Polecam.
56. Domin520425-12-2015, 22:57Assassin Cred III
57. Wyklęty828-01-2016, 16:38Świetnie napisany artykuł :D Jest szczegółowy
58. mentore Altair31-10-2016, 13:32naprawdę fajny artykuł. POLECAM :-)
59. MichateX1208-08-2018, 12:58Fajnie wiedzieć :)

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: