Zakon Assassin's Creed


Chronologia uniwersum Assassin's Creed - XII - XIV wiek

XII wiek

1003
 • 12 maja: Papież Sylwester II, potajemnie przywódca Templariuszy, został okrzykniety heretykiem i spalony na stosie za propagowanie nauki w wiekach średnich.
1099
 • 15 lipca: Armia krzyżowców zdobywa Jerozolimę, kończąc tym samym I Krucjatę.
1176
 • Sułtan Saladin, przywódca Saracenów, obległ twierdzę lewantyńskich Asasynów w Masjafie. Rashid ad-Din Sinan, przywódca lewantyńskich Asasynów, przydzielił Ahmada Sofiana żeby zakradł się do twierdzy Saracenów. Po tym jak Sofian ujawnił prawdziwą lokację obozu Saracenów, Asasyn Umar Ibn-La'Ahad przeniknął do namiotu sułtana i zostawił wiadomość przywiązaną do sztyletu, jednakże zabił przy tym saraceńskiego szlachcica.
 • Ahmad Sofian został schwytany przez Saracenów, Shihab Al'din został wysłany do Masjafu w celu złożenia oferty pokoju. Niezgodnie z wolą Rashida ad-Din Sinana, Umar Ibn-La'Ahad został skazany na egzekucję w celu ocalenia zycia Ahmada Sofiana.
 • Ahmad Sofian, obwiniając się za śmierć Umara, popełnił samobójstwo w mieszkaniu syna Umara, Altaira Ibn-La'Ahada zanim poprosił go o wybaczenie. Altair i syn Ahmada, Abbas rozpoczęli swoją edukację pod rządami Rashida ad-Din Sinana.
1187
 • 4 lipca: Bitwa pod Hattin pomiedzy wojskami Królestwa Jerozolimskiego a oddziałami Saladyna, kończąc się zwycięstwem tego drugiego. Król Guy z Lusignan, Wielki Mistrz Templariuszy Gerard de Ridefort i Raynald z Châtillon zostali pojmani w czasie bitwy a potem zwolnieni.
1189
 • Haras, uczeń lewantyńskich Asasynów, zdradził Zakon Asasynów i przyłączył się do Templariuszy, poprowadził atak Templariuszy na zamek w Masjafie.
 • Altair Ibn-La'Ahad zabił Harasa i uratował swojego mentora Rashida ad-Din Sinana. Altair zdobył najwyższą rangę Asasyna.
1190
 • Basilisk, przywódca Zakonu Templariuszy, rozkazał przeprowadzić atak na siedzibę Asasynów w Aleppo. Asasyni wzmocnieni przez Altaira Ibn-La'Ahada po jego powrocie z misji, zdołali odeprzeć atak Templariuszy.
 • Mentor Rashid ad-Din Sinan wyznaczył Altairowi Ibn-La'Ahadowi zadanie – odnaleźć Kielich, domniemany starożytny artefakt posiadający moce podobne do Fragmentów Edenu.
 • Altair Ibn-La'Ahad wyjechał do Damaszku w celu znalezienia kupca Tamira. Z pomocą lokalnego mieszkańca Rafiqa, Altair przesłuchał znajomego Tamira, Misbaha i później skonfrontował się z kupcem. Altair uzyskał informacje o istnieniu Światyni Piasku i tancerce Fajerze, która miała do niej klucz, po czym zakończył życie Tamira w jego mieszkaniu.
 • Altair Ibn-La'Ahad spotkał się z tancerką Fajerą i wyeliminował jej wspólnika Badra, po czym ścigał uciekającą Fajerę. Po schwytaniu, Fajera dała Altairowi klucz, po czym pomogła mu wyeliminować Templariusza Alaata. Zakradłszy się do pobliskiej łaźni, Altair zamordował Templariusza, a Fajera powiedziała mu o innym kluczu w Tyrze.
 • Altair Ibn-La'Ahad spotkał się z Hamidem w Tyrze i dostał zadanie wyelinowania Templariusza Rolanda Napule, doktora który przetrzymywał posiadacza klucza. Altair zamordował Napule, otrzymał klucz i dowiedział się o trzecim kluczu, który był w posiadaniu przywódcy Templariuszy Basiliska w Jerozolimie.
 • Altair Ibn-La'Ahad spotkał się z Rafiqiem Kadarem w Jerozolimie, gdzie odkrył, że Basilisk jest częstym bywalcem przyjęć wydawanych przez króla Jerozolimy. Udał się zatem przesłuchać jednego z uczestników, szlachcica Aymana. Znając lokację, Altair dołączył do przyjęcia i odzyskał klucz Basiliska podczas konfrontacji z przywódcą Templariuszy.
 • Altair Ibn-La'Ahad przedarł się przez wieżę Templariuszy w Jerozolimie w celu zabezpieczenia mapy do Świątyni Piasku, przy czym zabił Mistrza Wieży, Templariusza szkolonego metodami Asasynów oraz jego studenta.
 • Zakon Templariuszy a później Altair Ibn-La'Ahad, zinfiltrowali Światynię Piasku i znaleźli Kielich. Altair przybył do komnaty Kielicha, ale spotkał tam tylko Basiliska, który poinformował go, że Kielich to kobieta. Altair wraz z Templariuszami zdołali uciec z zawalającej się świątyni.
 • Basilisk, ścigany przez Altaira Ibn-La'Ahada, powrócił do Tyru, gdzie planował zatruć zapasy wody w celu zakończenia kosztownego oblężenia Akki. Altair uratował dwóch Asasynów na prośbę Hamida. Altair zmierzył się z Basiliskiem i pokonał go w walce, jednakże oszczędził jego życie w zamian za informacje o lokalizacji Kielicha i jego planów co do Akki. Altair udał się do Akki, gdzie zabił dowódcę Templariuszy.
 • Po przybyciu do Jerozolimy, Altair Ibn-La'Ahad odnalazł rycerzy Templariuszy eskortujących Kielich – kobietę o imieniu Adha – uratował ją i uciekł z nią kanałami. Adha wyjawiła informację o zdradzie zastępcy Sinana, Harasha. Altair udał się do Aleppo, gdzie zabił zdrajcę.
 • Adha została ponownie pojmana przez Templariuszy i zabrana do Tyru. Altair Ibn-La'Ahad ścigał ich do doków aby uratować kobietę. Basilisk wyzwał Altaira na pojedynek, lecz został zabity po długiej walce. Wówczas Altair odkrył, że Adha była trzymana na innym statku i mógł tylko obserwować, jak odpływa on do Tyru.
1191
 • Altair Ibn-La'Ahad i bracia Malik i Kadar Al-Sayf zostali wysłani aby odzyskać Jabłko Edenu #2, znane im jedynie jako “skarb Templariuszy”, ze skarbca w Świątyni Salomona w Jerozolimie. Altair rozpoczął walkę z Wielkim Mistrzem Templariuszy, Roberta de Sable, wewnątrz skarbca, co zakończyło się śmiercią Kadara i wieloma obrażeniami prawej ręki Malika. Pomimo odniesionych ran Malik dał radę odzyskać Jabłko Edenu i powrócić do Masjafu.
 • Templariusze podążyli za Altairem Ibn-La'Ahadem i Malikiem Al-Sayfem do siedziby Asasynów w Masjafie i rozpoczęli oblężenie zamku. Zostali oni pokonani przez Altaira, który spuścił na nich kłody drzew miażdżąc armię Templariuszy. Robert de Sable i pozostała grupa Templariuszy uciekła.
 • Altair Ibn-La'Ahad został ukarany za złamanie trzech zasad Kreda i został zdegradowany do rangi nowicjusza. Rashid ad-Din Sinan wysłał Altaira na misję wyelimowania dziewięciu wysokich rangą Templariuszy, walczących po obu stronach konfliktu Krzyżowców i Saracenów podczas Trzeciej Krucjaty, w celu odzyskania swojej rangi i honoru.
 • Altair Ibn-La'Ahad wyruszył na misję zleconą przez Mistrza, zabijając ośmiu Templariuszy znajdujących się na liście jego celów - Tamira, Garniera de Naplouse, Talala, Abu'la Nuqouda, Williama z Montferratu, Majd Addina, Sibranda i Jubaira al Hakima – w Damaszku, Akce i Jerozolimie.
 • Templariuszka Maria Thorpe miała za zadanie udawać Roberta de Sable, który zrozumiał że jest kolejnym celem Altaira Ibn-La'Ahada. Altair został zwiedzony, że Maria to Robert, ale oszczędził jej życie kiedy odkrył jej tożsamość. W tym samym czasie Robert zdołał przekonać króla Anglii Ryszarda I i sułtana Saladina do walki przeciwko Asasynom, ale został zabity przez Altaira podczas bitwy o Arsuf, który otrzymał możliwość pojedynku z Wielkim Mistrzem od króla Ryszarda.
 • Rashid ad-Din Sinan zdradził Zakon Asasynów i wykorzystał Jabłko Edenu #2 aby przejąć kontrolę nad umysłami Asasynów i cywili Masjafu, aby nimi dowodzić. Altair Ibn-La'Ahad nakazał Malikowi Al-Sayfowi rozproszyć uwagę Asasynów w wiosce, kiedy on walczył ze swoim mentorem. Po długim pojedynku, iluzjach Sinana stworzonych dzięki Jabłku, Altair zdołał zabić swojego mistrza i ukrył Jabłko w jego gabinecie.
 • Altair spalił ciało Rashida ad-Din Sinana aby zapobiec możliwości jego wskrzeszenia, na przekór zasadom Asasynów, aby nie palić ludzkich ciał. Wybuchła mała wojna domowa przeciwko Altairowi, podsycana przez Abbasa Sofiana, który ukradł Jabłko z gabinetu Sinana i aktywował je na szczycie wieży zamku w Masjafie. Jabłko zaczęło wysysać życie z ciała Abbasa, ale Altair zdołał uratować go i zakończyć wojnę domową.
 • Altair Ibn-La'Ahad przekonał lewantyńskich Asasynów o jego zdolności do przewodzenia Zakonem i został uznany jako nowy Mentor Asasynów.
 • Wielki Mistrz Zakonu Templariuszy Armand Bouchart, następca Roberta de Sable, kupił od króla Ryszarda I Cypr i rozpoczął przygotowania do ulokowania Templariuszy na wyspie.
 • Jesienią 1191 roku, Altair i lewantyńscy Asasyni przeprowadzili atak na Templariuszy w porcie w Akce, skąd Templariusze wyruszali na swoją nowo zakupioną wyspę, Cypr. Altair pojmał Marię Thorpe, z którą wyruszył na Cypr by wyeliminować Templariuszy.
1192
 • Altair Ibn-La'Ahad skontaktował się z Alexandrem, przywódcą rebeliantów przeciwko Templariuszom w Limassol. Z pomocą strażnika Templariuszy, Osmana, Altair zabił kapitana Templariuszy Fredericka "the Red" w zamku Limassol.
 • Po spotkaniu z Marią Thorpe, Armand Bouchart rozkazał ją aresztować, twierdząc że zadawanie się z kobietami było zakazane przez zasady Templariuszy. Została ona uratowana przez Altaira Ibn-La'Ahada, który później wziął ją ze sobą na statek do Kyrenii, w celu wyeliminowania Templariuszy w tym rejonie.
 • Barnabas, przywódca rebeliantów przeciwko Templariuszom w Kyrenii, został zabity przez ich agenta, który udawał Barnabasa kiedy Altair Ibn-La'Ahad przybył do miasta. Agent Templariuszy nakazał Altairowi zabicie człowieka o imieniu Jonas, oszukując Asasyna że Jonas zdradził rebeliantów.
 • Dzięki wskazówkom od Marii Thorpe i żołnierza rebeliantów, Markosa, Altair Ibn-La'Ahad przeniknął zamek Kantara w Kyrenii i zabił Molocha, przywódcę lokalnej grupy fanatyków i sojusznika Templariuszy.
 • Wykorzystując psychotyczną cypryjską szlachciankę znaną tylko jako “Czarna Wyrocznia”, Templariusze dowiedzieli się, gdzie przebywa kilku członków rebelii i rozkazali ich pojmanie. Mężczyźni zostali uratowani przez Altaira Ibn-La'Ahada, który następnie zinfiltrował Zamek Buffavento, gdzie dotarł do więzienia i zabił Czarną Wyrocznię.
 • Altair Ibn-La'Ahad podążył za Marią Thorpe do Zamku Saint Hilarion z zadaniem zabicia porucznika Templariuszy, Shalima. Spostrzegłszy Altaira, Maria opuściła Asasyna by ten walczył z Shalimem i jego bratem bliźniakiem, Shaharem. Altair zabił braci, w ten sposób pozbywając się Templariuszy w Kyrenii.
1193
 • Templariusze zaczęli przenosić artefakty z ich Archiwum w Limassol do nieznanej lokacji. Agent Templariuszy został zabity przez Marię Thorpe na szczycie Archiwum, Maria i Altair Ibn-La'Ahad weszli do Archiwum Templariuszy i rozpoczęli walkę z Armandem Bouchartem. Wielki Mistrz Templariuszy szybko powalił Marię, ale został zabity przez Altaira po długiej walce. Altair i Maria opuścili Cypr i wyruszyli razem do Masjafu.

XIII wiek

1204
 • Altair Ibn-La'Ahad wyruszył do Konstantynopola w Imperium Bizantyjskim w celu szerzenia w mieście ideologii Asasynów. W związku z trwającą Czwartą Krucjatą, Altair został zmuszony do powrotu do Masjafu.
1215- 1217
 • W czasie pierwszej wojny baronów, dwójka Asasynów staje po przeciwnych stronach konfliktu: Rycerz Robert Fitzwalter sprzymierza się ze zjednoczonymi baronami, podczas gdy łucznik William z Cassingham opowiada się za frakcją króla Jana.
1217
 • Mentor lewantyńskich Asasynów, Altair Ibn-La'Ahad, jego żona Maria i syn Darim opuścili Masjaf aby zmierzyć się z nadchodzącym zagrożeniem ze strony Mongołów; Malik Al-Sayf tymczasowo przejął dowództwo nad lewantyńskimi Asasynami.
1225
 • Swami, asasyński uczeń, zabił Sefa Ibn-La'Ahada z rozkazu Abbasa Sofiana, zostawiając narzędzie zabójstwa w łóżku Malika Al-Sayfa.
 • Malik Al-Sayf został aresztowany i wtrącono go do w lochu w Masjafie po tym, jak został wrobiony w morderstwo Sefa. Abbas Sofian utworzył radę mającą rządzić Asasynami, ze sobą na jej czele.
1227
 • Altair Ibn-La'Ahad, Maria i Darim współpracowali z mongolskim asasynem Qulanem Galem w próbie zabicia cesarza Imperium Mongolskiego, Czyngis-chana.
 • Altair Ibn-La'Ahad i Qulan Gal przeniknęli do mongolskiego obozu w Xingging nieopodal prowincji Xu w Chinach, Altair został zauważony i zraniony przez mongolskiego strażnika. Czyngis-chan został zaalarmowany i próbował uciec na koniu.
 • Koń Czyngis-chana został został zastrzelony przez Qulan Gala, a cesarz Imperium Mongolskiego zabity strzałą przez Darima Ibn-La'Ahada. Czyngis-chan zostaje pochowany, prawdopodobnie z Nożem Edenu u boku.
 • Z ręki Qulana Gala ginie Jochi Chan – najstarszy syn Czyngis Chana.
1228
 • Altair Ibn-La'Ahad, Maria i Darim powrócili do Masjafu, gdzie zostali poinformowali o śmierci syna i radzie rządzącej.
 • Altair Ibn-La'Ahad uratował Malika Al-Sayfa z lochu Masjafu, od którego dowiedział się prawdy o śmierci syna. Altair i Maria udali się, by zmierzyć się z Abbasem Sofianem, kiedy Malik został ścięty przez Swami pod ich nieobecność.
 • Altair Ibn-La'Ahad i jego żona Maria zaczęli walkę z Abbasem Sofianem, do których dołączył Swami niosący głowę Malika. Altair zabrał Jabłko Edenu Abbasowi, Swami został wysłany aby je odzyskać. Gdy tylko Swami dotknął Jabłka, jego ciało przeniknął gniew Altaira, i zaczął się okaleczać. W zaistniałym szale Swami poderżnął gardło Marii a Altair został zmuszony do ucieczki.
 • Altair Ibn-La'Ahad uciekł z Masjafu z pomocą swojego syna Darima, przebywał na wygnaniu w Alamucie. Abbas przywłaszczył sobie tytuł Mentora.
1241
 • 11 grudnia, po 12 latach rządów z rąk Asasynów ginie Ugedej – syn Czyngis Chana i jego następca.
1247
 • Altair Ibn-La'Ahad powrócił do Masjafu po dwudziestu latach wygnania i uratował kupca Mukhlisa przed Bayhasem i jego dwoma pomocnikami nieopodal Masjafu.
 • Altair Ibn-La'Ahad zyskał wsparcie od Asasynów i mieszkańców wioski w Masjafie, po spotkaniu z synem swojego zmarłego przyjaciela Malika, Tazimem.
 • Altair Ibn-La'Ahad zebrał swoich sprzymierzeńców nieopodal Masjafu i rozkazał im rozbroić sojuszników Abbasa Sofiana. Ludzie Abbasa w końcu skapitulowali i otworzyli bramy do Masjafu Altairowi, witając swojego dawnego Mentora.
 • Altair Ibn-La'Ahad zmierzył się z Abbasem Sofianem, wykorzystał ukryty pistolet w ostrzu – jeden z wynalazków stworzonych dzięki wiedzy uzyskanej z Jabłka Edenu – co zabiło Abbasa i pozwoliło Altairowi odzyskać władzę nad bractwem lewantyńskich Asasynów.
 • Altair Ibn-La'Ahad rozpoczął budowę biblioteki pod zamkniem w Masjafie.
1250
 • Nieznany Egipski Asasyn zdobywa Berło Aset i przynosi je wojującym Mamlukom, którzy przy jego pomocy obalają dynastię Ajjubidzów i zakładają dynastię Bahri.
1255
 • Batu Khan, założyciel Złotej Ordy, sub-hanatu Imperium Mongolskiego, został zamordowany z rozkazu swego podwładnego Aleksandra Newskiego.
1256
 • Hulagu Khan pokierował mongołów w kierunku siedzib Asasynów, niszcząc kilka ich twierdz.
1257
 • Altair Ibn-La'Ahad rozpoczął wysyłanie asasynów z Masjafu do różnych lokacji na świecie, zdając sobie sprawę że Masjaf stał się celem dla ich wrogów i wolał żeby Zakon Asasynów stał się rozpowszechnioną organizacją.
 • Podróżnicy z Wenecji Niccolo i Maffeo Polo przybyli do Masjafu na prośbę ich przyjaciela Darima Ibn-La'Ahada, gdzie otrzymali szkolenie od Mentora Altaira. Niccolo zaczął pisać o swoim pobycie w Masjafie, uwzględniając opowieści Altaira i rozmowy ze swoim bratem w dzienniku, który później nazwał "Tajemną Krucjatą".
 • 12 sierpnia Hulagu Khan rozpoczął oblężenie siedziby Zakonu Asasynów w Masjafie.
 • Niccolo i Maffeo Polo otrzymali Kodeks Altaira, kilka innych ksiąg i klucze do Masjafu, a następnie uciekli z Masjafu podczas ataku Mongołów z pomocą Mentora Altaira i jego syna Darima. Bracia Polo stracili Kodeks, który przechwycili Mongołowie, podczas powrotu do ich rodzinnego Konstantynopola.
 • Altair Ibn-La'Ahad rozkazał swojemu synowi Darimowi i pozostałym Asasynom opuścić Masjaf. Darim pożegnał się z ojcem zanim wyruszył do Alexandrii, dołączając do żony swojego zmarłego brata i jej dzieci. Altair zamknął się wewnątrz biblioteki, ukrywając Jabłko Edenu i wykorzystując szóstą Pieczęć, po czym zmarł usiadłszy na krześle.
1258
 • 1 stycznia Niccolo i Maffeo Polo rozpoczęli zakładanie Gildii Asasynów w Konstantynopolu.
 • Niccolo i Maffeo Polo rozmieścili książki Altaira Ibn-La'Ahada przy różnych punktach orientacyjnych Konstantynopola i ukryli Klucze Masjafu w podziemnych kryptach.
1259
 • Niccolo i Maffeo Polo wyruszyli na 10-letnią podróż do Azji, mając nadzieję na odzyskanie zaginionego Kodeksu Altaira Ibn-La'Ahada z rąk Mongołów. Ich misja zakończyła się niepowodzeniem i powrócili do swojego domu w Wenecji we Włoszech.
1263
 • Mongolski Asasyn Nergüi zabija Aleksandra Newskiego – rosyjskiego księcia – z powodu jego przymierza z Mongołami.
1265
 • Hulagu Chan – zdobywca Masjafu i wnuk Czyngis Chana - zostaje zabity przez mongolskiego Asasyna imieniem Nergüi, ucznia Qulana Gala.
1269
 • Niccolo i Maffeo Polo przybyli do Wenecji, gdzie założyli kolejną Gildię Asasynów, w której szkolenie na Asasyna otrzymał syn Niccolo, Marco Polo.
1271
 • Niccolo i Maffeo Polo wyjechali na kolejną podróż po Azji, biorąc ze sobą Marco Polo. Marco zdołał odzyskać Kodeks od mongolskiego cesarza Kublai Khana.
1275
 • Maj: Marco Polo odzyskał kodeks Altaira Ibn-La'Ahada w pałacu letnim Kublai Khana w Shangdu, zabrał go ze sobą po czym zostawił w Wenecji wiele lat później.
1296
 • Włoski asasyn i poeta Dante Alighieri wziął na ucznia syna swojego przyjaciela. Chłopiec ten później będzie znany jako Domenico Auditore.

XIV wiek

1307
 • Asasyni potajemnie nakłonili króla Francji, Filipa IV, do zwrócenia się przeciwko Templariuszom. Filip napiętnował ich jako heretyków i tysiące Templariuszy zostało spalonych na stosie.
 • 12 października: Zakon Templariuszy został uznany za heretyków i osądzony z rozkazu francuskiego króla Filipa IV, będącego pod wpływem Asasynów. W trakcie ataku na siedzibę Templariuszy w paryskim Temple, zaufany człowiek Wielkiego Mistrza ukrył Miecz Edenu i Kodeks Pater Intellectus zanim zmarł z ręki Asasyna Thomasa de Carneillon.
1314
 • 18 marca: Jacques de Molay, ostatni “oficjalny” Mistrz Zakonu Templariuszy, a także Mędrzec, został spalony na stosie razem z Geoffroiem de Charney. Przed śmiercią de Molay wysłał 9 zaufanych ludzi w świat, by kontynuowali dzieło Zakonu z ukrycia.
1321
 • 14 września Dante Alighieri został zabity przez Templariuszy.
 • Włoscy Asasyni dowiedzieli się o istnieniu ukrytych Templariuszy, Domenico Auditore otrzymał Kodeks który miał zabrać do Hiszpanii.
 • Podczas cumowania w porcie w Otranto, statek Domenico Auditore został napadnięty przez piratów zatrudnionych przez Templariuszy w celu zdobycia Kodeksu. Domenico podzielił karty z Kodeksu do kilku kufrów. Żona Domenico została zgwałcona i zamordowana, ale Domenico i jego syn przeżyli i dopłynęli do plaży.
1324
 • Marco Polo został zabity przez Templariuszy około 9 stycznia.
 • Ojciec Domenico Auditore został zabity przez Templariuszy.
 • Domenico Auditore kupił i odnowił willę w Monteriggioni, która od tej pory nosi nazwę Willi Auditore. Monteriggioni stało się siedzią włoskich asasynów.
1338
 • Niemiec Lukas Zurburg został uratowany przez asasynów przed złodziejem, będąc w podróży z Essen do Adendorf, po czym przyłączył się do Zakonu.
1340
 • Egipski Asasyn Numa Al'Khamsin spotyka się ze starszym Zakonu w Kairze, gdzie przekazana zostaje mu wiedza o Berle Aset – Fragmencie Edenu.
 • Poszukując Berła Aset w Kairze, Numa podszywa się pod jednego z żołnierzy, po czym śledzi jednego z nich, Hasdina Al-Bellala, aż do domu bogatego kupca jedwabiu, Bachira Al-Djallila, po czym przesłuchuje go.
1341
 • Al'Khamsin wyrusza do Karnaku, gdzie w Świątyni Amona mierzy się z grupką Templariuszy. W tym czasie jego uczeń wykrada klucz Ankh – kolejny Fragment Edenu – biorąc go za Berło Aset.
 • Z powrotem w Kairze, Numa spotyka się z Emirem, ale nie chce przekazać mu artefaktu, za co trafia do więzienia. W celi spotyka Leilę – agentkę Templariuszy, która zabiła Sułtana. Razem uciekają, po czym dochodzi między nimi do zbliżenia.
 • •Numa wyrusza do świątyni w Edfu, gdzie pozostawił Berło pod opieką swojego ucznia. Na miejscu okazuje się że chłopiec był torturowany, przez co pomógł Templariuszom pojmać swojego mistrza. Wkrótce po tym Numa zostaje zabity przez przywódcę Templariuszy, którym okazała się być Leila.
1348
 • Bracia Krzyża, tajemna organizacja Templariuszy, podróżują przez Święte Imperium Rzymskie, oferując ludziom ochronę. Ich prawdziwym celem jest odnalezienie Ankhu.
1350
 • Bracia Krzyża i Lukas Zurburg zniknęli w tajemniczych okolicznościach.
1353
 • Asasyni wykradli Całun Edenu Geoffroyowi de Charny, francuskiemu rycerzowi i członkowi Zakonu Templariuszy, zastępując go fałszywką. Przedstawiciel rodu Auditore polecił ukrycie Całunu pod willą w Monteriggioni.
1398
 • 2 czerwca: Ekspedycja Templariuszy poprowadzona przez rycerzy Henry'ego Sinclaira i Jamesa Gunna wylądowała na terenach Ameryki Północnej.

Chronologia uniwersum Assassin's Creed

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (9)

1. DarkOrbit08-07-2013, 12:52w 1324 powinno być siedzibą a nie siedzią ;) po przeczytaniu "Porzuconych" nie mogę się doczekać historii Edwarda...
2. masterlu121008-07-2013, 20:51W 1190 w 4-tym punkcie jest "Templraiusza"
3. rune1009-07-2013, 00:30@up: dzięki, fixed.
4. AltairIbnLaAhad109-07-2013, 13:301191- Altair rozpoczął walkę z Wielkim Mistrzem Templariuszy, Roberta de Sable, wewnątrz skarbca, co zakończyło się śmiercią Kadara i wieloma obrażeniami prawej ręki Malika.Błąd : Malik stracił wtedy lewą ręke.
5. kamiljan199511-07-2013, 11:351269- chyba syn Niccolo, a nie Piccolo
1350- zniknęli, a nie zaniknęli
6. matisyn123612-07-2013, 20:28Nie rozumiem czemu zamiast Al maulima jest jakiś Rashid ad-Din Sinan może mi ktoś wytłumaczyć ?
7. Darth Destruktor13-07-2013, 22:28@up - Al Mualim to tytuł. Rashid to jego imię.
8. Tahu513-07-2013, 22:32@matisyn123: może "Al-Mualim" to jego przydomek, bo raczej nikt nie chciałby co chwilę zwracać się do niego "Rashid ad-Din Sinan"? Przecież na tym da się język połamać ;)
9. Eziair721-07-2013, 08:15Nie no! No to jest zaje! Kilka błędów, ale i tak gratuluję ;)
@Tahu Język połamać? Jakiś arabski podróżnik mia 12-wyrazowe nazwisko (ktośtam, syn kogośtam, syna kogośtam, etc.). Więc ten Rashid to jak nasz Jaś dla nich :D

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#19:
 1. FIFA Polonia
 2. Zakon Assassin's Creed
 3. Marvel Comics
 4. Markolf
 5. Need For Speed
wygraj płytę GIGABYTE dla gracza