Zakon Assassin's Creed


Fabuła komiksu Assassin's Creed Accipiter

Okładka Accipiter

Jonathan Hawk zostaje wysłany do 259 r p.n.e, kiedy to Accipiter, jego przodek, przekracza rzekę Rodan i dociera do Genewy. W Oppidum stoczył walkę z rzymskimi legionami. Bitwa była długa i krwawa, jednak alamańczycy zwyciężyli. Do Accipitera przybył Cuervo, iberyjski asasyn. Pogratulował mu wygranej. Razem też ułożyli plan, który pomógłby w zwycięstwie nad Lugdunum. Alamańczyk miałby zażądać sporego okupu w zamian za pozostawienie miasta w spokoju.

W tym momencie Hawk zostaje odłączony od Animusa, ze względu na problemy fizjologiczne i neuropsychiatryczne. Jonathan miał wrócić do sesji po dwugodzinnej przerwie.

***

Przenosimy się teraz do Rzymu. Aquilus planuje zemstę na senatorze Vulturze za zamordowanie ojca. Nocą przeniknął do jego domu. Zabił stróża, który podniósł alarm. Zbiegło się kilku strażników, jednak asasyn nie miał najmniejszego problemu z ich pokonaniem. Ostatniemu zagroził śmiercią, jeśli nie zaprowadzi go do pokoju senatora. Vultur uśmiercił mężczyznę, którym zasłonił się Aquilus. Caius błagał o życie, próbował przekupić zabójcę, jednak na próżno. Zanim jednak asasyn zamordował go, zażądał, aby ten zwrócił mu skradziony Ankh. Członek senatu opowiedział mu także historię przedmiotu.

Artefakt należał do Izydy. Miała używać go do ochrony faraona przed rozkładem. Według legendy, bogini pogrążyła się w rozpaczy po śmierci Ozyrysa, lecz pewnej nocy użyła krzyża, by wskrzesić męża. Po ich cielesnym złączeniu narodził się Horus. Od tamtej chwili moc przywracania do życia została przypisana Ankhowi. Został on odnaleziony 200 lat temu przez rzymskich poszukiwaczy. Później sprzedano go za chleb handlarzowi niewolników, który przywiózł go do Rzymu, nie znając jego wartości. Krzyż przechodził z rąk do rąk, w końcu o nim zapomniano. Po długim czasie odnalazł go w Germanii kuzyn Aquilusa, Accipiter.

Asasyn pchnął senatora sztyletem i odebrał mu swoją własność, artefakt, po czym wykonał skok wiary.

***

Podczas gdy Desmond przebywał w animusie, Lucy i Rebecca uważnie śledziły wydarzenia, w których jego przodek brał udział. Były zgodne w tym, że Aquilus jest doskonałym obiektem, podobnie jak Miles.

***

Zabójca powrócił do swojego domu, gdzie czekała już na niego Valeria. Asasyn poinformował ją o śmierci Vultura oraz pokazał odzyskany Ankh. Rozmawiali przez chwilę o rodzinie Aquilusa, a następnie udali się do sypialni.

***

Lucy obudziła Desmonda. Na teren willi wdarło się kilku intruzów. Natychmiast poszli się ich pozbyć. Życie kobiety zostało zagrożone, jednak Miles zabił ostatniego z nieproszonych gości, który celował do Stillman. Asasyn pocałował ją potem, jednak ta stłumiła emocje, mówiąc, że mają misję do wypełnienia. Zmieniła temat, gdy dostrzegli posąg. Zapytany o niego Desmond, stwierdził, że jest to zapewne kapliczka należąca do jednego z poprzednich właścicieli willi.

***

Hawk w międzyczasie powrócił do Animusa, by odtworzyć kolejne wspomnienia. Accipiter spotkał się z prefektem Lugdunum w pobliżu miasta. Choć początkowo mężczyzna opierał się, w końcu zapłacił asasynowi sumę, której żądał. Zabójca podsłuchał też rozmowę, z której wynikało, że prefekt planuje zaaresztować, a potem zamordować Aquilusa oraz jego żonę. Alamańczyk oddał złoto swoim ludziom, a sam ruszył na ratunek swojemu kuzynowi.

***

Desmond i Lucy wrócili do willi. Shaun i Rebecca już na nich czekali. Hastings powiedział, że odnalazł kolejnego krewnego Aquilusa o imieniu Lugos. Imię to oznacza „Kruk”. Po tym Desmond wrócił do Animusa, by zdobyć potrzebne informacje przed opuszczeniem Monterrigioni.

***

Aquilus pokazał swojej żonie Ankh i opowiedział jej o mocy artefaktu. Valeria przestraszyła się, słysząc, że dzięki owemu krzyżowi ludzie są w stanie przywrócić zmarłych do życia. Jednak mąż zapewnił ją, że połączenie jest symboliczne, a przedmiot zapisuje obraz i głos trzymającej go osoby. Wywnioskował też, że potężna rzecz została stworzona przez wymarłą już cywilizację.

Gdy mężczyzna uruchomił krzyż, jego oczom ukazał się hologram ojca. Lucjusz mówił o zdradzie Vultura, a gdy wspomniał o Lugosie, jednym z odkrywców Ankhu, do drzwi willi asasyna zapukali żołnierze wysłani przez prefekta. Do krypty, gdzie przebywał wtedy Aquilus, zaprowadziła ich służąca. Mężczyzna próbował się opierać, jednak został aresztowany i wywieziony.

Dwie godziny później na miejsce dotarł Accipiter. Zastał tam jedynie służącą, która przekazała mu wieść o pojmaniu jego kuzyna. Natychmiast ruszył ich śladem do Rodumny.

Karawana, którą przewożeni byli Aquilus oraz Valeria, została zaatakowana. Centurion wydał rozkaz zabicia asasyna.

***

Szok wywołany śmiercią przodka wyrzucił Desmonda ze wspomnienia. Kiedy się uspokoił, poinformował resztę o tym, że Valeria prawdopodobnie była w ciąży z Aquilusem. Mimo protestów Lucy, Miles wrócił do animusa, chcąc dowiedzieć się więcej, wierzył, że jego pradziad nie zginął na próżno.

***

Accipiter spóźnił się. Odnalazł jedynie Valerię, rozpaczającą nad ciałem męża. Asasyn zabrał ze sobą nieżyjącego kuzyna oraz kobietę. Gdy rozbili obóz, wdowa opowiedziała mu o Ankhu. Chciała przekazać mu też artefakt, jednak ten powiedział, że byłoby to zbyt niebezpieczne. Poprosił ją więc, by zbudowała kapliczkę ku czci Aquilusa i ukryła krzyż w środku.

***

Desmond wyszedł z Animusa i zabierając ze sobą Lucy, wrócił przed pomnik. Znalazłszy luźny kamień, wyjął go, a wewnątrz dostrzegł ukryty wieki temu Ankh. Zanieśli go do Rebecci i Shauna. Przy nich uruchomili krzyż by odtworzyć nagranie. Dowiedzieli się, że statek Lugosa zatonął na morzu śródziemnym, a wraz z nim na dno poszedł jeden z Fragmentów Edenu. Nagle zadzwonił telefon, w słuchawce Desmond usłyszał głos kobiety, która przedstawiła się jako Stella Crow. Powiedziała Desmondowi, aby ten spytał Lucy o „teczkę numer 24”.

Kiedy Miles otwierał folder otrzymany od Stillman, przy drzwiach pojawił się Jonathan. Shaun domyślał się, że Hawk miał zastąpić Desmonda w misji. Nowo przybyły rozmawiając z Desmondem powiedział o ich wcześniejszym, pośrednim spotkaniu. Oznajmił, iż doszło do niego w Animusie, ponieważ asasyn był przodkiem Accipitera. Obiekt 17 przekazał mu wspomnianą wcześniej teczkę, w której znajdowały się zdjęcia sugerujące miejsce misji – Egipt.

  • Autor: asiek
  • Data dodania: 04-04-2013
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (1)

1. Hatham 3000205-04-2013, 15:57Pierwszy! Ale jeśli chodzi o komiks, to naprawdę fajny. Ciekawie by było gdyby w następnej części okazało się że Johnatan Hawk jest tak naprawdę Templariuszem, i udało mu się wejść w szeregi Asasynów :)

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: