Zakon Assassin's Creed


Lokacje w Assassin's Creed III


Lokacje w Assassin's Creed III

Boston

Jedną z pierwszych lokacji, jakie poznajemy w grze, jest Boston. Założony został w 1630 roku i jest jednym z najstarszych i najważniejszych miast w USA. W czasie trwania akcji gry było to potężne, rozbudowane miasto, opierające swoją ekonomię w głównej mierze na handlu. Zostało podzielone na trzy dzielnice.

W 1754 roku do Bostonu zawitał Haytham, który popłynął na drugi kontynent w poszukiwaniu tajemniczej świątyni. Gdy okazało się, że nie ma ona wiele do zaoferowania, Haytham postanowił założyć w mieście bazę Zakonu Templariuszy i prowadzić dalsze poszukiwania.

Do Bostonu przybywamy później jako Connor. W pełni uczestniczymy w wydarzeniach takich jak Herbatka Bostońska, Masakra Bostońska, Bitwa pod Bunker Hill i Oblężenie Bostonu. W mieście znajdzie się wiele widokowych punktów, oraz miejsc do wspinaczki - dachy kościołów i budynków publicznych, domy, drzewa, a nawet maszty niektórych statków. Podczas biegu możemy potknąć się o stragany czy towary. Nadają one także życia całemu miastu w połączeniu z barwnym i żywym tłumem oraz pałętającymi się tu i ówdzie udomowionymi zwierzętami.

Przez niektóre budynki można przebiegać, wskakując przez okno, lub wślizgując się przez otwarte drzwi, co może przydać się podczas ucieczek przed strażnikami. Takich punktów jest niewiele, jednak każda animacja wygląda dobrze. Poruszanie się po dachach utrudniono poprzez ustawienie na nich licznych patroli. Żołnierze uzbrojeni w muszkiety są aktywniejsi i czujniejsi niż w poprzednich częściach gry.

Boston

Nowy Jork

Nowy Jork został założony w 1624 roku przez holenderskich kolonistów. Początkowo była to faktoria handlowa. Miasto poznajemy w późniejszej fazie gry. Tak jak Boston, zostało ono podzielone na trzy dzielnice. Początkowo możemy podziwiać go w pełnej krasie, ale później zastajemy tam pogorzeliska po słynnym pożarze. W mieście od samego początku widać oznaki walki kolonistów z Brytyjczykami.

W 1777 roku Connor przybywa do Nowego Jorku, chcąc dalej eliminować Templariuszy i bronić przywódcę kolonistów, Jerzego Waszyngtona. Nowy Jork jest tak samo dużym i żywym miastem jak Boston. Mamy tu bogate nadbrzeże, pełne statków kupieckich, straganów i rozmaitych towarów. Jest także spalona dzielnica, w której można spotkać zdziczałe psy, chorych ludzi, szczury i masę ruin. Zniszczone budynki kontrastują z ocalałymi domami, sklepami i faktoriami. Tak jak w Bostonie, nie brakuje tu miejsc do wspinaczek: ostro nachylonych dachów domów, drzew, masztów i wysoko położonych punktów widokowych.

Nowy Jork po pożarze

Pogranicze

Pogranicze to duży, otwarty teren, po którym możemy poruszać się swobodnie - konno lub pieszo. Jeśli chcemy pokonać drogę pomiędzy miastami lub gospodarstwem Davenporta, nie używając punktów szybkiej podróży, musimy przejść przez tereny Pogranicza. Jest to także ogromny teren łowiecki, podzielony na 12 stref. W tym miejscu będziemy także świadkami paru ważnych potyczek w wojnie o niepodległość Stanów, takich jak bitwa pod Lexington czy bitwa pod Monmouth. To przez Pogranicze będziemy galopować razem z Paulem Reverem podczas jego słynnej Nocnej Jazdy.

Na Pograniczu znajduje się kilka osad kolonistów, wioska, w której urodził się Connor i niezbadane dziewicze tereny. Lokacja ta charakteryzuje się ogromnym zróżnicowaniem rzeźby terenu. Można wspinać się po górach, chodzić po dolinach, pływać w rzekach, zapadać po kolana w bagnach, biegać przez pola i łąki oraz skakać po drzewach. Ostatnia czynność jest nowością wprowadzoną do świata Assasin's Creed. Skakanie po drzewach i wspinaczka umożliwiają wykonywanie spektakularnych zabójstw lub ciche eliminowanie przeciwników.

Pogranicze

Gospodarstwo Davenporta

Jako młody chłopiec, Connor otrzymał zadanie odszukania starego asasyna. Podróżując dotarł do domostwa Davenporta. Pomimo początkowej niechęci Achillesa Connor przełamał lody, a gospodarstwo stało się jego domem. Wraz z upływem czasu zachęcał kolonistów do osiedlenia się w pobliżu. Zarządzając gospodarstwem możemy uzyskać środki finansowe, ze sprzedaży wyprodukowanych przedmiotów. Jest to także kryjówka Connora, w której trzyma broń, stroje i trofea.

Domostwo Davenporta

Wyspy powiązane ze skarbem kapitana Kidda

Podczas poszukiwań słynnego skarbu kapitana Kidda, będziemy musieli zmierzyć się z różnymi wyzwaniami: na Jamajce Connor rozwiąże zagadkę tajemniczego domu, należącego do szalonego doktora - przeglądając ślady i szukając odpowiedzi, odnajdzie fragment mapy. Odwiedzimy Fort Wolcott, aby odzyskać skarb jednego z więźniów. Czeka nas także ucieczka w towarzystwie licznych eksplozji i płomieni. Skacząc po niewielkich bryłach lodu, w okolicach Przejścia Północno-Zachodniego, dostaniemy się na wrak statku Octavius. Connor będzie musiał także zmierzyć się z łupieżcami okrętów, aby odzyskać jeden z fragmentów mapy, prowadzącej do skarbu Kidda. W każdej z tych lokacji znajdują się skrzynie ze skarbami.

Wszystkie fragmenty map połączone razem doprowadzą nas do Oak Island. Na miejscu Connor będzie musiał rozwiązać zagadkę pozostawioną przez kapitana.

Oak Island
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (7)

1. angar45623-03-2013, 11:33Nieźle. Na to czekałem.
2. zGrass29-03-2013, 16:03Szkoda że nie zrobili więcej terenu leśnego i więcej miast jak w AC2
3. Duży Chrząszcz03-04-2013, 16:16Przepraszam, że mało wspólnego z lokacjami, ale dlaczego stogi siana nigdy nie są jakoś zabezpieczone (kolce/ładunki wybuchowe), skoro strażnicy setki razy widzieli asasynów wskakujących w takie miejsca? Nawet w strefach strzeżonych?
Znaczy, to by trochę zepsuło ideę tych stogów, ale pomyślcie o tym, proszę.
4. AssassinDoskonały03-04-2013, 21:16Drogi Duży Chrząszczu - Dlaczego ? pomyśl przecież te stogi siana nie są dla assasynów tylko dla ludzi którzy z tego korzystają, mówisz że strażnicy są strasznie tępi i mają gdzieś te stogi siana ale wcale że nie ponieważ oni od czasu do czasu grzebią w tych stogach siana by sprawdzić czy coś jest. :)
5. lulok66605-04-2013, 14:15Mogło być lepiej...
6. Hatham 3000205-04-2013, 16:01Ja najbardziej lubię Pogranicze, tylko trochę mało tam misji pobocznych.
7. borek26-05-2013, 12:51jak dla mnie po wyzwoleniu powinno w grze znaleźć się kolejne miasto-waszyngton

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: