Zakon Assassin's Creed


Strażnicy w Assassin's Creed III

żołnierze szeregowi

W Assassin's Creed III strażnicy przynależą do dwóch ugrupowań, które są stronami w konflikcie Rewolucji Amerykańskiej. Są to Brytyjczycy okupujący Amerykę bądź koloniści amerykańscy z Armii Kontynentalnej. Obie frakcje są łatwe do rozróżnienia, gdyż noszą odmienne odzienia: Brytyjczycy nosili mundury w czerwonym kolorze, stąd byli powszechnie zwani czerwonymi kurtkami (z ang. Red Coat). Armia kontynentalna w grze nosiła niebieskie mundury, w rzeczywistości żołnierze ci byli słabo wyposażeni i rzadko kiedy można było zobaczyć w pełni umundurowanego powstańca.

Obie armie korzystały w grze z pomocy najemników niemieckich zwanych Jegrami, którzy - w zależności od armii, której służyli - nosili odmienne mundury. W związku z rozpowszechnieniem broni palnej posiadał ją niemalże każdy żołnierz. Najpowszechniejsze były muszkiety bądź pistolety z zamkiem skałkowym.

Żołnierze szeregowi

czerwona kurtka

Jak w każdej grze z serii, w Assassin's Creed III możemy spotkać strażników będących szeregowymi żołnierzami - są to najczęściej spotykani przeciwnicy. Obie frakcje – Lojaliści i Patrioci - wyposażają swoich ludzi w muszkiety z bagnetami. Mimo podobnego ubioru, strażnicy szeregowi, w przeciwieństwie do np. Snajperów, noszą trójkątne kapelusze. Główną taktyką tej formacji jest zajęcie przeciwnika walką na bagnety przez część oddziału, podczas gdy reszta tworzy linię ognia, by zastrzelić intruza. Zwykli żołnierze są podatni na każdy rodzaj ataku specjalnego takiego jak kontra, rozbrojenie itp. W związku z rygorem i wprowadzoną dyscypliną, odmiennych w obu armiach, Brytyjczycy - bez względu na straty - będą stać i walczyć do końca, zaś koloniści zaczną uciekać, gdy zginie znaczna część ich oddziału.

Snajperzy

Snajper i żołnierz szeregowy

Tych żołnierzy wyposażonych w muszkiety z bagnetami można spotkać na dachach i za specjalnymi drewnianymi osłonami w grupach do czterech osób. Ich wygląd jest niemal taki sam jak szeregowych żołnierzy, odróżniają ich tylko kapelusze z rondami zamiast trójkątnych. Snajperzy starają się w starciach być w grupie strzelającej, a nie w tej, która walczy wręcz.

Grenadierzy

Grenadier

Jest to typ żołnierzy będący odpowiednikiem włoskich brutali. Używają broni ciężkiej, na przykład toporów, muszkietów i okazjonalnie - jak sama ich nazwa wskazuje - granatów. Rozpoznać ich można po wysokiej, wąskiej czapce, która została uszyta tak, by nie zasłaniać im widoku. Są oni twardsi od regularnych wojsk i trudni do skontrowania, z łatwością poradzą sobie z powstrzymywaniem naszych ataków w walce wręcz. Pomimo trudności z wykorzystaniem ich ataków przeciwko nim samym, można łatwo ich rozbroić bądź ogłuszyć, by stali się podatni na nasze ciosy.

Oficerowie

oficer

Jak w każdej części gry, pojawiają się żołnierze dowodzący innymi. W obu armiach można spotkać oficerów prowadzących grupę szeregowych żołnierzy, czasem wspomaganych przez bardziej wyspecjalizowanych strażników. Oficerowie noszą szablę i pistolet. Podczas używania broni białej będą kontrować nasze ataki i kontrataki, zmuszając nas do ogłuszenia, rozbrojenia ich, bądź użycia broni dystansowej. Gdy w pobliżu znajduje się koń, oficer postara się wsiąść na niego i będzie próbował nas stratować bądź zastrzelić. Oficerowie są wyczuleni na naszą obecność i będą szukać Connora w kryjówkach. Gdy patrolują ulice samotnie, mogą być widziani w towarzystwie psów strażniczych, które mogą pokazać im miejsce naszego ukrycia.

Zwiadowcy

Podobnie do zwinnych włoskich strażników, zwiadowcy są szybkimi przeciwnikami zdolnymi do free-runningu i podążania za nami po dachach. Wyposażeni w muszkiety i noże lub toporki pobiegną za nami, gdy spróbujemy uciec z pola bitwy. Są niepodatni na rozbrojenie i ogłuszenie, ale za to możliwe jest kontrowanie ich ataków. Ulubioną taktyką zwiadowców jest przewrót nad plecami przeciwnika i zaatakowanie go od tyłu.Taktyka ta podobna jest do tej, którą stosowali tureccy Asasyni.

Dobosze

Są to grający na bębnie strażnicy towarzyszący większym grupom. Ubrani są w tradycyjną czapę z niedźwiedziej skóry i czerwoną (w przypadku wojsk brytyjskich), lub żółtą (jeśli należą do armii kolonialnej) kurtkę. Gdy dojdzie do walki, zaczną uciekać, za wszelką cenę unikając starcia a przyparci do muru wyciągną sztylet bądź skryją się, czekając aż ich sprzymierzeńcy wykończą intruza.

Jegrzy

Jegr

Niemieccy najemnicy sprowadzeni do Ameryki podczas rewolucji amerykańskiej. Wyspecjalizowani w walce w terenie i niekonwencjonalnym prowadzeniu bitew. Używani jako elitarna jednostka zwiadowcza, wysyłana przed czołem wojska na rekonesans. Uzbrojeni, podobnie jak oficerowie, w szable i pistolety, ubrani w niebieskie kurtki i trójkątne kapelusze z czerwonym piórem w armii brytyjskiej, lub zielone kurtki i kudłate czapy z końskiego włosia w armii amerykańskiej. Niepodatni na większość naszych ataków, ale można ich rozbroić i w ten sposób sobie z nimi poradzić. Jegrzy mogą używać granatów. Podobnie jak oficerowie, wsiądą na konia, gdy to będzie możliwe. Gdy zaczniemy uciekać, są jedynymi przeciwnikami (poza zwiadowcami) zdolnymi nas dogonić, a gdy się schowamy, mogą nas odszukać w kryjówce.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (23)

9. Assassin039sCreed201-03-2013, 18:33No,właśnie Dajcie coś o ostrzy Connora
10. Szpan106-03-2013, 21:25Jak dla mnie to fajny artykuł. Takich strażników to zakon jeszcze nie widział.
11. tłuszczyk230-04-2013, 07:49Jegrzy i kto jeszcze?
12. Duży Chrząszcz12-05-2013, 18:11Nie zastanawia was jak gościu odziany w mundur może wytrzymać bez jakiejkolwiek formy obrony aktywnej 10 cięć w tułowie,, kilka w szyję i pchnięcie HB w głowę? To dzieje się, jeśli nie wyprowadzasz "combosów", tylko co chwilę siekasz gościa. Wiem, wiem to nie tak to ma być rozgrywane, ale błagam, w poprzednich odsłonach rozbrojeni strażnicy byli załatwiani jednym finisherem. Czy Was to irytuje?
13. Ar1ki31-05-2013, 15:10Ja nie mogę rozbroić Jegra, ponieważ mnie wtedy jakby kontruje.U mnie Jegr wygląda jak oficer tylko, że ma chustę
14. Dawidek111-06-2013, 13:26najcięszy jest oficer
15. Altair2012417-06-2013, 18:33Ja na Jegrów i oficerów używam noża z linką
16. masterlu121024-06-2013, 16:11Ciekawostka:
Jak ma się duuuużo szczęścia, można wykończyć oficer podczas trwania "sesji zabójstw"
17. Rotowozor01-08-2013, 11:43Ciekawostka:
Grenadierzy i Jegrzy (szczególnie Jegrzy) są w stanie skontrować sesję zabójstw.Aha i Jegrzy są odporni na kod zabójcza hulanka (podobnie jak grenadierzy ale z taką różnicą że nie zawsze)
18. pluum19531-08-2013, 14:09Ja jegrom zabieram broń poprzez taką małą kontrę. Następnie giną od własnej broni
19. TriStaM03-10-2013, 19:26sposoby zabicia poszczególnych klas [PC] :
1. SZEREGOWCA- po prosu Lewym myszki, i osłona "E" jak pojawi się znaczek ataku naszej osoby
2.GRENADIERA(kolesia z toporem)-gdy jest obwódka jego to Spacje i przez to ogłuszamy sqrwiela a jak atakuje to "E" -> "Spacje" bo jak klikniemy Lewy to po 2/3 szargnięciach przewidzi atak i nam jebnie ze łba
3. OFICERA- Najlepiej gdy zaatakuje "E" -> "Spacja" to go obezwładni i można go siekać z lewego przycisku myszy
4. ZWIADOWCE- kiedy atakuje "E" -> "Lewy przycisk myszki" (nie da się go obezwładnić ale to nie przeszkadza w zabiciu jego) [lubi robić przewrotkę przez plecy więc trzeba być czujnym na atak]
5. Prawdopodobnie najlepszy bot z gry (najlepszy) przewiduję wszystko poza linką i obezwładnieniem, więc obezwładnić: gdy atakuje "E" -> "Spacja" można też linką i dobić ale moim zdaniem to trochę n00bskie ;)
Sposoby na wszystkie klasy:
-Linka
-Granat dymny
-Pistolet
Przed pociskami można się osłonić "żywą tarczą" czyli w momencie zbliżenia kamery i pojawienia się żółtych ikonek o wycelowaniu w nas łapiemy pierwszego z brzegu frajera klikając "Spacje" ale musi być podświetlona jego sylwetka inaczej nie będzie miał się czego złapać
narka ;)
20. ezioLOL12320-11-2013, 20:13ile jest fortów a assassins creed 3 ? zdobyłem wszystkie na pograniczu,w bostonie a w nowym jorku 2,czy to wszystkie w grze ?
21. robi99956326-12-2013, 18:27Jest ich chyba siedem. Jak chcesz ich skuteczniej szukać to kupuj mapy ze skrzyniami. W każdym forcie jest skrzynia więc znajdując wszystkie skrzynie znajdziesz i forty.
22. assassino2000512-03-2014, 15:39Tak sam robiłem i pomogło
23. Wyklęty828-01-2016, 22:16Strażnicy już o wiele lepiej walczą. Jedyne to mi brakowało lekarstw, jakie miał Ezio

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: