Zakon Assassin's Creed


Fabuła Assassin's Creed III

Akcja gry Assassin's Creed III rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie kończy się fabuła Assassin's Creed: Revelations. Asasyni: Desmond Miles, William Miles, Shaun Hastings i Rebecca Crane dostają się do starożytnej Wielkiej Świątyni i znajdują wewnątrz zamknięte przejście. Rozkładają Animusa (uaktualnionego do wersji 3.0 podczas śpiączki Desmonda) wraz z resztą sprzętu i na polecenie Junony rozpoczynają poszukiwania klucza do bramy w przeszłości.

Haytham Kenway

Pierwszym przodkiem, którego wspomnienia przeżywa Desmond, jest Haytham Kenway – osiemnastowieczny Templariusz. Otrzymuje on od Reginalda Bircha, Wielkiego Mistrza Templariuszy, zadanie zamordowania kogoś, kogo znał, w jego prywatnej loży w Theatre Royal. Zabójca czyni to dyskretnie i odbiera ofierze artefakt, będący właśnie poszukiwanym kluczem. Kenway ucieka z miejsca zbrodni, a następnie udaje się na spotkanie z Reginaldem i innymi Templariuszami w St Bride's Church. Wysyłają go oni do amerykańskich Kolonii, gdzie z pomocą pięciu zaufanych członków zakonu ma odnaleźć pozostałości po Tych, Którzy Byli Przed Nami (nazywanych też Pierwszą Cywilizacją).

Statek

Haytham udaje się na zachód na pokładzie brytyjskiego statku handlowego Providence. Podróż przebiega spokojnie do czasu, gdy okazuje się, że ktoś z załogi wyrzuca za burtę beczki, będące drogowskazem dla ścigającego Providence okrętu. Templariusz zabija zdrajcę – majtka Louisa Millsa, będącego zapewne Asasynem – i kieruje statek w środek gwałtownego sztormu, by uciec przed pogonią.

Gdy Haytham dociera do Bostonu, spotyka w porcie Charlesa Lee, brytyjskiego żołnierza, będącego pierwszym z listy otrzymanej od Reginalda, który nie jest jeszcze pełnoprawnym Templariuszem. Charles zaprowadza Kenwaya do tawerny Green Dragon. Po drodze spotykają Benjamina Franklina, który narzeka, że jego almanach został zdekompletowany i jest teraz do niczego. Prosi on Haythama, by w wolnym czasie spróbował odnaleźć zgubione strony.

W tawernie Lee zapoznaje Kenwaya z kolejnym Templariuszem z listy – Williamem Johnsonem, będącym ich kontaktem z Indianami Kanien'kehá:ka, żyjących na terenach, gdzie według Bircha znajduje się budowla będąca pozostałością po prekursorach. Johnson informuje ich, że ktoś ukradł wyniki jego badań i że bez nich nie może pomóc. Odsyła Haythama i Charlesa do swojego współpracownika, Thomasa Hickeya, który już rozpoczął poszukiwania dokumentów.

Haytham i Lee spotykają Hickeya niedaleko umocnień w zachodnim Bostonie. Templariusz znalazł już sprawców kradzieży, lecz nie wie, jak dostać się do środka. Haytham wyręcza go w myśleniu i po krótkiej walce cała trójka odbija skrzynkę z papierami z rąk bandytów. Wracają do Green Dragon.

Spotkanie w tawernie Green Dragon

Na miejscu oddają dokumenty Williamowi, który natychmiast zabiera się do pracy. Otrzymują również informację, że ktoś wyłapuje Indian i sprzedaje ich jako niewolników. Templariusze uznają, że uwolnienie Indian może być sposobem na zdobycie ich zaufania. Nie wiedzą jednak, gdzie odbywa się ten proceder. Haytham i Lee postanawiają udać się do Benjamina Churcha, kolejnego na liście, który może im pomóc w odnalezieniu tego miejsca.

Churcha nie ma w domu. Haytham z podsłuchanych plotek dowiaduje się, że Benjamin został przez kogoś porwany. Templariusze ruszają na ratunek, i po niedługich poszukiwaniach odnajdują zgubę w baraku na nabrzeżu. Church jest torturowany przez Czerwone Kubraki, którym przewodzi człowiek nazywany Silasem. Kenway i Charles zabijają trzech żołnierzy, w tym adiutanta Silasa – brutalnego Cuttera – i uwalniają Churcha, którego zaprowadzają do swojej kwatery w Green Dragon. Na miejscu Benjamin opowiada im, że człowiek który go porwał, jest tym samym, który sprzedaje Indian. Nazywa się on Silas Thatcher i jest dowódcą fortu Southgate.

Po uwolnieniu Churcha, Haytham i Charles udają się po ostatniego z Templariuszy – Johna Pitcairna, będącego oficerem w armii brytyjskiej. Odnajdują go w obecności generała Edwarda „Bulldoga” Braddocka oskarżającego go o dezercję. Generał rozpoznaje Kenwaya, gdyż sam był kiedyś Templariuszem i jego przyjacielem. Mimo sprzeciwu Braddocka siłą zabierają Pitcairna do swojej kwatery.

Gdy już wszyscy Templariusze są razem w Green Dragon Tavern, opracowują plan działania. Zamierzają podstępem wejść do fortu Southgate, uwolnić Mohawków i zabić Silasa. Plan swój wcielają w życie. Podczas napadu na konwój z więźniami Haytham po raz pierwszy spotyka Kaniehtí:io (w skrócie: Ziio).

Templariusze czekają na kontakt z Mohawkami aż do zimy. W końcu Kenway spotyka Kaniehtí:io niedaleko Lexington. Kobieta mu nie ufa, chce jego pomocy w rozprawieniu się z Braddockiem, który nęka Indian. Templariusz zgadza się i idzie z Ziio do tawerny w Concord w celu zasięgnięcia języka. Dowiadują się, że „Bulldog” jest teraz w swoim obozie i szykuje ekspedycję na północ. Kenway jednak nie zastaje Edwarda we wspomnianym forcie. Kradnie mapę z planami ekspedycji.

Haytham i Ziio

Pięć miesięcy później Ziio przybywa do Haythama i czterech jego kompanów (Lee został odesłany z powrotem do służby u Braddocka) i informuje go, że nadszedł czas na rozprawienie się z „Bulldogiem”. Kenway podstępem dostaje się w pobliże generała. Gdy Francuzi i Indianie napadają na ekspedycję, Edward rzuca się do ucieczki. Haytham dogania go jednak i zabija. Po walce Ziio zaprowadza Templariusza do jaskini, w której znajduje się wejście do budowli Pierwszej Cywilizacji – Wielkiej Świątyni. Kenway nie jest jednak w stanie otworzyć pierwszych drzwi, ponieważ nie ma Rajskiego Jabłka. Indianka wyznaje Haythamowi miłość. Ich związek jest jednak krótki. Rozpada się, gdy Ziio dowiaduje się, że Kenway jest Templariuszem.

Kilka dni później Haytham spotyka się z resztą Templariuszy w tawernie Green Dragon i opowiada im, co znalazł. Odbywa się ceremonia pasowania Charlesa Lee na pełnoprawnego członka zakonu.

Desmond opuszcza Animusa. Ostro kłóci się ze swym ojcem, który zmusza go do ciągłej pracy, jakby zupełnie nie zależało mu na zdrowiu syna. Shaun rozdziela ich i mówi, że brakuje im energii do zasilania Świątyni, ponieważ mają tylko jedno źródło – to które znaleźli na miejscu, gdy przybyli – i obiecuje poszukać kolejnych poza Świątynią. Desmond wraca do Animusa.

Kolejnym przodkiem, w którego wciela się Desmond, jest Ratohnhake:ton, syn Hatyhama i Kaniehtí:io. Kiedy Ratohnhake:ton ma 5 lat, spotyka podczas zabawy w lesie Templariuszy z Lee na czele. Charles ogłusza go, a gdy chłopak wraca do wioski, okazuje się, że została zaatakowana i podpalona. W ogniu ginie matka chłopca. Ratohnhake:ton poprzysięga zemstę Lee.

duchowa podróż Connora

9 lat później Ratohnhake:ton i jego przyjaciel Kanen'tó:kon zostają wysłani do lasu, by zebrać rzeczy potrzebne na indiańskie święto. Przodek Desmonda uczy przyjaciela wspinaczki i polowania. Gdy wracają do wioski, Matka Plemienna pokazuje Ratohnhake:tonowi kryształową kulę – artefakt Pierwszej Cywilizacji. Chłopak doświadcza wizji, w której Junona przemienia go w orła. Mówi mu, że musi powstrzymać ludzi chcących odnaleźć Świątynię. Każe mu odnaleźć Asasynów, by odbył szkolenie. Indianin wyrusza z wioski na poszukiwania, za pozwoleniem Matki Plemiennej.

Ratohnhake:ton dociera do posiadłości czarnoskórego Achillesa Davenporta. Jest on nieprzyjemnym, gburowatym starcem, który początkowo absolutnie odmawia szkolenia i każe chłopakowi iść precz. Zgadza się dopiero wtedy, gdy Indianin broni jego posiadłości przed rabunkiem. Opowiada mu historię Asasynów i Templariuszy, po czym rozpoczyna szkolenie.

5 marca 1770 roku Ratohnhake:ton i Achilles przybywają do Bostonu w celu kupienia materiałów na remont domostwa. Davenport nadaje uczniowi prostsze imię – Connor – i wysyła go na zakupy. Gdy Indianin wraca do swojego mistrza pod Old State House, właśnie trwają zamieszki. Tłum obrzuca obelgami brytyjskich żołnierzy, nierzadko dochodzi do rękoczynów. Asasyn zauważa Haythama Kenwaya, który ewidentnie coś knuje; po niedługim czasie okazuje się, że zamierza jeszcze bardziej zaostrzyć atmosferę. Connor próbuje go powstrzymać, lecz nie udaje mu się. Charles Lee oddaje pierwszy strzał z dachu, a po chwili wojsko otwiera ogień do cywili – następuje Masakra Bostońska. Haytham każe żołnierzom zabić swojego syna, lecz ten umyka pogoni. Spotyka się z Samuelem Adamsem, który pomaga mu pozbyć się złej sławy, a następnie ucieka z miasta.

Connor i Achilles

Po powrocie do posiadłości Achilles wręcza Connorowi ukryte ostrza. Chłopak jest zły na niego za to, że starzec zostawił go w Bostonie. Rozmowę przerywają błagania o pomoc obcego mężczyzny. nazywa się on Godfrey. Na jego prośbę Indianin ratuje przed utonięciem jego przyjaciela, Terry'ego. Obaj są drwalami, chcącymi zbudować tartak.Achilles zaprowadza Connora na wybrzeże i tam zapoznaje go z żeglarzem Robertem Faulknerem. Ten opowiada mu o okręcie „Aquila”. Młodzieniec obiecuje mu, że zapewni drewno do naprawy okrętu Asasynów.

Po sześciu miesiącach (mamy już rok 1773) Aquila jest naprawiona. Faulkner zabiera Connora na wycieczkę do miasteczka Martha's Vineyard gdzie zamierza zakupić działa i znaleźć ludzi do ich obsługi. W karczmie natykają się na Benjamina Churcha, werbującego właśnie w szeregi Templariuszy kapitana Nicolasa Biddla. Po zakupach Robert uczy Indianina podstaw żeglugi i walki na morzu. Po powrocie do posiadłości Ratohnhake:ton otrzymuje szaty Asasyna i zostaje przyjęty w szeregi Bractwa.

Desmond wychodzi z Animusa. Shaun informuje go, że znalazł kolejne źródło energii. Znajduje się ono w luksusowym apartamencie na Manhattanie. Asasyn kradnie artefakt. Spotyka też Templariusza Daniela Crossa, który czekał na niego na miejscu. Desmond ogłusza go i ucieka. Po powrocie do Świątyni Desmond udaje się na poszukiwania miejsca, gdzie można podłączyć źródło. Po drodze Junona opowiada mu o dwóch pierwszych planach Pierwszej Cywilizacji na uratowanie świata. Najpierw chcieli zbudować 4 wieże, które przyciągnęłyby flarę do siebie i zatrzymałyby katastrofę. Gdy okazało się, że nie dadzą rady, spróbowali osłonić Ziemię polem podobnym do małych, osobistych pól ochronnych. Nie starczyło im jednak na to energii. Desmond podłącza źródło, i wraca do Connora.

Desmond ze Źródłem Energii

Pewnego dnia Achilles demonstruje Connorowi Sheng Biao – strzałki z liną, będące chińskim wynalazkiem, przywiezionym do Europy przez Asasynkę Shao Jun. Młodzieniec nie ma okazji do nauczenia się posługiwania nowym narzędziem, ponieważ trening zostaje przerwany przez przybycie Kanen'tó:kona. Informuje on Connora, że William Johnson zamierza wykupić ziemię Kanien'keha:ka. Za pozwoleniem Davenporta Ratohnhake:ton udaje się do Bostonu, gdzie obecnie przebywa Templariusz.

16 grudnia Connor spotyka w Bostonie Samuela Adamsa. Podczas przechadzki widzą Kanadyjczyka, Stephana Chapheau, walczącego z poborcami podatkowymi. Indianin każe Adamsowi udać się na miejsce planowanego spotkania, a sam rusza na pomoc Chapheau. Po walce Kanadyjczyk dziękuje mu i też udaje się na jakieś spotkanie. Gdy Connor dociera na miejsce, czyli do tawerny Williama Molineux, okazuje się że obaj zmierzali na to samo zebranie. Indianin dowiaduje się, że Johnson przemyca herbatę z brytyjskich statków zatrzymanych w porcie, a zniszczenie towaru odcięłoby Templariusza od dochodów.

Po powrocie do tawerny zastaje Stephana wściekłego, ponieważ został okradziony. Udają się na miasto, gdzie w ramach odwetu zabijają sporo Czerwonych Kubraków. Stephane zabija też pracownika Johnsona. Następnie Connor spotyka się z Molineux i Paulem Revere pod Old South Meeting House. Po chwili dołącza do nich Adams. Mężczyźni wtajemniczają Connora w swój plan. Zamierzają wyrzucić do morza całą herbatę z brytyjskich okrętów. Indianin pomaga im w tym akcie wandalizmu, znanym dziś jako Herbatka Bostońska. Spotyka Lee, Johnsona i Pitcairna, ale są oni daleko i młodzieniec nawet nie próbuje się do nich dostać. Jego mentor krytykuje to zachowanie, mówi, że trzeba było ich zabić. Connor zaś uważa, że nie było potrzeby.

Connor i Kanen'tó:kon

Pół roku później do posiadłości przybywa Kanen'tó:kon z wieścią, że Johnson powrócił z pieniędzmi i zamierza kupić ziemię. Pokazuje Asasynowi miejsce, gdzie Templariusz rozmawia ze starszyzną wioski. Connor zabija Williama. Przed śmiercią Johnson mówi mu, że chciał kupić ziemię, by bronić jej mieszkańców, lecz Indianin mu nie wierzy.

Jakiś czas później, w roku 1775, do domostwa Davenporta przybywa goniec z listem od Paula Revere, który chce pomocy Connora w walce z lojalistami. W piśmie pada nazwisko Johna Pitcairna, przez co Asasyn niezwłocznie udaje się do domu Paula w Bostonie. Tam poznaje Williama Dawesa i Roberta Newmana. Następnie w nocy z 18 na 19 kwietnia jedzie z Revere na rajd po pograniczu w celu ostrzeżenia lokalnej milicji o nadchodzących wojskach brytyjskich. Potem udają się do domu Johna Hancocka w Lexington, gdzie oprócz gospodarza zastają Sama Adamsa. Sam, John i Paul uciekają, Connor zostaje.

Rankiem 19 kwietnia milicja w Lexington pod dowództwem kapitana Johna Parkera czeka na Brytyjczyków. Ratohnhake:ton jest na miejscu, obserwuje przebieg wydarzeń. Gdy przybywają żołnierze pod dowództwem Pitcairna, któraś ze stron otwiera ogień, na co druga odpowiada tym samym. Zaczyna się bitwa pod Lexington, a tym samym Rewolucja Amerykańska. Connor odjeżdża do Concord, by ostrzec pozostałe oddziały. Dociera wystarczająco wcześnie, by wraz z pułkownikiem Jamesem Barrettem zorganizować skuteczną obronę, która odpiera Brytyjczyków.

15 czerwca Connor wraz z Adamsem bierze udział w posiedzeniu Drugiego Kongresu Kontynentalnego. Poznaje Jerzego Waszyngtona, świeżo wybranego na głównodowodzącego armii rebeliantów. Spotyka też Charlesa Lee, będącego pod rozkazami generała.

Connor i Jerzy Waszyngton

Dzień później Connor przybywa w okolice Bostonu, by spotkać się z generałem Israelem Putnamem na Breed's Hill. Putnam mówi mu, że Pitcairn jest w mieście, chroniony przez żołnierzy i nie ma powodu, by je opuścić. Indianin eliminuje z bitwy brytyjskie okręty ostrzeliwujące patriotów, by zmusić Templariusza do wyjścia z miasta. Gdy powraca na wzgórze, jego wróg jest już na Moulton Hill, otoczony lojalistami. Asasyn przedziera się przez pole bitwy i zabija Pitcairna. Ten mówi przed śmiercią, że chciał negocjować z rebeliantami, by nie doszło do wojny. Connor zabiera Templariuszowi list, z którego dowiaduje się o planie zamordowania Jerzego Waszyngtona.

Po powrocie Connora do posiadłości, w roku 1776, dochodzi do kłótni z Achillesem. Starzec uważa, że młodzieniec jest zbyt hardy. Spór przerywa Benjamin Tallmadge, który chce pomóc w powstrzymaniu Thomasa Hickeya, człowieka, który zamierza zabić Waszyngtona. Jest on przywódcą nowojorskich fałszerzy. Śledząc jednego z członków gangu, Indianin odnajduje Hickeya. Obydwaj jednak zostają aresztowani i wtrąceni do więzienia Bridewell pod zarzutem fałszerstwa.

Connor prowadzony na egzekucję

W więzieniu Connor poznaje Masona Weemsa, który pomaga mu uciec z celi i dostać się do celi Hickeya. Tam jednak zastaje zwłoki naczelnika więzienia, a Thomas czeka już na niego uzbrojony, razem z Charlesem Lee. Lee rozpoznaje w Connorze Indianina z wioski, którą zaatakował w 1760 roku. Templariusze oznajmiają Asasynowi, że zostanie oskarżony o spisek przeciwko Waszyngtonowi i o zamordowanie naczelnika. Następnego ranka Connor zostaje zabrany z więzienia i zawieziony na miejsce gdzie ma być powieszony, bez procesu. Wśród publiczności jest sam Waszyngton, którego Hickey zamierza zgładzić. Indianin unika śmierci dzięki Asasynom i zabija Thomasa. Umierając, Templariusz wyznaje, że był tylko najemnikiem pracującym dla Lee i Kenwaya, niepodzielającym ideologii swojego bractwa.

4 lipca 1776 Connor i Achilles są w Filadelfii na obradach Kongresu. Starzec uważa, że młodszy Asasyn nie może wyjawić Waszyngtonowi, kto i dlaczego chce go zabić. Jego uczeń jest przeciwnego zdania, ale spór znów nie ma zakończenia. Indianin jest obecny przy podpisaniu Deklaracji Niepodległości.

Desmond wychodzi z Animusa. Ojciec mówi mu, że znaleźli kolejne źródło energii, tym razem w Brazylii, na stadionie. Na miejscu Asasyn zastaje sporo agentów Abstergo, którzy go szukają. Udaje mu się przedostać do loży VIP-ów, gdzie znajduje się źródło. Tam zastaje Daniela Crossa, właśnie uciekającego z artefaktem. Desmond dogania go i po walce odbiera mu źródło. W ostatniej chwili ucieka metrem. Po powrocie do świątyni Asasyn szuka miejsca do podłączenia źródła energii. Po drodze Junona opowiada mu o kolejnej próbie – Ci, Którzy Byli Przed Nami wystrzelili na orbitę 12 Fragmentów Edenu, by zmusić wszystkich, aby wierzyli w ocalenie. Odkryto bowiem, że rozkazanie odpowiedniej liczbie osób, by w coś wierzyli sprawia, że to coś staje się prawdziwe. Podobnie chce uczynić Abstergo, wysyłając satelitę. Ta metoda jednak nie działa. Na jaw wychodzi również, że Pierwsza Cywilizacja potrafiła zobaczyć przyszłość. Często czyniła to Minerwa, w ten sposób komunikując się z ludźmi. Desmond wyznaje reszcie ekipy, że zabił Lucy świadomie, przynajmniej po części, ponieważ ujrzał, jak Templariusze wystrzeliwują satelitę.

Po podłączeniu źródła energii, które aktywuje kolejną część Świątyni, Shaun mówi, że znalazł następne źródło w muzeum w Kairze. William decyduje się sam po nie pojechać, by nie marnować czasu. Desmond wraca do Animusa.

Zimą 1777 Connor decyduje się udać do Waszyngtona i opowiedzieć mu wszystko o Templariuszach i Asasynach. Achilles się sprzeciwia. Podczas kłótni młodzieniec zarzuca mentorowi nieudolność w zarządzaniu Bractwem i że to przez bierność Dawenporta ich wrogowie doszli do takiej potęgi. Następnie odjeżdża do obozu sił rewolucjonistów, gdzie spotyka się z głównodowodzącym. Ten informuje go, że ma problemy ze znikającym zaopatrzeniem. Opowiada także o zwolnionym zdrajcy – Benjaminie Churchu – i o swoich podejrzeniach, według których Church jest odpowiedzialny za brak dostaw. Connor udaje się do opuszczonego kościoła, by poszukać jakichś śladów złodziei. Tam zaskakuje go Haytham Kenway, który zasadził się właśnie na Benjamina lub jego ludzi. Ojciec i syn zawierają rozejm, by rozprawić się ze wspólnym wrogiem. Church bowiem zdradził także zakon Templariuszy. Mężczyźni odnajdują obóz ludzi Churcha. Dowiadują się, że ich cel jest w Nowym Jorku. Ojciec zostawia syna, by ten sam rozprawił się z bandytami, a sam rusza zająć się swoimi sprawami.

Connor, Haytham i Church

Miesiąc później Connor spotyka Haythama w mieście. Przedostają się do opuszczonego browaru, gdzie znajduje się baza zdrajcy. Po drodze Indianin opowiada Templariuszowi o śmierci swojej matki; mężczyzna jest zaskoczony. Na miejscu jednak zamiast Benjamina zastają pułapkę. Wychodzą cało z opresji, uzyskując informację, że Church ucieka ze skradzionymi zapasami okrętem Powitanie na Martynikę. Na pokładzie Aquili ruszają w pościg i doganiają statek na Karaibach. Jest on jednak opuszczony. Po niedługim czasie napotykają liniowiec, którym płynie Benjamin. Po bitwie morskiej załoga Aquili przedziera się na pokład wrogiego okrętu. Tam Connor z pomocą Kenwaya zabija Churcha. Zdobywa też skradzione zapasy patriotów.

Gdy Indianin powraca do posiadłości, chce przeprosić Achillesa za to, co powiedział. Starzec jednak nie chce przeprosin, zgadza się z tym, co wytykał mu uczeń. Nie podoba mu się jednak, to, że młodzieniec spotkał ojca i że chce spróbować zjednoczyć się z Templariuszami.

16 czerwca 1778 Connor spotyka się z ojcem w Nowym Jorku. Wspólnie napadają na kilku brytyjskich oficerów, by dowiedzieć się, co planuje Korona. Haytham zabiera jeńców do swej kwatery w forcie George, gdzie wyznają, że za dwa dni Brytyjczycy opuszczają Filadelfię, by wesprzeć Nowy Jork. Kenway bezwzględnie zabija jeńców. Wspólnie z synem udaje się do obozu patriotów w dolinie Forge. Tam jednak Connor odkrywa, że Waszyngton wysłał wyprawę mającą na celu mordowanie Indian podejrzewanych o współpracę z Brytyjczykami. Młodzieniec jest wściekły na Jerzego i Haythama, i odjeżdża, by powstrzymać ekspedycję. Gdy jednak dociera do swojej wioski, okazuje się, że Kanien'keha:ka za namową Charlesa Lee postanowili sami odeprzeć żołnierzy. Ratohnhake:ton powstrzymuje wojowników, jednak zmuszony jest zabić w samoobronie Kanen'tó:kona. Jego przyjaciel został bowiem okłamany przez Lee, który powiedział mu, że Connor przystał do patriotów i wystąpił przeciwko własnemu ludowi. Następnie młodzieniec udaje się pod Monmouth, by wspomóc przegrywających (z winy Lee) bitwę patriotów. Oświadcza jednak Waszyngtonowi, że jest to ostatnie zwycięstwo, które pomaga mu osiągnąć.

Desmond ratuje Williama

Desmond wychodzi z maszyny. Dowiaduje się, że jego ojciec został schwytany przez Abstergo. Udaje się więc do siedziby firmy. Spotyka tam Daniela Crossa, który chce go zastrzelić. Tuż przed strzałem jednak dzieje się z nim coś dziwnego i wbrew swej woli zaczyna uciekać. Desmond dogania go i zabija. Następnie idzie do pomieszczenia, w którym doktor Vidic przetrzymuje jego ojca. Za pomocą Rajskiego Jabłka zabija Vidica i jego ludzi. Uwalnia ojca i wydostają się z budynku, mając ze sobą ostatnie źródło energii. Po powrocie do Świątyni Junona znów komunikuje się z Desmondem. Opowiada najpierw o próbach uodpornienia ciał na katastrofę. Mówi, że jej ukochany zgłosił się jako ochotnik do eksperymentów, przez co zmarł. Kolejna próba miała na celu przeniesienie umysłów Tych, Którzy Byli Przed Nami do trwalszych nośników. Nie było to problemem, lecz wydobycie umysłu z powrotem wymagało czegoś, czego nie chcieli czynić. Junona nie precyzuje, co to miało być. Desmond podłącza źródło i wraca do Animusa.

Jakiś czas później Connor spotyka się w domostwie z markizem de Lafayette i przedstawia mu swój plan przeniknięcia do silnie strzeżonego fortu George. Prosi Francuza, by odkopał podziemne tunele pod fortem, a sam zajmuje się pozyskaniem pomocy admirała de Grasse i jego floty. Admirał jednak chce, by Aquila pomogła w pokonaniu floty brytyjskiej w zatoce Chesapeake. Asasyn godzi się i znacząco przyczynia się do powstrzymaniu Brytyjczyków. De Grasse wobec tego dotrzymuje słowa. Kiedy młodzieniec przechodzi do fortu odkopanymi już tunelami, zapala światło sygnałowe, które jest dla admirała znakiem rozpoczęcia ostrzału. Connor zostaje przypadkiem ciężko raniony kulą armatnią. W forcie nie ma Charlesa, za to czeka tam Haytham. Connor zabija ojca podczas walki.

markiz de Lafayette

Ratohnhake:ton, zdecydowany za wszelką cenę zabić Lee, maluje twarz w barwy wojenne, zmienia fryzurę i udaje się do Bostonu na pogrzeb ojca, by tam zabić Charlesa. Zostaje jednak schwytany. Templariusz decyduje, że zajmie się nim później i odsyła go wraz z eskortą. Connor uwalnia się i zabija wszystkich pilnujących go bandytów. Następnie udaje się na poszukiwania Lee, które prowadzą go na okręt HMS Jersey. Podsłuchując rozmowę, dowiaduje się, gdzie szukać Templariusza. Odnajduje go w porcie i po pościgu przez będący jeszcze w budowie okręt, dogania Lee. Zostaje ciężko raniony, lecz udaje mu się postrzelić uciekającego wroga. Po jakimś czasie Asasyn dochodzi do siebie i rusza jego tropem. Odnajduje go w karczmie na pograniczu i zabija go. Zabiera mu klucz do bramy w Świątyni. Następnie udaje się do swojej wioski i za pomocą kryształowej kuli rozmawia z Junoną, która każe mu ukryć klucz. Indianin chowa artefakt w pobliżu posiadłości, w grobie syna Achillesa – Connora Davenporta.

Desmond wychodzi z maszyny. Razem z ekipą bez trudności odnajduje klucz. Wracają do Świątyni i otwierają wrota. Przekraczają długi most, na końcu którego znajdują postument ze świecącą kulą. Junona mówi Desmondowi, że jest on Iskrą potrzebną, by ocalić świat, i że wystarczy, że dotknie postumentu. Wtedy pojawia się Minerwa i ostrzega Asasyna, by tego nie robił. Opowiada, że Junona jest zdrajczynią, która chciała przejąć władzę, dlatego została uwięziona w Świątyni. Mówi, że świat może i spotka katastrofa, ale ludzkość się odrodzi. Obydwie przez dłuższą chwilę przekonują do swoich racji, aż Desmond podejmuje decyzję. Każe reszcie Asasynów uciekać i dotyka postumentu. Umiera od czegoś, co przypomina impuls elektryczny, przez co udaje mu się ocalić świat, ale jednocześnie uwalnia Junonę.

Desmond, Minerwa i Junona

W jakiś sposób, pomimo śmierci Desmonda, odtwarzanie wspomnień w Animusie nadal trwa. Connor pali obrazy w wizerunkami Templariuszy do zabicia. Wyciąga również topór z kolumny przy wejściu, który wbił tam na początku swojej walki z Templariuszami.

Jakiś czas później znajduje Achillesa martwego na jego krześle. Mężczyzna umarł ze starości. Connor osobiście wykopuje mu grób i bierze udział w smutnej ceremonii pogrzebowej.

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (54)

40. Altair321319-04-2013, 15:57Aha dzięki "maciek"
41. asmax1010-05-2013, 15:26Jestem obecnie w misji po zabiciu Pitcama i szczerze mówiąc mam dylemat czy dobrej stronie służe.
42. HiddeLord11-05-2013, 18:17Nie mogę, ten ich angielski jest taki, że momentami naprawdę nie rozumiem co do mnie mówią. :/ Dobrze, że jest straszczenie to sobie fabułę układam w głowie! :)
43. dawidsekula110-07-2013, 02:27Witam. Potrzebuję pomocy. Zrobiłem 3 misje wyzwolenia w Nowym Jorku w których trzeba było pobić kupców aby pomóc głodującym dzieciom, i wszystkie 3 zniknęły z mapy,jednak w osiągnięciach mam zaliczone tylko dwie. mógłby ktoś podać lokalizacje tych trzech punktów ? miałem już podobną sytuacje w Bostonie jednak wtedy jakimś cudem udało mi się odnaleźć lokalizacje w której nie zaliczyło i zrobić zadanie jeszcze raz. Proszę o pomoc.
44. raku30-07-2013, 22:39Witam.Potrzebuje pomocy.Doszedłem do misji w Nowym Jorku gdzie trzeba ścigać Thomasa Hickeya nie mogę go złapać.Z góry dziękuje za podpowiedzi.
45. olek37107-08-2013, 11:07Skoro Desmond zginął w trzeciej części, to kim się będzie w czwartej części?
46. ruffian14-08-2013, 01:43pewnie obiektem 18 albo innym
47. AllahWielki17-08-2013, 00:26@olek37, agentem Abstergo.
48. asasyn200104-01-2014, 14:58Obudziłem się i myślę: a zagram sobie. Gram z 15 min a tu puff i koniec fabuły :'(Strasznie krótka gra w porównaniu do np. Assassin's Creed 2
49. DeadExit1004-01-2014, 20:32Przeszedłeś fabułę w 15 minut, no to gratuluję, mi sam prolog zajął godzinę...
50. skrobek98720-02-2014, 01:20Super nie mogę się doczekać streszczenia black flaga
51. lolek201-03-2014, 19:55Gram na xbox360 mam dwie płyty co jest na drugiej płycie i czy żeby to mieć to musze zainstalować
52. kikuś17-04-2014, 16:08zauważyliście jak gramy młodym Conorem (zabawa w chowanego) to na plecach ma blady znak asasynów?
53. LezioPL19-07-2014, 12:50Potrzebuje pomocy, Jestem przy końcu gry, mam klucz a każą wziąść te kostki i ich nigdzie nie ma
54. Samuel Night09-08-2014, 01:13Mam trzy pytania 1 co się dalej stało z Junonom? 2 o co chodzi z tym zdjęciem z komentarzy powyzej skąd ono się wzięło ( skąd tam abstergo i co to za ciuchy z opłakanym nozem? 3 co się stało z fragmentem edenu? Proszę o jasna odpowiedź :)

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
010
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: