Zakon Assassin's Creed


Fabuła komiksu The Chain

Okładka komiksu The Chain

Akcja komiksu The Chain rozpoczyna się w 2002 roku. Daniel Cross został właśnie wybudzony z Animusa przez swoją nową lekarkę, dr Sung, która obawiała się, że jeśli będzie on podłączony dłużej, to odbije się to negatywnie na jego zdrowiu. Daniel dowiedział się przy tym, że Abstergo Industries uważa go za bohatera. Niestety, Efekt Krwawienia ciągle powodował u niego nawrót traumatycznych wspomnień.

Podczas jednego z nich przeniósł się do domu Nikolaia Orelova i jego syna zwanego Innokenti „Kenya” Orelov, którzy mieszkali w Ameryce, trzymając się na uboczu. Któregoś dnia do ich drzwi zapukał Sergei, Asasyn, którego Nikolai niegdyś znał. Mężczyzna powiedział mu, że Mentor życzy sobie, by Nikolai wrócił do Rosji, ponieważ widział to, co innym ludziom nawet się nie śniło, gdy dotknął Cesarskiego Berła w Tungusce. Nikolai oświadczył, że rozstał się z Bractwem, a kiedy Sergei zaczął grozić Kenyi, Nikolai zabił go. Wiedząc, że przyjdzie po niego więcej ludzi, powiedział synowi, by się przygotował.

Gdy Daniel powrócił do rzeczywistości, ukradł kartę dostępu i w ten sposób wdarł się do pomieszczenia z Animusami. Po wejściu do środka zobaczył Paula Bellamy'ego przykutego do maszyny. Postanowił samemu wejść do Animusa, by znów odnaleźć spokój, ale nie potrafił uruchomić urządzenia. Wówczas rozpoczęło się kolejne wspomnienie wywołane Efektem Krwawienia…

… w którym Nikolai opowiadał synowi, co stało się z jego matką i siostrą. Zostały one aresztowane podczas Rajdów Palmera, których celem było stłumienie komunistycznej propagandy i w konsekwencji deportowane do Rosji. Nikolaiowi udało się jednak uciec z nowo narodzonym synem, Kenyą. Od tamtej pory nie widział więcej żony ani córki. Powiedział również, że Sergei współpracował z ludźmi, którzy organizowali rajdy, i że Kenya będzie musiał ich zabić, kiedy po nich przyjdą.

Daniel został przyłapany przez dr Sung w pokoju z Animusami, ale kiedy oznajmiła mu, że maszyna nie była nawet włączona, Daniel zrozumiał, że nie potrzebuje tego urządzenia, by znaleźć ukojenie. Wytłumaczył lekarce, że chciał wrócić do wspomnień swego przodka, ponieważ dzięki nim mógł być z osobami, które najbardziej przypominały mu rodzinę. Dr Sung zapewniła go jednak, że jego rodziną jest Abstergo i Warren Vidic.

Od tego czasu Cross wspinał się po szczeblach kariery w Abstergo i szkolił nowych rekrutów.

Kenya

Nikolai z kolei przygotowywał swego syna na przybycie Asasynów, każąc mu atakować siebie nożem. Kenya nie chciał tego robić, ale był posłuszny ojcu. Przy pierwszej próbie Nikolai bez trudu go jednak rozbroił, przez co Kenya za karę musiał spać na zewnątrz. Powtórzyło się to kilka razy, póki chłopak nie nauczył się walczyć i nie zdołał wciągnąć ojca w pułapkę. Z nożem przy gardle, Nikolai polecił Kenyi, by ten był silny i go zabił, ponieważ nie powinien się wahać w obliczu śmierci. Kenya docisnął nóż, ale ojciec powstrzymał jego rękę. Od tej chwili wiedział, że syn jest gotów.

Daniel w końcu został dopuszczony do Wewnętrznego Kręgu Zakonu Templariuszy. Przydzielono mu także wyjątkową misję. Ponieważ atakowanie obozowisk Asasynów pozwoliło na zdobycie mnóstwa informacji, w tym lokacji tajnej biblioteki Iwana Groźnego pod Wielkim Teatrem w Moskwie, Cross został wysłany, by zbadać, co wspólnego mają z nią Asasyni. Okazało się, że biblioteka od pokoleń wykorzystywana była jako repozytorium i znajdował się w niej między innymi Kodeks Proroka.

Gdy grupa Asasynów przyszła po Nikolaia i jego syna, kilku z nich od razu zginęło w eksplozji po uruchomieniu pułapki w chacie Orelova. Wówczas pozostali napastnicy rozproszyli się, by poszukać zbiegów, ale wpadli w zasadzkę zastawioną przez Nikolaia i Kenyę, którzy dzięki temu zdołali zabić wielu z nich. Podczas walki Nikolai został jednak raniony w nogę.

Gdy Daniel wszedł do biblioteki, natrafił na strażnika, który wziął go za zmianę warty. Pokazał on Crossowi najcenniejsze obiekty – zapisy Proroka, Ezio Auditore da Firenze, w tym jedną z najważniejszych informacji zawartych w Kodeksie – zapisaną wiadomość od Minerwy, której odbiorcą miał być niejaki Desmond. Daniel przesłał wiadomość do Abstergo i opuścił bibliotekę, uprzednio zabijając wartownika Asasynów.

Daniel Cross

Daniel znów wrócił do przeszłości. Orelov i jego syn dotarli do przejścia przez rzekę, ale gdy Kenya przejechał po linie na drugą stronę, Nikolai został postrzelony w drugą nogę przez ostatniego pozostałego przy życiu Asasyna. Zabójca chciał zabrać go do Waszyngtonu i poznać tajemnice, które zawierał artefakt. Chciał również, by Kenya udał się tam wraz z nimi. Próbował go do tego przekonać, mówiąc, że jego matka i siostra żyją. Nikolai nie uwierzył w jego słowa i modlił się, by Kenya był silny. Wówczas młody Orelov strzelił do ojca, zabijając go. Ponieważ kula przeszła na wylot, ugodziła również Asasyna. Kiedy ostatni napastnik padł martwy, Kenya wrócił na drugi brzeg, by odzyskać ukryte ostrze Nikolaia.

Po wypełnieniu zadania w ukrytej bibliotece, Cross udał się do kościoła, gdzie spotkał staruszkę, która twierdziła, że przypomina on jej syna, który zawsze pakował się w kłopoty. Kobieta spytała, po co Daniel przyjechał do Moskwy, rozpoznając w nim kogoś obcego, ze względu na krzyż, który nosił, różniący się od krzyża rosyjskich patriarchów. Daniel odpowiedział, że przybył „odwiedzić rodzinę”. Staruszka odpowiedziała mu wówczas, że nie ma silniejszych więzów, niż więzy krwi. Po tych słowach Daniel opuścił kościół.

  • Autor: Wega
  • Data dodania: 28-01-2013
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (1)

1. angar45601-02-2013, 18:41Niezłe. Ciekawe czy będzie kolejne część, ale musiała by się dziać prze AC3.

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: