Zakon Assassin's Creed


Fabuła Assassin's Creed III: Liberation

Akcja Assassin's Creed III: Liberation toczy się w Luzjanie pod koniec wojny między Francuzami a Indianami. Porażka Francji doprowadziła do zajęcia Nowego Orleanu przez rząd hiszpański, co wzbudziło niepokój wśród jego mieszkańców. W 1765 roku francuski gubernator Jean-Jacques Blaise d'Abbadie rozpoczął negocjacje z Templariuszem zwanym Rafael Joaquín de Ferrer, prosząc go o objęcie stanowiska gubernatora Nowego Orleanu. Plany te zostały później odkryte przez Asasynkę Aveline de Grandpré, która przeniknęła do posiadłości gubernatora d'Abbadie i zamordowała go.

Po tym wydarzeniu de Ferrer dogadał się z człowiekiem o imieniu Baptiste, którego miał nadzieję przeciągnąć ze strony Asasynów na stronę Templariuszy. Baptiste podszył się pod niedawno zmarłego Françoisa Mackandala. Chciał przyciągnąć do siebie zwolenników, by kontynuować dzieło Mackandala - otruć szlachtę Nowego Orleanu i przejąć kontrolę nad przemytem w obrębie luizjańskich bagien. Jednakże prawdziwym celem Baptiste'a było zmusić Agaté, Asasyna i mentora Aveline, by opuścił swoją kryjówkę. Aveline wyśledziła i zamordowała fałszywego Mackandala, zabijając wcześniej jego zwolenników.

Aveline podczas walki

W 1766 roku do Nowego Orleanu przybył Antonio de Ulloa, by objąć stanowisko hiszpańskiego gubernatora. Pozwolił jednak, by francuscy urzędnicy mieli kontrolę nad tym terytorium i by francuska flaga powiewała ponad miastem. Po dwóch latach nałożył na handel ścisłe ograniczenia i zajął się potajemnym wysyłaniem niewolników do Meksyku, gdzie mieli pracować dla Templariuszy. To posunięcie spowodowało wybuch rebelii wśród francuskich urzędników i mieszkańców Nowego Orleanu.

Agaté polecił Aveline zabić de Ulloa, by oczyścić Nowy Orlean z Templariuszy. Aveline powiodła się zasadzka na jego powóz. Przesłuchując gubernatora dowiedziała się, że niewolnicy byli wywożeni do miejsca zwanego Chichén Itzá. Aveline darowała życie de Ulloa i pozwoliła mu opuścić miasto, w zamian za soczewki wykorzystywane do odszyfrowywania dokumentów Templariuszy oraz mapę, która doprowadziła ją do Chichén Itzá. Ten akt litości sprawił jednak, że Agaté przestał wierzyć w swoją uczennicę, która nie wypełniła dokładnie jego rozkazów.

Wbrew woli swojego mentora, Aveline przebrała się za niewolnicę, która miała zostać wywieziona do Meksyku. W ten sposób trafiła do Chichén Itzá, miejsca zarządzanego przez Templariuszy. Spotkała tam zbuntowanego niewolnika, który powiedział jej, że Jeanne, matka Aveline, przebywa właśnie tutaj. W wyniku śledztwa, Aveline znalazła stronę z pamiętnika matki oraz mapę prowadzącą do artefaktu umieszczonego wewnątrz cenote (rodzaj naturalnej studni krasowej utworzonej w skale wapiennej). Po zwiedzeniu systemu jaskiń dotarła do starożytnej komnaty wypełnionej pozostałościami po Pierwszej Cywilizacji gdzie znalazła fragment Dysku Przepowiedni – artefaktu, którego szukała.

Aveline podczas nurkowania

Kilka chwil później de Ferrer, nadzorca niewolników w Chichén Itzá, wdarł się do komnaty. Aveline zdołała pokonać jego żołnierzy i zabić go, a następnie uciekła korytarzami, którymi przyszła. Na końcu tunelu czekała na nią jej matka, Jeanne.

Jeanne zdawała sobie sprawę, że jej córka była Asasynką i była przekonana, że Agaté wysłał Aveline, by odebrać jej życie. Jeanne uciekła, ale najpierw ostrzegła Aveline, że nie powinna pokazywać Dysku Przepowiedni Agaté.

Po dwóch latach nieobecności Aveline wróciła do Nowego Orleanu, który znalazł się pod silnym wpływem Hiszpanów. Po rozmowie z zaufanym przyjacielem i Asasynem imieniem Gérald Blanc, dowiedziała się, że ktoś przekupuje hiszpańskich żołnierzy. Po przeprowadzeniu śledztwa Aveline odkryła, że człowiek zwany Vázquez wykorzystuje ich do utrzymywania kontroli nad bagnami.

Vázquez planował przejąć kontrolę nad przemytem na bagnach, dzięki czemu w końcu odkrył, gdzie ukrywał się Agaté. Wierząc, że Vázquez jest „Człowiekiem z Firmy”, przywódcą Templariuszy w Luizjanie, o którym de Ferrer wspominał w Chichén Itzá, Aveline natychmiast pospieszyła do chaty Agaté, by ostrzec go przed żołnierzami. Mentor poradził jej, by wykorzystała potęgę voodoo, wystraszyła hiszpańskich żołnierzy i w ten sposób skłoniła ich do porzucenia swojej misji. Korzystając z dmuchawki, Aveline zatruła wystarczająco dużo żołnierzy Vázqueza, by uwierzyli, że zostali przeklęci, a następnie opuścili bagna.

Aveline jako niewolnica

Aveline wróciła do Chichén Itzá i pogodziła się ze swoją matką, która wskazała jej kanoe w kolejnym cenote. Aveline popłynęła, by na końcu odnaleźć drugą część Dysku Przepowiedni. Zaproponowała matce, że zabierze ją z powrotem do Nowego Orleanu, ale Jeanne zdecydowała, że woli zostać, zająć się społecznością, która została uwolniona spod wpływu Templariuszy.

Aveline wróciła do Nowego Orleanu, by nadal pracować nad uwalnianiem niewolników w mieście. Jej macocha, Madeleine de L'Isle, dowiedziała się o jej pracy i poprosiła ją, by pomogła niewolnikowi imieniem George w ucieczce na północ. Aveline znalazła dla niego bezpieczną trasę przez bagna. Gdy go eskortowała, spotkała się ze swoimi sojusznikami zajmującymi się przemytem - Élise Lafleur i Roussillonem. Pomogła im w dostarczeniu zapasów dla zajętych rewolucją amerykańskich patriotów.

Vázquez bezskutecznie próbował powstrzymać Aveline i jej sojuszników, wysyłając przeciwko nim hiszpańskich żołnierzy. Aveline pokonała wszystkich i doprowadziła George'a do celu.

Aveline w stroju szlachcianki

Po powrocie do miasta Aveline przebrała się w strój szlachcianki i udała się na przyjęcie u gubernatora, mając nadzieję, że spotka tam samego Vázqueza. Po rozmowie z kilkoma gośćmi wypatrzyła Vázqueza i zaprosiła go do tańca. Korzystając ze swojego uroku, zwabiła go w cichy zaułek i zabiła go. Jednak ku jej zaskoczeniu, Vázquez wyjawił, że to nie on jest Człowiekiem z Firmy. Powiedział też, że jej ojciec zmarł, wycieńczony chorobą.

Aveline czuła się zmęczona i pokonana, ale zdeterminowana, by odkryć tożsamość Człowieka z Firmy i jednocześnie przywódcę Templariuszy w Luizjanie. Porozmawiała z Géraldem, który wyjawił jej, że na nowojorskim Pograniczu odnaleziono Templariusza pracującego dla Człowieka z Firmy. Aveline udała się na północ i dowiedziała się, że ów Templariusz to oficer Davidson, żołnierz Lojalistów. Aveline dotarła do Nowego Jorku w 1777 roku, gdzie poznała innego Asasyna - Connora Kenwaya.

Aveline i Connor

Aveline i Connor udali się na Pogranicze do fortu, gdzie przebywał Davidson. Connor odciągnął uwagę strażników, dzięki czemu Aveline mogła wśliznąć się do środka. Tam stanęła twarzą w twarz z człowiekiem, którego szukała. Ku jej zaskoczeniu okazało się, że był to George, niewolnik, któremu pomagała zbiec na północ. Próbował uciekać, ale Aveline strzeliła do jego powozu i go zatrzymała. Wyciągnęła od niego informacje, że Człowiekiem z Firmy jest jej macocha, Madeleine de L'Isle.

Po powrocie do Luizjany Aveline natychmiast udała się do rodzinnej posiadłości i stanęła twarzą w twarz z macochą. Madeleine wyjawiła Aveline, że w tajemnicy kierowała jej życiem, przygotowując ją do dołączenia do Zakonu Templariuszy, ponieważ wierzyła, że mają wspólny cel.

Po tym wydarzeniu Aveline udała się na bagna i spotkała się z Agaté. Wyjawiła mu, że Madeleine jest Człowiekiem z Firmy. Jej mistrz nie potrafił pogodzić się z porażką i wierząc, że Aveline trzyma stronę Templariuszy, zaatakował ją. Pokonała go i próbowała go przekonać, że jest lojalna wobec bractwa, jednak Agaté widział w niej jedynie wroga. Aveline, widząc, że nic nie wskóra, kazała mu opuścić Luizjanę i nie pokazywać się tu nigdy więcej. Agaté, nie chcąc żyć w hańbie, postanowił, że odbierze sobie życie, skacząc z wysokości. Aveline próbowała go powstrzymać, ale zdołała złapać tylko naszyjnik, który zerwała mu z szyi.

Aveline

Po śmierci swojego mentora, Aveline postanowiła zniszczyć Templariuszy od środka. Wróciła do Nowego Orleanu, dotarła do Katedry Świętego Ludwika i dała Madeleine naszyjnik Agaté, na dowód, że jest po stronie Templariuszy. Tuż po tym jej matka ogłosiła, że Aveline stała się członkiem Zakonu. Aveline oddała jej dwie połówki Dysku Przepowiedni, który Madeleine umieściła na ołtarzu, i dodała ostatni fragment, spajający je razem.

Madeleine nie potrafiła jednak odszyfrować znaczenia wiadomości, jakie zostały na nim umieszczone, co bardzo ją rozgniewało. Aveline uznała, że nadszedł czas, by uderzyć i odzyskać Dysk Przepowiedni. Zabiła wszystkich Templariuszy w katedrze razem z Madeleine.

Gdy została sama, podeszła do ołtarza, na którym spoczywał artefakt. Połączyła medalion, który nosiła na szyi – pamiątkę po swojej matce – z Dyskiem Przepowiedni, dzięki czemu zobaczyła holograficzne nagranie przygotowane przez przedstawicieli Pierwszej Cywilizacji i dowiedziała się, że Ewa była przywódczynią rebelii podczas wojny między ludźmi a Tymi, Którzy Byli Przed Nami.

  • Autor: Wega
  • Data dodania: 28-01-2013
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (10)

1. Darth Destruktor29-01-2013, 11:45Bardzo dobra robota przy streszczeniu fabuły. Brawo! :)
2. angar45602-02-2013, 10:30Streszczenie lepsze niż gra :)
3. ASSASSINS MRAZO109-03-2013, 08:49;] fajne streszczenie
4. acmilan97117-03-2013, 23:53W tym jest już zawarta prawdziwa historia wg. Erudito, ta po zabiciu wszystkich CitizenE ?
5. MrGrochol04-11-2013, 18:41Super streszczenie przeczytałem jedną przerwe powiędzy obrazkami i poszłem czytać wiedźmina bo krótszy XD
6. Zakapturzony207-04-2014, 20:41Przez całą grę grało się mężczyznami a tu kobieta
7. AssassynAuditore508-07-2014, 15:27Bardzo interesowało mnie ten dodatek...
8. DeadExit1008-07-2014, 15:40@AssassynAuditore: AC: L to nie dodatek, tylko samodzielna gra -,-''
9. AssassynAuditore509-07-2014, 00:42@DeadExit : wybacz, nie wiedziałem,že robie taki kategoryczny błąd... ;)
10. Kazet524-11-2014, 09:08Relacje z Agate były bardzo zagmatwane. Szkoda, że wyszło jak wyszło :(

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: