Zakon Assassin's Creed


Assassin's Creed: e-maile

Emaile ze skrzynki Vidica

Warren Vidic

Od: Alan Rikkin, 7 września, 6:47

Temat: Dodatkowe obiekty?

Warren:

Jeśli ten dzieciak nie da nam tego, czego szukamy, czas zacząć szukać gdzie indziej. Wysłałem to Davidowi z działu zdobywania. Jeśli wycofacie Desmonda, może wam sprowadzić parę dodatkowych obiektów doświadczalnych. Nie muszę ci chyba przypominać, że BRAKUJE NAM CZASU.

Ten bajzel z ulepszeniem fluoru sprowadzi nam na głowy ścisłą kontrolę. Musimy wystrzelić 21-go. Jeśli będziemy zwlekać, ryzykujemy, że wszystko zablokuje nam śledztwo. Mam wrażenie, ze nasi znajomi w Waszyngtonie tym razem nam nie pomogą. Załatwimy ich przy okazji wyborów.

Posprzątaliśmy bałagan z DIA, ale chodzą słuchy, że jakiś głąb rozsiewa po całej Sieci pogłoski o ludobójstwie i korporacyjnym tuszowaniu sprawy. Skąd on w ogóle to bierze? Z twojego raportu wynika, ze szef projektu zabił tam wszystkich, zanim przybyły ekipy czyszczące. Ciągle nie mam pojęcia, jak mogli tak spaprać sprawę.

Tak czy inaczej, próbujemy się dowiedzieć, kim on jest i uciszyć go, ale nie idzie nam łatwo. Zastanawiam się, czy ktoś mu nie pomaga. Wygląda na to, że paru tych asasynów jest ciągle na wolności. Wystarczy jeden. Ale przecież o tym wiesz. Zastanawiam się, czy przeciek z fluorem nie przechodził od nas… A jeśli tak, to czy on chce nas zdemaskować, czy zrobić coś jeszcze gorszego?

Niedługo odłączę ten twój Obiekt 17. Więc albo coś z niego wyciągnij, albo wsadź do Animusa kogoś innego.

-Alan


Komentarz:

Alan ma za nic ludzkie życie. Nie obchodzi go nic poza wynikami. Brak mu cierpliwości, efekty chciałby mieć od razu - jeśli badanie któregoś Obiektu (nie człowieka, obiektu) nie przynosi rezultatów, woli zastąpić go kimś innym. Podczas eliminowania kolejnych wiosek Asasynów najwidoczniej Abstergo złapało wiele królików doświadczalnych. Każdy z nich pochodzi w prostej linii od Asasynów, zatem każdy z nich posiada cenne informacje o artefaktach i przeszłości sięgającej czasów Tych, Którzy Byli Przed Nami. Jednak, aby zapewnić powodzenie planom firmy, Abstergo musi złapać wszystkich, gdyż Asasyni są odporni na działanie Fragmentów Edenu. Wystarczyłoby, żeby jeden z nich pozostał na wolności i znalazł artefakt, by wszystkie plany Templariuszy tworzenia Nowego Świata legły w gruzach. Asasyni są systematycznie tępieni i zdaje się, że zaczynają przegrywać walkę, chociaż się nie poddają.

Zdaje się, że w Abstergo nie tylko Lucy nie jest lojalna wobec firmy. Asasyni musieli dowiedzieć się skądś o planach Abstergo i próbowali przeszkodzić im w Denver. Szef projektu, kiedy ich zobaczył, spanikował i użył Fragmentu Edenu, by przejąć kontrolę nad ludźmi, którzy nagle stracili cały zdrowy rozsądek i rzucili się sobie do gardeł. Ekipy czyszczące (mające za zadanie wyeliminować Asasynów) przybyły za późno.

Ulepszonym fluorem w ramach eksperymentu zostało zatrute całe miasto. Została skażona woda. Umarło tak wiele osób, że nic dziwnego, że sprawą zaczęły się interesować służby specjalne. Na miejscu musiały pozostać ślady prowadzące do Abstergo. Alan obawia się, że to mogłoby przeszkodzić w realizacji ich planów, a jedynym sposobem na uniknięcie konsekwencji jest wystrzelenie satelity z Fragmentem Edenu, dzięki czemu zdobędą kontrolę nad ludzkimi umysłami, w tym także ekip śledczych.

____________________________________________________

Od: Lucy Stillman, 8 września, 3:13

Temat: Obiekt nr 16

Warren:

Skończyłam raport na temat Obiektu 16. Powinieneś go przejrzeć, gdyż moim zdaniem stanowi on kolejny powód do tego, by traktować ich ostrożniej. Jeśli tego nie zrobimy, czekają nas kolejne załamania.

Penie jesteś teraz bardzo zajęty, więc streszczę ci główne wnioski. Dłuższe wystawienie na Animusa spowodowało „efekt rozmycia” w strukturze genetycznej Obiektu 16. Na skutek tego nastąpiło zmieszanie pamięci genetycznej i obecnej. Jak widać z wypadku w jego pokoju, Obiekt nie zdołał odróżnić własnego życia od życia swoich przodków.

Moim zdaniem efekt ten przypomina niektóre postacie rozszczepienia jaźni i urojeń. Ludzie twierdzący, ze znają poprzednie wcielenia lub czujący obecność innego umysłu w swoim prawdopodobnie doświadczają naturalnej postaci efektu rozmycia. Choć objawy mogą być różne, efekt końcowy jest zawsze ten sam: szaleństwo.

Uważam, że to właśnie przytrafiło się Obiektowi 16. Wygląda na to, że jeden z jego przodków brał udział w ważnym wydarzeniu na Bliskim Wschodzie. Nie potrafimy zrozumieć jego napisów na ścianach, choć nie odrzucałbym ich pochopnie. Zgodnie z twoją radą poprosiłam o pomoc językoznawcy i historyka na wypadek, gdyby miały one jakieś głębsze znaczenie. Jeśli do czegoś dojdą, dam ci znać.

Przyślę ci pełny tekst raportu, żebyś w chwili wolnego czasu przejrzał moje spostrzeżenia. Wiem, ze nie jest to dla ciebie ważne, ale prosiłabym, żebyś to przejrzał i zastanowił się nad tym. Nie musimy ich zabijać. Z czysto praktycznego punktu widzenia nie ma sensu tego robić. Kiedy umrą, na zawsze stracimy ich wiedzę, A oboje wiemy, jak to może być groźne.

Dzięki za uwagę!

-Lucy


Komentarz:

Trzymanie Obiektu w Animusie przez wiele dni wyniszcza go stopniowo. Lucy wykorzystuje ten fakt, by opóźniać prace z Desmondem. Nie chce, żeby z nim stało się to samo, co z Obiektem 16 - żeby Desmond nie utracił kontroli nad sobą. Lucy pracowała nad raportem do późna w nocy (email został wysłany o 3:13), jednak Warren najwyraźniej nie przejmuje się tym, gdyż wiadomość trafiła do kosza.

____________________________________________________

Data: 7 wrz- 9:13

Od: Warren Vidic

Do: Lucy Stillman

Temat: drzwi do sali konf

nie dzialaja. padlo zdalne sterowanie czy cos. mozesz sprawdzic o co chodzi? nie mam czasu sie z tym bujac.

__________________________

Data: 7 wrz- 9:20

Od: Lucy Stillman

Do: Warren Vidic

Temat: Re: drzwi do sali konf

Hej Warren:

W nocy wprowadzili nowy kod (zmieniają je co tydzień). Masz już nowy?

__________________________

Data: 7 wrz- 9:23

Od: Warren Vidic

Do: Lucy Stillman

Temat: Re: drzwi do sali konf

nie, mozesz podac?

__________________________

Od: Lucy Stillman, 7 września, 9:26

Temat: Re: drzwi do sali konf

10281943

__________________________


Komentarz:

Ciekawostką jest to, że kod jest datą przeprowadzenia eksperymentu Filadelfia - 28 października 1943.

____________________________________________________

Od: [NADAWCA NIEZNANY], 4 września, 13:00

Temat: WIEM

WIEM, CO ROBICIE. WIEM, CO ZROBILIŚCIE. TO ON. MIAŁ METALOWĄ KULĘ. OTWORZYŁA SIĘ. WSZYSCY OSZALELI. STRZELALI. CIĘLI SIĘ. ROZRYWALI NA STRZĘPY. WIEM, ŻE TO WY. TAM BYŁO WASZE LOGO. KTOŚ POWIEDZIAŁ NAZWĘ. POWIEM KAŻDEMU, KTO MNIE POSŁUCHA. UJAWNIĘ WAS. POZNAJĄ PRAWDĘ. WTEDY ZAPŁACICIE. SZALEŃCY. ZAPŁACICIE.

__________________________


Komentarz:

Chodzi, oczywiście, o wydarzenia na lotnisku w Denver. Szef projektu spanikował i użył Fragmentu Edenu, by przejąć władzę nad umysłami ludzi. Rozpętało się piekło. W chaosie padła nazwa firmy, widać także było logo - być może na satelicie. Świadek tych zdarzeń musiał być Asasynem, inaczej byłby pod wpływem artefaktu.ramach eksperymentu zostało zatrute całe miasto. Została skażona woda. Umarło tak wiele osób, że nic dziwnego, że sprawą zaczęły się interesować służby specjalne. Na miejscu musiały pozostać ślady prowadzące do Abstergo. Alan obawia się, że to mogłoby przeszkodzić w realizacji ich planów, a jedynym sposobem na uniknięcie konsekwencji jest wystrzelenie satelity z Fragmentem Edenu, dzięki czemu zdobędą kontrolę nad ludzkimi umysłami, w tym także ekip śledczych.

____________________________________________________

Od: Alan Rikkin, 5 września, 10:08

Re: Sprawa #1394 [Leila Marino]

Mówiłeś, że nie będzie sprawiać kłopotów, a ona znowu zaczyna mieszać. Zajmij się tym, Warren. Ty za nią ręczyłeś, ty za nią odpowiadasz.

W tym samym mailu Rikin przesyla Vidicowi mail, jaki otrzymal od Lucy:

Data: 5 wrz- 8:36

Od: Lucy Stillman

Do: Alan Rikkin

Temat: Re: Sprawa #1394 [Leila Marino]

Panie Rikkin:

Mam nadzieję, że pomoże mi pan zrozumieć, dlaczego przez pięć lat nikt nie chciał mi powiedzieć, co stało się z moją przyjaciółką. Jeśli martwią się państwo o ryzyko związane z udzieleniem mi tych informacji, to uważam, że moja historia pracy w tej firmie mówi sama za siebie.

Z góry dziękuję za wszelką możliwą pomoc.

Z poważaniem,

Lucy Stillman

Data: 5 wrz- 8:37

Od: Alan Rikkin

Do: Lucy Stillman

Temat: Re: Sprawa #1394 [Leila Marino]

Od 1 września będę nieobecny. Wracam 4 października. W razie pilnych problemów proszę o kontakt z moją asystentką, Aubrey Jacobs pod numerem wewnętrznym 1003.


Komentarz:

Tutaj widzimy konsekwencję dochodzenia Lucy. Zdenerwowała ona nim Rikkina, który skrytykował za to jej bezposredniego przełożonego, Vidica, przesyłając mu przy okazji tresć emaila, jakiego otrzymał od naszej Asasynki.

____________________________________________________

Od: Alan Rikkin, 6 września, 18:36

Fałszywy alarm

To ci debile z farmakologii. Wypuszczamy oświadczenie prasowe nt. satelity. Ogłaszamy przesunięcie na 21-go, żeby mieć większy „zasięg”. Mniej przerwanych rozmów i takie tam. Oczywiście „dla dobra klientów”. Postaraj się tylko mieć co trzeba do czasu nowego terminu wystrzelenia.

___________________________

Data: 6 wrz- 15:21

Od: Jane Birkam

Do: Warren Vidic

Temat: Wszystko w porządku?

Rany. Oglądałeś wiadomości? Po czymś takim akcje spadną na łeb.

Wybierzemy się dziś na lunch?

___________________________

Data: 6 wrz- 15:18

Od: Henry Liman

Do: Warren Vidic

Temat: Re: Poufne informacje

No tym razem mamy burdel. Ktoś wypuścił dokumenty z „badań nad ulepszeniem fluoru” i FBI wzięło się za cały wydział farmakologiczny. Zamknęli wszystko. Widziałeś, co napisali w tych raportach? Co im do diabła strzeliło? Praktycznie zatruli całe miasto.

____________________________

Data: 3 wrz- 9:13

Od: Zarząd

Do: Abstergo- Wszyscy

Temat: Poufne informacje

Przypominamy, ze pracownikom firmy Abstergo Industries zabrania się ujawniania polityki, postępowania i projektów firmy. W świetle zbliżającego się procesu przypominamy o punkcie 2.15 w państwa umowach:

”Świadomy faktu, ze firma ABSTERGO zainwestowała w Poufne Informacje znaczne środki w postaci czasu, pracy i inwestycji finansowych, oraz że te Poufne Informacje dają firmie ABSTERGO znaczną przewagę na rynku. Pracownik zgadza się, że każde złamanie niniejszej umowy z winy Pracownika wyrządzi firmie ABSTERGO nieodwracalne i trudne do oszacowania szkody, w którym to wypadku odszkodowanie finansowe będzie niewystarczającą karą za złamanie Umowy. Pracownik zgadza się także, że w powyższym przypadku firma ABSTERGO ma prawo do dochodzenia roszczeń na drodze prawnej i innych dostępnych rozwiązań.”

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o zgłoszenie się do kierownika działu kadr.

Z góry dziękujemy za zastosowanie się.


Komentarz:

FBI zamknęło wydział farmakologii, na szczęście dla Abstergo na tym się skończyło. Firma mogła dalej udawać, że chce wysłać satelitę komunikacyjnego. Przesunięcie terminu spowodowane zostało utratą artefaktu. Rikkin zdaje się być pewien, że do planowanego czasu wystrzelenia znajdą inny Fragment, pogania wszystkich do pracy i osiągania efektów.

  • Autor: Wega
  • Data dodania: 23-04-2010
Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (5)

1. DeadZed128-12-2010, 17:22Allan Rikkin - najbardziej tajemnicza i fascynująca postać pierwszego "Assassin's Creed"..?
2. Derewald126-04-2011, 20:54Jak dostać się do kompa Warena mi ciągle złe hasło wyskakuje.
3. Wega1026-04-2011, 22:33Trzeba mu ukraść klucz między sekwencjami, kiedy doktorek stoi odwrócony do nas plecami i gapi się w okno. Wystarczy podejść do niego Desmondem i pojawi się przycisk interakcji - Des zabierze klucz. Jeśli przegapiłeś ten moment, to musisz grać od nowa (albo po prostu przeczytać tekt powyżej, nic nowego w samym laptopie nie znajdziesz).
4. bin20-08-2011, 23:23a jednak w laptopie vidicka jest hasło do sali konferncyjnej w której jest laptop z innymi e-mailami które świadczą o tym że abstrego to templariusze
5. Vithar09-11-2012, 22:39Nadal mnie fascynuje, jak moglem tego nie odkryć po 2 przejściach gry

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: