Zakon Assassin's Creed


Lokacje w Assassin's Creed II

Florencja

Assassin's Creed II

Florencja jest rodzinnym miastem Ezio oraz miejscem, gdzie zaczyna się cała przygoda z Assassin's Creed II. Podzielona jest na 3 dzielnice.

Powstała w 60 r. p.n.e. ale to w XV wieku została jednym z najważniejszych miast renesansowych Włoch i otrzymała tytuł kolebki Renesansu. Renesans powstał we Florencji głównie dzięki rodzinie Medici, która była wielkim poplecznikiem sztuki i nauki oraz takim sławnym osobom jak Leonardo da Vinci, Sandro Botticelli, Michał Anioł czy Niccolò Machiavelli, którzy żyli w tamtym okresie. Pierwsze z osiągnięć architektonicznych tamtej ery, takie jak Santa Maria Novella, Katedra Santa Maria del Fiore, Dzwonnica Giotta, czy też Pałac Auditore powstały właśnie we Florencji.

Miasto przeżywało okres złotego wieku podczas panowania Lorenzo de' Medici. Właśnie wtedy wielcy artyści, filozofowie i inni przyczyniali się do jej rozwoju.

W 1478 Templariusze chcieli przejąć Florencję wysyłając rodzinę Pazzi, by obalić Medici. W wyniku spisku Pazzi i ich próby zabójstwa zginął Giuliano - brat Lorenzo, a on sam uchronił się od śmierci dzięki Ezio Auditore. W nocy tego samego dnia rycerze Templariuszy rozpoczęli walkę z miejscową florencką strażą, a Jacopo de' Pazzi buntował ludzi przeciwko Lorenzo, dopóki Ezio nie zabił jego siostrzeńca - Francesco; następnie ludzie oddani Medici powiesili jego zwłoki przed ratuszem. Po pokonaniu Templariuszy Jacopo zbiegł, a Medici odzyskali władzę.

Lorenzo zmarł w roku 1492. Po jego śmierci władzę we Florencji przejął Girolamo Savonarola – dominikański mnich, któremu nie podobały się osiągnięcia Renesansu i brak religii w codziennym życiu. Twierdził, że Renesans jest zły i chciał powrócić do tradycji średniowiecza. Dzięki kradzieży Fragmentu Edenu zapanował nad umysłami mieszkańców i przejął władzę we Florencji na dwa lata. Podczas jego panowania Florencja stała się piekłem na ziemi, jako że Savonarola wprowadził bardzo rygorystyczne i dogmatyczne zasady. Jednym z najbardziej znanych przypadków tego panowania były Ogniska Próżności w 1497 roku, gdzie jego studenci zbierali rzeczy, które mogły wieść do grzechu – niereligijne książki, biżuterię lub kunsztowne stroje. Podczas tego okresu Ezio i Machiavelli walczyli przeciw niemu we Florencji, gdzie w końcu w 1498 roku Savonarola zmarł, a Medici odzyskali kontrolę nad miastem po raz kolejny.

Podczas gry we Florencji zlikwidujemy następujące cele:

• Uberto Alberti – przyjaciel, a następnie zdrajca rodziny Auditore (Sekwencja DNA 2)

• Francesco de' Pazzi –Templariusz; zabójca Giuliano de' Medici (Sekwencja DNA 4)

• Girolamo Savonarola – dominikański mnich, który sprawuję władzę we Florencji (Sekwencja DNA 13 – DLC Ognisko Próżności)

Ukryte miejsca znajdujące się we Florencji:

• Santa Maria del Fiore – Grobowiec Asasyna

• Palazzo Medici – Kryjówka Templariuszy (Czarna Edycja)

Toskania/San Gimignano

Assassin's Creed II

Toskania jest jednym z otwartych regionów w Assassin's Creed II. Jest to teren pokryty łąkami i polami z drzewkami oliwnymi. Toskania kontrolowana jest przez ród Medici. Na tym obszarze znajduje się miasto San Gimignano i kilka mniejszych zabudowań.

Assassin's Creed II

San Gimignano znane jest ze swoich wysokich wież przypominających wieżowce, dzięki czemu nadana została mu nazwa „Średniowiecznego Manhattanu”. Miasto jest starą, średniowieczną twierdzą z wieloma wieżami obserwacyjnymi i klasztorami. Wygląd San Gimignano przypomina miasta z pierwszej części gry – łatwo tam swobodnie biegać ze względu na podobną wysokość budynków.

Podczas gry w Toskanii i San Gimignano zlikwidujemy następujące cele:

• Vieri de' Pazzi – zawzięty rywal Ezio; Templariusz (Sekwencja DNA 3)

• Bernardo di Bandino Baroncelli – bankier; współpracownik i spiskowiec Templariuszy (Sekwencja DNA 5)

• Stefano da Bagnone – mnich; sekretarz Jacopo de' Pazzi (Sekwencja DNA 5)

• Antonio Maffei – mnich; spiskowiec (Sekwencja DNA 5)

• Francesco Salviati – arcybiskup Pizy; jeden z głównych konspiratorów Pazzich (Sekwencja DNA 5)

• Jacopo de' Pazzi – bankier; Templariusz (Sekwencja DNA 5)

Ukryte miejsca znajdujące się w San Gimignano:

• Torre Grossa – Grobowiec Asasyna

Monteriggioni

Assassin's Creed II

Wybudowane w XIII wieku przez władców Sieny, Monteriggioni zostało aktywnie zaangażowane w obronę Toskanii przed Florentyńczykami, którzy chcieli pozyskać nowe tereny. Na czele tego konfliktu stała rodzina Auditore, która władałe miastem i broniła go. To właśnie Auditore stworzyli sławne mury tego miasteczka, które istnieją po dzień dzisiejszy.

Pomimo, że stoją po przeciwnej stronie konfliktu z florenckimi żądaniami, Auditore mają dobre relacje z Medici, głównie dzięki wspólnym korzeniom.

W grze miasto pełni rolę domu Ezio od czasu ucieczki z Florencji. Jego populacja to początkowo 33 osoby, kończąc na 3500 mieszkańców przy 100% odnowieniu. Początkowo to zdegradowana ruina, która na koniec powróci do dawnego blasku dzięki funduszom Ezio. Można ozdabiać ją renesansowymi obrazami, składować zakupione bronie i pancerze, wieszać odzyskane strony Kodeksu, chować zebrane piórka oraz restaurować zaniedbane budynki. Generuje ona też przychody – do 15 tysięcy florenów co 20 minut. Ezio może również zebrać 8 figurek bogów antycznego Rzymu rozmieszczonych po całym miasteczku i następnie umieścić je w parach na piedestałach uzyskując tym samym po 2 tysiące florenów za każdą parę.

Monteriggioni pomyślnie odpierało ataki Florencji, aż do 1554 roku, kiedy to miasto zostało zdradzone. Giovannino Zeti, klucznik garnizonu i florencki wygnaniec dostał pozwolenie na powrót do Florencji w zamian za klucze do miasta. Auditore jednak dostali zezwolenie na kontynuację swych rządów pod florenckim przywództwem, pokazując przy tym, że Medici nie zapomnieli o swoich przyjaciołach.

Ukryte miejsca znajdujące się w Monteriggioni:

• Krypta Rodziny Auditore – Grobowiec Asasyna (odblokowana po jej wcześniejszym zakupieniu dzięki usłudze UPlay; nie zawiera pieczęci, tylko tablice z historią rodu Auditore)

Apeniny

Assassin's Creed II

Apeniny to góry rozciągające się od północy do południa Włoch wzdłuż wybrzeża. Jest to jedna z otwartych lokacji w Assassin's Creed II, łączy ona Florencję z Romanią i Forli. To właśnie na tym terenie będziemy sterować rozpędzonym powozem z Leonardo da Vinci, unikając żołnierzy Borgii. Apeniny na swojej krętej drodze mają tylko kilkanaście skrzyń ze skarbami; żadnych piórek, czy glifów. Jest to jednak teren wymagany do zdobycia achievementa „Barwy walki”, gdzie mamy założyć Pelerynę Auditore we wszystkich miastach i terenach.

Romania/Forli

Assassin's Creed II

Romania jest jednym z otwartych regionów Assassin's Creed II, ze swoją stolicą – Forli. Przed wydaniem gry była nazywana „Wetlands”, co oznacza teren podmokły, bagienny – i tak właśnie przedstawia się w grze. Romania łączy Apeniny z Wenecją. Pogoda jest dosyć pochmurna, a atmosfera ponura. Można tu zakupić dwa barwniki szaty Ezio – Wetlandzką Kość Słoniową i Wetlandzki Heban, których zakup jest niezbędny do uzyskania achievementa „Doskonała Harmonia”.

Forli jest miastem rządzonym przez Caterinę Sforzę. Niewiele wiadomo na jego temat. Miasto słynie ze swoich placów i otwartych obszarów. Odgrywa ono ważną rolę w DLC – Bitwa o Forli, gdzie pomagamy Caterinie obronić twierdzę przed atakiem braci Orsi.

Podczas gry w Romanii i Forli zlikwidujemy następujące cele:

• Ludovico Orsi – porwał dwójkę dzieci Cateriny Sforzy (Sekwencja DNA 12 – DLC Bitwa o Forli)

• Checco Orsi – brat Ludovico; skradł Fragment Edenu (Sekwencja DNA 12 – DLC Bitwa o Forli)

Ukryte miejsca znajdujące się w Forli:

• Rocca di Ravaldino – Grobowiec Asasyna

Wenecja

Assassin's Creed II

Wenecja jest największym miastem w grze – podzielona jest na 5 dzielnic.

Po nieudanym przejęciu władzy we Florencji Templariusze postanowili spróbować z Wenecją i użyli do tego celu rodziny Barbarigo. Z Wenecją w garści Templariusze mieliby najpotężniejszą flotę w całej Europie. Emilio Barbarigo był jednym z wpływowych kupców w Wenecji, jeśli nie najbardziej wpływowym. Twierdził, że chciał zjednoczyć kupców pod jednym sztandarem, zapewne po to, by Templariusze kontrolowali finanse Wenecji. To mogłoby się zdarzyć, jednak Ezio Auditore wcześniej pozbawił go życia wiedząc, że jest Templariuszem.

Plany Templariuszy musiały się zatem zmienić. Postanowili użyć Marco Barbarigo, Silvio Barbarigo i Carlo Grimaldi. Silvio był członkiem Sądu Najwyższego Wenecji, co prawdopodobnie dawało mu spore wpływy. Carlo Grimaldi został bliskim przyjacielem obecnie panującego Doży Mocenigo i następnie próbował przekonać go do dołączenia do Templariuszy. Zrozumiawszy, że nigdy się nie zgodzi, Carlo zatruł jego napój podczas wspólnej gry w szachy. Ezio wdarł się do Pałacu Dożów dzięki maszynie latającej Leonarda da Vinci, ale doża już zdążył wypić truciznę. Ezio zamordował Carlo, jednak doża zmarł, a Templariusze powołali Marco Barbarigo na nowego.

Przez krótki okres Wenecja była pod panowaniem Templariuszy, jednakże zanim cokolwiek zdążyli zdziałać, Ezio zabił Marco podczas Weneckiego Karnawału i Silvio, gdy ten próbował uciec statkiem na Cypr.

Po wszystkich tych wydarzeniach nowym dożą został Agostino Barbarigo, który z Templariuszami nie miał nic wspólnego.

W Assassin's Creed II wykorzystano oryginalny znak handlowy i użyto znanych, autentycznych zabytków. Zamiast cudów Ziemi Świętej, Assassin's Creed II przedstawia w Wenecji takie znane miejsca jak: Plac Św. Marka, Dzwonnica Św. Marka, Pałac Dożów, Bazylikę Św. Marka, Kanał Grande, Mały Kanał i Most Rialto.

Karnawał w Wenecji jest również ukazany w grze. Zmienia on atmosferę gry na bardziej festynową – błaźni i artyści uliczni pokazują swoje sztuki i zabawiają ludzi, którzy gdzieniegdzie tańczą.

Podczas gry w Wenecji zlikwidujemy następujące cele:

• Emilio Barbarigo – skorumpowany wenecki kupiec; Templariusz (Sekwencja DNA 7)

• Carlo Grimaldi – członek Rady Dziesięciu; Templariusz (Sekwencja DNA 8)

• Marco Barbarigo – Doża Wenecji; Templariusz (Sekwencja DNA 9)

• Silvio Barbarigo – członek Sądu Najwyższego Wenecji; Templariusz (Sekwencja DNA 10)

• Dante Moro – osobisty ochroniarz Marco Barbarigo; Templariusz (Sekwencja DNA 10)

Ukryte miejsca znajdujące się w Wenecji:

• Basilica di San Marco – Grobowiec Asasyna

• Santa Maria Della Visitazione – Grobowiec Asasyna

• Santa Maria Dei Frari – Kryjówka Templariuszy (Czarna i Bała Edycja)

• Arsenał Stoczni – Kryjówka Templariuszy (Czarna Edycja)

Rzym

Assassin's Creed II

Rzym jest ostatnią lokacją w Sekwencji DNA 14 gry Assassin's Creed II. Gracz będzie musiał przejść przez mury Zamku Świętego Anioła, by dostać się do Wielkiego Mistrza Templariuszy, a zarazem papieża Aleksandra VI – Rodrigo Borgii. Jednak w odróżnieniu do reszty lokacji nie można powrócić do Rzymu po zakończeniu ostatniej misji i nie posiada on żadnych sklepów, ani obszarów dostępnych do gry swobodnej. Rzym jest również główną lokacją ostatniej części Rodowodu.

Rzym mógł został stworzony tak jak w pierwszej części gry Arsuf (można go odwiedzić tylko raz).

Podczas gry w Rzymie będziemy walczyć z następującymi celami:

• Rodrigo Borgia – znany także jako Aleksander VI; Wielki Mistrz Templariuszy (Sekwencja DNA 14)

Książka Assassin's Creed - Ostatni Potomkowie - Przeznaczenie bogów wydawnictwa Insignis

Komentarze / pokaż wszystkie (29)

15. michal1502-01-2011, 17:39da sie wejsc do palacu dozy weneckiego po misjach w wenecji jak tak to ktoredy?
16. bujs13-01-2011, 16:06da się wejść do Doży wystarczy cierpliwość ( mnie sie udalo po paru ptobach)http://www.youtube.com/watch?v=q1_XPkke-xA
17. Mr. Asasyn520-03-2011, 20:10Niezłe screeny Andaralion.
18. Szymon Auditore da Augustów831-08-2011, 14:39jest o wiele łatwiejszy sposób
19. Satin118-09-2011, 10:07Chomikris spróbuj nacisnąć 2, mi pomogło, gdy gra się zawiesiła.
20. Maciek2002120-12-2011, 14:14siema
21. Maciek2002120-12-2011, 14:31który z was grał w acr
22. konri0123425-12-2011, 18:37gdzie można znaleść te lotni którą sie lata ?
23. TheTruth3.0108-08-2012, 15:25W Forli mam wspomnienie specjalne. Na czym ono polega ?
24. Happy5622-09-2012, 17:27Konri i the truth3.0 odpowiedzieliscie sobie nawzajem na pytania ;)
25. puciek128-05-2013, 13:16@TheTruth3.0 Chodzi o to żeby sobie polatać maszyną. To tyle
Polecam DLC: "Bitwa o Forli" oraz "Ognisko Próżności" Fajne są.
Szczególnie "ognisko próżności" Dużo akcji, płonące stosy, wyścig, zabijanie po kryjomu, chowanie się, kilka nowych postaci. Polecam
26. R.I.P.E.R25-08-2013, 23:27Toskania to moja Ulu Lokacja
Gre przeszłem 6 razy !
27. (usunięty)03-11-2013, 12:35Moja to Wenecja.
28. ezio2211219-03-2014, 19:26Byłem w Wenecji i jest tam tak samo jak w grze (nawet lampy)
29. Shacer31-03-2017, 20:03Gra kozak, przeszedłem conajmniej 10 razy ;)

Dodaj komentarz

*Czy jesteś botem?
Składnia
ZnacznikPrzykład użyciaWynik
*pochylenie*Altair ma *różowego* kota.Altair ma różowego kota.
**pogrubienie**Altair **nie ma** kota.Altair nie ma kota.
~~spoiler~~Ojciec Altaira ~~Umar~~! :OOjciec Altaira Umar!
>cytat>requiescat in pacerequiescat in pace
© 2008 - 2019 zakon-ac.info • there is only ZAC
000
Patronat
Społeczność
Ładowanie...
Do góry
TOP5#: